Προς το περιεχόμενο

Οδηγός Επιλογής Εργονομικής Καρέκλας


bebius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 30/01/2024 at 15:19, Niiikoc said:

Οκ συμφωνώ σε αυτό. Καμία καλή εταιρεία για Αθήνα που μπορούμε να δούμε και αν δοκιμάσουμε χωρίς να χάσουμε τον χρόνο μας πέρα δώθε ?

Δεν είμαι Αθήνα αλλά έχουν αναφερθεί στο νήμα αρκετές φορές και με μια αναζήτηση στο ίντερνετ θα τις βρεις.

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 609
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 ώρες πριν, Wayward είπε

Όπως αναφέρθηκε και παραπάνω πήγαινε στην Asset να δεις και να δοκιμάσεις. Υπάρχουν.πολλες επιλογές. 

Εγώ με τη zody είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Τι τιμή την πήρες; Γτ δεν γράφει τιμές και γι'αυτό το έχω αποκλίσει το μαγαζί. Θεωρώ οτι μπορούν να κοροϊδεύουν κόσμο έτσι.

5 ώρες πριν, prefuse είπε

Δεν είμαι Αθήνα αλλά έχουν αναφερθεί στο νήμα αρκετές φορές και με μια αναζήτηση στο ίντερνετ θα τις βρεις.

Για αυτές που έχουν πει δεν βρίσκω Αθήνα.

Εκτός από τα ΙΚΕΑ και την asset που την απέρριψα γτ δεν έχει τιμές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 30/01/2024 at 22:34, LouCi4er said:

Μην ασχολεισαι παραπανω,ας παρει ο καθενας οτι τον βολευει.Επειδη εισαι κατοχος anda καρεκλας,ειμαι σε αναζητηση εδω και λιγες μερες.Επειδη δεν καθομαι πολλες ωρες στον υπολογιστη,το πολυ 3 ωρες την μερα και οχι καθε μερα,ελεγα να μην δωσω 350-450€ για τις kaizer.Σκεφτομουν για την Phantom iii αλλα αυτο το <100 κιλα με αγχωνει καπως.Ειμαι 1,85 και 84 κιλα,δεν θελω να ειμαι στο τσιμα τσιμα αν και νομιζω και απο υψος θα εχω θεμα.Ειμαι για XL λες?

Εχω κάτσει σε όλες τις Anda και η Κaizer 3 σίγουρα δεν αξίζει τα 400 ευρώ. εγώ θα έψαχνα καμία Dark Knight κοντά στο 300ρι που βγαίνει προσφορά και ειναι πιστεύω πιο άνετη. Για την phantom που βρίσκεις στα 220 δεν θυμάμαι πόσο με βόλεψε, τώρα πρέπει να κάτσεις ο ίδιος για να κρίνεις. Γενικά πάνω απο 300 ευρώ για καρέκλα ειναι άστειο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 hours ago, Niiikoc said:

Τι τιμή την πήρες; Γτ δεν γράφει τιμές και γι'αυτό το έχω αποκλίσει το μαγαζί. Θεωρώ οτι μπορούν να κοροϊδεύουν κόσμο έτσι.

Για αυτές που έχουν πει δεν βρίσκω Αθήνα.

Εκτός από τα ΙΚΕΑ και την asset που την απέρριψα γτ δεν έχει τιμές. 

Όταν την πήρα ήταν σε προσφορά στα 550€ βγήκε τελική αν θυμάμαι καλά. (Σε προσφορά ήταν μόνο ένα συγκεκριμένο χρώμα)

 

Τι εννοείς να σε κοροιδέψουν με την τιμή; Πολύ εύκολα μπορείς να βρεις πόσο έχουν πάνω κάτω οι Haworth Zody, Fern, κλπ.

Αν σου δώσουν κάποια εξωφρενική τιμή σε σχέση με αυτά που μπορείς να βρεις με μια αναζήτηση τότε ΟΚ.

 

Οι τιμές που έδωσαν σε εμένα τότε ήταν κοντά σε αυτές που ήξερα ήδη.

