Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, kwstakisii είπε

Σημερα η αυριο θα σε παρουν τηλεφωνο.

 

Ήρθε μεγάλη ποσότητα και θα γίνουν προτάσεις για έκπτωση -10 ευρω σε κάποια games. 

Όπως επίσης θα γίνουν αντιπροτάσεις με το bundle με το rachet για όποιον θέλει.(σε αυτους που δεν το έχουν προπληρώσει όμως,αν σε ενδιαφέρει δεν χάνεις κατι να τους ρωτησεις)

άντε να δούμε μακάρι!!!!!!

 

edit:

τους έγραψα για 1η φορά στο fb και μου στείλανε αυτό:

 

Αναφορά σε κείμενο
Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως, έχουν εξυπηρετηθεί παραγγελίες έως και τις αρχές Νοεμβρίου. Αναμένεται νέα παραλαβή εντός της επόμενης εβδομάδας και, εάν εξυπηρετηθείτε με απόθεμα αυτής θα ενημερωθείτε με SMS και e-mail. Ζητούμε συγγνώμη για την καθυστέρηση, ωστόσο, το απόθεμα που λαμβάνουμε είναι περιορισμένο καθώς η κονσόλα είναι σε παγκόσμια έλλειψη από τη SONY. Ως εκ τούτου, παρατηρούνται καθυστερήσεις.

 

Επεξ/σία από keropi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12.9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

12 λεπτά πριν, doctorvaggos είπε

Καλησπέρα σε όλους,

Χτες πρόλαβα παραγγελία απο Γερμανό και σήμερα είναι σε επεξεργασία μετά απο 1 μέρα.

Και μένα το ίδιο. Παραγγελία χθες στις 16:30

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μίλησα με public, και όταν τους ρώτησα εαν βρίσκομαι μέσα σε αυτή τη παρτιδα με παραγγελία 11/11 digital ο τύπος ήταν λες άκουσε από εμένα πρώτη φορά ότι ήρθαν κομμάτια. Στα δεν ξέρω δεν έχω ενημέρωση κτλ για άλλη μια φορά. Ότι έλεγαν τον Νοέμβρη Δεκέμβρη μου είπαν και τώρα. Τι να πω πια.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε επεξεργασία από το Γερμανό κι εμένα, και δεδομένου πως κάποιοι σε κάποιους φίλους προχώρησε σε τιμολόγηση, δε νιώθω πως είμαι σε καλό δρόμο ακόμα..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, doctorvaggos είπε

Καλησπέρα σε όλους,

Χτες πρόλαβα παραγγελία απο Γερμανό και σήμερα είναι σε επεξεργασία μετά απο 1 μέρα.

Νομίζω όλοι εκεί είμαστε ,από τη στιγμή που τιμολογηθηκαν προφανώς έχει κατοχυρωθεί κονσόλα στο όνομα της παραγγελίας οπότε λογικά εξαρτάται από τι κούριερ συνεργάζεται ο Γερμανός κ πόσο γρήγορα κινειται γραφειοκρατικά σαν εταιρία .

 

Προφανώς είναι αιώνες πίσω από το πλαίσιο σε αυτό το θέμα .

Ελπίζω την άλλη βδομάδα να το έχω . Ήταν αναπάντεχο γτ κ γω υπολογιζα κοντά Σεπτέμβρη αλλά χθες δεν κρατήθηκα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, saro14 είπε

Έκανε κάποιος από plasio σήμερα;;;;από τις 12:30 το έκανα και ειμαι ακόμα σε επεξεργασία!!

Εγω έκανα σήμερα στις 11:20…κ πληρωμη με κάρτα…

11:50 τους πήρα τηλ πως ακόμα δεν έχω λάβει email…μου είπαν ότι ακόμα δεν έχει δεσμευτεί το ποσο…γιατί ίσως δεν έχουν κομμάτια…αναμένονται ομως τις επομενες μερες…θα έχετε ενημερωση άμεσα..

