Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα. Επειδή το site μου έβγαλε και τις 2 αγγελίες ολοκληρωμένες μόλις τις έβαλα χωρίς λόγο.. το γράφω εδώ. Sorry. Αγοράζω ps5 disk edition σφραγισμένο 550 Αθήνα χερι με χέρι. Όποιος θελει, pm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μου ηρθαν και οι δυο παραγγελιες απο public και κωτσοβολο disk απο 11/11! Αντε καλοπαιχνιδο και στους υπολοιπους. Χαιρετω το νημα πλεον!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφτασε ο κωτσόβολος digital  να δίνει παραγγελίες Ιανουαρίου αν κατάλαβα καλά από τα παραπάνω; Και το disk έχει κολλήσει μέσα Νοεμβρίου; Νομίζω ότι θα τρελαθούμε τελείως. Ισχύει ; Εγώ παραγγελία disk 21/11 και τίποτα ακόμα ρε παιδιά. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Connos1976 είπε

Έφτασε ο κωτσόβολος digital  να δίνει παραγγελίες Ιανουαρίου αν κατάλαβα καλά από τα παραπάνω; Και το disk έχει κολλήσει μέσα Νοεμβρίου; Νομίζω ότι θα τρελαθούμε τελείως. Ισχύει ; Εγώ παραγγελία disk 21/11 και τίποτα ακόμα ρε παιδιά. 

Όχι, δεν ισχύει. Στα digital πρέπει να είναι ακόμα τέλη Οκτωβρίου. 

Εξαίρεση ο φίλος παραπάνω που από όσο λέει τους γκάζωσε και φαίνεται να του άλλαξαν την κατάσταση της παραγγελίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Paft_Dunk είπε

Όχι, δεν ισχύει. Στα digital πρέπει να είναι ακόμα τέλη Οκτωβρίου. 

Εξαίρεση ο φίλος παραπάνω που από όσο λέει τους γκάζωσε και φαίνεται να του άλλαξαν την κατάσταση της παραγγελίας.

Ακριβώς. Εχθές παρέλαβα. Πραγματικά όμως εντελώς απαράδεκτοι και ανίδεοι. Ταλαιπωρούν τον κόσμο κόσμο και η κοροϊδία πάει και έρχεται. 

Τελικά η παροιμία ( και ο Άγιος φοβέρα θέλει) είναι πολύ σοφή.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αυτή η "αίσθηση" ότι σιγά σιγά εμφανίζονται κονσόλες για παραγγελία στα γνωστά μαγαζιά δεν είναι ρεαλιστική.

Αυτή εδώ την εβδομάδα δεν βγήκε τίποτα για παραγγελία στα γνωστά μαγαζιά. Εάν κάνω λάθος και κάποιος παράγγειλε διορθώστε με.

Οπότε οι βασικές φήμες ότι κανονική ροή θα έχουμε προς το τέλος του χρόνου μοιάζουν να είναι οι πιο αξιόπιστες μέχρι στιγμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για οποιον ενδιαφερεται δεν χανει να ρωτησει αν υπαρχει αποθεμα

Εχει και digital απο οσο φαινεται

https://www.facebook.com/groups/1014661492015019/?hoisted_section_header_type=recently_seen&multi_permalinks=1941183706029455

Επεξ/σία από ison
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, dgl1111 είπε

Πάντως αυτή η "αίσθηση" ότι σιγά σιγά εμφανίζονται κονσόλες για παραγγελία στα γνωστά μαγαζιά δεν είναι ρεαλιστική.

Αυτή εδώ την εβδομάδα δεν βγήκε τίποτα για παραγγελία στα γνωστά μαγαζιά. Εάν κάνω λάθος και κάποιος παράγγειλε διορθώστε με.

Οπότε οι βασικές φήμες ότι κανονική ροή θα έχουμε προς το τέλος του χρόνου μοιάζουν να είναι οι πιο αξιόπιστες μέχρι στιγμής.

Όχι μόνο αυτό αλλά δε προχωράνε οι παραγγελίες με τα bundles καθόλου. Κάθε εβδομάδα 19-20/11 είμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/7/2021 στις 10:10 ΠΜ, Lolaiko είπε

Καλημέρα. Επειδή το site μου έβγαλε και τις 2 αγγελίες ολοκληρωμένες μόλις τις έβαλα χωρίς λόγο.. το γράφω εδώ. Sorry. Αγοράζω ps5 disk edition σφραγισμένο 550 Αθήνα χερι με χέρι. Όποιος θελει, pm

Καλησπέρα ενδιαφέρομαι εγώ φίλε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά οποίος έχει παραλαβει 2ο PS5 η έχει κάνει διπλή παραγγελία κάπου και περιμένει και δεν το θέλει μπορεί να μου στείλει μήνυμα ; Ενδιαφέρομαι άμεσα ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα σε όλους παρακολουθώ το νήμα απο τον Νοέμβριο και είπα να σας ενημερώσω για την δικιά μου εμπειρία. χτες παρέλαβα την στανταρ έκδοση απο μεγάλη αλυσίδα και απλά την δευτέρα είχα πει σε μια γνωστή μου που δουλεύει εκεί αν βρεθεί κονσόλα να με ενημερώσει. χτες ακυρώθηκε μια και την πήρα στο όνομα που ακυρώθηκε για να μην φύγει στον επόμενο οπότε όσοι γνωρίζετε κάποιον ψάξτε το

1625900045500632736716.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Kreisson είπε

RIP για φίλο/συνάδελφο που η κοπέλα του "παρειγγειλε"το PS5 από τον mr.consntantine..με αναμονή 1-3 μήνες κ με προκαταβολή 30%.....

τι εννοεις φιλε μου ? δεν ειναι αξιοπιστο το μαγαζι αυτο? υπαρχει περιπτωση που εχει φαει χρηματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...