Προς το περιεχόμενο

Οδηγός Επιλογής Εργονομικής Καρέκλας


bebius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, phantom_20 είπε

Παιδιά προσοχή. Εάν ο σκοπός είναι καθημερινή εργασία πηγαίνετε σε εργονομικού τύπου καρέκλα. Εαν είναι το πολύωρο gaming η anda είναι οτι καλύτερο. Δεν βολεύει όμως στην εργασία.

Με μπέρδεψες φίλε. Εγώ μπορεί να κάτσω να λιώσω 10ωρες πχ σε παιχνιδι. Τι σημαίνει αυτό; Ότι δεν κάνει η εργονομική; Κάθεσαι αλλιώς αν παίζεις games? Οκ καθόμαστε όπως να 'ναι πολλές φορές αλλά νταξει 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 612
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επιστρεφω μετα απο αγορα της Thesis M5 και να δωσω και μια κριτικη για οσους ενδιαφερονται. Εχετε υποψιν οτι την εχω μονο 4 μερες, και ειναι η πρωτη καρεκλα που ειχα ποτε σε αυτο το budget (283 ευρω). Η προηγουμενη μου ηταν η IKEA Renberget οποτε δεν θα μπω καν σε διαδικασια συγκρισης.

Αρχικα να πω οτι το υποποδιο που φαινεται στο video στη σελιδα της καρεκλας δεν περιλαμβανεται στο πακετο και δεν υπαρχει διαθεσιμο. Πιστευω θα ηταν καλο να αναφερουν στην περιγραφη πως δεν περιλαμβανεται για να μην εχουν απογοητευμενους πελατες (εγω δν απογοητευτηκα γιατι ειχα παει να τη δοκιμασω κ ειχα δει οτι δεν εχει υποποδιο). 

Η καρεκλα απο αποψη ρυθμισεων ειναι καπως βασικη:

  • Η βαση ρυθμιζεται σε υψος και φτανει μεχρι τα 50-51 εκατοστα. Εγω (υψος 1.86) οριακα εχω τα ποδια μου σε ορθη γωνια, δεν θα τη συστηνα σε καποιον ψηλοτερο. Αν πηγαινε ακομα λιγο πιο ψηλα μαλλον θα το προτιμουσα.
  • Τα χερουλια ρυθμιζονται σε υψος σε πεντε επιπεδα, και αυτα θα ηθελα να πηγαινουν λιγο πιο ψηλα.
  • Το υποστηρικτικο της μεσης ρυθμιζεται σε υψος ελευθερα. Στο χαμηλοτερο του υψος, οταν καθομαι πισω πισω στην καρεκλα ακουμπαει ακριβως στη μεση χαμηλα, και εκει με εχει βολεψει.
  • Το (προαιρετικο) προσκεφαλο ρυθμιζεται σε υψος και κλιση.
  • Η αντισταση της ανακλισης ρυθμιζεται, και κλειδωνει σε τρια επιπεδα. Σε πληρη ανακλιση θα ελεγα οτι ειναι γυρω στις 130-140 μοιρες (με το ματι, μπορει να κανω και λαθος).

Στα της κατασκευης, αν και εχει πλαστικα μερη συμπεριλαμβανομενης και της βασης, φαινεται πολυ ποιοτικη και ανθετικη. Συγκεκριμενα για τη βαση μου ειπαν οτι θα ξαναφερουν καποια στιγμη μεταλλικες κ το κοστος θα ειναι γυρω στα +30 ευρω. Στο site αναφερουν πως η βαση αντεχει μεχρι 120 κιλα βαρος, αλλα το καθισμα εχει διαστασεις 50x50 και χωραει αρκετα μεγαλες περιφερειες (ειμαι 88 κιλα και εχω πολυ χωρο στα πλαινα).

