Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, morrissey είπε

φολα απο βονταφον παιδια...
τους πηρε η σονυ λεει και τους ειπε 15-24 δεκεμβριου θα τους τα φερει.
Μολις με πηραν τηλ.
Και ας ελεγε 19/11 παραδοση οταν εκανα παραγγελια.
και μαλιστα με παροτρηνε να μην ακυρωσω γιατι ολες οι εταιρειες το ιδιο παθανε και δε θα βρω.

δεν υπάρχει λόγος ακύρωσης δηλαδή καλύτερα να μείνεις σε μια σειρά αναμονής παρά να ψάχνεις κομμάτια με το ντουφέκι έξω αν και πότε θα εμφανιστούν. 

H κατάσταση γενικα΄με τα προιόντα τεχνολογίας είναι φοβερά δύσκολη λόγο covid. 

δες τις γίνετε στις κάρτες γραφικών που έχουν κάνει release εδώ και ένα μήνα και είναι στην κυριολεξία στα χαρτιά αφού δεν υπάρχει ούτε δείγμα στην αγορά.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 minute ago, saintghostgr said:

και μενα χθεσινοβραδυνη λεει σταλθηκε στον κουριερ απο γερμανο

σου εχει και με ποια κουριερ και αριθμο αποστολης δηλαδη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, saintghostgr είπε

και μενα χθεσινοβραδυνη λεει σταλθηκε στον κουριερ απο γερμανο

που στο λεει αυτο? Σου εχει ερθει καποιο εμαιλ η στην σελιδα? Επισης τι ωρα περιπου εκανες την παραγγελια αν επιτρεπεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλα αν φτασουν στο σημειο να λενε δρομολογημενη και την  εχουν ακυρωσει τοτε το κανουν επιτηδες,δεν υπαρχει αυτο

Επεξ/σία από chrisgewrgi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, lvasilis22 είπε

Έχω κάνει προπαραγγελία σε κωτσόβολο 17 Σεπτεμβρίου 15:02 και η παραγγελία μου είναι σε κατάσταση αναμονής, υπάρχει κάποιος που τη βλέπει ολοκληρωμένη και έχει παραγγείλει πιο μετά; Πιο πολύ για να δω αν τα έχουν κάνει άνω κάτω με τις προπαραγγελίες!

Η δικη μου ηταν 17/9 4μιση το μεσημερι, αλλα αυτη την στιγμη την βλεπω στο σταδιο συλλογη και προετοιμασιας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, saintghostgr είπε

και μενα χθεσινοβραδυνη λεει σταλθηκε στον κουριερ απο γερμανο

Εξηγησε μας το αυτο. Τι εννοεις "σταλθηκε στον κουριερ" ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Jimmy13 είπε

Έμενα digital απο γερμανό που παρηγγειλα χθες γράφει ολοκληρωμένη αλλά σιγά μην έρθει

Και εμένα το ίδιο ολοκληρωμένη αλλα οχι ακυρωμένη χωρίς όμως κωδικό αποστολής οπότε μάλλον δεν ισχύουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πηραν και εμενα απο vodafone και μου ειπαν για 15/12 οτι τους το αλλαξε η Sony,ωστοσο ημουν σιγουρος οτι ημουν απο τους πρωτους που εκανα παραγγελια και για αυτο ρωτησα και ειπα πιστευω οτι ειμαι απο τους πρωτους μου κανει εντυπωση που δεν παραλαμβανω.Απο τους πρωτους ειστε μου λεει συγκεκριμενα ειστε ο 5ος που παιρνω αλλα αλλαξε σε ολους.

Ομως μεσα απο το insomnia διαπιστωνω οτι λεει ψεματα αλλοι παραλαμβανουν και αλλοι οχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dolcegusto04 είπε

Με πηραν και εμενα απο vodafone και μου ειπαν για 15/12 οτι τους το αλλαξε η Sony,ωστοσο ημουν σιγουρος οτι ημουν απο τους πρωτους που εκανα παραγγελια και για αυτο ρωτησα και ειπα πιστευω οτι ειμαι απο τους πρωτους μου κανει εντυπωση που δεν παραλαμβανω.Απο τους πρωτους ειστε μου λεει συγκεκριμενα ειστε ο 5ος που παιρνω αλλα αλλαξε σε ολους.

Ομως μεσα απο το insomnia διαπιστωνω οτι λεει ψεματα αλλοι παραλαμβανουν και αλλοι οχι?

Εμενα το δεμα μου βρισκεται στην easy mail τι ημερομηνια παρηγγειλες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tsakitsan95 είπε

που στο λεει αυτο? Σου εχει ερθει καποιο εμαιλ η στην σελιδα? Επισης τι ωρα περιπου εκανες την παραγγελια αν επιτρεπεται?

Spoiler

 

2 λεπτά πριν, tsakitsan95 είπε

που στο λεει αυτο? Σου εχει ερθει καποιο εμαιλ η στην σελιδα? Επισης τι ωρα περιπου εκανες την παραγγελια αν επιτρεπεται?

 

Στην εξέλιξη παραγγελίας στο σαιτ του γερμανού. Μου ήρθε και ένα μειλ επιβεβαίωση παραγγελίας χθες. 11:01 έγινε η παραγγελία. αλλά πιστεύω θα ακυρωθεί

Στιγμιότυπο 2020-11-18, 4.42.59 μμ.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dolcegusto04 είπε

Με πηραν και εμενα απο vodafone και μου ειπαν για 15/12 οτι τους το αλλαξε η Sony,ωστοσο ημουν σιγουρος οτι ημουν απο τους πρωτους που εκανα παραγγελια και για αυτο ρωτησα και ειπα πιστευω οτι ειμαι απο τους πρωτους μου κανει εντυπωση που δεν παραλαμβανω.Απο τους πρωτους ειστε μου λεει συγκεκριμενα ειστε ο 5ος που παιρνω αλλα αλλαξε σε ολους.

Ομως μεσα απο το insomnia διαπιστωνω οτι λεει ψεματα αλλοι παραλαμβανουν και αλλοι οχι?

σιγά μην ξέρει ο υπάλληλος στο τηλεφωνικό τι γίνετε. Eίσαι από τους πρώτους στην λίστα ακύρωσης όχι από αυτούς που κάναν πρώτοι τις παραγγελίες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Boss_ps5 είπε

Κι εσύ από κότσο δεν το πήρες εγω το πάρειγγειλα στις 19-9 και ούτε sms ούτε αλλαγη στο statue τπτ

Ναι, Κώτσος, 18/9 στις 6:56, έχει αλλάξει το status σε "Συλλογή-Προετοιμάσια" για 19/11... αλλά sms/email ακόμα όχι... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...