Προς το περιεχόμενο

Το macOS Big Sur «σκοτώνει» κάποια παλαιότερα MacBook Pro


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολλοί δεν καταλαβαίνουν εδώ τι πάει να πει υποστήριξη apple. Οι τυχεροί ιδιοκτήτες θα αποζημιωθούν πλήρως (αρκει να έχουν προνοήσει να κρατήσουν ενα time machine backup). Επίσης πρός ολα τα παιδιά haters εδω να πώ απλά οτι ο μικρός μου γιός κάνει μάθημα με zoom, works και Webex με το aluminum body MacBook (με ssd και 6 gb memory) που με hack πηρε και τρέχει ΝΕΡΑΚΙ Catalina. Μην βγάζουμε τοσο flame για μια εταιρία που νομίζω οτι οι υπολογιστές της ειναι εξαιρετικό value for money (πολύ περισσότερο απο τα κινητά της). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, Tablet είπε

Συγνώμη κιόλας αλλά αν δουλειά που χάνει χιλιάδες ευρώ βασίζεται σε 13αρι Mac  7ετιας ή εξαετίας κάτι δεν πάει καλα.... 

Κοίτα φίλε μου, το πώς έχουν τα πράγματα στην πραγματική ζωή και όχι σε ένα τεχνολογικό φόρουμ που είμαστε αρρωστάκια και εγώ έχω βγάλει το 2016 mbp μου στο σφυρί για να πάρω το air χωρίς (πρακτικά) να το έχω ΚΑΝ ανάγκη, άσε να το κρίνει ο κάθε επαγγελματίας.

Στο δια ταύτα ειλικρινά δεν καταλαβαίνω ορισμένοι στις 6 σελίδες εδώ μέσα τί κάνετε. 

Συμφωνείτε ότι είναι για τα ΜΠΑΖΑ ολόκληρη Apple που έχει μία φάρμα 50 συσκευών να τεστάρει να αποτυγχάνει σε τέτοιο ακραίο βαθμό ναι ή όχι? Αν όχι, ειλικρινά ζείτε σε έναν άλλο κόσμο και εγώ προσωπικά σας ζηλεύω που μόνο αυτό είναι το πρόβλημά σας. Που δεν είναι καν πρόβλημα, αφού τα μηχανήματά σας είναι προχτεσινά. 

Δεν μιλάμε έκανε ένα update η Μicrosoft, ωχ αμάν ο printer στο γραφείο μας δεν εκτυπώνει. Ναι δεν εκτυπώνει ένας printer απτους 1000 που η microsoft πρέπει να φροντίσει να τεστάρει. Συνειδητοποιείτε ορισμένοι τί σημαίνει ΜΠΡΙΚΑΡΕΙ το μηχάνημα ΟΛΟΚΛΗΡΟ? Φίλε δε σου έκαψε το τροφοδοτικό, που πας την επόμενη μέρα και αγοράζεις άλλο. ΔΕΝ ΣΕ ΑΦΗΝΕΙ να το ακουμπήσεις αν δε βάλει χέρι μόνη της. Και κατάφερε να failάρει τόσο σκληρά που αχρήστευσε το δικό της μηχάνημα. Μιλάμε για 50 συνδιασμούς. Και απέτυχε. Όχι για 10000. Νιώστε.

Δηλαδή βγάλε τα χιλιάρικα που είπα και πιαστήκατε εσύ και ένας άλλος πιο πίσω. Είμαι ταλαίπωρος των 600€ εργαζόμενος και έχω ένα του 2014 να κάνω τη δουλειά μου να πληρώσω το μήνα μου. Και το μηχάνημα μπρικάρει. Τί θα μου πεις εδώ? Ότι κάτι λάθος συμβαίνει επειδή δεν έχω λεφτά να πάρω το μοντέλο του 2018 που δεν μπρικάρει?

Get your shit together ορισμένοι και δείτε το ΠΡΟΒΛΗΜΑ. Και ξαναλέω, το συζητάω εγώ που είμαι και του οικοσυστήματος. Όχι κανένας απ'τους άλλους που αφορμή ψάχνουν για να κράξουν.

