Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για δωστε μου τα φωτα σας γιατι εχω κουλαθει τελειως με τον κωτσοβλακα, οπως ειχα αναφερει και παλαιοτερα στο παρον νημα, εκανα ακυρωση της παραγγελίας που ειχα κανει με προκαταβολη και πλανο δοσεων και μετα απο 4 εβδομαδες που εχουν περασει δεν ειχα δει ακομα τα χρηματα στον λογαριασμο μου και τους πηρα τηλεφωνο, περα απο το γεγονός οτι η επιστροφη θα γινει απο σεπτεμβρη, σχεδον εναμιση μηνα μετα, δεν ειναι αυτο που με ενοχλει περισσοτερο απο το γεγονός οτι η επιστροφη θα γινει σε μηνιαιες δοσεις και οχι ολοκληρο το ποσο... Ειναι δυνατόν κατι τετοιο??? Σορρυ που ειναι ασχετο με το θεμα του νηματος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, bl.guardian είπε

Καλησπερα και απο εμενα στην παρεα. Τελικα στον Κωτσοβολο ειναι το προβλημα της διαθεσιμοτητας τοσο μεγαλο.Δουλευω σε αντιπροσωπεια αυτοκινητων και καταλαβαινω το προβλημα με τα Microchip αλλα εδω βλεπω οτι απο αλλες αλυσιδες ψιλοτσουλαει η κατασταση. Εγω παραγγελια 29-4 και τιποτα στον οριζοντα.

Αυτα😥!!!

Έχεις προπληρώσει? Ακούω τα χειρότερα για Κ. δυστυχώς. Να ρωτήσω τι πρόβλημα υπάρχει ακριβώς με τα μικροτσίπ? Γιατί έχω ακούσει ότι υπάρχει μεγάλη έλλειψη και σε κάρτες γραφικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, bl.guardian είπε

Καλησπερα και απο εμενα στην παρεα. Τελικα στον Κωτσοβολο ειναι το προβλημα της διαθεσιμοτητας τοσο μεγαλο.Δουλευω σε αντιπροσωπεια αυτοκινητων και καταλαβαινω το προβλημα με τα Microchip αλλα εδω βλεπω οτι απο αλλες αλυσιδες ψιλοτσουλαει η κατασταση. Εγω παραγγελια 29-4 και τιποτα στον οριζοντα.

Αυτα😥!!!

Το εχεις πληρωσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, hasiotis_john είπε

Για όποιον τον ενδιαφέρουν τα μοντέλα ps5 που έρχονται, το Public φέρνει και αυτό το νέο CFI-1116A

Αυτο πως μπορουμε να το μαθουμε αν στην παραγγελια που θα κανει καποιος θα ξερει οτι θα πεσει στο καινουργιο μοντελο??

Παιρνοντας απλα  ενα τηλεφωνο πρωτα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να πούμε εδώ ότι προς παρών γνωρίζουμε ότι το νέο μοντέλο έχει απλά διαφορετική βίδα που δεν χρειάζεται κατσαβίδι και είναι 300g ελαφρύτερο.

Παρέλαβε κανείς τώρα από πλαίσιο το καινούργιο μοντέλο;

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, spartan29gr είπε

Αυτο πως μπορουμε να το μαθουμε αν στην παραγγελια που θα κανει καποιος θα ξερει οτι θα πεσει στο καινουργιο μοντελο??

Παιρνοντας απλα  ενα τηλεφωνο πρωτα?

 

Πλαισιο, public και Γερμανος παραδιδουν το νεο μοντελο αρα λογικα οτι στοκ θα ερχεται απο δω και περα θα ειναι το νεο. 

