Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Για σήμερα το μεσημέρι που ξανά άνοιξαν για λίγο αναφέρομαι. Ο τύπος στο τηλ μου είπε ότι φαίνεται να είναι σε συλλογή ή κάτι τέτοιο. Τεσπα, θα δείξει γτ κοβόταν και η γραμμή και δεν άκουσα τα υπόλοιπα. Στο αν θα φύγει, είπε ναι. 

Σε τι status βρίσκεται η παραγγελία σου; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, SabotazNic είπε

Για σήμερα το μεσημέρι που ξανά άνοιξαν για λίγο αναφέρομαι. Ο τύπος στο τηλ μου είπε ότι φαίνεται να είναι σε συλλογή ή κάτι τέτοιο. Τεσπα, θα δείξει γτ κοβόταν και η γραμμή και δεν άκουσα τα υπόλοιπα. Στο αν θα φύγει, είπε ναι. 

δεν αποκλειω να τα χουν παντελως χαμενα.. παρολαυτα ακυρωσαν τα χθεσινα για καποιο λογο.

ακομα και αν υποθεσουμε οτι τελικως τα χθεσινα ηταν λαθος και τα σημερινα ισχυουν, εγραψα και προηγουμενως οτι αποθεμα αυτη τη στιγμη δεν υπαρχει. 

μου το τονισε αρκετα ξεκαθαρα στο τηλεφωνο που μιλησα.

 Η παραγγελια ειναι περασμενη η σημερινη και εμενα. η χθεσινη ακυρωθηκε.

αλλα ΔΕΝ θα προχωρησει ουτε η σημερινη για αυριο. Σαν παραγγελια ισχυει. Θα μας κρατησουν για την επομενη φουρνια. Μου το ειπε συγκεκριμενα.

Τωρα τι να σου πω. μακαρι να μας διαψευσουν και τελικως να υπαρχουν καποια διαθεσιμα. Αλλα νομιζω καταβαθος ξερουμε και οι 2 οτι απλα τον παιζουν και οτι οντως δεν υπαρχει αποθεμα αυτη τη στιγμη για νεες παραγγελιες αυριο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

Για βοηθησε με τι σημαινει δυνατοτητας παραλαβης cleverpoint?

Οτι υπαρχουν καταστηματα κουριερ της συγκεκριμενης εταιριας σε κοντινα σημεια?

 

https://shop.cleverpoint.gr/

Συνεργασίες με διάφορα άσχετα καταστήματα τα οποία αναλαμβάνουν να παραλάβουν εκεί το πακέτο σου και εσύ πάς σε αυτά για την τελική παραλαβή σου.

Δεν νομίζω ότι είναι πιο γρήγορο όμως απο το να στο φέρουν στο σπίτι σου, ίδιος χρόνος πρέπει να είναι...  τουλάχιστον για Αθήνα αυτό...

Επεξ/σία από nikosgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

Για βοηθησε με τι σημαινει δυνατοτητας παραλαβης cleverpoint?

Οτι υπαρχουν καταστηματα κουριερ της συγκεκριμενης εταιριας σε κοντινα σημεια?

Μου ήρθε και εμένα το SMS από Κωτσόβολο. Η παραγγελία βέβαια ακόμα δεν έχει αλλάξει στην συλλογή προϊόντων...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Παθαίνω καρδιακά για τους αντίθετους λόγους συνέχεια. Μια έχει, μια δεν έχει. Τώρα μίλησα με Γερμανό και μου λένε ότι φαίνεται να προχωράει κανονικά. Θα πάρω σε κάνα 2ωρο πάλι και μετά κάθε μία ώρα μέχρι αύριο το πρωί 😂

εσενα δεν ειχε βγαλει ακυρωση η χθεσινη ? 

ξανα εκανες με σημερινη!! τρελα μιλαμε χ0α0χα0χα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει κανεις απο κοτσοβολο που η παραγγελια του εχει περασει το σταδιο της συλλογης και της προετοιμασιας?  ακομα εκει ειναι η δικη μου, επισης ξερετε  με ποια κουριερ στελνει ο κοτσοβολος επαρχια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, klainmaingr είπε

17/09/2020 20:57

Αποστολή
Σε αναμονή
Eκτιμώμενη ημερομηνία έναρξης αποστολής: 19/11/2020
Άρα καλές 20φευγα εδώ.

Τα ζώα μου αργά. 

digital ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, orestissar είπε

δεν αποκλειω να τα χουν παντελως χαμενα.. παρολαυτα ακυρωσαν τα χθεσινα για καποιο λογο.

ακομα και αν υποθεσουμε οτι τελικως τα χθεσινα ηταν λαθος και τα σημερινα ισχυουν, εγραψα και προηγουμενως οτι αποθεμα αυτη τη στιγμη δεν υπαρχει. 

μου το τονισε αρκετα ξεκαθαρα στο τηλεφωνο που μιλησα.

 Η παραγγελια ειναι περασμενη η σημερινη και εμενα. η χθεσινη ακυρωθηκε.

αλλα ΔΕΝ θα προχωρησει ουτε η σημερινη για αυριο. Σαν παραγγελια ισχυει. Θα μας κρατησουν για την επομενη φουρνια. Μου το ειπε συγκεκριμενα.

Τωρα τι να σου πω. μακαρι να μας διαψευσουν και τελικως να υπαρχουν καποια διαθεσιμα. Αλλα νομιζω καταβαθος ξερουμε και οι 2 οτι απλα τον παιζουν και οτι οντως δεν υπαρχει αποθεμα αυτη τη στιγμη για νεες παραγγελιες αυριο!

Εμενα μου ακυρωσαν 3 παραγγελιες χτες και 2 σημερα απο Γερμανο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, James. είπε

Εμενα μου ακυρωσαν 3 παραγγελιες χτες και 2 σημερα απο Γερμανο.

Ίσως καλώς να έχουν κάποιο μηχανισμό που να απορρίπτει αυτόματα τις πολλαπλές παραγγελίες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...