Στα υπολοιπα, το mesh ειναι πολυ δροσερο, το (προαιρετικο) καλυμμα της θεσης φαινεται ανθετικο, το ροδακια αθορυβα, και τα καλυμματα των χερουλιων ειναι απο μαλακο υλικο (ισως καποια καλη δερματινη;) και ειναι πολυ βολικα. Το καθισμα ειναι ακριβως οσο σκληρο θα το ηθελα, δεν βουλιαζει και ειναι πολυ ανετο. Κανενα τριξιμο ή ηχος, ολα πολυ smooth. Το προσκεφαλο φαινεται και αυτο καλης ποιοτητας, και ενω δεν ξερω αν θα μου ειναι απαραιτητο, στα 14 ευρω νομιζω θα ηταν κριμα να μην προστεθει.

Οσο για τη συναρμολογηση, μου δωσανε δυο κομματια, τη βαση και την υπολοιπη καρεκλα (με το προσκεφαλο πανω). Απλα ακουμπησα την καρεκλα πανω στη βαση και ηταν ετοιμη. Εκανα παραλαβη απο το καταστημα οποτε δν ειμαι σιγουρος αν ερχεται ετσι οταν την αποστελουν, αλλα στη δικη μου περιπτωση ηταν υποθεση 3 δευτερολεπτων.

Σε γενικες γραμμες ειμαι αρκετα ικανοποιημενος. Βεβαια βοηθαει οτι την πληρωσε η εταιρια στην οποια εργαζομαι και οτι την ειχα στο σπιτι μου μεσα σε μια μερα απο την ολοκληρωση της παραγγελιας. Δυστυχως δεν εχω μετρο συγκρισης, περα απο την IKEA Markus στην οποια εκατσα προσφατα και μου φανηκε πραγματικα αβολη. Για τα δικα μου γουστα, η M5 ειναι δικαιολογημενα 95 ευρω ακριβοτερη. Θα ηθελα να ειχα τη δυνατοτητα να δοκιμασω τη Dromeas Action D που δινει δυνατοτητα ρυθμισης υψους πλατης και και ρυθμιση υψους βασης καποια εκατοστα πιο ψηλα, αλλα και παλι ισως κατεληγα στη Thesis λογω της ευκολιας που θα εχω αν παει κατι στραβα (εγγυησεις κτλ). Συν οτι το καθισμα της Dromeas ειναι αρκετα πιο μικρο συμφωνα με το site τους.

Ελπιζω να βοηθησα :)

Υ.Γ. Ξεχασα να αναφερω οτι τα παιδια που δουλευουν στο Thesis ηταν παρα πολυ εξυπηρετικα και βοηθησαν κ με ενα μπερδεμα που ειχα με το τιμολογιο. Ειμαι σιγουρος οτι αν ποτε προκυψει καποιο θεμα με επισκευες κτλ θα γινουν ολα σωστα και γρηγορα.

Επεξ/σία από kizonis
  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

καλώς σας βρίσκω στο θέμα που δεν θα τελειώσει ποτέ. περίεργη περίπτωση εδώ..  2.02 104 κιλά budget εως 600 .. έχει κανείς εργονομική καρέκλα και να έχει αντίστοιχα σωματικά stats?

δοκίμασα ikea jarvfjallet και μου φαίνεται ότι κάθεται στο κορμί μου..(πάνω απο 1.90 markus για κανένα λόγο, η οσφυική στήριξη είναι σταθερή οπότε η μεσή σας θα βρίσκει κάπου στο άκυρο..)  και έχει και 3d  χερούλια αλλά πλέον μόνο σε δέρμα, δέρμα διαβάζω στο σαιτ.. η υπάλληλος φουλ ασχετοσύνη μου είπε δερματίνη (ικεα θεσσαλονίκη) δέρμα δεν θέλω δυστηχώς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα στον δρομέα και δοκίμασα καρέκλες ...αστείες για τα λεφτά τους. Πάντα μιλάω για τον σωματότυπο μου. Ενθουσιάστηκα δε στο dell για την anda Kaiser 3 ύφασμα στα 450εύρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/7/2022 στις 1:44 ΠΜ, DimGr23 είπε

καλώς σας βρίσκω στο θέμα που δεν θα τελειώσει ποτέ. περίεργη περίπτωση εδώ..  2.02 104 κιλά budget εως 600 .. έχει κανείς εργονομική καρέκλα και να έχει αντίστοιχα σωματικά stats?

