Προς το περιεχόμενο

Πρώτες πληροφορίες για τη σειρά Huawei P50


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Giorgos17589 είπε

Ειναι λογος να μην παρεις μια συσκευη επειδη θα χρειαστει ν περάσεις τις επαφες με vcard? Αν ειναι... Οκ πασο. P30 pro εχω οποτε δν εχω θεμα με google  αλλα εχει οικογενιακο μ προσωπο p40 lite και δεν έχει κανενα απολυτως θεμα με τπτ. Οσα εκανε πριν με αλλο κινητο με gms κανει κ τωρα με αυτο. Θα μ πεις δν εχει youtube αλλα το youtube vanced... Μολις ειδα οτι δν εχει διαφημισεις και παιζει με κλειστη οθονη τ κατεβασα κ εγω. Τεσπα... Αν δν εχεις καποια συγκεκριμενα πραγματα... Πχ google pay... Google drive.. Και δν ξερω τι αλλα τα οποια να τα θες σ καθημερινη χρηση χωρις εναλλακτικες... Δν νομιζω πως ειναι τοσο  θεμα να μην εχεις gms. Ειναι κ το ποσο ασχολειται παντως καποιος για να κατεβασει κατι και οκ για μερικα πραγματα θελει 2-3 κλικ παραπανω. 

Είναι καθοριστικός παράγοντας για την συντριπτική πλειοψηφία του (δυτικού) κόσμου, ναι. 

Η google υπάρχει παντού και οι εφαρμογές της είναι απαραίτητες. 

Καταλαβαίνω ότι κάποιοι θέλουν να το παίξουν επαναστάτες και τελικά τί κάνουν;

Πάνε από το ένα "κλειστό" οικοσύστημα (όσο κλειστό μπορείς να χαρακτηρίσεις το οικοσύστημα της google) σε μια κατάσταση που απλά ελπίζεις να πάει καλά. 

Στο εντωμεταξύ ξαναγοράζεις τις εφαρμογές που έχεις ήδη αγοράσει αναγκάζεσαι να δουλεύεις με άλλα πρόγραμματα απ' αυτά που έχεις συνηθίσει, να μην σου έρχονται ειδοποιήσεις και άλλα πολλά. 

Και όλα αυτά όχι επειδή επέλεξες εσύ ξαφνικά να φύγεις από τον "κακιά" google, γιατί ως και πριν από λίγο μια χαρά δούλευες, αλλά επειδή η huawei λειτουργεί ως πράκτορας του Κινέζικου καθεστώτος και "απολαμβάνει" τις συνέπειες. 

 

Επεξ/σία από stivaks72
  • Like 5
  • Thanks 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 144
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ΘΑ ΕΦΥΓΑΝ CHIPSET ΑΠΟ TSMC ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΜΕ ΤΟΝ ΤΣΑΚΩΜΟ ΤΟΥ ΒΑΨΟΜΑΛΛΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΓΕΡΟΞΕΚΟΥΤΙ ΓΙΑ 7 ΣΕΙΡΕΣ 🤣

1 ώρα πριν, stfaros είπε

αν δεν εχει γοογλη ......., ακλαφτο θα παει - παρολο τα τουμπανο specs , δες αγγελιες , το p30 pro με google πιο ακριβα απο p40 pro χωρις .

ΝΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΕ ΠΩΛΗΣΕΙΣ 5G SMARTPHONE ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΛΕΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΘΕ @@ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ HUAWEI HATERS 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stivaks72 είπε

Σωστά, ξαναθυμήθηκες και πώς δουλεύουν τα vcards για να περάσεις τις επαφές σου.

Λίγο το'χεις;

Τι είναι το Vcards?
Εγω τις συγχρόνισα με το google και μου τις περασε...Απλά τις νέες που αποθηκευω δεν τις συγχρονίζει, θα πρεπει να βρω ένα τρόπο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, stivaks72 είπε

Είναι καθοριστικός παράγοντας για την συντριπτική πλειοψηφία του (δυτικού) κόσμου, ναι. 

Η google υπάρχει παντού και οι εφαρμογές της είναι απαραίτητες. 

Καταλαβαίνω ότι κάποιοι θέλουν να το παίξουν επαναστάτες και τελικά τί κάνουν;

Πάνε από το ένα "κλειστό" οικοσύστημα (όσο κλειστό μπορείς να χαρακτηρίσεις το οικοσύστημα της google) σε μια κατάσταση που απλά ελπίζεις να πάει καλά. 

