Προς το περιεχόμενο

Google Pay στην Ελλάδα από σήμερα


Hal9000
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 17/11/2020 στις 2:24 ΜΜ, dimitrisdim14 είπε

Το Samsung pay που χρησιμοποιώ στο ρολόι το κάνει σίγουρα , και δημιουργεί έναν καινούριο αριθμό σε κάθε κάρτα . Όταν το τσεκαρεις ενημέρωσε να είμαστε σίγουροι!740687369_SmartSelect_20201117-142252_Watchplug-in.jpg.08c344d788468d55698617f4856ec738.jpg

boro me revolut i mono me curve

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 585
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μου ηρθε μια ιδεα για κανονικο samsung pay λιπον ( δεν εθυηνομε για τιποτα η αποφαση ειναι δικιασας )θα χρηαστητε 2 τιλεφονα το ενα samsung. Λεω να κατεβασω vpn στο δευτερο τηλεφονο με χωρα αμερικη, κανω αμερικανικο google account. Mετα κανω reset το samsung βαζω μενω αμερικη μετα προχοραω χωρισ να συνδεσω samsung account και να μπω στο wifi μολις τελιωσω ανηγω δεδομενα στο 2ο κηνιτο και κανω hospot συνδεομε στο hospot μετα κανω με το samsung  log in στο play store με το αμερικανικο account κατεβωζω vpn μπενω αμερικη ηστερα κατεβαζω samsung pay απο το play store και με μια καλη τυχη μπορη να δουλευει αν ναι φτιαχνης samsung account με το αμερικανικο email και βαζης curve 

Επεξ/σία από Antonios2243
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για όσους κάνουν χρήση του Gpay με Pixel συσκευές εμφανίστηκε και το feature με το πάτημα του Power Button. Άρα πλέον δε νομίζω ότι είναι απαραίτητο το app μέσω sideload! Έχει εμφανιστεί και το activity των συναλλαγών μέσα στο Gpay στα Services! Αργά αλλά σταθερά... όλα δουλεύουν!

gpay_power_button.jpg

gpay_services.jpg

Επεξ/σία από Sakis_Spooky
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Sakis_Spooky είπε

Για όσους κάνουν χρήση του Gpay με Pixel συσκευές εμφανίστηκε και το feature με το πάτημα του Power Button. Άρα πλέον δε νομίζω ότι είναι απαραίτητο το app μέσω sideload! Έχει εμφανιστεί και το activity των συναλλαγών μέσα στο Gpay στα Services! Αργά αλλά σταθερά... όλα δουλεύουν!

gpay_power_button.jpg

gpay_services.jpg

Σε μένα (pixel 3) δεν εμφανίστηκε. Ποιο pixel έχεις?
Σίγουρα δεν εχεις εκγαταστήσει την εφαρμογή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το activity είμαι σίγουρος ότι το έχω καιρό τώρα.Και εχω την εφαρμογή gpay  κανονικά αλλά είμαι Αγγλία.

Με ΧΙΑΟΜΙ ΜιΝΟΤΕ 10 .Για το power button τι εννοείς;Το device control  δεν το έχω ,αυτό που έχεις στην πρώτη εικόνα.

Επεξ/σία από Ukforthemoment
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, evilpoohead είπε

Σε μένα (pixel 3) δεν εμφανίστηκε. Ποιο pixel έχεις?
Σίγουρα δεν εχεις εκγαταστήσει την εφαρμογή?

Έχω το Pixel 4XL.

Εδώ και μέρες απεγκατέστησα το Gpay ως app και αυτό γιατί εμφανίστηκε το activity των αγορών μέσα στο Services!
Αυτό που παρατήρησα είναι ότι πρέπει να έχεις default εφαρμογή για ανέπαφες συναλλαγές το GPay για να παίζει στο Power menu. Αν βάλεις ως default κάποια άλλη εφαρμογή (πχ Eurobank, Winbank) τότε το feature με το Power Button δεν παίζει...

