Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, BANTAS είπε

Επιβεβαιωνω κι εγω, με παραγγελια 7/11 απο κωτσοβολο μου τηλεφωνησαν πριν κανα 2ωρο και μου ειπαν τα ιδια. Οταν ρωτησα αν πρεπει να το περιμενω απο μερα σε μερα μου απαντησε πως πολυ συντομα θα ειδοποιηθω για την αποστολη.

Και εγώ επιβεβαιώνω με παραγγελία 27/1 από Κωτσόβολο ότι δε με έχει πάρει κανείς ακόμα.?. Λέτε να με κοροίδεψε χτες ο πωλητής, γιατί προφανώς  αυτή τη κλήση εννοούσε... 

Επεξ/σία από GeorgeX77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρωί μπήκα τυχαία στα Public και είχε διαθέσιμο το digital . Ήθελα πολύ το disk αλλά δεν άντεξα και το τσίμπησα γιατί δεν έχω άλλη υπομονή. Εκτιμώμενη παράδοση γράφει 7-9/ 6 . Είδωμεν…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, mito1988 είπε

Το πρωί μπήκα τυχαία στα Public και είχε διαθέσιμο το digital . Ήθελα πολύ το disk αλλά δεν άντεξα και το τσίμπησα γιατί δεν έχω άλλη υπομονή. Εκτιμώμενη παράδοση γράφει 7-9/ 6 . Είδωμεν…

Το είδα και γω αλλά μόλις πάτησα στο link έλεγε εξαντλημένο, όντως το είχαν για πώληση; Θεώρησα οτι έγινε από λάθος. Προσωπικά με ενδιαφέρει το disc και ψάχνομαι για να "χώσω¨ παραγγελία...ανεπιτυχώς μέχρι στιγμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nickol-us είπε

Το είδα και γω αλλά μόλις πάτησα στο link έλεγε εξαντλημένο, όντως το είχαν για πώληση; Θεώρησα οτι έγινε από λάθος. Προσωπικά με ενδιαφέρει το disc και ψάχνομαι για να "χώσω¨ παραγγελία...ανεπιτυχώς μέχρι στιγμής.

Και μένα τη πρώτη φορά που πάτησα έλεγε εξαντλημένο αλλά μετά από λίγο ξανά μπήκα και με άφησε να προχωρήσω την παραγγελία. Ελπίζω να μην ήταν λάθος γιατί το πλήρωσα κανονικά 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, mito1988 είπε

Το πρωί μπήκα τυχαία στα Public και είχε διαθέσιμο το digital . Ήθελα πολύ το disk αλλά δεν άντεξα και το τσίμπησα γιατί δεν έχω άλλη υπομονή. Εκτιμώμενη παράδοση γράφει 7-9/ 6 . Είδωμεν…

Είναι απο λάθος του συστήματος και το πιθανότερο ειναι να σου ακυρωθει η παραγγελία σου.

Τα digital εκει έχουν φτάσει περιπου μεχρι 3-4/11.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ ενώ τους είχα πει τα παιχνίδια που τους είχα παραγγείλει με -30 ευρώ να τα στείλουν μαζί με τη κονσόλα τώρα είδα τα έστειλαν και κονσόλα τίποτα ακόμη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, vgls35 είπε

Εν τω μεταξύ ενώ τους είχα πει τα παιχνίδια που τους είχα παραγγείλει με -30 ευρώ να τα στείλουν μαζί με τη κονσόλα τώρα είδα τα έστειλαν και κονσόλα τίποτα ακόμη 

Πες μου Γιαγκο δηλαδή σε κοροϊδεύουν; Μιλά Γιαγκο, μιλά! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Meket είπε

Πάντως με πήραν πριν 2 ώρες απο Κωτσο να μου ζητήσουν ειλικρινά συγγνώμη για την καθυστέρηση και να μου πουν ότι θα παραλαβω σίγουρα στην επόμενη παρτίδα (η οποία συνήθως σκάει τις πρώτες 2 βδομαδες του μήνα) και να μου προσφέρουν δωροεπιταγή 30 ευρώ για καποιο ps5 game. Κόλλησα και κάτι άλλες που μου είχαν δώσει και τσίμπησα τσάμπα Returnal. Παραγγελία 06/11 Disc.

Και εδώ 11/11 disk τίποτα. Δεν με πήρε κανείς τηλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kwstakisii είπε

Είναι απο λάθος του συστήματος και το πιθανότερο ειναι να σου ακυρωθει η παραγγελία σου.

Τα digital εκει έχουν φτάσει περιπου μεχρι 3-4/11.

Δίκιο έχεις, μόλις μου τα επέστρεψαν 🙁

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά δεν άντεξα πήρα τηλ. Μου είπαν ότι θα εκτελέσουν την παραγγελία με την επόμενη παραλαβή σε 2 εβδομάδες. Δεν το έχω πιστέψει ακόμη να πω την αλήθεια. (Κράτησα το όνομα της ευγενικής κυρίας). 11/11 disk Κωτσόβολος εξοφλημένη. Χαρακτηριστικά μου είπε ότι μάλλον θα φτάσουν μέχρι μέσα Νοεμβρίου και ότι τώρα έχουν εκτελέσει "πολύ αρχές Νοεμβρίου". Δωροεπιταγή τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, melkiades είπε

Τελικά δεν άντεξα πήρα τηλ. Μου είπαν ότι θα εκτελέσουν την παραγγελία με την επόμενη παραλαβή σε 2 εβδομάδες. Δεν το έχω πιστέψει ακόμη να πω την αλήθεια. (Κράτησα το όνομα της ευγενικής κυρίας). 11/11 disk Κωτσόβολος εξοφλημένη. Χαρακτηριστικά μου είπε ότι μάλλον θα φτάσουν μέχρι μέσα Νοεμβρίου και ότι τώρα έχουν εκτελέσει "πολύ αρχές Νοεμβρίου". Δωροεπιταγή τίποτα.

Πήρα κ εγώ χάριν του φιλου. Αλλά @@..  πάλι τα ίδια. Αναμένουμε κλπ κλπ κλπ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από όλα αυτά πού γράφονται κατάλαβα ότι η παραλαβή ήταν σχετικά μικρή καί κάλυψε μόνο κάποιες ημέρες 3-4 ανάλογα τό κατάστημα... public , από ότι φαίνεται δέν έλεγαν ψέματα καλύπτουν μέχρι τέλος Οκτωβρίου disc καί 3-4 Νοεμβρίου είναι τά digital

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...