Προς το περιεχόμενο

Οδηγός Επιλογής Εργονομικής Καρέκλας


bebius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια και βρίσκομαι κ εγώ σε αναζήτηση εργονομικής καρέκλας

Γνώμες για Sihoo C300 ; Την έχει δει / δοκιμάσει κάποιος ; Γιατί από χορηγούμενες διαφημίσεις καλά πάει, αλλά δεν έχω ιδέα αν αξίζει.

Η Action VX μέχρι τι ύψος είναι περίπου ;

Έχει δοκιμάσει κάποιος την Ergotech  WoW ;

 

Καθημερινή χρήση, 10 ώρες μέσο όρο more or less.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 609
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επειδή ψάχνω και εγώ καρέκλα γραφείου, προτείνετε καμία από αυτές που έχουν στα entos; Απ' ότι ξέρω κατασκευάζονται από τη sato, ελληνική εταιρεία, καλής ποιότητας.. θέλω μια να με βολεψει για πολύωρη εργασία στον υπολογιστή. https://www.entos.gr/el/home-office/karekles-grafeiou

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από πλαίσιο έχει πάρει κανείς τώρα τελευταία?
Ξέρουμε αν αντέχουν οι αφροί τους? Είμαι 80-85 κιλά.
Σκέφτομαι να αγοράσω αυτή την καρέκλα για χρήση ημιαπασχόλησης από το σπίτι.
https://www.plaisio.gr/work-karekla-grafeiou-rest-mple_4298454

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/2/2024 στις 12:47 ΜΜ, Wayward είπε

Όταν την πήρα ήταν σε προσφορά στα 550€ βγήκε τελική αν θυμάμαι καλά. (Σε προσφορά ήταν μόνο ένα συγκεκριμένο χρώμα)

 

Τι εννοείς να σε κοροιδέψουν με την τιμή; Πολύ εύκολα μπορείς να βρεις πόσο έχουν πάνω κάτω οι Haworth Zody, Fern, κλπ.

Αν σου δώσουν κάποια εξωφρενική τιμή σε σχέση με αυτά που μπορείς να βρεις με μια αναζήτηση τότε ΟΚ.

 

Οι τιμές που έδωσαν σε εμένα τότε ήταν κοντά σε αυτές που ήξερα ήδη.

 

 

https://www.asset.gr/en/products/seating/office-chairs/comforto-89
Αυτην εδώ εννοείς? Με ενδιαφέρει και εμένα να την αγοράσω αλλά μένω Θεσσαλονίκη, παρόλα αυτά είναι η μόνη για την οποία διαβάζω από όλους θετικά σχόλια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Junior22 είπε

https://www.asset.gr/en/products/seating/office-chairs/comforto-89
Αυτην εδώ εννοείς? Με ενδιαφέρει και εμένα να την αγοράσω αλλά μένω Θεσσαλονίκη, παρόλα αυτά είναι η μόνη για την οποία διαβάζω από όλους θετικά σχόλια. 

Μιας και έκλεισα ένα χρόνο με αυτή τη καρέκλα, έχω να πω ότι δεν έχει επηρεαστεί τίποτα πάνω της. Τα αφρώδη υλικά είναι ακόμα άνετα και δεν έχουν κάτσει, δεν τρίζει καθόλου, η ανάκλιση δουλεύει απροβλημάτιστα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, thanasis00 είπε

Μιας και έκλεισα ένα χρόνο με αυτή τη καρέκλα, έχω να πω ότι δεν έχει επηρεαστεί τίποτα πάνω της. Τα αφρώδη υλικά είναι ακόμα άνετα και δεν έχουν κάτσει, δεν τρίζει καθόλου, η ανάκλιση δουλεύει απροβλημάτιστα. 

Εχεις δει διαφορα στην καθημερινοτητα σου? Γιατι ο λογος που αλλαζω ειναι οι πονοι στην πλατη και αυχενα επειδη αυτη που εχω τωρα το εχει πει το ποιημα και ειναι για αποσυρση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Junior22 είπε

Εχεις δει διαφορα στην καθημερινοτητα σου? Γιατι ο λογος που αλλαζω ειναι οι πονοι στην πλατη και αυχενα επειδη αυτη που εχω τωρα το εχει πει το ποιημα και ειναι για αποσυρση.

