Προς το περιεχόμενο

Το Νεο interface του insomnia


zvarthangalos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Snoob είπε

Δεν συμφωνώ ότι το μπλα-μπλα δεν προσφέρει τίποτε πέρα από "ψυχοθεραπεία".

Ακριβώς, το μπλα μπλα έχει αρκετά ενδιαφέροντα θέματα συζήτησης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα στο "νέο" insomnia δεν μου αρέσει που στη mail που λαμβάνω όταν υπάρχει απάντηση στα θέματα που παρακολουθώ υπάρχουν μόνο λίγοι χαρακτήρες (πχ οι πρώτοι 50). Θα ήθελα να βλέπω ολόκληρη την απάντηση όπως γινόταν μέχρι πριν λίγες ημέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, tempo είπε

εμένα στο "νέο" insomnia δεν μου αρέσει που στη mail που λαμβάνω όταν υπάρχει απάντηση στα θέματα που παρακολουθώ υπάρχουν μόνο λίγοι χαρακτήρες (πχ οι πρώτοι 50). Θα ήθελα να βλέπω ολόκληρη την απάντηση όπως γινόταν μέχρι πριν λίγες ημέρες.

To εχω αναφερει 100 φορες αλλα φωνη βοωντος εν τη ερημω. Μονο αν το φορουμ ειναι ροζουλι ή μπορμποροδοκοκκινο τους ενδιαφέρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, spectaculator said:

Μα το μπλα μπλα είναι το φόρουμ! Βγάλε αυτό και δεν θα μείνει στο insomnia τίποτα. Εμφανισιακά και λειτουργικά πλέον είναι στα χειρότερα του! Εντάξει, το αγαπάμε το insomnia, αλλά να τονίζουμε λίγο και τα χάλια του όταν χρειάζεται.

H αρχική είναι χειρότερη από ποτέ! Θα έπρεπε τουλάχιστον να υπάρχει χώρος για τα τελευταία ποστς. Τώρα είναι τρέχα γύρευε.

πραγματι ενα τεραστιο κομματι ειναι το μπλα μπλα.για μενα και να μην υπηρχε δεν με πειραζει. ή να υπηρχε εστω αλλα με πολυ strict rules.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ,να ρωτήσω τους διαχειριστές αν έχουν σκοπό στην διαχείριση συνδρομών να φαίνεται ποιες συνδρομές έχουν νέα ποστ και αν θα μπορούμε να πάμε κατευθείαν στα νέα ποστ γιατί ειναι τρελή ταλαιπωρία να μπαίνω σε υποφόρουμ και να ψάχνω το θέμα , επίσης εάν ειναι εύκολο να κανουν ότι και στο παλιό δηλαδη να μπορώ να μαρκάρω ως αναγνωρισμένες όλες τις συνδρομές μόνο και όχι όλο το φόρουμ ξέρω ότι ζητάω αρκετά και ειναι πιεσμένοι , ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, poulinos είπε

οπως εγραψα αλλο η γκρινια χωρις  επιχειρηματα και αλλο το προταση βελτιωσης. το παιδια υπαρχει θεμα πχ τα γραμματα ειναι μεγαλα ειναι προταση βελτιωσης με πολιτισμενο υφος.η γκρινια ειναι το δεν θα ξαναπατησουμε καντε roll back,αισχος,αρκουδειδες και δεν ξερω τι αλλο. οποτε αυτος που γκρινιαζει δεν νοιαζεται να βοηθησει απλα γκρινιαζει. και οπως εγραψα δεν τα λεω ως smod(who fucks) αλλα σαν ενα μελος του insomnia. σε απειρα θεματα υπαρχει γκρινια και κραξιμο χωρις ουσιαστικα ο αλλος να κανει κατι για να βοηθησει ή να λυσει το προβλημα. πες μου οτι εχω αδικο. το να γκρινιαζουμε ειναι ευκολο.το να κανουμε κατι για να λυσουμε ή να βοηθησουμε ειναι το δυσκολο

Οκ,  εσεις αλλαζετε τα πραγματα , δεν νομιζω ότι ρωτησατε τον κοσμο τι θα προτιμουσε , αλλα και  κοσμος που επισημαινει καποιες παραληψεις τελικα ακουγεται ?

