Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 λεπτά πριν, firepc είπε

Πολυ φοβουμαι οτι αυτη η γενιά δεν θα βρεθει καθολου στα ραφια.

Τζαστ σέην

 

Δηλαδή λές ότι θα φτάσουμε στο 2027 και θα είμαστε ακόμη στην τωρινή κατάσταση?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, kwstakisii είπε

Δηλαδή λές ότι θα φτάσουμε στο 2027 και θα είμαστε ακόμη στην τωρινή κατάσταση?

 

ναι, με την διαφορα οτι θα υπαρχει επαρκης διαθεσιμοτητα η οποια θα ειναι online only

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελια από ΜΜ 17/09 k πέρα από το mail επιβεβαίωσης δεν μου ήρθε κάποια άλλο mail, ούτε γράφει ας πούμε κάποια εκτιμόμενη ημερομηνία παράδοσης. Στο σάιτ τους στην παραγγελια γραφει ενημέρωση καταστήματος
Σε πόσες μέρες το στέλνουν περίπου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως , σε εμενα που ηρθε σημερα απο MediaMarkt, στο mail επιβεβαιωσης την παρασκευη 17/09 ελεγε οτι θα παραλαβω 20 με 21, στις 20 το εδωσαν κουριερ, 21 σημερα ηρθε. Καλυτερα αμα δεν εχεις ημερομηνια παραδοσης, τηλεφωνησε στην εξυπηρετηση , να δεις τι θα σε πουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, savvas15 είπε

Παραγγελια από ΜΜ 17/09 k πέρα από το mail επιβεβαίωσης δεν μου ήρθε κάποια άλλο mail, ούτε γράφει ας πούμε κάποια εκτιμόμενη ημερομηνία παράδοσης. Στο σάιτ τους στην παραγγελια γραφει ενημέρωση καταστήματος
Σε πόσες μέρες το στέλνουν περίπου?

Εμένα σε παραγγελία 17/09 από ΜΜ, από το Σάββατο το πρωί το ενημέρωση καταστήματος είχε αλλάξει σε ότι η παραγγελία ειναι έτοιμη για παραλαβή από το κατάστημα. Πήγα χτες απόγευμα και μου είπαν οτι μόνο το παιχνίδι είναι έτοιμο για παραλαβή. Τους έδειξα το λογαριασμό μου που λέει πως και τα δύο (τόσο το ps5 + bundle με έξτρα χειριστήριο και κουπόνι για το nba 2k22, όσο και το nba 2k22) γράφουν πως είναι έτοιμα για παραλαβή. Έκανα ένα χαμουλης και ευθέως είπα πως πήγε το ps5 και το πήρε κάποιος από το κατάστημα ή δόθηκε αλλού. Όταν επέστρεφα σπίτι με πήρε ο υπεύθυνος του καταστήματος και μου εξηγούσε πως αυτό δεν μπορεί να γίνει λόγω logistics της διαδικασίας. Πήρα πάλι σήμερα στο τηλέφωνο του καταστήματος που μου έδωσε ο υπεύθυνος και του μίλησα, λέγοντας πως ήδη γίνονται παραδόσεις μέσω κούριερ και για την παραγγελία μου που εμφανίζεται έτοιμη για παραλαβή από το κατάστημα, δεν έχω καμία εξήγηση γιατί δεν είναι.....μου έδωσε το κινητό του και του έστειλα screenshot με το τι λεει ο λογαριασμός μου από το Σάββατο για να το στείλει στα κεντρικά.

Αναμένω απάντηση. Αύριο θα δουλεύω από το γραφείο και θα είμαι πάλι δίπλα στο κατάστημα, οπότε θα ξαναπεράσω μια βόλτα να τα ξαναπούμε. Δεν θα το αφήσω να διαιωνιστει, θα φύγει καταγγελία με τα screenshots και θα με ψάχνουν να μου το δώσουν αμεσα και με κανά δωροκουπονι μαζί.

Επεξ/σία από _Biohazard_
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις ήρθε email αλλά και sms για την παραλαβή από το καταστημα, δεν χρειάστηκε να επικοινωνήσω ξανά σήμερα!

Μόλις σχολασω λοιπόν θα πάω και πια αναμένω κι επίσημα να είναι εκεί!

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως γενικά και εγώ μπορώ να πω ότι και από Πλαίσιο που παρέλαβα τον Ιούλιο και απο Γερμανό τώρα, για συγγενικό πρόσωπο, όλα πολύ καλά. Το πλαίσιο ήταν λίγο πιο γρήγορο...κατα μία μέρα, αλλά αυτό μπορεί να αλλάζει από περίοδο σε περίοδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, SDF572 είπε

Oσοι παραλαβατε απο Γερμανο,κανατε παραγγελια on line ή τελεφωνικα γιατι οποτε μπαινω στο site ποτέ δεν το βρισκω διαθεσιμο για αγορα....

Εξαφανίζεται σε λίγες ωρες όποτε φέρνουν

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

νομίζω ότι πλέον δεν υπάρχει κανένας που να μην μπορεί να πάρει ps5 , εφτιαξαν τα πραγματα , 2 μερες ειχε στοκ το πλαισιο. αυτο τα λεειι τωρα και οι αλλοι βαζουν συχνα πια 

 

Επεξ/σία από kundi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/9/2021 στις 1:34 ΠΜ, sp3cial είπε

Πήγα να μπω αλλά η digital δεν φαίνεται. Μάλλον εξαντλήθηκε. Πανάκριβα έχει την disc. Μήπως θυμάσαι πόσο είχε τη digital? Νομίζω το είχα απορρίψει απο την αρχή γιατί ήταν ακριβά στο συγκεκριμένο site. 

 

Ένα 100ρικο πάρα πάνω είναι δεν και κάτι το τρελό και το disk έχει πολλά θετικά πρώτον αν πάρεις ένα παιχνίδι σε δισκάκι και δεν σου αρέσει μπορείς να το πουλήσεις δεύτερον έχει πολύ καλό 4k για ταινίες τρίτον κάποια παιχνίδια σε δισκάκι μπορείς να το βρεις και ποιο φτηνά από το playstation store

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθως φαινεται πως το πραγμα , σταδιακά φτιαχνει ..... ισχυει η απαλλαγη ΦΠΑ με τιμολόγιο?

Τι προυποθέτει αυτο , φαντάζομαι μόνο αγορά με αντικαταβολή στο κατάστημα , ή κάτι αλλο?

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...