Προς το περιεχόμενο

Οδηγός Επιλογής Εργονομικής Καρέκλας


bebius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 ώρες πριν, kbaerorotatex είπε

Ergopro της Ergoaction

Συνοπτικά ξεκινώντας από τα αρνητικά

-τρίζουν τα υποβραχιονια
-ενοχλιτικος μεταλλικος ήχος από την βάση όταν σέρνεις την καρεκλά ή όταν χτυπάς τα ροδάκια.
(τα εχω πατήσει μέχρι να τερματίσουν)
-μάρκα MERRYFAIR μοντέλο TUNE ERGONOMIC Μαλαισία 240ε
-υπερτιμημένη στα 315ε που την αγόρασα

+Εύκολη συναρμολόγηση
+ολες οι απαραίτητες ρυθμίσεις για να την φέρεις στα μετρα σου
( υψος και βαθος θέσης, ανακλιση και ρυθμιζόμενη στήριξη μέσης, ρύθμιση ύψους και γωνίας στα υποβραχιονια )
+ιδανική εδρα σε σκληρότητα και ύφανση
+πολύ καλή εξυπηρέτηση και άμεση διαθεσιμότητα από τον ελληνα εισαγωγέα
+εν μέσω black friday επεσε στα 275ε.

Λίγα λογια.

Δεν είχα εμπειρία από άλλη εργονομική καρεκλά ωστόσο μετα απο ενα μηνά χρήσης με εχει βολέψει στο γραφείο του σπιτιού.
Η μηχανισμος ειναι Donati .
Η βάση είναι αλουμινίου.
Θέλω μια λύση για τα ροδάκια που κοπανάνε στην βάση και αν βρω θα κανω ενημέρωση.
Οταν αντίκρυσα το κουτι της MERRYFAIR ομολογώ οτι δυσανασχετήσα καθώς δεν καταλαβαίνω το βάπτισμα της καρέκλας σε "Εrgopro". Ωστόσο στο τέλος εχει μικρή σημασία.

Eυχαριστούμε πολύ για το review!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 609
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυστυχώς στην Ελλάδα δεν εισάγωνται ποιοτικές καρέκλες και σε καλή τιμή. Οι περισσότερες εργονομικές καρέκλες που πουλάνε οι εισαγωγείς είναι είτε unbranded κινέζικες (π.χ. NEC Seating Comfort Plus) είτε καρέκλες μέτριας ποιότητας από Κίνα (π.χ. GTChair της Sigmaoffice) και Μαλαισία (Merryfair της ergoaction) είτε φτηνές απομιμήσεις κακής ποιότητας (Dromeas Action, Reflex κτλ). 

Δεν φταίνε οι εισαγωγείς / καταστηματάρχες. Η Ελληνική αγορά δεν μπορεί να σηκώσει ποιοτικές καρέκλες. Η χονδρική τιμή μιας καρέκλας, εξαρτάται από το πόσα κομμάτια θα πάρεις. Αν πχ πάει ένας εισαγωγέας και ζητήσει 1000 κομμάτια Steelcase θα του κάνει πολύ καλύτερη τιμή απότι αν ζητήσει 1 κομμάτι παραγγελία πελάτη. Όμως δεν μπορεί να πάρει χονδρική 1000 Steelcase όπως μπορεί ο Άγγλος και ο Γερμανός, γιατί θα του μείνουν στην αποθήκη 100 χρόνια και θα τις φάνε τα ακάρεα :P

Γιαυτό ποιοτικές καρέκλες όπως οι Kinnarps 8000 plus, Steelcase Leap V2, Xilium, Herman Miller Aeron/Embody, Profim, SCIN κτλ είτε δεν έρχονται καθόλου στη χώρα μας, είτε έρχονται σε πολύ υψηλότερες τιμές από αυτές που αγοράζει ο Άγγλος και ο Γερμανός. 

