Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, WaveExDare είπε

Κωτσό εξυπηρετεί 10~15_10_2020, η επόμενη παραλαβή είναι 20 Ιουλίου 2021 (τίποτα σίγουρο όλα αλλάζουν) και λένε ότι θα είναι πολύ μεγάλη φουρνιά.

 

Μάλλον εννοείς 11/2020 γιατί τον 10 τον έχουν δώσει όλον .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, Alexandrosrx8 είπε

3 -11 digital καί εγώ 2- 11 disc καί δεν έχω παραλάβει από public..

 

Πέρασαν μπροστά σέ παραγγελίες τά digital από τά  disc..?

 

Στο τηλ μου είπαν ότι disc  θά κάνουν παράδοση τόν μήνα Οκτώβριο... ίσως καί κάποιοι νά πάρουν καί αρχές Νοεμβρίου..

 

Παρέλαβε κανείς τώρα disc τέλη Οκτωβρίου αρχές Νοεμβρίου ?για νά δω περίπου που βρισκόμαστε.ευχαριστω..

 

 

 

 

Μου έστειλαν για παραλαβή disc από Τρίτη  , παραγγελία 31/10 public 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει έρθει παραλαβή μέσα σε αυτή την εβδομάδα και απ' Δευτέρα θα αρχίσετε να ενημερώνεστε. Επίσης μέσα στον Ιούνιο θα υπάρξει και άλλη παραλαβή disc. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πήραν σημερα το πρωί απο πλαισιο. Παραλαμβανω τη Δευτέρα. Μπήκα στη λιστα 22/3 για το digital. Ευχομαι να παραλαβετε ολοι οσο το δυνατο πιο συντομα!

 

Υ. Γ ειχα κανει προπαραγγελια απο κωτσο 29/12 την οποια ειχα πληρωσει κιολας φουλ. Ευτυχως με αυτα που διαβαζα ακυρωσα και εβαλα παραγγελια στη sony 1/3 και στο πλαίσιο 22/3. Τελικα το πλαίσιο ειναι οι πιο επαγγελματιες. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Είναι αρκετά ευοίωνο το γεγονός ότι παίρνουν τηλέφωνο άτομα που παραγγείλατε πριν από ενάμιση και δύο μήνες. Λογικά έχουν φύγει από την μέση οι παραγγελίες του 2020 και οι διπλοτριπλές παραγγελίες. Λογικά από Ιούλιο-Αύγουστο θα βλέπουμε κονσόλες και στα ράφια, τουλάχιστον στην χώρα μας.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, Malthador said:

Είναι αρκετά ευοίωνο το γεγονός ότι παίρνουν τηλέφωνο άτομα που παραγγείλατε πριν από ενάμιση και δύο μήνες. Λογικά έχουν φύγει από την μέση οι παραγγελίες του 2020 και οι διπλοτριπλές παραγγελίες. Λογικά από Ιούλιο-Αύγουστο θα βλέπουμε κονσόλες και στα ράφια, τουλάχιστον στην χώρα μας.

image.png.e4bde1c6918a6b7c20a31cd2fb4021a4.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, Ricci είπε

Με πήραν σημερα το πρωί απο πλαισιο. Παραλαμβανω τη Δευτέρα. Μπήκα στη λιστα 22/3 για το digital. Ευχομαι να παραλαβετε ολοι οσο το δυνατο πιο συντομα!

 

Υ. Γ ειχα κανει προπαραγγελια απο κωτσο 29/12 την οποια ειχα πληρωσει κιολας φουλ. Ευτυχως με αυτα που διαβαζα ακυρωσα και εβαλα παραγγελια στη sony 1/3 και στο πλαίσιο 22/3. Τελικα το πλαίσιο ειναι οι πιο επαγγελματιες. 

Και εγω 22/3 ειμαι στο πλαισιο αλλα disk λες γιαυτο να μην με πήρανε?....

Επεξ/σία από sils
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω παραγγελία Κωτσόβολο 9/11 το digital δεν έχω καμιά επιβεβαίωση ακόμα όμως. Τους καλώ κάθε 10 μέρες κ ακούω κάθε φορά άλλες ψευτιές 

μηπως θέλει κάνεις να αλλάξουμε μαζί με την διαφορά βεβαίως, σε ps5 με disk? Αν και στο ps4 pro δεν έχω κανένα παιχνίδι σε disk, όλα τα κατεβάζω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Είναι αρκετά ευοίωνο το γεγονός ότι παίρνουν τηλέφωνο άτομα που παραγγείλατε πριν από ενάμιση και δύο μήνες. Λογικά έχουν φύγει από την μέση οι παραγγελίες του 2020 και οι διπλοτριπλές παραγγελίες. Λογικά από Ιούλιο-Αύγουστο θα βλέπουμε κονσόλες και στα ράφια, τουλάχιστον στην χώρα μας.