Σίγουρα δεν μας υποχρεώνετε να μείνουμε , αλλά εγώ τουλάχιστον θεωρώ ότι στο κομμάτι « αγγελίες» που συνήθως κοιτάω συνέχεια , αν θέλω να αγοράσω ή να πουλήσω κάτι υπάρχουν τόσες που είναι σχεδόν μονόδρομος.

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί ο ενδιαφερόμενος δεν πρέπει πλέον να έχει περισσότερες πληροφορίες  άμεσα και μπροστά στα ματιά του αλλά πρέπει να τις ψάχνει ανά αγγελία μια προς μια την στιγμή μάλιστα που υπάρχει άπλετος και ανεκμετάλλευτος χώρος στην σελίδα

Παλιότερα, και μόνο σκοράροντας την  λίστα αγγελιών είχαμε σχεδόν  «αρκετά καλή εικόνα» της , αλλά αντί αυτό να το εμπλουτίσετε με περισσότερη πληροφορία  , προφανώς  το θεωρήσατε περιττό και το αφαιρέσατε πχ. λειπουν

_Αγορα-πωληση

_Διαβασμένη – μη διαβασμένη

_Σε εκκρεμότητα -  μη διαθέσιμο πλέον

_Ώρα και μέρα που μπήκε η αγγελία

Και θα μπορούσαν να προτεθούν επίσης

_ έχω  επικοινωνία ή έχω στείλει μήνυμα/τηλέφωνο κλπ ,  περιμένω απάντηση

_τοποθεσία που βρίσκεται το αντικείμενο

_ να υπάρχει η επιλογή και στο πάνω μέρος της σελίδας να βλέπω σε ποια σελίδα βρίσκομαι (τώρα για να το δω κάνω scroll  κάτω ,επίσης όταν κάνω refresh και βρίσκομαι στο πάνω της σελίδας δεν βλέπω  τις νέες αγγελίες,  αν βρίσκομαι σε άλλη εκτός της 1ης σελίδας.

_ να προστεθεί ένα πεδίο που να δέχεται να γράψω ένα σχόλιο και ίσως κάποιο tag για αναζήτηση στη αγγελια.

Δηλ. αν πχ ψάχνετε για κινητό , προτιμάτε να μπαίνετε κάθε φορά μέσα στη συγκεκριμένη αγγελία για να δείτε τα παραπάνω ή θα προτιμούσατε να τα βλέπατε στο listing ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, ana4732 said:

Οκ,  εσεις αλλαζετε τα πραγματα , δεν νομιζω ότι ρωτησατε τον κοσμο τι θα προτιμουσε , αλλα και  κοσμος που επισημαινει καποιες παραληψεις τελικα ακουγεται ?

Σίγουρα δεν μας υποχρεώνετε να μείνουμε , αλλά εγώ τουλάχιστον θεωρώ ότι στο κομμάτι « αγγελίες» που συνήθως κοιτάω συνέχεια , αν θέλω να αγοράσω ή να πουλήσω κάτι υπάρχουν τόσες που είναι σχεδόν μονόδρομος.

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί ο ενδιαφερόμενος δεν πρέπει πλέον να έχει περισσότερες πληροφορίες  άμεσα και μπροστά στα ματιά του αλλά πρέπει να τις ψάχνει ανά αγγελία μια προς μια την στιγμή μάλιστα που υπάρχει άπλετος και ανεκμετάλλευτος χώρος στην σελίδα

Παλιότερα, και μόνο σκοράροντας την  λίστα αγγελιών είχαμε σχεδόν  «αρκετά καλή εικόνα» της , αλλά αντί αυτό να το εμπλουτίσετε με περισσότερη πληροφορία  , προφανώς  το θεωρήσατε περιττό και το αφαιρέσατε πχ. λειπουν

_Αγορα-πωληση

_Διαβασμένη – μη διαβασμένη

_Σε εκκρεμότητα -  μη διαθέσιμο πλέον

_Ώρα και μέρα που μπήκε η αγγελία

Και θα μπορούσαν να προτεθούν επίσης

_ έχω  επικοινωνία ή έχω στείλει μήνυμα/τηλέφωνο κλπ ,  περιμένω απάντηση

_τοποθεσία που βρίσκεται το αντικείμενο

_ να υπάρχει η επιλογή και στο πάνω μέρος της σελίδας να βλέπω σε ποια σελίδα βρίσκομαι (τώρα για να το δω κάνω scroll  κάτω ,επίσης όταν κάνω refresh και βρίσκομαι στο πάνω της σελίδας δεν βλέπω  τις νέες αγγελίες,  αν βρίσκομαι σε άλλη εκτός της 1ης σελίδας.

