Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 ώρες πριν, Fulgore είπε

Καλά κάποιοι μολις ειχαν σκασει καποια bundle με το Ratchet πριν λιγες εβδομαδες,ειχαν βγει και εκαναν δηλωσεις του τυπου''γεμισε ο αγορα''.

Δεν θα ξεχασω φυσικα τον ενα συμφορουμιτη ο οποιος με μεγαλη σιγουρια ειπε οτι τον Σεπτεμβριο θα βγει το Ps5 σε έκπτωση.

Εδω δεν υπάρχει ούτε για δείγμα Xbox που υποτίθεται έχει και μικρότερη ζητηση απο PS5.

Εγώ πάντως πιστεύω ότι ενώ οι παραγγελίες Οκτωβρίου-Νοεμβρίου καλύφθηκαν με καθυστέρηση περίπου 7 μηνών, οι Δεκεμβρίου και μετά θα πιάσουμε 10μηνο. Μιλάω για την disk έκδοση πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, GeorgeX77 είπε

Εγώ πάντως πιστεύω ότι ενώ οι παραγγελίες Οκτωβρίου-Νοεμβρίου καλύφθηκαν με καθυστέρηση περίπου 7 μηνών, οι Δεκεμβρίου και μετά θα πιάσουμε 10μηνο. Μιλάω για την disk έκδοση πάντα.

Πάντως ο γείτονας μου έχει ένα γνωστό που δουλεύει σε μεγάλη αλυσίδα (Δεν θα πω όνομα για να μην καρφωθεί). Η γυναίκα αυτουνού ελέγχει τη διανομή όλων των ηλεκτρονικών συσκευών σε βόρεια και νότια Ελλάδα. Ε λοιπόν η ξαδέρφη της, την έχει ενημερώσει πως ο γιος της που είναι μέσα στα πράγματα και παρακολουθεί όλες τις εξελίξεις, δεν έχει ιδέα πότε θα έρθει η επόμενη φουρνιά PS5 στην Ελλάδα.

Οι πηγές μου είναι πάντα αξιόπιστες. Το αναφέρω αυτό, γιατί πολλά παιδιά εδώ μέσα έχουν παραπληροφορηθεί και διαδίδονται λάθος πληροφορίες.

Επεξ/σία από Charismo
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GeorgeX77 είπε

Εγώ πάντως πιστεύω ότι ενώ οι παραγγελίες Οκτωβρίου-Νοεμβρίου καλύφθηκαν με καθυστέρηση περίπου 7 μηνών, οι Δεκεμβρίου και μετά θα πιάσουμε 10μηνο. Μιλάω για την disk έκδοση πάντα.

Φίλε είμαι 27/11 disk έκδοση με προπληρωμή ολόκληρου του ποσού και δεν έχω κανένα νέο ακόμα...νομίζω έχει μείνει κοντά στις 19/11.

Μακάρι να έρθει και νέα παραλαβή μέσα στο μήνα μπας και έρθει και η σειρά μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, GeorgeX77 είπε

Εγώ πάντως πιστεύω ότι ενώ οι παραγγελίες Οκτωβρίου-Νοεμβρίου καλύφθηκαν με καθυστέρηση περίπου 7 μηνών, οι Δεκεμβρίου και μετά θα πιάσουμε 10μηνο. Μιλάω για την disk 

Μόλις κοίταξα το status της παραγγελίας μου. Γύρισε σε επεξεργασία με πιθανή ημερομηνία αποστολής 15/07/2021. Ημερομηνία προπαραγγελίες  (disk edition)21/11/2020. Επιτέλους. Υπομονή σε όλους. Απίστευτο παιδιά. Δεν το πιστεύω. 

Επεξ/σία από Connos1976
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GeorgeX77 είπε

Εγώ πάντως πιστεύω ότι ενώ οι παραγγελίες Οκτωβρίου-Νοεμβρίου καλύφθηκαν με καθυστέρηση περίπου 7 μηνών

Τι εννοεις καλυφθηκαν οι παραγγελιες Νοεμβριου?

Δεν βλεπεις ποσα ατομα που ακομα δεν εχουν παραλάβει και περιμένουν απο Νοεμβριο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Τι εννοεις καλυφθηκαν οι παραγγελιες Νοεμβριου?

Δεν βλεπεις ποσα ατομα που ακομα δεν εχουν παραλάβει και περιμένουν απο Νοεμβριο?

Ρε φίλε εννοώ όσοι έχουν παραλάβει μέχρι τώρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ακριβως λεω και εγω. Αφου δεν εχουν ακομα ολοκληρωθει οι παραγγελιες του Νοεμβριου,ποιο το νοημα να συζηταμε για τους επομενους μηνες?

Ασε που ουτως ή αλλως ο μεγαλυτερος ογκος των παραγγελιων εγινε στο 2020 που ηταν ανοιχτες οι παραγγελιες,κυριως ιντερνετικα που απο το 2021 κοπηκαν.

Αρα ολο το ζητουμενο ειναι να φυγουν απο την μεση οι παραγγελιες του 2020.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Lolaiko είπε

Ναι αλλά το θεωρείς ισάξιο ενός disk? Αλλά ναι, από ps4 η xbox να πας σε όποιο να ναι ps5 είναι πρόοδος 

Ναι για ώσους δεν αγόραζαν παιχνιδια τύπου blue ray στο ps4 ή για αυτους που έρχονται από άλλου είδους κονσόλα γιατί και διασκάκια να είχανε δεν θα μπορούσαν να τα βάλουν στο ps5. Για αυτούς που είχαν ps4 και όλα τα παιχνίδια τους σε disk μορφή το ps5 disk είναι καλύτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...