Προς το περιεχόμενο

Το Νεο interface του insomnia


zvarthangalos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
4 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Δεν ειναι μονο θεμα στεναχωριιας αλλα και εμφανισης .Το edit που πηγε ?

Για ποιο λογο εγινε αυτη η αλλαγη ?

To Edit θα το βρεις στις τρεις τελιτσες δεξια στο ποστ σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 411
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Δεν ειναι μονο θεμα στεναχωριιας αλλα και εμφανισης .Το edit που πηγε ?

Για ποιο λογο εγινε αυτη η αλλαγη ?

Στις τρεις τελίτσες είναι. Έχουν πρόβλημα τα rss και βγαίνουν πολλές φορές όσες και οι απαντήσεις μάλλον 

 

 

Screenshot_20201201-112256.png

Επεξ/σία από adi32
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα , ευχαριστούμε για τις πρόσφατες βελτιώσεις

Επιτέλους επέστρεψε το activity stream , βλέπω όμως ότι αν σε ένα θέμα έχει πάνω απο 1 ποστ που δεν έχεις δεί τα εμφανίζει x φορές οπότε πολλαπλασιάζονται τα θέματα που δεν έχεις διαβάζει βλέποντας αρκετές φορές τον ίδιο τίτλο.

Είναι κάτι που μπορεί να διορθωθεί ?

Επίσης παρατήρησα εχθές ότι σε παράθεση μηνύματος μπαίνουν μέσα και οι αντιδράσεις με μεγάλα εικονίδια (συγνώμη αν έχουν αναφερθεί πάλι τα παράπανω προβλήματα , αν ήταν καθαρά τα ποστς μόνο με προβλήματα και όχι γνώμες θα μπορούσα να τα παρακολουθήσω )

 

Screenshot from 2020-12-01 11-26-26.png

Επεξ/σία από tsofras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει η απλότητα που βγάζει το νέο interface μαζί με τα καινούργια widgets, το κύριο θέμα είναι η ασπρίλα του άσπρου όπως έχει ειπωθεί η οποία τόσο στο desktop, στο ipad, στο macbook και σε τηλέφωνο android κουράζει τα μάτια.

Είναι πολύ καλή επιλογή αυτή η παλέτα μιας και δεν είναι ούτε τσίρκο ούτε generic αλλά το rgb(250, 250, 250) παραείναι dominant. Aν μπορούσε να σπάσει λίγο, ακόμα και σε 248,248,248 ή σε λίγο πιο κίτρινο hue θα βοηθούσε αρκετά πιστεύω.

Στην οθόνη του κινητού το μέγεθος των γραμματοσειρών είναι αρκετά ανομοιογενές. Πολύ μεγάλος ο τίτλος του topic, κανονικό το μέγεθος στο author pane αλλά πάρα μα πάρα πολύ μικρό το μέγεθος στο body του μηνύματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως παιδιά στο "Light mode" τυφλώνεστε για αυτό:

Αναφορά σε κείμενο

--theme-page_background: 249, 249, 249;

Πριν που ήταν, ας πούμε, καλύτερα τα πράγματα ήταν 240, 241, 243. Αυτό που είναι τώρα σε στέλνει σε οφθαλμίατρο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Γιάννης Platano είπε

Δεν ειναι μονο θεμα στεναχωριιας αλλα και εμφανισης .Το edit που πηγε ?

Για ποιο λογο εγινε αυτη η αλλαγη ?

Το edit εχει παει στις 3 τελιτσες πανω αριστερα στο ποστ σου.

Μια εβδομαδα το ψαχναμε σε αλλο φορουμ που εκανε την ιδια αλλαγη 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, panoc said:

Μια εβδομαδα το ψαχναμε σε αλλο φορουμ που εκανε την ιδια αλλαγη 😛

Έκανε το forum την ίδια αλλαγή ή η νέα έκδοση του IPB το έχει πλέον εκεί πάνω? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Thresh είπε

Έκανε το forum την ίδια αλλαγή ή η νέα έκδοση του IPB το έχει πλέον εκεί πάνω? 