_ να προστεθεί ένα πεδίο που να δέχεται να γράψω ένα σχόλιο και ίσως κάποιο tag για αναζήτηση στη αγγελια.

Δηλ. αν πχ ψάχνετε για κινητό , προτιμάτε να μπαίνετε κάθε φορά μέσα στη συγκεκριμένη αγγελία για να δείτε τα παραπάνω ή θα προτιμούσατε να τα βλέπατε στο listing ?

το  ποσο ακουγεται δεν  μπορω να το απαντησω οπως και το ποσα θα φτιαχνουν.απλα θα πω οτι το ποστς σου ειναι ποστ πολυ σωστο που εκφερει τα προβληματα που υπαρχουν με ωραιο και ηρεμο τροπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, poulinos είπε

το  ποσο ακουγεται δεν  μπορω να το απαντησω οπως και το ποσα θα φτιαχνουν.απλα θα πω οτι το ποστς σου ειναι ποστ πολυ σωστο που εκφερει τα προβληματα που υπαρχουν με ωραιο και ηρεμο τροπο.

σ΄ευχαριστω που το διαβασες , ισως αν πραγματοποιηθουν καποια απο τα παραπανω , βοηθησουν πολλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
23 minutes ago, george1551 said:

Καλησπέρα ,να ρωτήσω τους διαχειριστές αν έχουν σκοπό στην διαχείριση συνδρομών να φαίνεται ποιες συνδρομές έχουν νέα ποστ και αν θα μπορούμε να πάμε κατευθείαν στα νέα ποστ γιατί ειναι τρελή ταλαιπωρία να μπαίνω σε υποφόρουμ και να ψάχνω το θέμα , επίσης εάν ειναι εύκολο να κανουν ότι και στο παλιό δηλαδη να μπορώ να μαρκάρω ως αναγνωρισμένες όλες τις συνδρομές μόνο και όχι όλο το φόρουμ ξέρω ότι ζητάω αρκετά και ειναι πιεσμένοι , ευχαριστώ.

Υπάρχει το εικονίδιο/μενού με τα Activity Streams ανάμεσα στο My Dashboard και στα Notifications. Εκεί βλέπουμε το περιεχόμενου που έχουμε κάνει follow (συνδρομή), αλλα προς το παρόν δεν δουλεύει σωστά και δείχνει σε κάθε topic ξεχωριστό αποτέλεσμα για κάθε ένα καινούριο unread post που έχει γίνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Thresh είπε

Υπάρχει το εικονίδιο/μενού με τα Activity Streams ανάμεσα στο My Dashboard και στα Notifications. Εκεί βλέπουμε το περιεχόμενου που έχουμε κάνει follow (συνδρομή), αλλα προς το παρόν δεν δουλεύει σωστά και δείχνει σε κάθε topic ξεχωριστό αποτέλεσμα για κάθε ένα καινούριο unread post που έχει γίνει.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση από εδώ εγώ βλέπω τις συνδρομές απλά δεν βλέπω αν έχουν νέα μηνύματα για να πάω στο πρωτο αδιάβαστο , επίσης δεν ξέρω αν στο νέο φόρουμ ειναι εφικτό να φτιαχτεί να γίνονται διαβασμένα  σε  αυτά τα φόρουμ που εχω συνδρομή αν δεν εχω διαβάσει αρκετά δεν παίζει να διαβάσω 20-30 σελίδες , όπως και να έχει σιγά σιγά το φτιάχνετε  (ελπίζω να τα φτιάξετε όλα ) , καλό κουράγιο και σας ευχαριστούμε γιατί μας κρατάτε συντροφιά . 

