Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ απορώ με ορισμένους που ακόμα περιμένετε τον Κότσο από πέρσι το χειμώνα. Θα μου πει κανείς δεν χάσανε και τίποτα μιας και ήταν σχεδόν νεκρή χρονιά, σύμφωνοι αλλά κάπου ένα έλεος ρε παιδιά, θα σβήσετε κεράκια σε λίγο. Παρήγγειλαν γνωστοί μου από τα υπόλοιπα καταστήματα που στόκαραν για λίγο τέλη Αυγούστου PS5 και Series X και τους ήρθαν στη χειρότερη σε λιγότερο από 10 μέρες. Δεν είναι και τόοοσο τραγική η κατάσταση αρκεί να παρακολουθεί κανείς κυρίως εδώ μέσα (μπράβο σε όλα τα παιδιά που έχουν βοηθήσει) αλλά και γενικότερα τα online καταστήματα πότε βγαίνει στοκ.

  • Like 4
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Basilhs1982 είπε

Εγώ απορώ με ορισμένους που ακόμα περιμένετε τον Κότσο από πέρσι το χειμώνα. Θα μου πει κανείς δεν χάσανε και τίποτα μιας και ήταν σχεδόν νεκρή χρονιά, σύμφωνοι αλλά κάπου ένα έλεος ρε παιδιά, θα σβήσετε κεράκια σε λίγο. Παρήγγειλαν γνωστοί μου από τα υπόλοιπα καταστήματα που στόκαραν για λίγο τέλη Αυγούστου PS5 και Series X και τους ήρθαν στη χειρότερη σε λιγότερο από 10 μέρες. Δεν είναι και τόοοσο τραγική η κατάσταση αρκεί να παρακολουθεί κανείς κυρίως εδώ μέσα (μπράβο σε όλα τα παιδιά που έχουν βοηθήσει) αλλά και γενικότερα τα online καταστήματα πότε βγαίνει στοκ.

Εγω προσωπικα ειχα παραλαβει άο Γερμανο,αλλα δεν ακυρωσα τον Κωτσοβολο γιατι το ηθελε ο ανηψιος μου και δεν εβγαλε ποτε digital στα μαγαζια.Τις ελαχιστες φορες που εβγαλε δεν το προλαβα…Απο την αλλη αλλο 400€ Digital και αλλο 580€ νταβατζιλικι και εκμεταλευση απο τα καταστηματα,με το ζορι να σου πουλησουν και το παιχνιδι μαζι και καλα σαν bundle…

Επεξ/σία από john1080
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα!

Εστειλα μεηλ προχθες στο public σχετικα με το αν υπαρχει λίστα αναμονης κτλ για το digital.

Μου απαντανε χθες το πρωι το αναμενόμενο, οτι δεν υπαρχει σειρα αναμονης και να κοιταω το site κτλ. Ξενερώνω λιγακι και συνεχίζω την μερα μου (δούλευα απόγευμα).

Μου ξαναστελνουν στις 17:30, αλλα επηζα εκεινη την ώρα και δεν το ειδα καν. Το βλεπω κατα τις 21:00 και μου είχαν στειλει οτι ειναι διαθεσιμο bundle με 2ρο χειριστήριο + charger (480€). Μπαινω στο site, παραγγελνω και μετα απο 15' ηταν εξαντλημενο.

Με λιγα λογια, το Public ανέβηκε πολυ στα ματια μου χθες!

Αν ολα πανε καλα, μέχρι Τετάρτη-Πεμπτη θα ερθει (ειμαι και επαρχια).

Ειχα στειλει σχετικο μεηλ και στο πλαισιο, αλλα εκει μου απαντησαν μονο το τυπικο. Ειχα βαλει και το μεηλ μου για ειδοποίηση οταν θα εχουν διαθεσιμα αλλα δεν εχει ερθει ποτέ τίποτα.

Καλη δύναμη σε οσους περιμένουν ακομα. :)

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ από μεριά μου όταν έκανα παραγγελία από πλαίσιο με αντικαταβολή για το ps5 και το παιχνίδι όταν έφτασαν στην γενική ταχυδρομική και τα 2 δέματα (έρχονται ξεχωριστά)  παρέλαβα μόνο το ps5(πλήρωσα 568)και είπα στην γενική ότι δεν θα παραλάβω το μικρότερο δέμα. Μετά πήρα τηλ το πλαίσιο τους ενημέρωσα και μου είπαν να τους στείλω ένα μαιλ με το IBAN για να μου στείλουν τα χρήματα(70€) όταν επιστρέψει σε αυτούς το παιχνίδι. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, TheDeathCalls είπε

Καλημερα!

Εστειλα μεηλ προχθες στο public σχετικα με το αν υπαρχει λίστα αναμονης κτλ για το digital.

Μου απαντανε χθες το πρωι το αναμενόμενο, οτι δεν υπαρχει σειρα αναμονης και να κοιταω το site κτλ. Ξενερώνω λιγακι και συνεχίζω την μερα μου (δούλευα απόγευμα).

Μου ξαναστελνουν στις 17:30, αλλα επηζα εκεινη την ώρα και δεν το ειδα καν. Το βλεπω κατα τις 21:00 και μου είχαν στειλει οτι ειναι διαθεσιμο bundle με 2ρο χειριστήριο + charger (480€). Μπαινω στο site, παραγγελνω και μετα απο 15' ηταν εξαντλημενο.

Με λιγα λογια, το Public ανέβηκε πολυ στα ματια μου χθες!