Τηλεφωνικά δε νομιζω κάποιος υπαλληλος να γνωριζει μιας και οι κονσόλες δε βρισκονται στα καταστήματα για επιτοπου ελεγχο αλλα διακινούνται μεσω των αποθηκών τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, manthis είπε

Για δωστε μου τα φωτα σας γιατι εχω κουλαθει τελειως με τον κωτσοβλακα, οπως ειχα αναφερει και παλαιοτερα στο παρον νημα, εκανα ακυρωση της παραγγελίας που ειχα κανει με προκαταβολη και πλανο δοσεων και μετα απο 4 εβδομαδες που εχουν περασει δεν ειχα δει ακομα τα χρηματα στον λογαριασμο μου και τους πηρα τηλεφωνο, περα απο το γεγονός οτι η επιστροφη θα γινει απο σεπτεμβρη, σχεδον εναμιση μηνα μετα, δεν ειναι αυτο που με ενοχλει περισσοτερο απο το γεγονός οτι η επιστροφη θα γινει σε μηνιαιες δοσεις και οχι ολοκληρο το ποσο... Ειναι δυνατόν κατι τετοιο??? Σορρυ που ειναι ασχετο με το θεμα του νηματος...

 

5 ώρες πριν, sp3cial είπε

Έχεις προπληρώσει? Ακούω τα χειρότερα για Κ. δυστυχώς. Να ρωτήσω τι πρόβλημα υπάρχει ακριβώς με τα μικροτσίπ? Γιατί έχω ακούσει ότι υπάρχει μεγάλη έλλειψη και σε κάρτες γραφικών.

Ο φιλος πληρωσε με πιστωτικη.
Ετσι λειτουργει το πραμα με τις πιστωτικες.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, DiAvOl είπε

Να πούμε εδώ ότι προς παρών γνωρίζουμε ότι το νέο μοντέλο έχει απλά διαφορετική βίδα που δεν χρειάζεται κατσαβίδι και είναι 300g ελαφρύτερο.

Δε ξέρω τι γνωρίζεις εσύ, εγώ πάντως έχω διαβάσει ότι έχει αλλαγές και στο wifi.

Επεξ/σία από chocorello
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, hasiotis_john είπε

Για όποιον τον ενδιαφέρουν τα μοντέλα ps5 που έρχονται, το Public φέρνει και αυτό το νέο CFI-1116A

Σειρά έχει το CFI-1216A και μετά το Pro βάσει λογικής ps4...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, sp3cial είπε

Έχεις προπληρώσει? Ακούω τα χειρότερα για Κ. δυστυχώς. Να ρωτήσω τι πρόβλημα υπάρχει ακριβώς με τα μικροτσίπ? Γιατί έχω ακούσει ότι υπάρχει μεγάλη έλλειψη και σε κάρτες γραφικών.

Το εχω παρει με δοσεις (μαζι με αλλες συσκευες που ηθελα για το σπιτι) και μεχρι στιγμης εχω πληρωσει τις 4 απο τις 18 δοσεις. Σχετικα με τα Microchip αν και το αρθρο ειναι για την αυτοκινητοβιομηχανια , θα καταλαβεις το γενικο προβλημα:

https://www.insider.gr/epiheiriseis/160696/i-elleipsi-chip-prokalei-asfyxia-stin-aytokinitobiomihania

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bl.guardian είπε

Το εχω παρει με δοσεις (μαζι με αλλες συσκευες που ηθελα για το σπιτι) και μεχρι στιγμης εχω πληρωσει τις 4 απο τις 18 δοσεις. Σχετικα με τα Microchip αν και το αρθρο ειναι για την αυτοκινητοβιομηχανια , θα καταλαβεις το γενικο προβλημα:

https://www.insider.gr/epiheiriseis/160696/i-elleipsi-chip-prokalei-asfyxia-stin-aytokinitobiomihania

Μπορεις να ακυρωσεις την παραγγελια και το καταστημα θα σου επιστρέψει το ποσο σε 18 δοσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η δικιά μου κονσόλα το καινούργιο μοντέλο.

Μόνο εμένα μου φαίνονται φτηνά τα υλικά και γενικά χαμηλής ποιότητας κατασκευή;

Καμία σχέση με PS4/Pro, έχουν κάνει τα πάντα για να ρίξουν το κόστος. Το πλαστικό λες και είναι από τη λαική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...