Δεν νομίζω να συμβεί αυτό, ακόμα είμαστε του Νοέμβρη εδώ με disc και digital. Δεν συζητάω για τις τηλεφωνικές του Κωτσου για Δεκεμβρη, αυτοί πάνε καλοκαίρι. 

Σήμερα πήρα Κωτσο τηλ και μου ειπε:καλά ακόμα δεν πήρατε το play? 

Δεν είχα όρεξη να απαντήσω, της ζήτησα το κουπόνι των 20€ και εκλεισα

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εγώ έχω ειδοποίηση και είμαι προπληρωμένη παραγγελία 19/11 disc από Κώτσο. Πλέον δεν κοιτάω καν την ιστοσελίδα για να δω αλλαγή στο στάτους. Κουράστηκα να βλέπω το ίδιο μήνυμα εδώ και μήνες. Πάλι καλά έχω τον υπολογιστή κιόλας και έχω ακομα τo PS4. 

Ναι σαφώς είναι ένα σχετικά παγκόσμιο θέμα και δεν είναι τόσο απλό να δείχνεις κάπου το δάχτυλο, αλλά δεν διαχειρίστηκε σωστά από κανένα μαγαζί, δε γίνεται παραγγελίες που γίνανε το 21 να πληρούνται και παραγγελίες Οκτωμβρίου/Νοεμβρίου να κοιτιούνται μπας και κινηθεί κάτι. Ο πελάτης παραγγέλνει και το θέλει όσο πιο σύντομα γίνεται φυσικά, δεκτό, αλλά "σειρά προτεραιότητας" my ass.

Και δεν είναι οτι έχω "ανάγκη" την κονσόλα, είναι απλά οτι το θέλω στο σπίτι μου για να μην έχω αβεβαιότητες καθημερινά. Και όταν το πάρω, πάλι τα παιχνίδια του 4 θα παίξω γιατί αυτά που με ενδιαφέρουν στο 5 δεν έχουν βγει ακόμα, αλλά αν είναι δυνατόν. Δεν παθαίνω κάτι που δεν το έχω, δεν είναι φάρμακο ή πρώτη ανάγκη, αλλά δεν είναι και λίγα τα λεφτά, αν ήταν ενα 10ρικο θα έλεγες ΟΚ τσούζει αλλά μικρό το κακό. Και τώρα δεν ξέρεις ποιός σε κοροϊδεύει πρώτος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εγω εχω παραγγελει 3/3 απο παμπλικ υπαρχει καμια ελπιδα να παρω μεσα στο καλοκαιρι; (Disc) Επισης ξερουμε ποτε θα ξανα ανοιξουν οι παραγγελιες του πλαισιου; γιατι βλεπω ειναι πολυ μπροστα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/5/2021 στις 6:15 ΜΜ, Malthador είπε

Είναι αρκετά ευοίωνο το γεγονός ότι παίρνουν τηλέφωνο άτομα που παραγγείλατε πριν από ενάμιση και δύο μήνες. Λογικά έχουν φύγει από την μέση οι παραγγελίες του 2020 και οι διπλοτριπλές παραγγελίες. Λογικά από Ιούλιο-Αύγουστο θα βλέπουμε κονσόλες και στα ράφια, τουλάχιστον στην χώρα μας.


μη χαιρεστε καθολου αλανια μου , αυτοι που θα παρουν τωρα ειναι αυτοι που εχουν κανει παραγγελια απο πλαισιο/sony center. Οσοι τουλαχιστον ειστε απο public , κωτσο (και ισως αλλες αλυσιδες οπως media markt) , θα γερασετε δυστυχως.

Ραφια δεν το βλεπω να ερχεται πριν το 2022, καθως πχ ο κωτσος ακομα εξυπηρετει παραγγελιες απο αρχες Νοεμβρη και δινει τεραστειο προταιρεοτητα σε αυτους που εχουν πληρωσει ολο το ποσο.

Καλες αναμονες ευχομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...