Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, DiAvOl είπε

Και η δικιά μου κονσόλα το καινούργιο μοντέλο.

Μόνο εμένα μου φαίνονται φτηνά τα υλικά και γενικά χαμηλής ποιότητας κατασκευή;

Καμία σχέση με PS4/Pro, έχουν κάνει τα πάντα για να ρίξουν το κόστος. Το πλαστικό λες και είναι από τη λαική.

Έχω το πρώτο μοντέλο και έχω ακριβώς την ίδια αίσθηση.
Αναρωτιέμαι από που προήλθε αυτή η μείωση 300γρ στο βάρος της κονσόλας.

Επεξ/σία από chocorello
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, chocorello είπε

Έχω το πρώτο μοντέλο και έχω ακριβώς την ίδια αίσθηση.
Αναρωτιέμαι από που προήλθε αυτή η μείωση 300γρ στο βάρος της κονσόλας.

Τροφοδοτικό ίσως ; Κανείς δεν ξέρει ακόμα. 300 είναι πολλά πάντως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Lotof είπε

Τροφοδοτικό ίσως ; Κανείς δεν ξέρει ακόμα. 300 είναι πολλά πάντως. 

Τροφοδοτικό η heatsink ίσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Στο πακέτο που έχει το Πλαίσιο PS5/Demon's Souls 569€ στέλνουν και την κονσόλα και το παιχνίδι μαζί?

Ρωτάω γιατί κάπου είχε πάρει το μάτι μου οτι τα Public έστελναν το παιχνίδι και την κονσόλα την στέλνουν όταν υπάρχει απόθεμα.

Έχει αγοράσει κανείς αυτό το πακέτο από το Πλαίσιο, ώστε να μου πει τι ισχύει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, AnimaTronic είπε

Καλησπέρα! Στο πακέτο που έχει το Πλαίσιο PS5/Demon's Souls 569€ στέλνουν και την κονσόλα και το παιχνίδι μαζί?

Ρωτάω γιατί κάπου είχε πάρει το μάτι μου οτι τα Public έστελναν το παιχνίδι και την κονσόλα την στέλνουν όταν υπάρχει απόθεμα.

Έχει αγοράσει κανείς αυτό το πακέτο από το Πλαίσιο, ώστε να μου πει τι ισχύει?

Ναι ακριβώς αυτό το πακέτο πήρα.

Θα έρθει το PS5 και πάνω στο δέμα έχει επίσης ένα φάκελο με το παιχνίδι μέσα, με κάτι σαν ταινία να τα κρατάει μαζί.

Επίσης είναι το νέο μοντέλο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, renos-87 είπε

Δυο διαφορετικα δεματα αλλα τα στελνουν μαζι.

 

3 ώρες πριν, DiAvOl είπε

Ναι ακριβώς αυτό το πακέτο πήρα.

Θα έρθει το PS5 και πάνω στο δέμα έχει επίσης ένα φάκελο με το παιχνίδι μέσα, με κάτι σαν ταινία να τα κρατάει μαζί.

Επίσης είναι το νέο μοντέλο.

 

Να είστε καλά αδέρφια! Έριξα την παραγγελία! Ευχαριστώ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, AnimaTronic είπε

Καλησπέρα! Στο πακέτο που έχει το Πλαίσιο PS5/Demon's Souls 569€ στέλνουν και την κονσόλα και το παιχνίδι μαζί?

Ρωτάω γιατί κάπου είχε πάρει το μάτι μου οτι τα Public έστελναν το παιχνίδι και την κονσόλα την στέλνουν όταν υπάρχει απόθεμα.

Έχει αγοράσει κανείς αυτό το πακέτο από το Πλαίσιο, ώστε να μου πει τι ισχύει?

παρελαβα απο το πλαισιο σημερα ενα δεμα και ηταν μονο το ps5 πηρα στο πλαισιο μου ειπαν οτι εγινε λαθος μαλλον και θα επαιρναν την γενικη να δουν τι εγινε.. το Demon's Souls ισως εμεινε εκει.!

4 ώρες πριν, DiAvOl είπε

Ναι ακριβώς αυτό το πακέτο πήρα.

Θα έρθει το PS5 και πάνω στο δέμα έχει επίσης ένα φάκελο με το παιχνίδι μέσα, με κάτι σαν ταινία να τα κρατάει μαζί.