 

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
7 minutes ago, polaki said:

Κοίτα φίλε μου, το πώς έχουν τα πράγματα στην πραγματική ζωή και όχι σε ένα τεχνολογικό φόρουμ που είμαστε αρρωστάκια και εγώ έχω βγάλει το 2016 mbp μου στο σφυρί για να πάρω το air χωρίς (πρακτικά) να το έχω ΚΑΝ ανάγκη, άσε να το κρίνει ο κάθε επαγγελματίας.

Στο δια ταύτα ειλικρινά δεν καταλαβαίνω ορισμένοι στις 6 σελίδες εδώ μέσα τί κάνετε. 

Συμφωνείτε ότι είναι για τα ΜΠΑΖΑ ολόκληρη Apple που έχει μία φάρμα 50 συσκευών να τεστάρει να αποτυγχάνει σε τέτοιο ακραίο βαθμό ναι ή όχι? Αν όχι, ειλικρινά ζείτε σε έναν άλλο κόσμο και εγώ προσωπικά σας ζηλεύω που μόνο αυτό είναι το πρόβλημά σας. Που δεν είναι καν πρόβλημα, αφού τα μηχανήματά σας είναι προχτεσινά. 

Δεν μιλάμε έκανε ένα update η Μicrosoft, ωχ αμάν ο printer στο γραφείο μας δεν εκτυπώνει. Ναι δεν εκτυπώνει ένας printer απτους 1000 που η microsoft πρέπει να φροντίσει να τεστάρει. Συνειδητοποιείτε ορισμένοι τί σημαίνει ΜΠΡΙΚΑΡΕΙ το μηχάνημα ΟΛΟΚΛΗΡΟ? Φίλε δε σου έκαψε το τροφοδοτικό, που πας την επόμενη μέρα και αγοράζεις άλλο. ΔΕΝ ΣΕ ΑΦΗΝΕΙ να το ακουμπήσεις αν δε βάλει χέρι μόνη της. Και κατάφερε να failάρει τόσο σκληρά που αχρήστευσε το δικό της μηχάνημα. Μιλάμε για 50 συνδιασμούς. Και απέτυχε. Όχι για 10000. Νιώστε.

Δηλαδή βγάλε τα χιλιάρικα που είπα και πιαστήκατε εσύ και ένας άλλος πιο πίσω. Είμαι ταλαίπωρος των 600€ εργαζόμενος και έχω ένα του 2014 να κάνω τη δουλειά μου να πληρώσω το μήνα μου. Και το μηχάνημα μπρικάρει. Τί θα μου πεις εδώ? Ότι κάτι λάθος συμβαίνει επειδή δεν έχω λεφτά να πάρω το μοντέλο του 2018 που δεν μπρικάρει?

Get your shit together ορισμένοι και δείτε το ΠΡΟΒΛΗΜΑ. Και ξαναλέω, το συζητάω εγώ που είμαι και του οικοσυστήματος. Όχι κανένας απ'τους άλλους που αφορμή ψάχνουν για να κράξουν.

Φαντάζομαι όμως πως παίζει και κάποιο ρόλο το ποσοστό των χρηστών στους οποίους εμφανίστηκε ένα τόσο σοβαρό πρόβλημα κατά την αναβάθμιση. Είναι άλλο αν ειναι στο 0.01%, άλλο αν ειναι στο 0.1%, άλλο αν ειναι στο 1% και άλλο αν είναι στο 10%!

Καταλαβαίνεις πως το λέω αυτό. Κάθε χρήστης έχει διαφορετικό setup στις συσκευές του και η κατάσταση στην οποία βρίσκεται η κάθε μία διαφέρει κάθε φορά... Αν εγώ έχω ένα σύστημα 8ετίας σε άθλια κατάσταση που λειτουργεί στο περίπου και απο τύχη, δεν φταίει πάντα η εταιρεία που βγάζει το update... To ίδιο πιστεύω πως συμβαίνει και με τις αναβαθμίσεις των windows που ενώ διαβάζω διάφορα σοβαρά προβλήματα σε κάθε μεγάλο update, προσωπικά στο desktop στο σπίτι δεν αντιμετώπισα ποτέ το παραμικρό (ενώ άλλοι έβριζαν)! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, dasimo είπε

Πολλοί δεν καταλαβαίνουν εδώ τι πάει να πει υποστήριξη apple. Οι τυχεροί ιδιοκτήτες θα αποζημιωθούν πλήρως (αρκει να έχουν προνοήσει να κρατήσουν ενα time machine backup). Επίσης πρός ολα τα παιδιά haters εδω να πώ απλά οτι ο μικρός μου γιός κάνει μάθημα με zoom, works και Webex με το aluminum body MacBook (με ssd και 6 gb memory) που με hack πηρε και τρέχει ΝΕΡΑΚΙ Catalina. Μην βγάζουμε τοσο flame για μια εταιρία που νομίζω οτι οι υπολογιστές της ειναι εξαιρετικό value for money (πολύ περισσότερο απο τα κινητά της). 