μπαίνω στο site εκεί που έλεγε διαθεσιμότητα…έλεγε σε αναμονή πια…αλλά άφηνε να κανείς παραγγελία ακόμα…

οποτε λέω αναμένουν κ άλλες παρτίδες…

Κατα τις 12:20 πήρα email για παράδοση έως 18/6…

αυτα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να πάρω τον Γερμανο να ρωτήσω αλλά δεν θέλω να ανεβάσω πίεση. Όταν παραγγείλαμε λέγανε ετοιμοπαράδοτα άρα τι καθυστερούμε τώρα? Κοιτα να δεις που το πλαισιο τους γλενταει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, xXxGiorgoS είπε

Μόλις μίλησα με public, και όταν τους ρώτησα εαν βρίσκομαι μέσα σε αυτή τη παρτιδα με παραγγελία 11/11 digital ο τύπος ήταν λες άκουσε από εμένα πρώτη φορά ότι ήρθαν κομμάτια. Στα δεν ξέρω δεν έχω ενημέρωση κτλ για άλλη μια φορά. Ότι έλεγαν τον Νοέμβρη Δεκέμβρη μου είπαν και τώρα. Τι να πω πια.....

Μόνο disc και bundle με το ratchet ήρθανε. 

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, saro14 είπε

Έκανε κάποιος από plasio σήμερα;;;;από τις 12:30 το έκανα και ειμαι ακόμα σε επεξεργασία!!

Έκανα εγώ στις 11:15 και λέει αύριο παράδοση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Neo είπε

Σκέφτομαι να πάρω τον Γερμανο να ρωτήσω αλλά δεν θέλω να ανεβάσω πίεση. Όταν παραγγείλαμε λέγανε ετοιμοπαράδοτα άρα τι καθυστερούμε τώρα? Κοιτα να δεις που το πλαισιο τους γλενταει.

Γενικά στον Γερμανό ότι και να παραγγείλεις κάνει 3-5 εργάσιμες, το λέει και στο site. Το πλαίσιο τα στέλνει με δικό του φορτηγό στις πόλεις που έχει καταστήματα την επόμενη μέρα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Neo είπε

Σκέφτομαι να πάρω τον Γερμανο να ρωτήσω αλλά δεν θέλω να ανεβάσω πίεση. Όταν παραγγείλαμε λέγανε ετοιμοπαράδοτα άρα τι καθυστερούμε τώρα? Κοιτα να δεις που το πλαισιο τους γλενταει.

Αμα παρεις τηλέφωνο, ενημέρωσε αν μπορείς, εγώ πήρα και μου λέει ότι αφου τιμολογηθηκε λέει σήμερα, από αυριο θα ξεκινήσουν διανομές και παραλαβες από κατάστημα, δεν ήξερε κάτι άλλο να πει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Aduatiques είπε

Γενικά στον Γερμανό ότι και να παραγγείλεις κάνει 3-5 εργάσιμες, το λέει και στο site. Το πλαίσιο τα στέλνει με δικό του φορτηγό στις πόλεις που έχει καταστήματα την επόμενη μέρα. 

Έχεις δίκιο, τους πήρα τηλέφωνο τελικα και η απάντηση ειναι οτι απο το τιμολόγηση στην αποστολή θέλουν 2 μέρες με επιφύλαξη είπε η κοπέλα. Θα στειλουν email μπορουμε να σταματησουμε να βαραμε τα f5 να παρουμε την τριτη κανα τηλεφωνο αν δεν υπαρχει κινηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Tatofski64 είπε

Αμα παρεις τηλέφωνο, ενημέρωσε αν μπορείς, εγώ πήρα και μου λέει ότι αφου τιμολογηθηκε λέει σήμερα, από αυριο θα ξεκινήσουν διανομές και παραλαβες από κατάστημα, δεν ήξερε κάτι άλλο να πει. 

Αυτο που ειπε ο φιλος πιο πανω ισχυει.Ο Γερμανος θελει γυρω στις 5 μερες γιατι συνεργαζεται με μεταφορικη ενω το Πλαισιο το στελνει την επομενη μερα γιατι το καονυν οι ιδιοι.Απλα υπομονη απο Τριτη μετα του Αγιου Πνευματος θα το εχουμε!

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...