Επίσης είναι το νέο μοντέλο.

 

εμενα ηρθε μονο το ps5

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, john1080 είπε

Ξερει καποιος ο Κωτσοβολος στα digital που εχει σταματησει;;

Εχεις κάνει προπαραγγελία το ψηφιακό?  Πως? Πες μου. Ημερομηνία?
Πες μου ότι κανεις πλάκα..... χαχαχαχαχα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, john1080 είπε

Ξερει καποιος ο Κωτσοβολος στα digital που εχει σταματησει;;

Εγώ 18/11 ακόμα δεν έχω παραλάβει... Ελπίζω από εβδομάδα να γίνει κανένα μπαμ που μπαίνει ο μήνας και να δούμε προκοπή... Το κακό είναι έχω βάλει πιστωτική και οι δόσεις θα μπουν πίσω μήνα μήνα αν κάνω ακύρωση, γιατί το σκέφτομαι σοβαρά για πλαίσιο. Ακόμα κι αν έφτασα στην πηγή δεν έχω άλλη υπομονή. 9 μήνες ρε φίλε... 9 μήνες.ελεος

Επεξ/σία από tasosg7
  • Thanks 1
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/8/2021 στις 9:04 ΜΜ, ppkontop είπε

Καλησπέρα σας, παρήγγειλα κι εγώ bundle με το daimon souls σήμερα από το Public και εκτιμώμενη παράδοση από το κατάστημα λέει αύριο ή μεθαύριο. Θα μπορώ να πάρω μόνο τη κονσόλα και όχι το παιχνίδι αν παω εκεί και τους το πω;

Φιλε παρελαβες? Εκανα παραγγελια την ιδια μερα με σενα και ακομα γραφει σε διεκπεραιωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tasosg7 είπε

Εγώ 18/11 ακόμα δεν έχω παραλάβει... Ελπίζω από εβδομάδα να γίνει κανένα μπαμ που μπαίνει ο μήνας και να δούμε προκοπή... Το κακό είναι έχω βάλει πιστωτική και οι δόσεις θα μπουν πίσω μήνα μήνα αν κάνω ακύρωση, γιατί το σκέφτομαι σοβαρά για πλαίσιο. Ακόμα κι αν έφτασα στην πηγή δεν έχω άλλη υπομονή. 9 μήνες ρε φίλε... 9 μήνες.ελεος

18/11;;;Κατσε περιμενε και εσυ φιλαρακι…15/11 ειμαι εγω και ακομη τιποτα.Εγω βεβαια εχω παραλαβει ενα digital απο Γερμανο απο τον Μαρτιο αλλα εχω και αυτο για τον ανηψιο μου που με εχει φαει…Αν και θελει disc εκδοση,θα βολευτει αν ειναι και με το digital 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, john1080 είπε

18/11;;;Κατσε περιμενε και εσυ φιλαρακι…15/11 ειμαι εγω και ακομη τιποτα.Εγω βεβαια εχω παραλαβει ενα digital απο Γερμανο απο τον Μαρτιο αλλα εχω και αυτο για τον ανηψιο μου που με εχει φαει…Αν και θελει disc εκδοση,θα βολευτει αν ειναι και με το digital 

Ακομα και αν ειναι να το παρω τωρα απο πλαισιο, γιατι να δωσω 100Ε παραπανω για κατι που "εφτασα στην πηγη";;;, λιγη υπομονη ακομα και βλεπουμε... Απο γερμανο ο αδερφος της γυναικας μου παραγγελια digital 18/10 το παρελαβε day one... Τυχη? οπως θες πες το... Εμεις στην αναμονη... Παντως αν παραλαβεις ενημερωσε μας για να ξερω τουλαχιστον οτι πλησιαζει και εμενα η ωρα μου :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέτυχα έναν scalper Facebook marketplace. Λέει στη περιγραφή οτι είναι αγορασμένο από Κωτσόβολο 7/8/2021. (ΥΓ το έχει στα 630€, προσωπικά ούτε να τον φτύσω) για digital edition αναφέρομαι. Το λέω γιατί για να πήρε αυτός τώρα πρόσφατα.. θα δίνουν .. 

Πηρα τηλ Πλαίσιο να μπω λίστα ενδιαφέροντος και μου είπαν ότι δεν υπάρχει για το ψηφιακό. Μόνο ότι βγαίνει στο σάιτ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...