Αν ολα πανε καλα, μέχρι Τετάρτη-Πεμπτη θα ερθει (ειμαι και επαρχια).

Ειχα στειλει σχετικο μεηλ και στο πλαισιο, αλλα εκει μου απαντησαν μονο το τυπικο. Ειχα βαλει και το μεηλ μου για ειδοποίηση οταν θα εχουν διαθεσιμα αλλα δεν εχει ερθει ποτέ τίποτα.

Καλη δύναμη σε οσους περιμένουν ακομα. :)

Να ρωτήσω; Μπορείς να αρνηθείς το δεύτερο χειριστήριο και το φορτιστή; Δηλαδή αν παραλάβεις από κατάστημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sp3cial είπε

Να ρωτήσω; Μπορείς να αρνηθείς το δεύτερο χειριστήριο και το φορτιστή; Δηλαδή αν παραλάβεις από κατάστημα. 

Δεν γνωριζω φιλε μου. Προσωπικα δεν θα τα αρνηθω γιατι θα επαιρνα δευτερο χειριστηριο σιγουρα. Τωρα το charger που κοστιζει γυρω στα 10-15€ δεν θα μπω σε διαδικασια να δημιουργησω θεμα.

Πιο πανω καποιος εγραψε οτι αρνηθηκε το παιχνιδι και οτι θα του τα πιστωσουν. Ισως καποιος αλλος σε βοηθησει περισσοτερο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/9/2021 στις 8:27 ΠΜ, TheDeathCalls είπε

Καλημερα!

Εστειλα μεηλ προχθες στο public σχετικα με το αν υπαρχει λίστα αναμονης κτλ για το digital.

Μου απαντανε χθες το πρωι το αναμενόμενο, οτι δεν υπαρχει σειρα αναμονης και να κοιταω το site κτλ. Ξενερώνω λιγακι και συνεχίζω την μερα μου (δούλευα απόγευμα).

Μου ξαναστελνουν στις 17:30, αλλα επηζα εκεινη την ώρα και δεν το ειδα καν. Το βλεπω κατα τις 21:00 και μου είχαν στειλει οτι ειναι διαθεσιμο bundle με 2ρο χειριστήριο + charger (480€). Μπαινω στο site, παραγγελνω και μετα απο 15' ηταν εξαντλημενο.

Με λιγα λογια, το Public ανέβηκε πολυ στα ματια μου χθες!

Αν ολα πανε καλα, μέχρι Τετάρτη-Πεμπτη θα ερθει (ειμαι και επαρχια).

Ειχα στειλει σχετικο μεηλ και στο πλαισιο, αλλα εκει μου απαντησαν μονο το τυπικο. Ειχα βαλει και το μεηλ μου για ειδοποίηση οταν θα εχουν διαθεσιμα αλλα δεν εχει ερθει ποτέ τίποτα.

Καλη δύναμη σε οσους περιμένουν ακομα. :)

Καλημέρα μήπως έχεις διαθέσιμο τον σύνδεσμο με το 2ο χειριστήριο + charger, μπορείς να τον αφήσεις εδώ; Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, sp3cial είπε

Καλημέρα μήπως έχεις διαθέσιμο τον σύνδεσμο με το 2ο χειριστήριο + charger, μπορείς να τον αφήσεις εδώ; Ευχαριστω.

https://www.public.gr/product/sony-playstation-5-digital-plus-dualsense-wireless-controller-leyko-plus-dualsense-charger/prod13892485pp/

Αυτο το link μου εστειλαν στο μεηλ. Δεν ξερω αν θα χρησιμοποιησουν ακριβως τον ιδιο συνδεσμο!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, TheDeathCalls είπε

https://www.public.gr/product/sony-playstation-5-digital-plus-dualsense-wireless-controller-leyko-plus-dualsense-charger/prod13892485pp/

Αυτο το link μου εστειλαν στο μεηλ. Δεν ξερω αν θα χρησιμοποιησουν ακριβως τον ιδιο συνδεσμο!

Δεν πειράζει μπήκε bookmark :-) Σε ευχαριστώ!

41 λεπτά πριν, kavroulis είπε

Καλησπέρα, υπαρχει καποιο site/αλυσιδα που να κανεις προπαραγγελια το ps5? και οοοοοποτε ερθει?

Παρακολουθείς εδώ τις παραγγελίες, ενημερώνουμε μεταξύ μας. Αυτή την εβδομάδα έβγαλαν μια φουρνιά. Λένε συνήθως βγάζουν διαθεσιμότητα πρωί-μεσημέρι. Οπότε άνοιξε τις ειδοποιήσεις στο νήμα και κοιτάς και στις σελίδες. Public, Πλαισιο, Κωτσοβολος, Media Markt.. τα γνωστά καταστήματα δηλαδή! Για προπαραγγελία δεν υπάρχει κάτι. Τσέκαρε electroholic αλλά νομίζω πιο γρήγορα θα το βρεις στα γνωστά.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kavroulis είπε

Καλησπέρα, υπαρχει καποιο site/αλυσιδα που να κανεις προπαραγγελια το ps5? και οοοοοποτε ερθει?

Προτιμησε Κωτσόβολο.Θα στο φερουν πριν προλαβεις να πατησεις "αποστολή" της παραγγελίας.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, SDRF71 είπε

Προτιμησε Κωτσόβολο.Θα στο φερουν πριν προλαβεις να πατησεις "αποστολή" της παραγγελίας.....

χαχαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...