Πρόβλημα όμως στην τιμολόγιση υπάρχει και στις φτηνιάρικες καρέκλες. Μια NEC Seating Comfort Plus πωλήται χονδρική από το εργοστάσιο στην Κίνα στα 60-100 ευρώ με το λογότυπο της επιλογής σου. Όμως ο εισαγωγέας, είτε έχει μια καρέκλα των 1000 ευρώ, είτε μια καρέκλα των 100 ευρώ, τα ίδια μεταφορικά έχει, τον ίδιο υπάλληλο θα πληρώσει για να διατηρήσει το logistics hub του, τον ίδιο χώρο και βάρος θα καταλάβει στην αποθήκευση και τη μεταφορά και τον ίδιο πωλητή θα πληρώσει στο μαγαζί για να τη λανσάρει. Κοινώς αν πχ ένας εισαγωγέας έχει 200 ευρώ έξοδα ανα καρέκλα που αγοράζει 100 ευρώ, το κόστος πάει στα 300 ευρώ και για να βγάλει και αυτός ένα κέρδος + φόροι θα φτάσει τα 400. Έτσι καταλήγεις να δίνεις 400 ευρώ για μια καρέκλα που κοστίζει 100. Και για να μην κατηγορώ μόνο έναν ιδιοκτήτη να αναφέρω οτι όμοιας ποιότητας είναι και οι "made in greece" καρέκλες άλλων επώνυμων ονομάτων, τύπου dromeas και sato. O τζόγος που έχει το synchro που βάζουν πχ στις reflex d είναι τραγικός. 

Για εμένα εάν εξερέσουμε το δρόμο της αγοράς online από εξωτερικό, η λύση είναι να πηγαίνουμε σε μέσης ποιότητας καρέκλες ώστε να μειώσουμε το premium εισαγωγής μικρής ποσότητα αλλά και την αναλογία "αξία προιόντος/έξοδα διάθεσης". 

Προσωπικά έχω πάει σε GTChair αλλά στο mid-range οχι τις top λύσεις τύπου Dvary (Zeus την λένε στο sigmaoffice). Είναι καρέκλες καλύτερες από τις ανώνυμες κινεζιές του alibaba, αλλά σε καμια περίπτωση δεν φτάνουν επώνυμες μάρκες made in germany, made in USA, made in Italy. 

Επίσης η "φτωχότητα" των εισαγωγέων φαίνεται και από τη διαθεσιμότητα των εκθεσιακών μοντέλων. Για πολλά από τα μοντέλα που διαφημίζουν Sato/Dromeas/Ergoaction/Sigmaoffice/Plaisio/Ikea δεν φέρνουν κάν κομμάτι για να δοκιμάσεις. Παίρνεις γουρούνι στο σακί και το χρησοπληρώνεις. Επίσης όταν ο εισαγωγέας σου λέει παραγγελία και αγορά σε 45 μέρες, σημαίνει οτι δεν έχει στην αποθήκη ούτε ένα κομμάτι γιατί δεν θέλει να πάρει το ρίσκο να αγοράσει κάτι που μπορεί να μην μπορέσει να πουλήσει. 

Δυστυχώς αυτή είναι η κατάσταση στην Ελλάδα, και αναφέρω ξανά οτι δεν καταλογίζω τίποτα στους εισαγωγείς-κατασκευαστές. Μέχρι να καταλάβει ο μέσος Έλληνας οτι ο κόλος του αξίζει να κάθεται σε κάτι ακριβότερο από 200 ευρώ για το οκτάωρο που δουλεύει, αυτή θα είναι η κατάσταση στην εγχώρια αγορά. Θα έχουμε μέτρια ή κακά προιόντα σε τσιμπιμένες τιμές. 

Τέλος, υπάρχει και η λύση της επιλογής καρέκλας με λίγες ρυθμίσεις. Οι πολλές ρυθμίσεις σε μια καρέκλα, είναι εκεί είτε για να ταιριάζουν σε πολλά άτομα, είτε σε άτομο που δεν θα τη δοκιμάσει. Εάν πρόκειται για καρέκλα που μπορείς να τη δοκιμάσεις και με σιγουριά δεις οτι σου κάνει, δεν είναι ανάγκη να έχει όλες αυτές τις ρυθμίσεις που αυξάνουν τόσο πολύ το κόστος. Αν όμως πρόκειτε για μια καρέκλα εργασιακού χώρου, όπου δεν γνωρίζεις το σωματότυπο των υπαλλήλων που θα έρθουν ανα περίοδο, προφανώς χρειάζεσαι τις πολλές ρυθμίσεις. 

