Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως δεν βλέπω παράπονα από άτομα που δεν έχουν παραλάβει ακόμη οπότε φαίνεται ότι το πανηγύρι με τα shortages, τουλάχιστον στις disk εκδόσεις τελειώνουν.

Χθες έλαβα και από Public email για ps5 (disk+game) ετοιμοπαράδοτο (όπως χαρακτηριστικά ανέφερε το email) οπότε καλές παραγγελίες και καλές παραλαβές σε όλους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και εγώ το έλαβα το email, αλλά σήμερα δεν υπάρχει κανένα κομμάτι.

Εγώ περιμένω σκέτο ps5 (με disc) και οχι με καπέλο 1 παιχνίδι που δεν με ενδιαφέρει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, fouskos είπε

Και εγώ το έλαβα το email, αλλά σήμερα δεν υπάρχει κανένα κομμάτι.

Εγώ περιμένω σκέτο ps5 (με disc) και οχι με καπέλο 1 παιχνίδι που δεν με ενδιαφέρει.

Το πιο safe από bundles ήταν αυτό με το δεύτερο χειριστήριο (και το κουπόνι του nba 2k22) στα 559€, γιατί όλοι μας λίγο πολύ θέλουμε ένα έξτρα χειριστήριο και έβγαινε 10€ κάτω από το να το πάρεις σκέτη κονσόλα + έξτρα χειριστήριο.

Μετά από αυτό, ήταν στα public το bundle με την κονσόλα και το παιχνίδι Destruction AllStars στα 509€, που για όποιον καιγόταν, το να δώσει 10€ παραπάνω (και να έχει και αυτό το παιχνίδι τέλος πάντων), ήταν οκ φαντάζομαι.

Τα άλλα bundles που ξέφευγαν σε τιμές και σε υποχρέωναν να αγοράσεις και κάποιο παιχνίδι που ίσως δεν σε ενδιαφέρει....ετρωγαν άκυρο από μένα με συνοπτικές διαδικασίες.

Επεξ/σία από _Biohazard_
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, _Biohazard_ είπε

Το πιο safe από bundles ήταν αυτό με το δεύτερο χειριστήριο (και το κουπόνι του nba 2k22) στα 559€, γιατί όλοι μας λίγο πολύ θέλουμε ένα χειριστήριο και έβγαινε 10€ κάτω από το να το πάρεις σκέτη κονσόλα + χειριστήριο.

Μετά από αυτό, ήταν στα public το bundle με την κονσόλα και το παιχνίδι Destruction AllStars στα 509€, που για όποιον καιγόταν, το να δώσει 10€ παραπάνω (και να έχει και αυτό το παιχνίδι τέλος πάντων), ήταν οκ φαντάζομαι.

Τα άλλα bundles που ξέφευγαν σε τιμές και σε υποχρέωναν να αγοράσεις και κάποιο παιχνίδι που ίσως δεν σε ενδιαφέρει....ετρωγαν άκυρο από μένα με συνοπτικές διαδικασίες.

Με το δεύτερο χειριστήριο τσίμπισα και εγώ. Αναμένω πάράδοση σε 2 - 3- ημέρες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vorlon68 είπε

Το δευτερο χειριστήριο χρειάζετε αμεσα γιατι αδείαζει γρήγορα

Πόσο γρήγορα; Ελπίζω να κρατάει για μερικά παιχνίδια nba με φίλους. 

Στο PS3 που είχα μείνει ως τώρα βέβαια είχα 4....2 αυθεντικά και 2 από aliexpress (κυρίως παίζαμε με τα 2 από το aliexpress....παλικάρια τα χειριστήρια!) και βάση φόρτισης. Οπότε ήμουν πάντα ετοιμοπόλεμος και μπορούσαμε να παίξουμε μέχρι 4 κιόλας.

Τώρα με αυτό εδώ...θα δω.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και εμένα αυτό με το 2ο χειριστήριο μου έκανε κλικ αλλά επειδή θέλω οπωσδήποτε το  Cosmic Red δεν προχώρησα σε παραγγελία και αλήθεια και αυτό με το  Destruction AllStars ήταν σχετικά καλή προσφορά γιατί το καπέλο είναι μόνο 10 ευρώ, αλλά λέω να βολευτώ με το series x και το ps4 που έχω και αν βγεί κάτι καλό εδώ είμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, stratospeed είπε

επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ σε επόμενο restock, υπάρχει περίπτωση να παιχτεί τιμολόγιο;

Ναι κανονικα, εγω με απευθειας αποφορολογηση πλαισιο 402 ευρω το τσιμπισα

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όποιος θέλει έχω κάνει κράτηση με δεύτερο χειριστήριο μαζi με το nba bonus στα mediamarkt Περιστερίου στα 559 όποιος θέλει μου στέλνει μήνυμα χωρίς καπέλα και διάφορα τέτοια να πάει να το παραλάβει! 

Επεξ/σία από manthos_27
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, vorlon68 είπε

Το δευτερο χειριστήριο χρειάζετε αμεσα γιατι αδείαζει γρήγορα

εχω Powerbank απο διπλα για να φορτιζω γιατι δε βγαζει μια κυριακη ουτε για πλακα. 
με τη πρωτη ευκαιρια θα παρω ενα καλωδιο επεκτασης 4-5 μετρα κ τελος, δε γινεται αλλιως. δε θελω να παρω 2ο controller γιατι παλι η μπαταρια που εβαλαν μεσα ειναι για μπατσες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Dam_Peristeriws είπε

Απο media markt πήρα την νεα εκδοση CFI-1116A

Κρίμα που για λίγο δεν πρόλαβες την παλιά έκδοση με την μεγαλύτερη ψήκτρα, οχι οτι θα έχεις κάποιο θέμα με την καινούργια... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, tegonikos είπε

Κρίμα που για λίγο δεν πρόλαβες την παλιά έκδοση με την μεγαλύτερη ψήκτρα, οχι οτι θα έχεις κάποιο θέμα με την καινούργια... 

Η καινουρια φαινεται να αποδιδει καλυτερα. Coil whine να μην εχει γιατι θα το σουταρω.  :D

Επεξ/σία από Dam_Peristeriws
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Dam_Peristeriws είπε

Η καινουρια φαινεται να αποδιδει καλυτερα. Coil whine να μην εχει γιατι θα το σουταρω.  :D

Η καινούργια απλά γλίτωσε την sony απο μισό κιλό χαλκού στην κάθε μονάδα,  σαφώς η παλιά διαθέτει καλύτερη απαγωγή η οποία κάπως εξισορροπείται με το νέο blower. Το coil whine είναι θέμα τύχης καθαρά στην κατασκευή τροφοδοτικού, ότι ισχύει και για τα τροφοδοτικά του pc. Αλλά τι συζητάμε τώρα, καλορίζικο, η απόλαυση είναι αλλού, σύνδεσε το να πάθεις την πλάκα σου!

 

spacer.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, PanagiotisTouv είπε

Με το δεύτερο χειριστήριο τσίμπισα και εγώ. Αναμένω πάράδοση σε 2 - 3- ημέρες. 

Και εγώ αυτό πήρα προχθές αλλά πολλοί την πάτησαν και πίστεψαν ότι είχε κανονικά το παιχνίδι μέσα όχι έναν κωδικό απλά για έξτρα.

Το δεύτερο χειριστήριο το έβαλα στον υπολογιστή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...