Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, xavie25 είπε

Καλησπέρα,

Επειδή πρόσφατα μπήκα στον χορό, και δεν πολυκαταλαβαινω τι γίνεται. 

Βγάζουν τα καταστήματα τυχαία εμπόρευμα στην ιστοσελίδα μόλις παραλαμβανουν? 

Δηλαδή πρέπει να έχω κάποια bookmarks και να ανανεώνω συχνά, η υπάρχει κάποια ενημέρωση (1 μέρα πριν π.χ.) από κάπου?

Μοιραστείτε αν θέλετε τα καταστήματα που παρακολουθητε, μπας και πετύχω κάπως.

Ευχαριστώ. 

Καθημερινή παρακολούθηση εδώ και σε διάφορα site καταστημάτων, πλαίσιο, Γερμανός, media markt, public, skroutz, bestprice. Κάνε έναν φάκελο με bookmark και άνοιγε τα 1-2 φορές την ημέρα. Μέχρι στιγμής πρωινές και μεσημεριανές ώρες πιο πιθανές αν έχω παρατηρήσει σωστά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, SDRF71 είπε

Στο τηλεφωνο εννοεις γιατι στο ταμειο,λιγο δυσκολο αφου ολοι δεχονται μονο on line παραγγελιες.Ποσα εδωσες δηλαδη,500??

Πήγα στο κατάστημα, έγινε απο τον υπάλληλο ακύρωση της online παραγγελίας με το όνομα μου. Έπιασε το κουτί με το αυτοκόλλητο που έγραφε τα στοιχεία μου και μου έκανε μια νέα παραγγελία απο το κατάστημα αυτη τη φορά χωρίς το παιχνίδι.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, xavie25 είπε

Καλησπέρα,

Επειδή πρόσφατα μπήκα στον χορό, και δεν πολυκαταλαβαινω τι γίνεται. 

Βγάζουν τα καταστήματα τυχαία εμπόρευμα στην ιστοσελίδα μόλις παραλαμβανουν? 

Δηλαδή πρέπει να έχω κάποια bookmarks και να ανανεώνω συχνά, η υπάρχει κάποια ενημέρωση (1 μέρα πριν π.χ.) από κάπου?

Μοιραστείτε αν θέλετε τα καταστήματα που παρακολουθητε, μπας και πετύχω κάπως.

Ευχαριστώ. 

Ακριβώς αυτό έκανα για μια εβδομάδα.Πετυχα τις κονσόλες πακέτο με ένα παιχνίδι και έριξα παραγγελία.Παρελαβα σε 3 μέρες έτσι από Πλαίσιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.plaisio.gr/gaming-zone/konsoles/sony-playstation-5-digital-dualsense-charging-station_3771423?qId=f2b0b99704d0c8dcdf703305100105f3&qIx=products

διαθεσιμη στο πλαισιο η digital εκδοση,  αλλα  την δινουνε μαζι με εξτρα χειριστηριο και charging station

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, tasosg7 είπε

ΕΠΙΤΕΛΟΥΥΥΥΥΥΣΣΣΣΣ.... Αλαξε η κατασταση στο Κωτσο....Ειναι σε επεξεργασια... Digital 18/11

Πως γίνεται αυτό;Εγώ είμαι 15/11 και ακόμη αναμονή διαθεσιμότητας γράφει….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, john1080 είπε

Πως γίνεται αυτό;Εγώ είμαι 15/11 και ακόμη αναμονή διαθεσιμότητας γράφει….

Θελω να πιστευω οτι θα αλλαξει και σε εσενα απο ωρα σε ωρα. Βεβαια μπορει να αλλαξε η κατασταση, αλλα το θεμα ειναι ποτε θα το παραλαβουμε.... ελπιζω συντομα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, tasosg7 είπε

Θελω να πιστευω οτι θα αλλαξει και σε εσενα απο ωρα σε ωρα. Βεβαια μπορει να αλλαξε η κατασταση, αλλα το θεμα ειναι ποτε θα το παραλαβουμε.... ελπιζω συντομα..

Κλασικός Κώτσος…ότι ναναι πραγματικά…

1 ώρα πριν, xavie25 είπε

Με κίνδυνο να βγω off topic αν κάποιος έχει σφραγισμένο disk και θέλει digital, παραλαμβάνω σε 2 μέρες και πληρώνω την διαφορά. Από Θεσσαλονίκη. 

Αν δεν το θέλεις και θες να περιμένεις να παραγγείλεις disc πες μου να το πάρω εγώ και να γράψω τον Κώτσο γιατί κούρασε…

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xavie25 είπε

Με κίνδυνο να βγω off topic αν κάποιος έχει σφραγισμένο disk και θέλει digital, παραλαμβάνω σε 2 μέρες και πληρώνω την διαφορά. Από Θεσσαλονίκη. 

Επειδή είναι δυσεύρετη η digital θα πρότεινα να περιμένεις λίγο ακόμα να τη δώσεις σε κάποιον που τη χρειάζεται για να πας σε disk. Το disk βγάζει φουρνιά πιο συχνά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πηραν απο Κωτσοβολο αν ενδιαφερομαι ακομη για το digital και προχωρησαν την παραγγελια απο 15/11.Ακομη βεβαια το status δεν εχει αλλαξει

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...