Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απλά ρε φίλε και εγώ ps5 digital πήρα εφόσον όλα τα είχα digital στο ps4, απλά λένε ότι το άλλο είναι δυστυχώς καλύτερο και ξενερώνω που δεν πήρα εκείνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, ari74s είπε

Ναι για ώσους δεν αγόραζαν παιχνιδια τύπου blue ray στο ps4 ή για αυτους που έρχονται από άλλου είδους κονσόλα γιατί και διασκάκια να είχανε δεν θα μπορούσαν να τα βάλουν στο ps5. Για αυτούς που είχαν ps4 και όλα τα παιχνίδια τους σε disk μορφή το ps5 disk είναι καλύτερο

 

1 λεπτό πριν, Lolaiko είπε

Απλά ρε φίλε και εγώ ps5 digital πήρα εφόσον όλα τα είχα digital στο ps4, απλά λένε ότι το άλλο είναι δυστυχώς καλύτερο και ξενερώνω που δεν πήρα εκείνο.

παιδιά μείνετε on topic για να μην κλειδωθεί

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Lolaiko είπε

Απλά ρε φίλε και εγώ ps5 digital πήρα εφόσον όλα τα είχα digital στο ps4, απλά λένε ότι το άλλο είναι δυστυχώς καλύτερο και ξενερώνω που δεν πήρα εκείνο.

 Εκτός από τον blue ray driver που δεν υπάρχει στο ps5 digital όλα τα άλλα είναι ίδια.

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα γιατί γράφουν στον Γερμανό "έρχεται σύντομα" εδώ και 2 εβδομάδες περίπου?? Και δεν έχουν κάποια ενημέρωση με το πότε θα παραλάβουν. 

Να γίνει ξανά restock απο αρχές Αυγούστου; 

Επίσης διαβάζω παντού οτι ο Κόκκινος ακόμα δεν εχει βγάλει Νοέμβρη σκέψου εμείς δηλαδή που έχουμε παραγγείλει Απρίλη αν ποτέ παραλάβουμε..

Καλή τύχη παιδιά ελπίζω να βρούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, MagnificGr είπε

Καλημέρα γιατί γράφουν στον Γερμανό "έρχεται σύντομα" εδώ και 2 εβδομάδες περίπου?? Και δεν έχουν κάποια ενημέρωση με το πότε θα παραλάβουν. 

Να γίνει ξανά restock απο αρχές Αυγούστου; 

Επίσης διαβάζω παντού οτι ο Κόκκινος ακόμα δεν εχει βγάλει Νοέμβρη σκέψου εμείς δηλαδή που έχουμε παραγγείλει Απρίλη αν ποτέ παραλάβουμε..

Καλή τύχη παιδιά ελπίζω να βρούμε.

Εγώ με παραγγελία 21/11/20 παραλαμβάνω αύριο. Disk edition. Νομίζω ότι μέρα με τη μέρα τα πράγματα πάνε καλύτερα. Ελπίζω όλοι να παραλάβουν σύντομα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, Connos1976 είπε

Εγώ με παραγγελία 21/11/20 παραλαμβάνω αύριο. Disk edition. Νομίζω ότι μέρα με τη μέρα τα πράγματα πάνε καλύτερα. Ελπίζω όλοι να παραλάβουν σύντομα. 

Εγώ πάλι πιστεύω ακριβώς το αντίθετο. 1 μήνα τώρα έχουμε κολλήσει εκεί στις 18-21 Νοεμβρίου. Με αυτόν το ρυθμό, όχι 8μηνο που έγραψα πριν, αλλά 12μηνο και βλέπουμε θα χρειαστεί για να εξυπηρετηθούμε.  Όσο δεν έρχεται μια μεγάλη παραλαβή όπως πριν κάτι μήνες πριν, είμαστε καταδικασμένοι.

1 ώρα πριν, MagnificGr είπε

Καλημέρα γιατί γράφουν στον Γερμανό "έρχεται σύντομα" εδώ και 2 εβδομάδες περίπου?? Και δεν έχουν κάποια ενημέρωση με το πότε θα παραλάβουν. 