 

Aυτο εννοω, με την ιδια αλλαγη, οτι εβαλε τη νεα εκδοση, Και φυσικα θεμα του ipboard ειναι που αλλαξε θεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, panoc said:

Aυτο εννοω, με την ιδια αλλαγη, οτι εβαλε τη νεα εκδοση, Και φυσικα θεμα του ipboard ειναι που αλλαξε θεση.

Δεν ήταν "ερώτηση παγίδα" το είχα απορία κι εγώ.

Άρα sorry σε αυτούς που ξοβελεύτηκαν με αυτό, αλλά τα security και bug fixes των νέων εκδόσεων είναι απείρως πιο σημαντικά από το ξεβόλεμα. Θέμα συνήθειας είναι, τα fixes όχι...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, jmirko15 είπε

Πάντως παιδιά στο "Light mode" τυφλώνεστε για αυτό:

theme-page_background: 249, 249, 249;

Πριν που ήταν, ας πούμε, καλύτερα τα πράγματα ήταν 240, 241, 243. Αυτό που είναι τώρα σε στέλνει σε οφθαλμίατρο.

Mε colour picker στο inspect element μου το έβγαλε φουλ άσπρο, 250, 250, 250 (ή #ffffff αν προτιμάτε τα hex codes)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Thresh είπε

Δεν ήταν "ερώτηση παγίδα" το είχα απορία κι εγώ.

Άρα sorry σε αυτούς που ξοβελεύτηκαν με αυτό, αλλά τα security και bug fixes των νέων εκδόσεων είναι απείρως πιο σημαντικά από το ξεβόλεμα. Θέμα συνήθειας είναι, τα fixes όχι...

Συγνώμη, αλλά δεν είναι θέμα συνήθειας το να μην μπορείς να διαβάσεις πρακτικά το site από το κινητό. Τα γράμματα είναι πολύ μικρά, λες και διαβάζεις χαρτί οδηγιών από φάρμακα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, telis said:

Συγνώμη, αλλά δεν είναι θέμα συνήθειας το να μην μπορείς να διαβάσεις πρακτικά το site από το κινητό. Τα γράμματα είναι πολύ μικρά, λες και διαβάζεις χαρτί οδηγιών από φάρμακα

Μίλησα αυστηρά για τις τελίτσες και το που βρίσκεται το edit, για τίποτα άλλο. Πιστεύω ότι φαίνεται ξεκάθαρα στα posts μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, telis είπε

Συγνώμη, αλλά δεν είναι θέμα συνήθειας το να μην μπορείς να διαβάσεις πρακτικά το site από το κινητό. Τα γράμματα είναι πολύ μικρά, λες και διαβάζεις χαρτί οδηγιών από φάρμακα

ρε παιδια, και πριν και τωρα το site χρησιμοποιει 16px γραμματοσειρα, δεν εχει αλλαξει κατι οσον αφορα το συγκεκριμενο θεμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, panoc είπε

ρε παιδια, και πριν και τωρα το site χρησιμοποιει 16px γραμματοσειρα, δεν εχει αλλαξει κατι οσον αφορα το συγκεκριμενο θεμα...

Ναι, αλλά δεν μεγαλώνουν στο κινητό, ενώ  παλιότερα στις ρυθμίσεις προσβασιμότητας στον chrome ή firefox αν άλλαξες το μέγεθος της γραμματοσειράς, μεγάλωνε. Τώρα δεν αλλάζει. Μιλάω για τα γράμματα των ποστς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, telis είπε

Ναι, αλλά δεν μεγαλώνουν στο κινητό, ενώ  παλιότερα στις ρυθμίσεις προσβασιμότητας στον chrome ή firefox αν άλλαξες το μέγεθος της γραμματοσειράς, μεγάλωνε. Τώρα δεν αλλάζει. Μιλάω για τα γράμματα των ποστς

για τα γραμματα αυτα μιλαω και εγω, εγω τις γραμματοσειρες τις εχω στο 75% η default μου φαινεται τεραστια και χρειαζεται απειρο scroll...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...