Εν έτει 2020 φίλε μου δεν υπάρχει καν ο λόγος ύπαρξης το time machine. Εγώ προσωπικά έχω 2 χρόνια που τα έκοψα όλα, υπάρχει το iCloud, πληρώνεις για τα 2TB και τί να συζητάμε για backup και δίσκους και ιστορίες. Δεν μας αφορά το κομμάτι του backup, το θεωρούμε λυμμένο σε αυτό το thread. Το θέμα εδώ είναι ότι συζητάμε για brick, και το πότε θα φτιαχτεί ώστε ο γιος σου που λες να μπορέσει να κάνει μάθημα είναι άγνωστο. Το μάθημα είναι το πρόβλημα, οχι τα αρχεία (πλέον). Αυτό είναι το κρίμα και που δεν καταλαβαίνει ο κόσμος εδώ. Οκ θα φτιαχτεί. Έπρεπε να συμβεί αυτό το issue εξ αρχής όμως? 

8 λεπτά πριν, billdanos είπε

Φαντάζομαι όμως πως παίζει και κάποιο ρόλο το ποσοστό των χρηστών στους οποίους εμφανίστηκε ένα τόσο σοβαρό πρόβλημα κατά την αναβάθμιση. Είναι άλλο αν ειναι στο 0.01%, άλλο αν ειναι στο 0.1%, άλλο αν ειναι στο 1% και άλλο αν είναι στο 10%!

Καταλαβαίνεις πως το λέω αυτό. Κάθε χρήστης έχει διαφορετικό setup στις συσκευές του και η κατάσταση στην οποία βρίσκεται η κάθε μία διαφέρει κάθε φορά... Αν εγώ έχω ένα σύστημα 8ετίας σε άθλια κατάσταση που λειτουργεί στο περίπου και απο τύχη, δεν φταίει πάντα η εταιρεία που βγάζει το update... To ίδιο πιστεύω πως συμβαίνει και με τις αναβαθμίσεις των windows που ενώ διαβάζω διάφορα σοβαρά προβλήματα σε κάθε μεγάλο update, προσωπικά στο desktop στο σπίτι δεν αντιμετώπισα ποτέ το παραμικρό (ενώ άλλοι έβριζαν)! 

Βέβαια, έχεις απόλυτο δίκιο. Και εγώ που έχω τα 10άρια στο desktop από την πρώτη μέρα με original (OEM) license δεν έχω δει το παραμικρό που κατά καιρούς ακούω. 

Και επειδή μιλάμε για Apple, και το 0,000001% που γίνεται ξαφνικά μεγεθύνεται σε εξωφρενικό βαθμό, κρατάω μικρό καλάθι για το πόσους πραγματικά επηρέασε και υπό ποίες συνθήκες. 

Και έχουμε κατά καιρούς ακούσει διάφορα, για bendgate στα 6άρια και κάτι wifi antenna στο iphone 4 που δεν έπαιζε αν ακουμπούσες κάτω δεξιά γωνία με ενώ έτρεχες και έβρεχε, αλλά προ ολίγου φύσαγε, και χτές ήταν Παρασκευή και δεν είχες απλώσει μπουγάδα. Απλά λόγω ύπαρξης internet, αυτό το 0,000001% defect rate ξαφνικά αποκτάει φωνή. Που 1000 άτομα να μαζευτούν, reproduce το πρόβλημα δεν κάνουν, και είμαι σίγουρος ότι και το iPhone mini που γκρινιάζουν κάποιοι, πάλι κάνα τέτοιο κουλό θα είναι. Υπό συνθήκες που πιο εύκολα πιάνεις 13άρι ΠΡΟΠΟ (για τους πάλιουρες) παρά να σου συμβεί αυτό.

Having said that όμως, το να brickάρει μηχάνημα και 15ετίας να είναι από ένα update, ε οκ. Είναι λάθος.

