Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, Neo είπε

Έχεις δίκιο, τους πήρα τηλέφωνο τελικα και η απάντηση ειναι οτι απο το τιμολόγηση στην αποστολή θέλουν 2 μέρες με επιφύλαξη είπε η κοπέλα. Θα στειλουν email μπορουμε να σταματησουμε να βαραμε τα f5 να παρουμε την τριτη κανα τηλεφωνο αν δεν υπαρχει κινηση.

Και πως θα περασει το ρεπό το ΣΚ χαχαχα f5 μέχρι να πέσει ο ήλιος χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κρατήθηκα και πήρα τηλ στο Γερμανό, να τους ρωτήσω αν παίζει να το έχω πριν το 3ήμερο.

Η παραγγελία έγινε χθες και ακόμα είναι υπό επεξεργασία. 
Ο ευγενέστατος τύπος στο τηλέφωνο μου είπε πως έχει τιμολογηθεί και μάλλον θα παραλάβω αύριο, αλλά ακόμα δεν έχει voucher για courier και δεν έχει πλήρη εικόνα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Disavowed είπε

Δεν κρατήθηκα και πήρα τηλ στο Γερμανό, να τους ρωτήσω αν παίζει να το έχω πριν το 3ήμερο.

Η παραγγελία έγινε χθες και ακόμα είναι υπό επεξεργασία. 
Ο ευγενέστατος τύπος στο τηλέφωνο μου είπε πως έχει τιμολογηθεί και μάλλον θα παραλάβω αύριο, αλλά ακόμα δεν έχει voucher για courier και δεν έχει πλήρη εικόνα.

Τι ώρα παράγγειλες φίλε μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Disavowed είπε

Δεν κρατήθηκα και πήρα τηλ στο Γερμανό, να τους ρωτήσω αν παίζει να το έχω πριν το 3ήμερο.

Η παραγγελία έγινε χθες και ακόμα είναι υπό επεξεργασία. 
Ο ευγενέστατος τύπος στο τηλέφωνο μου είπε πως έχει τιμολογηθεί και μάλλον θα παραλάβω αύριο, αλλά ακόμα δεν έχει voucher για courier και δεν έχει πλήρη εικόνα.

Απο την σελίδα του Γερμανού, 

  1. Παραγγελίες - Προϊόντα

Παραγγελίες και αποστολές πραγματοποιούνται μόνο εντός Ελλάδας. Οι παραγγελίες εκτελούνται μέσα σε εργάσιμο οκτάωρο (9:00πμ - 17:00μμ) εκτός Σαββάτου, Κυριακής και αργιών.

https://www.germanos.gr/corporate/useful/oroi_xrisis_eshop/

Όποτε για να έρθει αυριο, θα πρέπει να είναι με κούριερ μέχρι της 5 απόγευμα σήμερα, η κατάλαβα λάθος? 

Μόλις τώρα, Tatofski64 είπε

Απο την σελίδα του Γερμανού, 

  1. Παραγγελίες - Προϊόντα

Παραγγελίες και αποστολές πραγματοποιούνται μόνο εντός Ελλάδας. Οι παραγγελίες εκτελούνται μέσα σε εργάσιμο οκτάωρο (9:00πμ - 17:00μμ) εκτός Σαββάτου, Κυριακής και αργιών.

https://www.germanos.gr/corporate/useful/oroi_xrisis_eshop/

Όποτε για να έρθει αυριο, θα πρέπει να είναι με κούριερ μέχρι της 5 απόγευμα σήμερα, η κατάλαβα λάθος? 

Και εγώ 4:40 το μεσημέρι έκανα την παραγγελια, ελπίζω να πεσει μέσα ο δικός σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Tatofski64 είπε

Απο την σελίδα του Γερμανού, 

  1. Παραγγελίες - Προϊόντα

Παραγγελίες και αποστολές πραγματοποιούνται μόνο εντός Ελλάδας. Οι παραγγελίες εκτελούνται μέσα σε εργάσιμο οκτάωρο (9:00πμ - 17:00μμ) εκτός Σαββάτου, Κυριακής και αργιών.

https://www.germanos.gr/corporate/useful/oroi_xrisis_eshop/

Όποτε για να έρθει αυριο, θα πρέπει να είναι με κούριερ μέχρι της 5 απόγευμα σήμερα, η κατάλαβα λάθος? 

