Προς το περιεχόμενο

[ESPRESSO ΚΑΦΕΣ] Cup10 Coffee Roaster


moutsa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, gabriels είπε

έχεις κάτι να προτείνεις; 3-4 καφεδάκια την μέρα φτιάχνουμε

δεν ειναι κ λιγα....αλλοι παιρνουν για ενα καφε κ αν την ημερα😁

τι μηχανη εχεις κ τι ποσο θες να διαθεσεις(αν κ μια αναζητηση σε αντιστοιχα φορουμ θα σου λυσει πολλες  αποριες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 116
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αν θες φτηνό

 
τον έχω 2 χρόνια και κάνει δουλειά.
 
Αν θες ακριβό θα σε κατατοπίσουν οι γνώστες.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια krups έχω της τάξης των 150 ευρώ. Κάτι φτηνό και μαζεμένο θέλω. αλλά αν είναι να μου φτιάχνει χειρότερο καφέ απ του supermarket τότε δεν αξίζει.
Την Bosch την έχω δει αλλά με φοβίζει λίγο που δεν μπορείς να επιλέξεις βαθμό άλεσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gbouros είπε

αν θες φτηνό

 
τον έχω 2 χρόνια και κάνει δουλειά.
 
Αν θες ακριβό θα σε κατατοπίσουν οι γνώστες.

βγαινουμε τελειως εκτος θεματος(οχι οτι με τα κουριερ ημασταν εντος) αλλα ο συγκεκριμενος μονο για φιλτρου κανει (κ  σε αυτο κανω τα στραβα ματια)

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, gabriels είπε

έχεις κάτι να προτείνεις; 3-4 καφεδάκια την μέρα φτιάχνουμε

https://www.skroutz.gr/s/4664810/Graef-CM-702.html

Και εάν θες πιο οικονομικό και δε βαριέσαι ,χειροκίνητο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, ge-lyk είπε

https://www.skroutz.gr/s/4664810/Graef-CM-702.html

Και εάν θες πιο οικονομικό και δε βαριέσαι ,χειροκίνητο 

Ο συγκεκριμένος είναι vfm αλλά θέλει και κόπο για να πάρεις καλό αποτέλεσμα, οι διαβαθμίσεις για τη κοπή που έχει δεν είναι και οι καλύτερες, και είναι πιθανό η καφετιέρα σου να πέφτει κάπου ανάμεσα. Αλλά μπορείς με λίγα χρήματα να πάρεις πολύ καλό αποτέλεσμα με τον παραπάνω. Σε γειτονικό φόρουμ για τον εσπρέσσο υπάρχουν αρκετές πληροφορίες για τον συγκεκριμένο μύλο.

  

48 λεπτά πριν, gabriels είπε

Μετά από 3 βδομάδες έφτασαν σήμερα! Ανοίγω πακέτο και είναι κόκκοι αντί για αλεσμένος εσπρέσο που παρήγγειλα....

1. Τα στέλνεις πίσω και περιμένεις ακόμα 2 μήνες να έρθει ο καφές

2. Αγοράζεις έναν φτηνό μύλο (από κάποιον που δεν στέλνει με ΕΛΤΑ Courier)

3. Πετάς την μηχανή από το μπαλκόνι και παραγγέλνεις καφέ

Και εγώ αλεσμένο παράγγειλα, αλλά πλέον μακάρι να έστειλαν κόκκους, δεδομένου του πόσο χρόνο θα κάνουν να φτάσουν. Θα τη παλέψω με τον χειροκίνητο Hario στη χειρότερη, αλλιώς θα δω και εγώ για budget μύλο.

Επεξ/σία από thanasis00
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, thanasis00 είπε

Ο συγκεκριμένος είναι vfm αλλά θέλει και κόπο για να πάρεις καλό αποτέλεσμα, οι διαβαθμίσεις για τη κοπή που έχει δεν είναι και οι καλύτερες, και είναι πιθανό η καφετιέρα σου να πέφτει κάπου ανάμεσα. Αλλά μπορείς με λίγα χρήματα να πάρεις πολύ καλό αποτέλεσμα με τον παραπάνω. Σε γειτονικό φόρουμ για τον εσπρέσσο υπάρχουν αρκετές πληροφορίες για τον συγκεκριμένο μύλο.

...το γνωρίζω. Αυτόν έχω. Όντως έχει ''κενά". Αλλά το αποτέλεσμα,με λίγο ψάξιμο,είναι ικανοποιητικό.(Sorry για το offtopic) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ge-lyk είπε

...το γνωρίζω. Αυτόν έχω. Όντως έχει ''κενά". Αλλά το αποτέλεσμα,με λίγο ψάξιμο,είναι ικανοποιητικό.(Sorry για το offtopic) 

(Σωστό, το ανέφερα κυρίως για τον χρήστη που ψάχνει μύλο, σόρι για το off topic επίσης!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για  το μυλο καφέ επανω  τον graef cm702 που γινεται  αναφορά, τον  εχω περίπου τρια χρονια. Ενω στην αρχή εκοβε  σταδιακά δεν μπορει με τίποτα  να κόψει ψιλά τον καφε (μιλαμε για δυο τρεις καφεδες την ημερα) . Προσωπικά δεν θα τον ξανααγοραζα 

καλύτερα ενας χειροκίνητος porlex,hario, εάν δεν έχεις budget για κατι καλυτερο παρα ο συγκεκριμένος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, stavag είπε

για  το μυλο καφέ επανω  τον graef cm702 που γινεται  αναφορά, τον  εχω περίπου τρια χρονια. Ενω στην αρχή εκοβε  σταδιακά δεν μπορει με τίποτα  να κόψει ψιλά τον καφε (μιλαμε για δυο τρεις καφεδες την ημερα) . Προσωπικά δεν θα τον ξανααγοραζα 

καλύτερα ενας χειροκίνητος porlex,hario, εάν δεν έχεις budget για κατι καλυτερο παρα ο συγκεκριμένος

....έχεις βάλει όλες τις 'ροδέλες';

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, ge-lyk είπε

....έχεις βάλει όλες τις 'ροδέλες';

Τις είχα βάλει από την αρχή,αλλά δεν

Σκέφτηκα μήπως αλλάξω τα μαχαίρια και  μου ζήτησε αυτός που τις εισάγει 55 ευρώ, καλύτερα δηλαδή να πάρω καινούργια

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να ρίξω λίγο ακόμα λάδι στη φωτιά, έκανα μια παραγγελία από ένα κατάστημα προχθες, που είναι στο Λαύριο, και έστειλε με ΕΛΤΑ Courier. Και, ματέψτε, η παράδοση έγινε σήμερα! Δηλαδή τα πακέτα μας είναι ξεχασμένα εντελώς κάπου στις αποθήκες τους... Απ' ότι φαίνεται έχουν βάλει σε δεύτερη μοίρα την αποθήκη, και εξυπηρετούν πρώτα τα καινούρια πακέτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επι τη ευκαιρία να ευχαριστήσω τον Μιχάλη του cup10.

Του είπα ότι θα κρατήσω τους κόκκους για να μην μπλέκουμε πάλι με μεταφορικές, χωρίς να με ξέρει και χωρίς να του το ζητήσω προσφέρθηκε να με βοηθήσει να βρω μυλο.

Καταπληκτική αντιμετώπιση! 

Τα καλά πρέπει να λέγονται...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...