Επεξ/σία από issle
  • Like 10
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, issle είπε

Δυστυχώς στην Ελλάδα δεν εισάγωνται ποιοτικές καρέκλες και σε καλή τιμή. Οι περισσότερες εργονομικές καρέκλες που πουλάνε οι εισαγωγείς είναι είτε unbranded κινέζικες (π.χ. NEC Seating Comfort Plus) είτε καρέκλες μέτριας ποιότητας από Κίνα (π.χ. GTChair της Sigmaoffice) και Μαλαισία (Merryfair της ergoaction) είτε φτηνές απομιμήσεις κακής ποιότητας (Dromeas Action, Reflex κτλ). 

Δεν φταίνε οι εισαγωγείς / καταστηματάρχες. Η Ελληνική αγορά δεν μπορεί να σηκώσει ποιοτικές καρέκλες. Η χονδρική τιμή μιας καρέκλας, εξαρτάται από το πόσα κομμάτια θα πάρεις. Αν πχ πάει ένας εισαγωγέας και ζητήσει 1000 κομμάτια Steelcase θα του κάνει πολύ καλύτερη τιμή απότι αν ζητήσει 1 κομμάτι παραγγελία πελάτη. Όμως δεν μπορεί να πάρει χονδρική 1000 Steelcase όπως μπορεί ο Άγγλος και ο Γερμανός, γιατί θα του μείνουν στην αποθήκη 100 χρόνια και θα τις φάνε τα ακάρεα :P

Γιαυτό ποιοτικές καρέκλες όπως οι Kinnarps 8000 plus, Steelcase Leap V2, Xilium, Herman Miller Aeron/Embody, Profim, SCIN κτλ είτε δεν έρχονται καθόλου στη χώρα μας, είτε έρχονται σε πολύ υψηλότερες τιμές από αυτές που αγοράζει ο Άγγλος και ο Γερμανός. 

Πρόβλημα όμως στην τιμολόγιση υπάρχει και στις φτηνιάρικες καρέκλες. Μια NEC Seating Comfort Plus πωλήται χονδρική από το εργοστάσιο στην Κίνα στα 60-100 ευρώ με το λογότυπο της επιλογής σου. Όμως ο εισαγωγέας, είτε έχει μια καρέκλα των 1000 ευρώ, είτε μια καρέκλα των 100 ευρώ, τα ίδια μεταφορικά έχει, τον ίδιο υπάλληλο θα πληρώσει για να διατηρήσει το logistics hub του, τον ίδιο χώρο και βάρος θα καταλάβει στην αποθήκευση και τη μεταφορά και τον ίδιο πωλητή θα πληρώσει στο μαγαζί για να τη λανσάρει. Κοινώς αν πχ ένας εισαγωγέας έχει 200 ευρώ έξοδα ανα καρέκλα που αγοράζει 100 ευρώ, το κόστος πάει στα 300 ευρώ και για να βγάλει και αυτός ένα κέρδος + φόροι θα φτάσει τα 400. Έτσι καταλήγεις να δίνεις 400 ευρώ για μια καρέκλα που κοστίζει 100. Και για να μην κατηγορώ μόνο έναν ιδιοκτήτη να αναφέρω οτι όμοιας ποιότητας είναι και οι "made in greece" καρέκλες άλλων επώνυμων ονομάτων, τύπου dromeas και sato. O τζόγος που έχει το synchro που βάζουν πχ στις reflex d είναι τραγικός. 

Για εμένα εάν εξερέσουμε το δρόμο της αγοράς online από εξωτερικό, η λύση είναι να πηγαίνουμε σε μέσης ποιότητας καρέκλες ώστε να μειώσουμε το premium εισαγωγής μικρής ποσότητα αλλά και την αναλογία "αξία προιόντος/έξοδα διάθεσης". 