δοκίμασα ikea jarvfjallet και μου φαίνεται ότι κάθεται στο κορμί μου..(πάνω απο 1.90 markus για κανένα λόγο, η οσφυική στήριξη είναι σταθερή οπότε η μεσή σας θα βρίσκει κάπου στο άκυρο..)  και έχει και 3d  χερούλια αλλά πλέον μόνο σε δέρμα, δέρμα διαβάζω στο σαιτ.. η υπάλληλος φουλ ασχετοσύνη μου είπε δερματίνη (ικεα θεσσαλονίκη) δέρμα δεν θέλω δυστηχώς. 

Φίλε καλησπέρα. Και εγώ Σαλονικιός. Τείνω προς την thesis m7. Στα ίδια λεφτά βρίσκω πχ anda phantom 3 και anda t-compact με λίγα παραπάνω. Πάντα υφασμάτινη κοιτάω. Στα ίδια λεφτά λοιπόν ποιος μπορεί να μου πει τι να επιλέξω. Έχω σκαλωσει. Εκτός την kaiser που δοκίμασες είχε καμία άλλη εκεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα και Kaiser 2, με βόλεψε αλλά δερματίνη δεν παίρνω. Είμαι προς jarvfjallet..και εκεί θέμα μόνο δερμάτινη υπάρχει, το ύφασμα το έχουν εκτός στοκ σίγουρα 1 μήνα που κοιτάω. Δέρμα όχι δερματίνη .

Είδα την Μ7, λες Θεσσαλονίκη η καρέκλα Κρήτη , προσωπικά καρέκλα χωρίς δοκιμή δεν θα έπαιρνα. Οι μόνες που πραγματικά είπα...ναι να τα σκάσω..titan XL secretlab και η kaizer 3.

5 ώρες πριν, gapart είπε

Φίλε καλησπέρα. Και εγώ Σαλονικιός. Τείνω προς την thesis m7. Στα ίδια λεφτά βρίσκω πχ anda phantom 3 και anda t-compact με λίγα παραπάνω. Πάντα υφασμάτινη κοιτάω. Στα ίδια λεφτά λοιπόν ποιος μπορεί να μου πει τι να επιλέξω. Έχω σκαλωσει. Εκτός την kaiser που δοκίμασες είχε καμία άλλη εκεί;

 

Έχει αρκετά μέσα το dell exclusive στο κόσμος. Αλλά αν είσαι XL..λίγες επιλογές. 2..3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, DimGr23 είπε

Δοκίμασα και Kaiser 2, με βόλεψε αλλά δερματίνη δεν παίρνω. Είμαι προς jarvfjallet..και εκεί θέμα μόνο δερμάτινη υπάρχει, το ύφασμα το έχουν εκτός στοκ σίγουρα 1 μήνα που κοιτάω. Δέρμα όχι δερματίνη .

Είδα την Μ7, λες Θεσσαλονίκη η καρέκλα Κρήτη , προσωπικά καρέκλα χωρίς δοκιμή δεν θα έπαιρνα. Οι μόνες που πραγματικά είπα...ναι να τα σκάσω..titan XL secretlab και η kaizer 3.

 

Έχει αρκετά μέσα το dell exclusive στο κόσμος. Αλλά αν είσαι XL..λίγες επιλογές. 2..3

Όχι xl δεν είμαι! Κανονικός. Ίσως πάω από εκεί να δοκιμάσω καμία αντα. Όσον αφορά τη δοκιμή ναι συμφωνώ. Αλλά είναι πολύ εξειδικευμένη εταιρεία η θέσις και λίγο που μίλησα με κατατόπισαν πλήρως. θεωρώ ότι είναι πολύ safe η αγορά ακόμα και αν δε δοκιμάσεις... Χωρίς να 'ναι απόλυτο βέβαια... Καρέκλα είναι. Τι να πω. Έχουν προσφορα καλή πάντως. Μετά μόνο ύφασμα εννοείται σε καμία anda. Ότι έχω μαζέψει τα κομμάτια του υπολογιστή μου και ακόμα ασχολούμαι με γραφείο και καρέκλα....