Για τον δικό μου σωματότυπο ναι, έχω δει διαφορά. Πριν είχα μια Dromeas Action D και μια Ikea Markus, και η διαφορά είναι χαώδης, και στη στάση σώματος και στο κάθισμα. Αλλά δυστυχώς είναι κάτι που πρέπει να δοκιμάσεις για να σιγουρευτείς ότι κάνει για σένα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, thanasis00 είπε

Για τον δικό μου σωματότυπο ναι, έχω δει διαφορά. Πριν είχα μια Dromeas Action D και μια Ikea Markus, και η διαφορά είναι χαώδης, και στη στάση σώματος και στο κάθισμα. Αλλά δυστυχώς είναι κάτι που πρέπει να δοκιμάσεις για να σιγουρευτείς ότι κάνει για σένα. 

Ναι το ξέρω αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να την δοκιμάσω γιατί μένω Θεσσαλονίκη. Με βλέπω να κάνω την αγορά όπως και να έχει. Με ύψος 1.80 και ~80 κιλά φαντάζομαι πως δεν θα έχω θέμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 hours ago, Junior22 said:

https://www.asset.gr/en/products/seating/office-chairs/comforto-89
Αυτην εδώ εννοείς? Με ενδιαφέρει και εμένα να την αγοράσω αλλά μένω Θεσσαλονίκη, παρόλα αυτά είναι η μόνη για την οποία διαβάζω από όλους θετικά σχόλια. 

Σωστά αυτή είναι.

Και εγώ πολύ ευχαριστημένος από τη χρήση της, έχει πολλές δυνατότητες ρύθμισης για να βολέψεις το σώμα σου.

Γενικότερα η Zody θεωρείται από τις καλύτερες εργονομικές καρέκλες που κυκλοφορούν.

 

Υπάρχουν και αρκετά video στο ΥΤ όπου μπορείς να δεις reviews.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσίμπησα και εγώ τη Markus. Δε νομίζω να υπάρχει καλύτερη σε αυτά τα λεφτά.

Τα μπράτσα μόνο με χάλασαν και τα έβγαλα τελείως γιατί στηρίζομαι στο γραφείο έτσι κι αλλιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως η Markus πολύ οκ για τα λεφτά της και για μένα ανώτερη από την Järvfjället, αλλά κάθε φορά που πάω στη δουλειά και κάθομαι στην Mirra 2 νιώθω τη χαοτική διαφορά που υπάρχει μεταξύ μιας μέτριας και μιας μια ΚΑΛΗΣ καρέκλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Βγάζει διαφημίσεις συνέχεια, έχουν πολλές κριτικές σε Amazon (λογικά πληρωμένες)

Αν αξίζουν δεν γνωρίζω, μία που εκανα δοκιμαστικη αγορά, βγάζει 25€ μεταφορικά από το official website. Από Amazon μπορεί να είναι πιο οικονομικές οι τιμές αλλά έχουν αρκετά μεταφορικά.

https://de.sihoooffice.com/en-eus?_gl=1*1t4r8jn*_up*MQ..*_ga*MTUxMDQ0Njc5MC4xNzA5NTUzNTk0*_ga_747JGP2E64*MTcwOTU1MzU5My4xLjEuMTcwOTU1NDAxNS4wLjAuMA..&fbclid=PAAaaBcOe2jO7C84Rjo36o5CkglFhTX-rQKdtNtohP2dw5B0nyQFYELr2MlSs_aem_AXZ0Qq9FRUNmP2e-4drCWAS-OFie81i7yrB7D7fYIhVJ4UR8-yccvhv3TwEPBaVVX7RBTWPRyFf7nqjOhEiKTI4U%26utm_source%3Dfacebook%26utm_medium%3Dpaid%26campaign_id%3D120206598209150736%26ad_id%3D120206598208860736

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...