Κι εγώ αυτό του είπα, ότι για να το έχω αύριο, σημαίνει ότι θα πρέπει να το στείλουν μέχρι το απόγευμα στον κουριερ. Η μονη του απάντηση ήταν ότι δεν έχει εικόνα, ότι λογικά έχει φύγει (ενώ το status δεν έχει προχωρήσει στο 'αποστολή σε courier') και απλά δεν έχουν ακόμα voucher αποστολής.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Tatofski64 είπε

Απο την σελίδα του Γερμανού, 

  1. Παραγγελίες - Προϊόντα

Παραγγελίες και αποστολές πραγματοποιούνται μόνο εντός Ελλάδας. Οι παραγγελίες εκτελούνται μέσα σε εργάσιμο οκτάωρο (9:00πμ - 17:00μμ) εκτός Σαββάτου, Κυριακής και αργιών.

https://www.germanos.gr/corporate/useful/oroi_xrisis_eshop/

Όποτε για να έρθει αυριο, θα πρέπει να είναι με κούριερ μέχρι της 5 απόγευμα σήμερα, η κατάλαβα λάθος? 

Καλα καταλαβες.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Disavowed είπε

Κι εγώ αυτό του είπα, ότι για να το έχω αύριο, σημαίνει ότι θα πρέπει να το στείλουν μέχρι το απόγευμα στον κουριερ. Η μονη του απάντηση ήταν ότι δεν έχει εικόνα, ότι λογικά έχει φύγει (ενώ το status δεν έχει προχωρήσει στο 'αποστολή σε courier') και απλά δεν έχουν ακόμα voucher αποστολής.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι την άλλη βδομάδα θα το έχουμε από ότι φαίνεται φίλε, για αυριο έτσι όπως πάει δυσκολο. Δεν το κοιτάω άλλο 😂

3 λεπτά πριν, Disavowed είπε

Κι εγώ αυτό του είπα, ότι για να το έχω αύριο, σημαίνει ότι θα πρέπει να το στείλουν μέχρι το απόγευμα στον κουριερ. Η μονη του απάντηση ήταν ότι δεν έχει εικόνα, ότι λογικά έχει φύγει (ενώ το status δεν έχει προχωρήσει στο 'αποστολή σε courier') και απλά δεν έχουν ακόμα voucher αποστολής.

Εγώ λέω να πάω αυριο στης Αποθήκες τους στον Αυλώνα, με order number στο χέρι, σε φάση αστο ήρθα εγώ. Χαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Tatofski64 είπε

Το μόνο σίγουρο είναι ότι την άλλη βδομάδα θα το έχουμε από ότι φαίνεται φίλε, για αυριο έτσι όπως πάει δυσκολο. Δεν το κοιτάω άλλο 😂

Ναι, κι εγώ αυτό σκέφτομαι! Η αλήθεια είναι ότι ενώ περίμενα μήνες από άλλο κατάστημα, τώρα που ξέρω ότι θα έρθει έχω γίνει πιο ανυπόμονος και δε μπορώ να περιμένω άλλες 4 μέρες 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Tatofski64 είπε

Και πως θα περασει το ρεπό το ΣΚ χαχαχα f5 μέχρι να πέσει ο ήλιος χαχαχα

Μπορεις να αλαξεις τα ρεπο σου!

Ακομα αναμονη απο πλαισιο για την παραδοση.

 

Screenshot_20210617-163116_Messages.jpg.cc6750e0a8319163d49aadca3c91e8e5.jpg

Επεξ/σία από Vileda
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, mito1988 είπε

Εμένα έχει κολλήσει από χθες εδώ. Να υποθέσω πάμε για την άλλη βδομάδα έτσι; Μένω επαρχία 

030931C4-0EC3-4C4F-B7A9-87C0C904ABC8.jpeg

Φίλε μου ακριβώς το ίδιο και εγώ. Απλα η ωρα είναι διαφορετική. 16:59 εγω. Για Σάββατο ή πιθανότερα Τρίτη το βλέπω να παραλαμβάνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, mito1988 είπε

Εμένα έχει κολλήσει από χθες εδώ. Να υποθέσω πάμε για την άλλη βδομάδα έτσι; Μένω επαρχία 

030931C4-0EC3-4C4F-B7A9-87C0C904ABC8.jpeg

Έλεγξε πάλι. Μόλις άλλαξε.

ΚατάστασηΑναχώρηση από σημείο εξυπηρέτησης
ΤοποθεσίαΑΓ.Ι.ΡΕΝΤΗΣ
ΗμερομηνίαΠέμπτη, 17/06/2021
Ώρα14:42
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...