Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

48 λεπτά πριν, g-geo είπε

Καλα οι πωλητες ο,τι τους πουνε να λενε αυτο λενε. Βεβαια, οταν η εντολη που εχεις ειναι να κοροιδευεις και να τρολλαρεις τον κοσμο, εισαι συνυπευθυνος που την ακολουθεις.

Πριν λιγες μερες που πηγα στον Κωτσοβολο μου ειπαν οτι αν κανω παραγγελια θα χρειαστει να περιμενω περιπου τρεις μηνες για παραλαβη. Ξενερωσα ινσταντ και ουτε εκανα λογο οτι εχω παραγγελια απο Νοεμβριο. Τζαμπα σαλιο. Του ειπα με τροπο οτι ειναι μαλακας και εφυγα. Α, πριν απο αυτα προλαβε και να μου πει, ΜΕ ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΥΦΟΣ, οτι ενα ΥΠΕΡΩΚΕΑΝΙΟ με μεγαλο φορτιο PS5 ειχε κολλησει στο ΓΙΒΡΑΛΤΑΡ και εκει οφειλοταν σε μεγαλο βαθμο η καθυστερηση. Μιλαμε για παρωδια. Μονο για τη δικη του καθυστερηση δεν εδωσε εξηγησεις για το που οφειλεται.

Μήπως βούτηξε σε καμία σκουληκότρυπα; Μήπως ακόμα καλύτερα χάθηκε στο τρίγωνο των βερμούδων ; 
 

Αν ισχύει τότε να βρουνε τρόπο να μας το φέρουνε μέσω του dr. Strange ! 
 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, g-geo είπε

Καλα οι πωλητες ο,τι τους πουνε να λενε αυτο λενε. Βεβαια, οταν η εντολη που εχεις ειναι να κοροιδευεις και να τρολλαρεις τον κοσμο, εισαι συνυπευθυνος που την ακολουθεις.

Πριν λιγες μερες που πηγα στον Κωτσοβολο μου ειπαν οτι αν κανω παραγγελια θα χρειαστει να περιμενω περιπου τρεις μηνες για παραλαβη. Ξενερωσα ινσταντ και ουτε εκανα λογο οτι εχω παραγγελια απο Νοεμβριο. Τζαμπα σαλιο. Του ειπα με τροπο οτι ειναι μαλακας και εφυγα. Α, πριν απο αυτα προλαβε και να μου πει, ΜΕ ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ ΥΦΟΣ, οτι ενα ΥΠΕΡΩΚΕΑΝΙΟ με μεγαλο φορτιο PS5 ειχε κολλησει στο ΓΙΒΡΑΛΤΑΡ και εκει οφειλοταν σε μεγαλο βαθμο η καθυστερηση. Μιλαμε για παρωδια. Μονο για τη δικη του καθυστερηση δεν εδωσε εξηγησεις για το που οφειλεται.

Αυτο με το Γιβραλταρ, παιζει πολυ ως δικαιολογια. Εμενα μου το ειπε γκομενα για να με αποφυγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/5/2021 στις 2:43 ΜΜ, kwstakisii είπε

Τα χρήματα εφόσον δεν ήταν τυπικοί τα ζήτησες πίσω?

να τα ζητησω πισω γτ ρε φιλε. Την θελω την κονσολα. Αν ζητουσα τα χρηματα πισω θα εχανα την σειρα παραγγελιας μου, θα με εβαζαν σε καινουρια σειρα εκδηλωσης ενδιαφεροντος και θα πηγαινα ακομα πιο πισω. Δλδ τι λογικη ειναι αυτη; Εβαλα απλα παραγγελιες σε αλλα 2 μαγαζια (Γερμανος + Voda) και αν το φερουν πρωτοι ακυρωνω κωτσο και το παιρνω απο αυτους και μετα δεν θα μπαινω μεσα ουτε για μπαταριες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, tsibosp είπε

να τα ζητησω πισω γτ ρε φιλε. Την θελω την κονσολα. Αν ζητουσα τα χρηματα πισω θα εχανα την σειρα παραγγελιας μου, θα με εβαζαν σε καινουρια σειρα εκδηλωσης ενδιαφεροντος και θα πηγαινα ακομα πιο πισω. Δλδ τι λογικη ειναι αυτη; Εβαλα απλα παραγγελιες σε αλλα 2 μαγαζια (Γερμανος + Voda) και αν το φερουν πρωτοι ακυρωνω κωτσο και το παιρνω απο αυτους και μετα δεν θα μπαινω μεσα ουτε για μπαταριες. 

Η  ερώτηση μου ήταν επειδή έκραζες ότι σου δέσμευσαν τα λεφτα και μου έδωσες την εντύπωση ότι δεν μπορούσες να κάνεις αλλιώς. Εφόσον δεν θέλεις να τα ζητησεις κατα την άποψη μου κακώς έκραζες. Σίγουρα είχες δίκιο που σε καθυστέρησαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, kwstakisii είπε

Η  ερώτηση μου ήταν επειδή έκραζες ότι σου δέσμευσαν τα λεφτα και μου έδωσες την εντύπωση ότι δεν μπορούσες να κάνεις αλλιώς. Εφόσον δεν θέλεις να τα ζητησεις κατα την άποψη μου κακώς έκραζες. Σίγουρα είχες δίκιο που σε καθυστέρησαν.