Επεξ/σία από gapart
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Με ένα budget κάπου στα 600 θα ήθελα να δοκιμάσω στην Αθήνα κάποιες καλές εργονομικές καρέκλες.

έχω δει στο thread αλλά και γενικά σε άρθρα πολύ καλές προτεινόμενες καρέκλες αλλά δεν ξέρω που μπορώ να τις δοκιμάσω και να τις αγοράσω Αθήνα.

Ξέρετε που θα μπορούσα ;

 

Κάποιες ενδεικτικά που έχω υπόψιν να δοκιμάσω και αγοράσω είναι

1) Ergohuman (https://www.skroutz.gr/s/25697590/Καρέκλα-Διευθυντική-με-Ανάκλιση-και-Ρυθμιζόμενα-Μπράτσα-Ergohuman-Classic-100459-Μαύρη.html?from=timeline)

2) https://secretlab.eu/collections/neue?rfsn=1468030.7e998&utm_source=refersion&utm_medium=affiliate&utm_campaign=1468030.7e998&subid=pcg-row-7897079324370681000#neuechair-silver

3) Steelcase - διάφορες  και πχ (Steelcase Gesture)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Προς αναζήτηση καρέκλας κι εμείς!

Οι παλιές καρέκλες παρέδωσαν πνεύμα και εξαιτίας του αυχενικού, τόσο εγώ όσο και η γυναίκα μου, είμαστε προς αναζήτηση καινούργιων, όσο το δυνατόν πιο σύντομα. Δυστυχώς, στην Πάτρα που μένουμε δεν υπάρχουν πολλές επιλογές για να δοκιμάσεις από κοντά τα καθίσματα, πλην του Δρομέα. Μου άρεσε η Action-D και η Smart-D, ενώ η κυρά ξετρελάθηκε με τη Reflex.

Παρ' όλα αυτά, πρέπει να ομολογήσω ότι γλυκοκοιτάζω και τις καρέκλες του Thesis, ειδικά τη M5 και τη S8. Φαίνονται αρκετά ποιοτικές-όσο μπορείς να καταλάβεις από μια φωτογραφία-είναι απίστευτα ευγενικοί, έχουν δωρεάν μεταφορικά, όλα τα μοντέλα τους είναι ετοιμοπαράδοτα και το κυριότερο, είμαστε και Ηρακλειώτες! 😃

Αν κάποιος/α έχει εμπειρία από τις προαναφερθείσες καρέκλες του Δρομέα και του Thesis, θα με βοηθούσε πάρα πολύ! 

Grazie mille.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/7/2022 στις 4:25 ΜΜ, niks_ma είπε

Με ένα budget κάπου στα 600 θα ήθελα να δοκιμάσω στην Αθήνα κάποιες καλές εργονομικές καρέκλες.

έχω δει στο thread αλλά και γενικά σε άρθρα πολύ καλές προτεινόμενες καρέκλες αλλά δεν ξέρω που μπορώ να τις δοκιμάσω και να τις αγοράσω Αθήνα.

Ξέρετε που θα μπορούσα ;

 

Κάποιες ενδεικτικά που έχω υπόψιν να δοκιμάσω και αγοράσω είναι

1) Ergohuman (https://www.skroutz.gr/s/25697590/Καρέκλα-Διευθυντική-με-Ανάκλιση-και-Ρυθμιζόμενα-Μπράτσα-Ergohuman-Classic-100459-Μαύρη.html?from=timeline)

2) https://secretlab.eu/collections/neue?rfsn=1468030.7e998&utm_source=refersion&utm_medium=affiliate&utm_campaign=1468030.7e998&subid=pcg-row-7897079324370681000#neuechair-silver

3) Steelcase - διάφορες  και πχ (Steelcase Gesture)

Γενικά με το ηλεκτρονικό εμπόριο να κυριαρχεί, δύσκολα βρίσκεις να δοκιμάσεις (εκτός ΙΚΕΑ κλπ.).