Προσωπικά έχω πάει σε GTChair αλλά στο mid-range οχι τις top λύσεις τύπου Dvary (Zeus την λένε στο sigmaoffice). Είναι καρέκλες καλύτερες από τις ανώνυμες κινεζιές του alibaba, αλλά σε καμια περίπτωση δεν φτάνουν επώνυμες μάρκες made in germany, made in USA, made in Italy. 

Επίσης η "φτωχότητα" των εισαγωγέων φαίνεται και από τη διαθεσιμότητα των εκθεσιακών μοντέλων. Για πολλά από τα μοντέλα που διαφημίζουν Sato/Dromeas/Ergoaction/Sigmaoffice/Plaisio/Ikea δεν φέρνουν κάν κομμάτι για να δοκιμάσεις. Παίρνεις γουρούνι στο σακί και το χρησοπληρώνεις. Επίσης όταν ο εισαγωγέας σου λέει παραγγελία και αγορά σε 45 μέρες, σημαίνει οτι δεν έχει στην αποθήκη ούτε ένα κομμάτι γιατί δεν θέλει να πάρει το ρίσκο να αγοράσει κάτι που μπορεί να μην μπορέσει να πουλήσει. 

Δυστυχώς αυτή είναι η κατάσταση στην Ελλάδα, και αναφέρω ξανά οτι δεν καταλογίζω τίποτα στους εισαγωγείς-κατασκευαστές. Μέχρι να καταλάβει ο μέσος Έλληνας οτι ο κόλος του αξίζει να κάθεται σε κάτι ακριβότερο από 200 ευρώ για το οκτάωρο που δουλεύει, αυτή θα είναι η κατάσταση στην εγχώρια αγορά. Θα έχουμε μέτρια ή κακά προιόντα σε τσιμπιμένες τιμές. 

Τέλος, υπάρχει και η λύση της επιλογής καρέκλας με λίγες ρυθμίσεις. Οι πολλές ρυθμίσεις σε μια καρέκλα, είναι εκεί είτε για να ταιριάζουν σε πολλά άτομα, είτε σε άτομο που δεν θα τη δοκιμάσει. Εάν πρόκειται για καρέκλα που μπορείς να τη δοκιμάσεις και με σιγουριά δεις οτι σου κάνει, δεν είναι ανάγκη να έχει όλες αυτές τις ρυθμίσεις που αυξάνουν τόσο πολύ το κόστος. Αν όμως πρόκειτε για μια καρέκλα εργασιακού χώρου, όπου δεν γνωρίζεις το σωματότυπο των υπαλλήλων που θα έρθουν ανα περίοδο, προφανώς χρειάζεσαι τις πολλές ρυθμίσεις. 

Καλωσήρθες στο φόρουμ αρχικά!

Ευχαριστούμε για την ουσιώδη ανάλυση της αγοράς. Σχετικά με τις ΝΕC, είχαμε κάνει και παλιότερα έρευνα στο νήμα και είχαμε ανακαλύψει την πηγή στο alibaba.

Στα τεχνικά συμφωνώ σε όλα, αν μπορούσα θα πρόσθετα τα γραφόμενα σου στο αρχικό ποστ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, kopan είπε

Καλησπέρα, 

Έχει κανείς την Herman Miller  Aeron  να μας πει κάποια πράγματα  ;;;

Κάποιος την έχει, κάνε αναζήτηση με Aeron  .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς τη νέα καρέκλα mesh του ΙΚΕΑ να μας πει απόψεις;

https://www.ikea.gr/proioda/gaming/karekles-gaming/styrspel-karekla-gaming/60526085

Από κοντά που την είδα λίγο, καλή φάνηκε, είχε ωραίες ρυθμίσεις, αλλά δεν είμαι σίγουρος για τη ποιότητα και την αντοχή του mesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Θελω να δοκιμασω απο κοντά εργονομική καρέκλα. Μεχρι στιγμής έχω διαβάσει για το statusoffice (χαλάνδρι), sigmaoffice (Ν.Φιλαδέλφεια). Εχετε υπόψιν κάποια καταστήματα που μπορούν να προστεθούν ; Με ενδιαφέρει για τις πόλεις Καλαμάτα, Αθήνα. 