Δεν εκραζα (και κραζω) γτ δεν εχουν τεμαχια. Κραζω και δεν ξαναπαταω το ποδι μου γτ εξαπατουν τους καταναλωτες αδερφε. Δεν γινεται να σου λεει η πωλητρια στο τηλεφωνο οτι αν το προπληρωσεις θα εισαι πιο πανω στη λιστα (εχουν παραλαβει ατομα που δεν εχουν προπληρωσει πριν απο μενα) και οτι τα Χριστουγεννα θα το εχετε σιγουρα (τα χριστουγεννα ηταν πριν 6 μηνες). Αν θελεις να μην χασεις την σειρα σου προφανως και σ δεσμευουν τα λεφτα. Οχι με την εννοια οτι κανεις refund και δεν στα δινουν, με την εννοια οτι αν το κανεις θα χασεις την σειρα σου για ενα προιον που ειναι σε ελλειψη και θα πας ακομα πιο πισω. Και απο οτι διαβαζω εχουν ακομα το θρασος να συνεχιζουν να κοροιδευουν τον κοσμο και να τους λενε τα ιδια , οτι αν προπληρωσουν θα το εχουν σε 3 μηνες σιγουρα και κατι αρλουμπες. Ουτε απεξω αλλη φορα απο τους συγκεκριμενους. 

Επεξ/σία από tsibosp
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, agelosq είπε

Ο κωτσοβολος δεν είχε παραλαβή disk? Και δέχεται ακόμα παραγγελίες? Μεγάλοι απατεώνες 

ναι αν πάρεις μπορεις να παραγγέλλεις κανονικα. Δεν ξερω ποσοι έχουν παρει απο εκει σε σχέση με άλλα καταστήματα. Το θέμα ειναι οτι και γω απο Κωτσοβολο το παρήγγειλα και ακομη ειναι Νοέμβριο. Δλδ πως γίνεται η Sony Center να ειναι Μαρτιο και άλλοι Ιανουάριο και αυτοι τοσο πίσω.
Τουλάχιστον η Sony Center μου ειπε πιθανος μεσα του μήνα να ανοίξουν ξανα οι παραγγελιες απο την σελίδα. Για να δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γίνεται γιατί κανουν ευκολα δόσεις και αφησαν τις προπαραγγελιες ανοιχτες ασχετα με το στοκ που θα επαιρναν. Το πλαισιο ας πουμε που δεχοταν παραγγελίες συμφωνα με το στοκ που θα είχε μια χαρά ανταποκρίθηκε.

Επεξ/σία από Meket
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε αναγκαστικα θα περιμένουμε. Να βαλουμε μεσα και αυτους που πήρα απο 2-3 καταστήματα και πιθανος έχουν λάβει μειώνεται ο καιρος. Αλλά ακομη Νοέμβιο, ειναι τραγικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, agelosq είπε

Ο κωτσοβολος δεν είχε παραλαβή disk? Και δέχεται ακόμα παραγγελίες? Μεγάλοι απατεώνες 

Πάντως Κώτσο βλέπω να μην γράφει κανένας για παραλαβή πέρα από μερικά digital. Οι άλλοι κάτι δίνουν κουτσα στραβά. 
μούφα η ενημέρωση που είχαν πει για παραλαβή τέλος μήνα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως με πήραν πριν 2 ώρες απο Κωτσο να μου ζητήσουν ειλικρινά συγγνώμη για την καθυστέρηση και να μου πουν ότι θα παραλαβω σίγουρα στην επόμενη παρτίδα (η οποία συνήθως σκάει τις πρώτες 2 βδομαδες του μήνα) και να μου προσφέρουν δωροεπιταγή 30 ευρώ για καποιο ps5 game. Κόλλησα και κάτι άλλες που μου είχαν δώσει και τσίμπησα τσάμπα Returnal. Παραγγελία 06/11 Disc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Meket είπε

Πάντως με πήραν πριν 2 ώρες απο Κωτσο να μου ζητήσουν ειλικρινά συγγνώμη για την καθυστέρηση και να μου πουν ότι θα παραλαβω σίγουρα στην επόμενη παρτίδα (η οποία συνήθως σκάει τις πρώτες 2 βδομαδες του μήνα) και να μου προσφέρουν δωροεπιταγή 30 ευρώ για καποιο ps5 game. Κόλλησα και κάτι άλλες που μου είχαν δώσει και τσίμπησα τσάμπα Returnal. Παραγγελία 06/11 Disc.

Άντε ρε Εσυ. Μακάρι. 
εδω 8/11..

την επόμενη παρτίδα σου είπα ότι ειανι τότε ή υποθέτεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε μου είπε και τον ρώτησα και μου λεει ΄"μας έχουν δώσει οδηγία να μην λέμε ημερομηνίες και χρόνους αλλά ανεπίσημα και χωρίς καμία δέσμευση μπορώ να σας πω ότι συνήθως είναι μέσα στις δύο πρώτες βδομάδες του μήνα."

Πάλι καλά που δε δεσμεύτηκε γιατί θα το έδενα κόμπο.

Επεξ/σία από Meket
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Meket είπε

Πάντως με πήραν πριν 2 ώρες απο Κωτσο να μου ζητήσουν ειλικρινά συγγνώμη για την καθυστέρηση και να μου πουν ότι θα παραλαβω σίγουρα στην επόμενη παρτίδα (η οποία συνήθως σκάει τις πρώτες 2 βδομαδες του μήνα) και να μου προσφέρουν δωροεπιταγή 30 ευρώ για καποιο ps5 game. Κόλλησα και κάτι άλλες που μου είχαν δώσει και τσίμπησα τσάμπα Returnal. Παραγγελία 06/11 Disc.

Επιβεβαιωνω κι εγω, με παραγγελια 7/11 απο κωτσοβολο μου τηλεφωνησαν πριν κανα 2ωρο και μου ειπαν τα ιδια. Οταν ρωτησα αν πρεπει να το περιμενω απο μερα σε μερα μου απαντησε πως πολυ συντομα θα ειδοποιηθω για την αποστολη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...