4 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Το activity είμαι σίγουρος ότι το έχω καιρό τώρα.Και εχω την εφαρμογή gpay  κανονικά αλλά είμαι Αγγλία.

Με ΧΙΑΟΜΙ ΜιΝΟΤΕ 10 .Για το power button τι εννοείς;Το device control  δεν το έχω ,αυτό που έχεις στην πρώτη εικόνα.

Είναι χαρακτηριστικό των συσκευών Pixel. Πατάς το Power Button και εμφανίζονται οι κάρτες του Gpay.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Sakis_Spooky είπε

Έχω το Pixel 4XL.

Εδώ και μέρες απεγκατέστησα το Gpay ως app και αυτό γιατί εμφανίστηκε το activity των αγορών μέσα στο Services!
Αυτό που παρατήρησα είναι ότι πρέπει να έχεις default εφαρμογή για ανέπαφες συναλλαγές το GPay για να παίζει στο Power menu. Αν βάλεις ως default κάποια άλλη εφαρμογή (πχ Eurobank, Winbank) τότε το feature με το Power Button δεν παίζει...

Είναι χαρακτηριστικό των συσκευών Pixel. Πατάς το Power Button και εμφανίζονται οι κάρτες του Gpay.

 

Thx man. Ίσως να το βάλουν κ στο 3 σε κάποια φάση

Επεξ/σία από evilpoohead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια help εχω θεμα με monese τοσο καιρω δουλευε μια χαρα εχθες αλλαξα κηνιτο εκανα verify το account μου εγκατεστησα το google pay εβαλα τη καρτα και περιμενα sms δεν ηρθε τιποτα εβαλα email τιποτα παλυ μετα εξαφανιστικε η επιλογη sms ή email και επρεπε να καλεσω την τραπεζα, αν καλουσα θα χρεονομουν αστο ποσα σε αγγλια, εκανα απεγκατασταση και ξανα εγκατασταση μη δεν επερε καν την καρτα για ανεπαφες δεν ξερω τι εχει γινι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα παρέλαβα μια καινούργια Revolut. Ενεργοποιήθηκε σε POS με PIN & Chip.

Ενώ εμφανίζεται το κουμπάκι Add to GPay μέσα στο app της Revolut δεν γίνεται η προσθήκη! Βγάζει πρόβλημα... Περίεργο!

Δε με προβληματίζει, γιατί έχω και άλλη μία Virtual! Απλά το αναφέρω ως πρόβλημα. BIN UK έχει η καινούργια κάρτα!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Έχω ένα galaxy S9 και όταν πάω στις ρυθμίσεις - υπηρεσίες google δεν μου εμφανίζει καθόλου το google pay, έχετε καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/12/2020 στις 9:52 ΠΜ, Antonios2243 είπε

παιδια help εχω θεμα με monese τοσο καιρω δουλευε μια χαρα εχθες αλλαξα κηνιτο εκανα verify το account μου εγκατεστησα το google pay εβαλα τη καρτα και περιμενα sms δεν ηρθε τιποτα εβαλα email τιποτα παλυ μετα εξαφανιστικε η επιλογη sms ή email και επρεπε να καλεσω την τραπεζα, αν καλουσα θα χρεονομουν αστο ποσα σε αγγλια, εκανα απεγκατασταση και ξανα εγκατασταση μη δεν επερε καν την καρτα για ανεπαφες δεν ξερω τι εχει γινι 

H εφαρμογή της  monese σου δουλευει κανονικά;Σου εμφανιζει λογαριασμό και κάρτες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Suicida είπε

Καλησπέρα,

Έχω ένα galaxy S9 και όταν πάω στις ρυθμίσεις - υπηρεσίες google δεν μου εμφανίζει καθόλου το google pay, έχετε καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει;

 

Νομίζω πρέπει να έχεις android 10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Suicida είπε

Καλησπέρα,

Έχω ένα galaxy S9 και όταν πάω στις ρυθμίσεις - υπηρεσίες google δεν μου εμφανίζει καθόλου το google pay, έχετε καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει;

 

Για κοίτα ρυθμίσεις-google  account -account services 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...