Steelcase ίσως να έχουν σε κάποιο μαγαζι με ακριβά επιπλα γραφείου, χωρίς να το έχω ψάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vilfer είπε

Προς αναζήτηση καρέκλας κι εμείς!

Οι παλιές καρέκλες παρέδωσαν πνεύμα και εξαιτίας του αυχενικού, τόσο εγώ όσο και η γυναίκα μου, είμαστε προς αναζήτηση καινούργιων, όσο το δυνατόν πιο σύντομα. Δυστυχώς, στην Πάτρα που μένουμε δεν υπάρχουν πολλές επιλογές για να δοκιμάσεις από κοντά τα καθίσματα, πλην του Δρομέα. Μου άρεσε η Action-D και η Smart-D, ενώ η κυρά ξετρελάθηκε με τη Reflex.

Παρ' όλα αυτά, πρέπει να ομολογήσω ότι γλυκοκοιτάζω και τις καρέκλες του Thesis, ειδικά τη M5 και τη S8. Φαίνονται αρκετά ποιοτικές-όσο μπορείς να καταλάβεις από μια φωτογραφία-είναι απίστευτα ευγενικοί, έχουν δωρεάν μεταφορικά, όλα τα μοντέλα τους είναι ετοιμοπαράδοτα και το κυριότερο, είμαστε και Ηρακλειώτες! 😃

Αν κάποιος/α έχει εμπειρία από τις προαναφερθείσες καρέκλες του Δρομέα και του Thesis, θα με βοηθούσε πάρα πολύ! 

Grazie mille.

Καλησπέρα! Ακριβώς έτσι και εγώ. Ενώ έχω δοκιμάσει δρομέα με τραβάει η m7 από thesis να πω την αλήθεια (παρόλο που δεν μπορώ να τη δοκιμάσω). Ευγενεστατοι και πολύ επικοινωνιακοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα , μετά από πολλές ώρες προσωπικής έρευνας και έχοντας να διαθέσω έως 400€ ,έφτιαξα μια λίστα με αυτές που μου κίνησαν το ενδιαφέρον. Είδα πως όλες έχουν αναφερθεί από άλλους χρήστες στο παρελθόν κ θα ήθελα να ακούσω την γνώμη σας . Να προσθέσω ότι είμαι 1.86 και 84 κιλά . 

•Thesis s8 https://www.public.gr/product/home/mikroepipla/epipla-grafeioy/karekles-grafeioy/ergonomiki-karekla-ergasias-dieuthuntiki-s8-anthraki-ufasmamauro-dixtu/MRK1760016

•Ergopro: https://ergoaction.gr/product/ergonomiki-karekla-grafeiou-ergopro-2

•Comfort-01 Plus: https://www.necseating.gr/comfort-plus-anatomiki-ergonomiki-polythrona-grafiou-p-15.html?osCsid=e1l7nvnbcin19drji02v92mfl4

•Oklahoma pdh: https://ergoaction.gr/product/ergonomiki-karekla-grafeiou-oklahoma-pdh-gkri

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα κι από εμένα.

Είμαι στην αναζήτηση καρέκλας γραφείου.  Απ'οτι διάβασα στο νήμα προσανατολίζομαι σε ανατομική χαμηλής κατηγορίας.

Η χρήση θα είναι οικιακή,  καρέκλα μπροστά σε υπολογιστή,  casual καταστάσεις,  μέχρι 2-3 ώρες συνεχόμενες.

Με γρήγορο διάβασμα και αναζήτηση,  κατάλαβα ότι κάτω από 200€ δύσκολα θα πάρω κάτι τις προκοπής.