Επεξ/σία από polaki
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, dasimo είπε

Πολλοί δεν καταλαβαίνουν εδώ τι πάει να πει υποστήριξη apple. Οι τυχεροί ιδιοκτήτες θα αποζημιωθούν πλήρως (αρκει να έχουν προνοήσει να κρατήσουν ενα time machine backup). Επίσης πρός ολα τα παιδιά haters εδω να πώ απλά οτι ο μικρός μου γιός κάνει μάθημα με zoom, works και Webex με το aluminum body MacBook (με ssd και 6 gb memory) που με hack πηρε και τρέχει ΝΕΡΑΚΙ Catalina. Μην βγάζουμε τοσο flame για μια εταιρία που νομίζω οτι οι υπολογιστές της ειναι εξαιρετικό value for money (πολύ περισσότερο απο τα κινητά της). 

δηλαδη webex zoom ειναι βαρια? δεκαετιας λαπτοπ με ι3/ι5 και με 4 γιγα μια χαρα πηγαινουν, και βεβαια στο 1/2 της τιμης. Ενταξει μην τα λετε και παραεξω γιατι εκτιθεστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, v2020 είπε

δηλαδη webex zoom ειναι βαρια? δεκαετιας λαπτοπ με ι3/ι5 και με 4 γιγα μια χαρα πηγαινουν, και βεβαια στο 1/2 της τιμης. Ενταξει μην τα λετε και παραεξω γιατι εκτιθεστε.

Όχι φίλε μου, ακριβώς αυτό εννοεί. Ότι για τη χρήση που τους κάνει το 95% του κόσμου δεν υπάρχει ΚΑΝΕΝΑΣ λόγος για πιο δυνατό hardware. Και επειδή οι εταιρείες το ξέρουν αυτό, κάπως πρέπει να σε κάνουν να αναβαθμιστείς. Και απτη στιγμή λοιπόν που έχει το συγκεκριμένο macbook (το οποιο είναι πολύ παλιό αφού μιλάει για το aluminum body) και κάνει τη δουλειά του γιατί να το αλλάξει? 

Στις παρουσιάσεις όλοι λένε για κάτι 3D render και κάτι 4K video rendering για να πουλήσουν τα μοντέλα. Το ποιός όμως κάνει τέτοια χρήση είναι άλλο θέμα. Ίσως το 5%.

Δεν θα δεις ποτέ διαφήμιση να λέει "ανοίγει το Word σε 0,4sec αντί για 0,5sec που άνοιγε το προηγούμενο"! Και αυτό 20% increase performance είναι.. και αφορά το 95% του κόσμου. Αλλά είναι τόσο αμελητέο σαν actual performance increase που δεν πουλάει...

Επεξ/σία από polaki
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν προκαλεί κάποιο hardware failure. Αν δεν έχεις δεδομένα για backup (που τότε είναι πιο περίπλοκο), απλά κρατάς πατημένο το Option κατά το boot και κάνεις νέα εγκατάσταση από USB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, polaki είπε

Κοίτα φίλε μου, το πώς έχουν τα πράγματα στην πραγματική ζωή και όχι σε ένα τεχνολογικό φόρουμ που είμαστε αρρωστάκια και εγώ έχω βγάλει το 2016 mbp μου στο σφυρί για να πάρω το air χωρίς (πρακτικά) να το έχω ΚΑΝ ανάγκη, άσε να το κρίνει ο κάθε επαγγελματίας.

Στο δια ταύτα ειλικρινά δεν καταλαβαίνω ορισμένοι στις 6 σελίδες εδώ μέσα τί κάνετε. 

Συμφωνείτε ότι είναι για τα ΜΠΑΖΑ ολόκληρη Apple που έχει μία φάρμα 50 συσκευών να τεστάρει να αποτυγχάνει σε τέτοιο ακραίο βαθμό ναι ή όχι? Αν όχι, ειλικρινά ζείτε σε έναν άλλο κόσμο και εγώ προσωπικά σας ζηλεύω που μόνο αυτό είναι το πρόβλημά σας. Που δεν είναι καν πρόβλημα, αφού τα μηχανήματά σας είναι προχτεσινά. 