Να γίνει ξανά restock απο αρχές Αυγούστου; 

Επίσης διαβάζω παντού οτι ο Κόκκινος ακόμα δεν εχει βγάλει Νοέμβρη σκέψου εμείς δηλαδή που έχουμε παραγγείλει Απρίλη αν ποτέ παραλάβουμε..

Καλή τύχη παιδιά ελπίζω να βρούμε.

Ούτε restock ούτε τίποτα. Λίγα κομμάτια έρχονται με τη μορφή buddle.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακούω από εδώ και από κει τα μπάντλ και αναρωτιέμαι, αυτοί όλοι που έχουν backlog τις παραγγελιες, εχουν ενημερωσει την Sony Hellas για τον αριθμο των πελατων τους που περιμενουν να παρουν την κονσολα??? και εαν το εχουν κανει γιατι βγαινουν τα μπαντλ? Για να βγαλουν περισσοτερα χρηματα? Τι διαολο δλδ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, manthis είπε

ακούω από εδώ και από κει τα μπάντλ και αναρωτιέμαι, αυτοί όλοι που έχουν backlog τις παραγγελιες, εχουν ενημερωσει την Sony Hellas για τον αριθμο των πελατων τους που περιμενουν να παρουν την κονσολα??? και εαν το εχουν κανει γιατι βγαινουν τα μπαντλ? Για να βγαλουν περισσοτερα χρηματα? Τι διαολο δλδ!!!

Οι παραγγελίες δεν εχουν σχέση με τα ποσα PS5 θα στείλει η Sony στο καθε μαγαζι. Τα bundle ειναι εφέυρεση των καταστημάτων απο την στιγμή που σου δίνουν το game ξεχωριστά και του κουτί του PS5 δεν έχει το εξώφυλλο του game. Το βρήκανε το κολπο για να διώξουν μαζι τα games και να βγάλουν παραπάνω. Κλασικοι έλληνες απατεώνες.......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Connos1976 είπε

Εγώ με παραγγελία 21/11/20 παραλαμβάνω αύριο. Disk edition. Νομίζω ότι μέρα με τη μέρα τα πράγματα πάνε καλύτερα. Ελπίζω όλοι να παραλάβουν σύντομα. 

Άντε 6 ημερολογιακές μέρες μετά είμαι φίλε. Θέλω να ελπίζω ότι αν έρθει καμιά παρτίδα μέσα στο μήνα ίσως να το πάρω και εγώ αλλιώς από Αύγουστο και βλέπουμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
12 hours ago, TAKE5 said:

Παραγγελία 12/7 Mediamarkt (με Nion collection) παραλαβη σήμερα

Είχες πληρώσει; Ή παραλαβή από κατάστημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μαυραγορίτες είναι και αυτοί του public ρε παιδιά 🤣;;; 984Ε + 5Ε μεταφορικά https://www.public.gr/product/gaming/consoles/ps5/console-sony-playstation-5-disc-version/prod13971396pp

Άλλο πάλι τούτο...

PS5-Κονσόλες-Public.png

Console-Sony-Playstation-5-Disc-Version-Public.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Georgey__ είπε

Τι μαυραγορίτες είναι και αυτοί του public ρε παιδιά 🤣;;; 984Ε + 5Ε μεταφορικά https://www.public.gr/product/gaming/consoles/ps5/console-sony-playstation-5-disc-version/prod13971396pp

Άλλο πάλι τούτο...

PS5-Κονσόλες-Public.png

Console-Sony-Playstation-5-Disc-Version-Public.png

To  public έχει γίνει marketplace στυλ skroutz ,αυτό δεν είναι από το public

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, apostolos22 είπε

To  public έχει γίνει marketplace στυλ skroutz ,αυτό δεν είναι από το public

Δεν βγάζουν λεφτά δλδ αν αγοράσει κάποιος απο το σιτε τους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...