Προς το περιεχόμενο

Google Pay στην Ελλάδα από σήμερα


Hal9000
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, oceanbreeze είπε

Κι εμενα εξαφανίστηκε το sideloaded apk. Παρόλα αυτά είναι κανονικά στο services. Έκανα τα πάντα (curve & revolut apps) απεγκατασταση κ εγκαταστάση εκ νέου. Μετά διέγραψα όλες τις κάρτες από τα Google settings και add ξανά. Δέχθηκε καιντην curve κ την revolut. Θα δοκιμάσω αύριο εάν δουλεύει. Αναμένουμε το official app πλέον

Οχι δουλεύει κανονικά. Διαφορετικά δεν θα έκαναν launch. Βέβαια δικαιολογημενα ο κόσμος δεν ξέρει αν δουλεύει αλλα τη στιγμή που δεν βλέπει app. 

Δουλειά του ποδαριού αυτο το launch!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 585
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια βοήθεια παρακαλώ. Στο pay.google.com εβαλα την χρεωστική της Εθνικής και την πηρε κανονικά. Στις ρυθμίσεις το κινητού βλέπω πλέον το Google pay. Αρα μπορώ να το δουλέψω λετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Skatzivas είπε

Μια βοήθεια παρακαλώ. Στο pay.google.com εβαλα την χρεωστική της Εθνικής και την πηρε κανονικά. Στις ρυθμίσεις το κινητού βλέπω πλέον το Google pay. Αρα μπορώ να το δουλέψω λετε;

οχι

καμια τραπεζα ελληνική δεν το υποστηρίζει 

 

Επεξ/σία από DimosthenisG
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Skatzivas είπε

Μια βοήθεια παρακαλώ. Στο pay.google.com εβαλα την χρεωστική της Εθνικής και την πηρε κανονικά. Στις ρυθμίσεις το κινητού βλέπω πλέον το Google pay. Αρα μπορώ να το δουλέψω λετε;

Μονο για ιντερνετικες αγορές.ΟΧι για χρηση με ανέπαφες αγορές.Στο google pay σου εμφανίζει αυτή τη κάρτα ως ενεργή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, για όσους είχαν εγκατεστημένο το apk και "εξαφανίστηκε", η αλήθεια είναι πως είναι ακόμα εγκατεστημένο. Μπορεί να μην εμφανίζεται στη συσκευή αλλά ούτε και σε αναζητήσεις στο play store αλλά αν το ανοίξετε μέσα από απευθείας λινκ (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.walletnfcrel) φαίνεται ακόμα εγκατεστημένο, απλά απενεργοποιημένο (ενεργοποιείται και λειτουργεί όπως πριν αλλά πιθανότατα θα ξαναεξαφανιστεί)

Screenshot_20201121-005712__01.jpg.e6dbfab9f8cb6610ecf7b1e8eab7d16f.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Μονο για ιντερνετικες αγορές.ΟΧι για χρηση με ανέπαφες αγορές.Στο google pay σου εμφανίζει αυτή τη κάρτα ως ενεργή;

Ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια ειναι η διαφορα του να χρησιμοποιουμε το google pay αντι για τις εφαρμογές των τραπεζων. Πχ eurobank που ειναι η κυρια τραπεζα που χρησιμοποιω εχει το eurobank wallet. Το καταλαβαινω για τα smartwatches αλλα δτα κινητα ποια ειναι η χρησιμοτητα που το κανει να ξεχωριζει και ολοι ψαχνονται να το βαλουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Skatzivas είπε

Ναι.

Στην εφαρμογή goggle pay  στην οθόνη με τις κάρτες που είναι για ανέπαφες συναλλαγες στην δίνει σαν επιλογή;Όχι στην σελίδα https://pay.google.com/gp/w/u/0/home/paymentmethods  ,έχει διαφορά.Εβαλες τον τριψήφιο κωδικό και τον δέχτηκε ;

Επεξ/σία από Ukforthemoment
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Στην εφαρμογή goggle pay  ,όχι στην σελίδα https://pay.google.com/gp/w/u/0/home/paymentmethods  ,έχει διαφορά.

Καταλαβαίνω. Όχι όχι. Δεν μπορώ καν να την κατεβάσω την εφαρμογή. Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Skatzivas είπε

Καταλαβαίνω. Όχι όχι. Δεν μπορώ καν να την κατεβάσω την εφαρμογή. Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.

Εκανα ένα edit.Δοκίμασα μολις τωρα με καρτα €bank και λεει η καρτα δεν μπορεί να ρυθμιστεί για να πληρώνεις σε κατάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, vagstef είπε

Κάτι άσχετο, ποια η διαφορά μεταξύ contactless και pos transactions? Πρωτη φορά το βλέπω

 Άσχετο για το  συγκεκριμένο thread... Αλλά να η διαφορά!

 

nbg_pos.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ενημέρωση για όσους έχουν θέμα με Curve & Google Pay. Ας ζητήσουν από το support νέα κάρτα με ελληνικο BIN μιας και στο forum έχουν πει ότι πρέπει να χει κάρτα της χώρας σου.

Εγω ζήτησα και θα μου στείλουν νέα

Screenshot_20201121-202427_Gmail.jpg.c687b09bed908e88cfe1a90d08e4f671.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vagstef είπε

Μια ενημέρωση για όσους έχουν θέμα με Curve & Google Pay. Ας ζητήσουν από το support νέα κάρτα με ελληνικο BIN μιας και στο forum έχουν πει ότι πρέπει να χει κάρτα της χώρας σου.

Εγω ζήτησα και θα μου στείλουν νέα

Screenshot_20201121-202427_Gmail.jpg.c687b09bed908e88cfe1a90d08e4f671.jpg

 

Πάντως δεν πρέπει να επηρεάζονται όλοι με κάρτες με Αγγλικό ΒΙΝ. Η δικιά μου είναι με αγγλικό BIN και έχει προστεθεί μέσα από το app της Curve χωρίς πρόβλημα. Μετά από διαγραφή από το Google Pay!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Sakis_Spooky είπε

 

Πάντως δεν πρέπει να επηρεάζονται όλοι με κάρτες με Αγγλικό ΒΙΝ. Η δικιά μου είναι με αγγλικό BIN και έχει προστεθεί μέσα από το app της Curve χωρίς πρόβλημα. Μετά από διαγραφή από το Google Pay!

Εμένα έπαιζε από πέρυσι που το ξεκίνησαν. Τηβ ειχα βγάλει κι άλλες φορές και την είχα ξαναβάλει κανονικα. Τωρα με τίποτα. Όντως δεν γίνεται σε όλους!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις επικοινώνησαν μαζί μου από το support της Curve για το θέμα που δεν μπορώ να συνδέσω την κάρτα της Εθνικής, και μου ζήτησαν αν δεν μπορώ να την συνδέσω και μετά από uninstall-install της εφαρμογής, να τους στείλω τα 6 πρώτα ψηφία της κάρτας μου.

Δεν άλλαξε κάτι με το uninstall-install, οπότε τους έστειλα τα ψηφία.

Για να δούμε, θα βγει άκρη;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...