Δεν μιλάμε έκανε ένα update η Μicrosoft, ωχ αμάν ο printer στο γραφείο μας δεν εκτυπώνει. Ναι δεν εκτυπώνει ένας printer απτους 1000 που η microsoft πρέπει να φροντίσει να τεστάρει. Συνειδητοποιείτε ορισμένοι τί σημαίνει ΜΠΡΙΚΑΡΕΙ το μηχάνημα ΟΛΟΚΛΗΡΟ? Φίλε δε σου έκαψε το τροφοδοτικό, που πας την επόμενη μέρα και αγοράζεις άλλο. ΔΕΝ ΣΕ ΑΦΗΝΕΙ να το ακουμπήσεις αν δε βάλει χέρι μόνη της. Και κατάφερε να failάρει τόσο σκληρά που αχρήστευσε το δικό της μηχάνημα. Μιλάμε για 50 συνδιασμούς. Και απέτυχε. Όχι για 10000. Νιώστε.

Δηλαδή βγάλε τα χιλιάρικα που είπα και πιαστήκατε εσύ και ένας άλλος πιο πίσω. Είμαι ταλαίπωρος των 600€ εργαζόμενος και έχω ένα του 2014 να κάνω τη δουλειά μου να πληρώσω το μήνα μου. Και το μηχάνημα μπρικάρει. Τί θα μου πεις εδώ? Ότι κάτι λάθος συμβαίνει επειδή δεν έχω λεφτά να πάρω το μοντέλο του 2018 που δεν μπρικάρει?

Get your shit together ορισμένοι και δείτε το ΠΡΟΒΛΗΜΑ. Και ξαναλέω, το συζητάω εγώ που είμαι και του οικοσυστήματος. Όχι κανένας απ'τους άλλους που αφορμή ψάχνουν για να κράξουν.

 

Μην βιάζεσαι να βγάλεις μένος και συμπεράσματα ακόμα.. Ας δούμε την αντίδραση της apple στο θεμα και μετα να σχολιασουμε μαζι τα αρνητικα. 

 

Επίσης οποίος τρέχει δουλειές χιλιάδων ευρώ σε λαπτοπ 7ετιας (που δεν είναι κάτι κακό απαρατητα) ΔΕΝ τρέχει να αναβαθμίσει day one.... 

Περιμένει και βλέπει.. Όποτε σίγουρα δεν κάνω blame την εταιρια.. Εχουμε ευθυνη σαν καταναλωτες και δεν τρεχουμε σαν αβουλα σε οτι μας πλασαρουν οι εταιρίες...

Και εγώ που δουλεύω μόνο Apple γενικως οικογενειακα και τυχαινει να υπαρχει ενα 13αρι του 2013 ΔΕΝ ετρεξα να το αναβαθμισω φυσικα επειδη ειπε η Apple ότι παίρνει update.. Αυτο το εκαναν γενικα οι άπειροι χρηστες που περιοριζονται σε βασικες λειτουργίες..

Και φυσικά ΚΑΜΙΑ σοβαρή επιχείρηση με χιλιάδες λεφτά και παλιά λαπτοπ δε θα έτρεξε σε τέτοια αναβάθμιση ΜΗΝ τρελαθούμε και μην λέμε ότι να ναι απλά για να το λέμε...

Λυπάμαι για τους ιδιώτες που το έπαθαν αυτό αλλά και πάλι ΔΕΝ ακολουθούμε σα τα πρόβατα ότι λέει κάθε εταιρία και τρέχουμε.. 

Επεξ/σία από Tablet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Tablet είπε

Λυπάμαι για τους ιδιώτες που το έπαθαν αυτό αλλά και πάλι ΔΕΝ ακολουθούμε σα τα πρόβατα ότι λέει κάθε εταιρία και τρέχουμε.. 

Ναι φίλε μου έχεις δίκιο, εγώ το έκανα στο 2016 και όλα πήγαν οκ, το 2012 μου δεν το υποστηρίζει καν αλλά και να το υποστήριζε δεν υπήρχε λόγος να βιαστώ, θα περίμενα να διαβάσω reviews κυρίως για την ταχύτητα. Από κει και πέρα μακάρι να διορθώσουν σε αυτούς που πράγματι τους έγινε αλλά είναι σημαντικό εδώ το ότι οτιδήποτε συμβαίνει στη Apple γιγαντώνεται.. χωρίς να σημαίνει απαραίτητα ότι το πρόβλημα είναι ΤΟΣΟ τραγικό. Προφανώς δεν έγινε σε ΟΛΑ τα παλιά, και ενδεχομένως να υπάρχει λόγος. Ας περιμένουμε να δούμε.. πάντα προσωπικά είμαι λίγο σκεπτικός όταν βγαίνουν και κράζουν (για όλες τις εταιρείες, ακόμα και για το κράξιμο που έφαγε η Samsung με το Note και δεν το δεχόντουσαν στις πτήσεις.. λες και ΟΛΑ τα samsung θα σκάγανε...)....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, polaki είπε