Πιστεύετε πως για τη χρήση που ζηταω πρέπει να δώσω τόσα; Υπάρχουν πιο οικονομικές εναλλακτικές;

Θα πάω από κοντά να δω τη Markus του  ικεα,  βλέπω παίζει επίσης best seller και με έκπτωση  η Claudia της Ravenna, έχει κανείς προσωπική εμπειρία;

Επίσης ζητώ να βρω σχετικά οικονομική (max 50) παιδική καρέκλα για παιδί δημοτικού, αν έχετε κάτι υπόψιν θα ήθελα να το ακούσω.

Ευχαριστώ όποιον μπήκε στον κόπο να με διαβάσει και δίπλα ευχαριστώ προκαταβολικά όποιον απαντήσει.

Επεξ/σία από nickol-us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα κι απο εμένα,

Κι εγώ τον τελευταίο καιρό σκέφτομαι την αγορά καρέκλας.
Πρόσφατα είχα καθίσει στη Thesis M5 ενός φίλου και μου είχα φανεί πολύ καλή πράγμα που επιβεβαίωσε και ο ίδιος. Πήγα λοιπόν στο thesis με σκοπό να την ξαναδοκιμάσω αφού είχα κάνει ένα σχετικό ψάξιμο στο internet... Η Μ5 μου φάνηκε γενικά μια καλή απλή καρέκλα. Τα μπράτσα ρυθμίζονται μόνο πάνω κάτω και έχει, μια στήριξη για τη μέση που και αυτή ρυθμίζεται πάνω κάτω, η έδρα είναι άνετη και έχει και επιπλέον προσκέφαλο. Για αυτό το budget (δεδομένων των τιμών που παίζουν πάντα) φαίνεται μία καλή επιλογή και παρότι πλαστική παντού δίνει που στιβαρή αίσθηση.

 Το μόνο που αρνητικό που μου έμεινε είναι ότι όταν ξάπλωνα η στήριξη της πλάτης με χτυπούσε και ήθελε εκ νέου ρύθμιση.

Ο πωλητής αφού του είπα ότι τη θέλω για δουλειά, άρα πολύωρο καθισιό μου πρότεινε να δοκιμάσω τη MISSION (600 ευρώ) για την οποία δε βρήκα κάποια αναφορά εδώ για αυτό και γράφω αυτό το σχόλιο.

Η καρέκλα είναι της ίδιας εταιρείας αλλά προφανώς άλλης κατηγορίας, επίσης πλαστική αλλά πολύ στιβαρή. Έχει δύχτι και στην έδρα (το οποίο δεν ξέρω πόσο ανθεκτικό είναι σαν επιλογή γενικά), 4d μπράτσα, πλάτη με σταθερή στήριξη μέσης όπου όλη η πλάτη ρυθμίζεται πάνω κάτω, δυνατότητα ανεξάρτητου κλειδώματος της ανάκλισης της πλάτης, ρυθμίζει αυτόματα με το βάρος σου πόσο σκληρή είναι η ανάκλιση, προσκέφαλο με 3 βαθμούς ελευθερίας και δεν ξέρω αν ξεχνάω κάτι.

Δεν έχω ξανακαθίσει σε καρέκλα αυτής της κατηγορίας αλλά μετά από λίγο χρόνο που χρειάστηκε να την σετάρουμε πάνω μου ένιωθα ότι κάθομαι στα σύννεφα και πραγματικά δεν ήθελα να σηκωθώ. Είτε η καρέκλα ήταν κλειδωμένη να με κρατάει σε όρθια σωστή θέση είτε ήταν όλα ξεκλείδωτα και άραζα, η αίσθηση ήταν φανταστική. Έπαθα ζημία! Αν δεν ήταν το πόσο να με κομπλάρει θα την είχα πάρει επίτοπου πιστεύω. Από περιέργεια ξαναέκατσα μετά στη Μ5 και μου φάνηκε ότι κάθομαι σε καρέκλα καφενείου...

Την έχει αγοράσει/δοκιμάσει μήπως κάποιος/α τη MISSION να μας πει γνώμη ή σύγκριση με κάποια στα ίδια "κυβικά";

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...