Σας ευχαριστώ. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, Dr.MikeD είπε

Καλησπέρα,

Θελω να δοκιμασω απο κοντά εργονομική καρέκλα. Μεχρι στιγμής έχω διαβάσει για το statusoffice (χαλάνδρι), sigmaoffice (Ν.Φιλαδέλφεια). Εχετε υπόψιν κάποια καταστήματα που μπορούν να προστεθούν ; Με ενδιαφέρει για τις πόλεις Καλαμάτα, Αθήνα. 

Σας ευχαριστώ. :)

Βάλε και τα Ικεα αν βρεθούν στο δρόμο σου, σίγουρα δε χάνεις κάτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/12/2022 στις 9:58 ΜΜ, kopan είπε

Καλησπέρα, 

Έχει κανείς την Herman Miller  Aeron  να μας πει κάποια πράγματα  ;;;

καλή βολική για καρέκλα εργασίας, δεν είναι για chill out να κάθεσαι χαλαρά να βλέπεις ταινίες σειρές, αντιθέτως αν δεν κάνεις κάτι και δεν εχεις τα χέρια στο γραφείο θα τη θεωρούσα και άβολη.
κρατάει σε οκ θέση το σώμα αλλά πρέπει να κάθεσαι και εσύ σωστά αλλιώς δεν βγάζει νόημα (κάθομαι στραβά πολλές φορές, αγκώνας στο γραφείο να κρατάει το κεφάλι..) τώρα βέβαια που με έπιασε η μέση μου, όταν κάθομαι όρθια με στρώνει κάπως.
Η ergo pro την οποία είχε στην αρχή της συζήτησης επίσης δε με βόλευε, ούτε η Markus με βόλεψε αρκετά.
Το mesh πανω κάτω βολεύει αφάνταστα το καλοκαίρι με τις ζέστες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, nickol-us είπε

Βάλε και τα Ικεα αν βρεθούν στο δρόμο σου, σίγουρα δε χάνεις κάτι.

 Σε ευχαριστώ για την απάντηση, Η αλήθεια είναι πως δεν το είχα σκεφτεί. Πέρα ολων των άλλων, είμαι λιγο καχύποπτος σχετικά με την "ποιότητα" τους. Απ΄όσο διάβασα στο νήμα, δεν ξεχωρίζει κάτι. Εκτός αν μου διέφυγε κάτι.

Στα ΙΚΕΑ , απ όσο θυμαμαι δεν βοηθούν και τόσο πολύ με την εππιλογή στο προϊόν ή θυμάμαι λάθος. Γενικά θα ήθελα και μια παραπάνω βοήθεια απ τον πωλητή.  

Επεξ/σία από Dr.MikeD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, Dr.MikeD είπε

 Σε ευχαριστώ για την απάντηση, Η αλήθεια είναι πως δεν το είχα σκεφτεί. Πέρα ολων των άλλων, είμαι λιγο καχύποπτος σχετικά με την "ποιότητα" τους. Απ΄όσο διάβασα στο νήμα, δεν ξεχωρίζει κάτι. Εκτός αν μου διέφυγε κάτι.

Στα ΙΚΕΑ , απ όσο θυμαμαι δεν βοηθούν και τόσο πολύ με την εππιλογή στο προϊόν ή θυμάμαι λάθος. Γενικά θα ήθελα και μια παραπάνω βοήθεια απ τον πωλητή.  

Σε καμία περίπτωση μην περιμένεις βοήθεια, πόσο μάλλον κάποιον εξειδικευμένο να σε βοηθήσει.

Το είπα απλά γιατί έχει μερικές mid-range καρέκλες που στο παρελθόν έχουν προτιμήσει αρκετά μέλη έχοντας μείνει ικανοποιημένα, είμαι ανάμεσα σε αυτούς αγοράζοντας την Markus.

Δε σου λέω οτι πρέπει να αγοράσεις κάτι από εκεί ή οτι έχουν τα καλύτερα, ωστόσο μια προσωπική άποψη θα σε βοηθήσει σίγουρα να έχεις κάτι ως σύγκριση

Επεξ/σία από nickol-us
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα ΙΚΕΑ για τα λεφτά τους πιστεύω ότι έχουν καλές καρέκλες, και εκτός της all time classic Markus. Και έχουν επίσης το ασύγκριτο πλεονέκτημα της δοκιμής για όση ώρα θέλεις.