Ναι φίλε μου έχεις δίκιο, εγώ το έκανα στο 2016 και όλα πήγαν οκ, το 2012 μου δεν το υποστηρίζει καν αλλά και να το υποστήριζε δεν υπήρχε λόγος να βιαστώ, θα περίμενα να διαβάσω reviews κυρίως για την ταχύτητα. Από κει και πέρα μακάρι να διορθώσουν σε αυτούς που πράγματι τους έγινε αλλά είναι σημαντικό εδώ το ότι οτιδήποτε συμβαίνει στη Apple γιγαντώνεται.. χωρίς να σημαίνει απαραίτητα ότι το πρόβλημα είναι ΤΟΣΟ τραγικό. Προφανώς δεν έγινε σε ΟΛΑ τα παλιά, και ενδεχομένως να υπάρχει λόγος. Ας περιμένουμε να δούμε.. πάντα προσωπικά είμαι λίγο σκεπτικός όταν βγαίνουν και κράζουν (για όλες τις εταιρείες, ακόμα και για το κράξιμο που έφαγε η Samsung με το Note και δεν το δεχόντουσαν στις πτήσεις.. λες και ΟΛΑ τα samsung θα σκάγανε...)....

και εγώ έτσι πιστεύω το μόνο που ελπίζω είναι να μην δώσει κάνα νέο λαπτοπ δωρεάν και κλαίμε εμείς που δεν αναβαθμίσαμε.. 😅

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/11/2020 στις 11:14 ΜΜ, ispoglini είπε

Σε macbook air early 2014 ευτυχως ολα κομπλε προς το παρον 🤞

Hackintosh τα ιδια!

Μου κανει εντυπωση που επαιξαν ολα χωρις καμια αλλαγη!

3 ώρες πριν, Tablet είπε

είναι να μην δώσει κάνα νέο λαπτοπ δωρεάν

Μιλαμε για την Apple... Δωρεαν ? Τι ειναι αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Giorgos241 είπε

 

 

Μιλαμε για την Apple... Δωρεαν ? Τι ειναι αυτο?

Ναι μιλάμε για την Apple που σου αναγνωριζει ενα προβλημα σε λαπτοπ 5 ετιας πχ καποια εσωτερικα σημαδια στην οθονη και ΝΑΙ σε ενημερωνει να πας να σου αλλαξουν δωρεαν

την οθόνη.. Μιλάμε για την Apple που αναγνωρισε προβλημα σε καρτες γραφικων σε επισης παλια μοντελα και παλι αλλαζε δωρεν τις μητρικες... 

Γενικά να πούμε πολλά αλλά όχι για το customer care. Μπορει να γινει καλυτερη;;; Σιγουρα ναι αλλα ο ανταγωνισμος σε καμια περιπτωση δεν αγγιζει καμια τετοια κατευθηνη..

Υπάρχει κάποια εταιρία τύπου  Dell, Lenovo, Toshiba και οποιον κατεσκαυαστη θες να πουμε να αλλαζε δωρεαν μετα απο 5 χρονια οθονη σε λαπτοπ;;;

 

Επεξ/σία από Tablet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Tablet είπε

Γενικά να πούμε πολλά αλλά όχι για το customer care. Μπορει να γινει καλυτερη;;; Σιγουρα ναι αλλα ο ανταγωνισμος σε καμια περιπτωση δεν αγγιζει καμια τετοια κατευθηνη..

Εχεμ... Dell customer support?

Αν οχι δωρεαν θα το εκανε.

Ζητησα service στο iPod μου και γελασαν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε μπας και το εκανε επιτηδες η apple να αγορασει ο κοσμος καινουργια macbook?

δεν εχουμε και στοιχεια αν αφορα ολα τα μηχανηματα 2013-2014.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...