 

 

 

 

Screenshot_2.jpg

Screenshot_2.jpg

Screenshot_2.jpg

Επεξ/σία από george1551
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
20 minutes ago, george1551 said:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση από εδώ εγώ βλέπω τις συνδρομές

Εσύ άνοιξες το My Dashboard. Το Activity Streams είναι στα δεξιά του, αριστέρα από το καμπανάκι των Notifications.

Capture.PNG.c284f281f86b1af46846c09fc6d8e09d.PNG

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ana4732 είπε

Οκ,  εσεις αλλαζετε τα πραγματα , δεν νομιζω ότι ρωτησατε τον κοσμο τι θα προτιμουσε , αλλα και  κοσμος που επισημαινει καποιες παραληψεις τελικα ακουγεται ?

Σίγουρα δεν μας υποχρεώνετε να μείνουμε , αλλά εγώ τουλάχιστον θεωρώ ότι στο κομμάτι « αγγελίες» που συνήθως κοιτάω συνέχεια , αν θέλω να αγοράσω ή να πουλήσω κάτι υπάρχουν τόσες που είναι σχεδόν μονόδρομος.

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί ο ενδιαφερόμενος δεν πρέπει πλέον να έχει περισσότερες πληροφορίες  άμεσα και μπροστά στα ματιά του αλλά πρέπει να τις ψάχνει ανά αγγελία μια προς μια την στιγμή μάλιστα που υπάρχει άπλετος και ανεκμετάλλευτος χώρος στην σελίδα

Παλιότερα, και μόνο σκοράροντας την  λίστα αγγελιών είχαμε σχεδόν  «αρκετά καλή εικόνα» της , αλλά αντί αυτό να το εμπλουτίσετε με περισσότερη πληροφορία  , προφανώς  το θεωρήσατε περιττό και το αφαιρέσατε πχ. λειπουν

_Αγορα-πωληση

_Διαβασμένη – μη διαβασμένη

_Σε εκκρεμότητα -  μη διαθέσιμο πλέον

_Ώρα και μέρα που μπήκε η αγγελία

Και θα μπορούσαν να προτεθούν επίσης

_ έχω  επικοινωνία ή έχω στείλει μήνυμα/τηλέφωνο κλπ ,  περιμένω απάντηση

_τοποθεσία που βρίσκεται το αντικείμενο

_ να υπάρχει η επιλογή και στο πάνω μέρος της σελίδας να βλέπω σε ποια σελίδα βρίσκομαι (τώρα για να το δω κάνω scroll  κάτω ,επίσης όταν κάνω refresh και βρίσκομαι στο πάνω της σελίδας δεν βλέπω  τις νέες αγγελίες,  αν βρίσκομαι σε άλλη εκτός της 1ης σελίδας.

_ να προστεθεί ένα πεδίο που να δέχεται να γράψω ένα σχόλιο και ίσως κάποιο tag για αναζήτηση στη αγγελια.

Δηλ. αν πχ ψάχνετε για κινητό , προτιμάτε να μπαίνετε κάθε φορά μέσα στη συγκεκριμένη αγγελία για να δείτε τα παραπάνω ή θα προτιμούσατε να τα βλέπατε στο listing ?

Τι μέγεθος γραμματοσειράς χρησιμοποιησες;

Το δικό σου ποστ το διαβάζω πολύ πιο άνετα από ότι τα υπόλοιπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, ana4732 said:

σ΄ευχαριστω που το διαβασες , ισως αν πραγματοποιηθουν καποια απο τα παραπανω , βοηθησουν πολλους.

ελπιζω και εγω να γίνουν όσα μπορουν να γίνουν γιατι είναι και τι ευελιξία αφήνει η βάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα,

στο παλιο interface , οταν πατούσα το news feed ,μου εβγαζε τα αδιαβαστα τοπικ , τωρα μου βγαζει τα αδιαβαστα τοπικ αλλα πολλαπλα με το καθε νεο ποστ σε καθε τοπικ , ως αποτελεσμα να σκρολαρω περιττα και να μου βγαζει κατ επαναληψη τα ιδια τοπικ με θεματα που δεν με ενδιαφερουν.

 

πως μπορω να το ρυθμισω να μου βγαζει αδιαβαστα τοπικ και οχι νεα μηνυματα των νεων αδιαβαστων τοπικ?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...