Στο εντωμεταξύ ξαναγοράζεις τις εφαρμογές που έχεις ήδη αγοράσει αναγκάζεσαι να δουλεύεις με άλλα πρόγραμματα απ' αυτά που έχεις συνηθίσει, να μην σου έρχονται ειδοποιήσεις και άλλα πολλά. 

Και όλα αυτά όχι επειδή επέλεξες εσύ ξαφνικά να φύγεις από τον "κακιά" google, γιατί ως και πριν από λίγο μια χαρά δούλευες, αλλά επειδή η huawei λειτουργεί ως πράκτορας του Κινέζικου καθεστώτος και "απολαμβάνει" τις συνέπειες. 

Τ γνωριζω για τις εφαρμογες. Αλλα μιλαμε για τον μεσο χρηστη που μπαινει σε ενα messenger.. Instagram viber... Whats app... Facebook... Browser... Youtube (Vanced) και τσεκαρει κ τα mail του μια δυο  φορες την μερα και εχει κ καμια εφαρνογη τραπεζας. Γιατι ας μην γελιομαστε η πλειοψηφία αυτο κάνει. Ολα αυτα γινονται αψογα και χωρις gms (και με ειδοποιησεις στο λεω απο πρωτο χερι εφοσον εχω ψαξει το p40 lite π σ ανεφερα) αν τωρα θες σόνι και ντε να χεις ξεχωριστη εφαρμογη για gmail αντι να μπεις απο τον browser η να χεις ντε και καλα youtube αντι youtube vanced... Τοτε τι να πω... Εγω θα προτιμουσα να κοιταξω την καμερα και τις δυνατοτητες και να εκανα  αυτες τις 2(δεν μ ρχονται αλλες) παραχωρήσεις. Επισης αν χρησιμοποιείς εφαρμογές π για να λειτουργήσουν σωστα θελουν οπωσδηποτε τα gms (τυπου gmail αλλα χωρις εναλλακτικη.. Πχ να μπεις απο browser) τοτε εχεις δικιο. Ειναι αναλογα τι χρηση κανει ο καθενας. 

 

Το κομματι γ κατασκοπιες κ κακια google κλπ δεν τ σχολιασα καν γτ αν καποιος τ κανει γ αυτο τον λογο.. Κατι δν παει καλα μεσα του. Εγω την συσκευή κοιταζω αποκλειστικα. 

Επεξ/σία από Giorgos17589
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, koulouri είπε

Τι είναι το Vcards?
Εγω τις συγχρόνισα με το google και μου τις περασε...Απλά τις νέες που αποθηκευω δεν τις συγχρονίζει, θα πρεπει να βρω ένα τρόπο!

Συγχρονιζει στο Huawei Cloud τις επαφες , αν μεταβεις παλι σε Huawei κινητο θα υπαρχουν κανονικα

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν οι τερταπεμπτοι σε πωλήσεις του πιο κλειδωμένου κινητού ever σχολιάζουν πιθανές ελλείψεις σε huawei phone....

😂😅🤣😂😅😅😂😅😅🤣😅🤣

Καλύπτουν πλήρως την ελειψη του ραδιοαρβυλα......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, focusopoulos2 είπε

Θα αλλάξει η πορεία της αγοράς 

Κάπου έχασες την μπάλα ο τραμπ απλά ανακοινώνει της αποφάσεις δεν αποφασίζει αυτός (είναι μια απλή εικόνα προς τον λαό)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Black Demis είπε

Κάπου έχασες την μπάλα ο τραμπ απλά ανακοινώνει της αποφάσεις δεν αποφασίζει αυτός (είναι μια απλή εικόνα προς τον λαό)

Άσε την μπάλα ήσυχη... 

Θα δεις και θα καταλάβεις  την αλλαγή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σε ολα τα μελη,εχουν δικιο οι υπολοιποι χωρισ servis Google την πατησε ...φανταστειτε τι πωλησεισ εχειχασει,κ που αντεχει ακομα κ ετσι μπραβο τησ .......την κοψαν τη στιγμη που επαιρνε τα πανω τησ .......απο τα πιο παλια νουμερα φαινοταν οτι παει για πρωτια ..........σε αυτα τα 2 χρονια επεσε αρκετα .........ελπιζω να βρει ενα τροπο να ανακαμπσει.............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορεις να τα εχεις ολα δυστυχως...Αυτες τις μερες βρισκεις σε καλες τιμες τα p40 αλλα χωρις google services δεν γινεται η δουλεια τουλαχιστον για μενα,που εχω στηριξει τα παντα εκει.Και σιγουρα τα διαφορα services Που υποτιθεται λυνουν το προβλημα δεν ειναι και οτι πιο ασφαλες...κριμα γιατι ειναι εκπληκτικα τηλεφωνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...