Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, tasosg7 είπε

Ακομα και αν ειναι να το παρω τωρα απο πλαισιο, γιατι να δωσω 100Ε παραπανω για κατι που "εφτασα στην πηγη";;;, λιγη υπομονη ακομα και βλεπουμε... Απο γερμανο ο αδερφος της γυναικας μου παραγγελια digital 18/10 το παρελαβε day one... Τυχη? οπως θες πες το... Εμεις στην αναμονη... Παντως αν παραλαβεις ενημερωσε μας για να ξερω τουλαχιστον οτι πλησιαζει και εμενα η ωρα μου :) 

Ναι μακαρι να ερθει και θα ενημερωσω αμεσα φιλε μου.Αν και πριν κανενα μηνα ενα παιδι ειχε γραψει οτι παρελαβε digital με προπαραγγελια 10/11

Για να δουμε…

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παραγγελία της Disc edition στο Πλαίσιο "πακέτο" με το Ratchet and Clank από 25  του μήνα έφθασε σήμερα Ρόδο.Η αλήθεια είναι ότι δεν το περίμενα να ξεμπερδεψω έτσι γρήγορα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, chocorello είπε

Μπείτε στο κύριο θέμα του Ps5 αυτό συζητάμε.

Για να τελειώνει το θέμα, τα στοιχεία είναι ανεπαρκή για να μπορούμε να πούμε με σιγουριά ότι το revision είναι καλύτερο ή χειρότερο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 27/8/2021 στις 9:09 ΜΜ, Ducatista είπε

παρελαβα απο το πλαισιο σημερα ενα δεμα και ηταν μονο το ps5 πηρα στο πλαισιο μου ειπαν οτι εγινε λαθος μαλλον και θα επαιρναν την γενικη να δουν τι εγινε.. το Demon's Souls ισως εμεινε εκει.!

εμενα ηρθε μονο το ps5

Εντάξει αν ήρθε μόνο το PS5, ολα καλά (μέχρι να έρθει το DemS, παίζεις κανένα παιχνίδι από το PS Plus Collection).

Για φαντάσουν να ερχόταν μόνο το DemS? Θα γύριζες το δισκάκι στο δάχτυλο σου... 😛

Έκανα την παραγγελία προχτές (Παρασκεύη 27/08). Μου ήρθε e-mail χθες που γράφει οτι θα παραδωθεί αύριο (Δευτέρα 30/08) μεταξύ 12:00 και 15:00. Είδωμεν...

Επεξ/σία από AnimaTronic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, AnimaTronic είπε

Εντάξει αν ήρθε μόνο το PS5, ολα καλά (μέχρι να έρθει το DemS, παίζεις κανένα παιχνίδι από το PS Plus Collection).

Για φαντάσουν να ερχόταν μόνο το DemS? Θα γύριζες το δισκάκι στο δάχτυλο σου... 😛

Έκανα την παραγγελία προχτές (Παρασκεύη 27/08). Μου ήρθε e-mail χθες που γράφει οτι θα παραδωθεί αύριο (Δευτέρα 30/08) μεταξύ 12:00 και 15:00. Είδωμεν...

Παίζω του ps4  😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αν και έχω κράξει πολλές φορές το Πλαίσιο για διάφορους λόγους, ο τρόπος που χειρίζονται παραγγελίες, προπαραγγελίες και γενικά τις αποστολές τους είναι άψογος. 

Δεν ξέρω αν υπάρχει άλλη αλυσίδα που να οργάνωσε τόσο καλά το όλο χάος με το PS5.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, AnimaTronic είπε

Έκανα την παραγγελία προχτές (Παρασκεύη 27/08). Μου ήρθε e-mail χθες που γράφει οτι θα παραδωθεί αύριο (Δευτέρα 30/08) μεταξύ 12:00 και 15:00. Είδωμεν...

Επιβεβαιώνω κι εγώ με τη σειρά μου ότι παρέλαβα σήμερα στις 12:45 από Πλαίσιο. Ακριβώς όπως έγραφαν στο e-mail.

Η συσκευασία της κονσόλας τυλιγμένη με προστατευτικό και το παιχνίδι μέσα σε ένα χαρτονενιο κουτάκι, μαζί με ένα κατάλογο Πλαισίου.

Έκδοση CFI-1116A.

Έχω φάει ήδη την πρώτη π00τS@ από τον Vanguard Demon στο παιχνίδι και συνεχίζω ακάθεκτος!

Επεξ/σία από AnimaTronic
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παραγγελία απο Public 20/8 ήρθε χθες 30/8 στο νησί της Ρόδου. Η παραγγελία έγινε μαζί με παιχνίδι, στο ταμείο ζήτησα και πήρα μόνο την κονσόλα χωρίς το παιχνίδι.

Έκδοση CFI-1116A

Επεξ/σία από teoangel
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, teoangel είπε

Παραγγελία απο Public 20/8 ήρθε χθες 30/8 στο νησί της Ρόδου. Η παραγγελία έγινε μαζί με παιχνίδι, στο ταμείο ζήτησα και πήρα μόνο την κονσόλα χωρίς το παιχνίδι.

Έκδοση CFI-1116A

Στο τηλεφωνο εννοεις γιατι στο ταμειο,λιγο δυσκολο αφου ολοι δεχονται μονο on line παραγγελιες.Ποσα εδωσες δηλαδη,500??

Επεξ/σία από SDRF71
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, SDRF71 είπε

Στο τηλεφωνο εννοεις γιατι στο ταμειο,λιγο δυσκολο αφου ολοι δεχονται μονο on line παραγγελιες.Ποσα εδωσες δηλαδη,500??

Στο ταμειο που ειχε βαλει πληρωμη παραλαβη προφανως το ιδιο ειχα κανει κι εγω κ το παιχνιδι το αφησα..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Επειδή πρόσφατα μπήκα στον χορό, και δεν πολυκαταλαβαινω τι γίνεται. 

Βγάζουν τα καταστήματα τυχαία εμπόρευμα στην ιστοσελίδα μόλις παραλαμβανουν? 

Δηλαδή πρέπει να έχω κάποια bookmarks και να ανανεώνω συχνά, η υπάρχει κάποια ενημέρωση (1 μέρα πριν π.χ.) από κάπου?

Μοιραστείτε αν θέλετε τα καταστήματα που παρακολουθητε, μπας και πετύχω κάπως.

Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...