Εμένα μου είχε αρέσει πολύ μια της σειράς από τη συνεργασία με την Asus που είχε δίχτυ πίσω και καλή στήριξη της μέσης, κάπου στα €160 αν θυμάμαι καλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, nickol-us είπε

Σε καμία περίπτωση μην περιμένεις βοήθεια, πόσο μάλλον κάποιον εξειδικευμένο να σε βοηθήσει.

Το είπα απλά γιατί έχει μερικές mid-range καρέκλες που στο παρελθόν έχουν προτιμήσει αρκετά μέλη έχοντας μείνει ικανοποιημένα, είμαι ανάμεσα σε αυτούς αγοράζοντας την Markus.

Δε σου λέω οτι πρέπει να αγοράσεις κάτι από εκεί ή οτι έχουν τα καλύτερα, ωστόσο μια προσωπική άποψη θα σε βοηθήσει σίγουρα να έχεις κάτι ως σύγκριση

Δεδομενου πως ειμαι από επαρχία και δυστηχως δεν θα έχω και πολύ χρόνο. Θα ήθελα κάτι στοχευμένο όσον αφορά την επιλογή του καταστήματος.

Τώρα, η βοήθεια είναι κάτι σχετικό. Μόνο και μόνο που θα καθήσω είναι η μισή αγορά από εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχοντας λιώσει τις τελευταίες μέρες σε βιντεάκια για καρέκλες, εν τέλει καταλαβαίνω ότι η άποψη κάθε χρήστη καρέκλας είναι εντελώς υποκειμενική και δεν υπάρχει μια τέλεια καρέκλα κλπ. Έχω τη Markus 1 χρόνο, και ήδη μετά από 1 ώρα χρήσης, αρχίζω και νιώθω το πλαστικό κάθισμα της καρέκλας (είμαι 1,80, 92 κιλά). Αντίθετα, φίλος που είναι λίγο πιο ψηλός και λίγο πιο βαρύς από μένα, λέει δε νιώθει ποτέ το πλαστικό του καθίσματος. Είναι πραγματικά εντελώς στο πως νιώθει ο καθένας μας άνετα. Επίσης μετά από δοκιμή της Herman Miller Aeron, που ήμουν πολύ ψημένος να τη πάρω, το mesh του καθίσματος μου φάνηκε απίστευτα σκληρό μετά από 20-30 λεπτά χρήσης. Οπότε πλέον την αποκλείω και αυτή. Ίσως ξαναπάω πλαίσιο για να δοκιμάσω την ergo human, αλλά και αυτή δε μου φάνηκε τρομερά άνετο και ελαστικό το mesh καθίσματος.

Πλέον θα κοιτάξω για steelseries (ΕΚΑ Hellas), ακούω από διάφορους ότι έχουν τα πιο μαλακά καθίσματα, οπότε θα ήθελα να δοκιμάσω αυτήν για πολύωρη δοκιμή. Οπότε γενικά θα πρότεινα να μην αγοράσετε ποτέ ξανά τυφλά καρέκλα, αλλά καθίστε όσο περισσότερη ώρα μπορείτε πάνω της για να δείτε όλες τις ρυθμίσεις, να τη φέρετε στα μέτρα σας και να δείτε αν μπορείτε να αντέξετε πολύ ώρα χωρίς ενοχλήσεις πουθενά.

Για την ιστορία, είχα πάρει και την Dromeas Action D, και την έδωσα μέσα στο 6μηνο, για τους ίδιους λόγους (το αφρώδες υλικό του καθίσματος σχεδόν εξαφανίστηκε μέσα στο 6μηνο, και ένιωθες ακόμα και τις βίδες στο πλαστικό κάτω του καθίσματος). 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ποια καρεκλα θα προτεινατε , αμμεσα απο Ελλαδα μονο, μεχρι 500 ευρω?

Για πολυωρη χρηση γραφειου.

 

 

steelcase kai sigma office δεν εχουν τιμοκαταλογο ονλινε

Επεξ/σία από toxotis70
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...