 

 

Επεξ/σία από Wayward
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Strategos είπε

Εχω κάτσει σε όλες τις Anda και η Κaizer 3 σίγουρα δεν αξίζει τα 400 ευρώ. εγώ θα έψαχνα καμία Dark Knight κοντά στο 300ρι που βγαίνει προσφορά και ειναι πιστεύω πιο άνετη. Για την phantom που βρίσκεις στα 220 δεν θυμάμαι πόσο με βόλεψε, τώρα πρέπει να κάτσεις ο ίδιος για να κρίνεις. Γενικά πάνω απο 300 ευρώ για καρέκλα ειναι άστειο.

Διαβάζω σε πολλά σχόλια στο Σκρουτζ ότι άτομα με περισσότερα κιλά από εμένα και λίγο ψηλότεροι την βρίσκουν τέρμα βολική οπότε θα πάω για την phantom 3 μάλλον.Η kaizer ii θα ήταν η ιδανικη αλλά δυστυχώς δεν βγαίνει σε υφασμάτινη και την δερματίνη την φοβάμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, LouCi4er said:

Διαβάζω σε πολλά σχόλια στο Σκρουτζ ότι άτομα με περισσότερα κιλά από εμένα και λίγο ψηλότεροι την βρίσκουν τέρμα βολική οπότε θα πάω για την phantom 3 μάλλον.Η kaizer ii θα ήταν η ιδανικη αλλά δυστυχώς δεν βγαίνει σε υφασμάτινη και την δερματίνη την φοβάμαι.

πάντως η δερματίνη 3 χρονια τώρα δεν μου έχει πάθει τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Strategos είπε

πάντως η δερματίνη 3 χρονια τώρα δεν μου έχει πάθει τίποτα.

Ειναι σιγουρα πολυ καλης ποιοτητας δερματινη,απλα δεν ξερω,την φοβαμαι καπως.Τεσπα,σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

btw βγάλανε σήμερα προσφορά τα public την kaiser 3 με 360 με δωρεαν μεταφορικά(με το κουπόνι YOURPUBLIC0324), δεν είναι και κακή τιμή:

https://www.public.gr/product/home/mikroepipla/epipla-grafeioy/karekles-grafeioy/gaming-karekla-anda-seat-kaiser-iii-dermatini-xl--classic-maroon/1687387

Επεξ/σία από Strategos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κριμα που δίνουν μονο το μαξιλαράκι και δεν δίνουν δωρο κανα κράνος για τις στροφες

αυτα τα πλαινά, στην πλάτη και στο κάθισμα, ειναι πολύ βολικα, σε κρατάνε στις στροφές και σε βάζουν πάντα στην θέση σου ή θρόνο οπως τις αποκαλούν κάποιοι

 

 

 

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/2/2024 στις 12:47 ΜΜ, Wayward είπε

Όταν την πήρα ήταν σε προσφορά στα 550€ βγήκε τελική αν θυμάμαι καλά. (Σε προσφορά ήταν μόνο ένα συγκεκριμένο χρώμα)

 

Τι εννοείς να σε κοροιδέψουν με την τιμή; Πολύ εύκολα μπορείς να βρεις πόσο έχουν πάνω κάτω οι Haworth Zody, Fern, κλπ.

Αν σου δώσουν κάποια εξωφρενική τιμή σε σχέση με αυτά που μπορείς να βρεις με μια αναζήτηση τότε ΟΚ.

 

Οι τιμές που έδωσαν σε εμένα τότε ήταν κοντά σε αυτές που ήξερα ήδη.

 

 

Εν τέλει πήγα στο κατάστημα και μίλησα με τον κύριο που ήταν εκεί.

Πολύ εξυπηρετικός και πρόθυμος να βοηθήσει με οποιοδήποτε τρόπο.

Κατέληξα σε αυτή την καρέκλα που δοκίμασα και μου πρότεινε επίσης.

https://www.anatomiko.gr/office-armchairs/dir/medium-h

Μέχρι στιγμής φαίνεται πολλά υποσχόμενη μπορώ να πω. Είναι καρέκλα εργασίας και όχι παιχνιδιού.

Θα επανέλθω μετά απ' καιρό για να γράψω κριτική για αυτή την καρέκλα μήπως και βοηθήσω και εγώ κανέναν.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 hours ago, Niiikoc said:

Εν τέλει πήγα στο κατάστημα και μίλησα με τον κύριο που ήταν εκεί.

Πολύ εξυπηρετικός και πρόθυμος να βοηθήσει με οποιοδήποτε τρόπο.

Κατέληξα σε αυτή την καρέκλα που δοκίμασα και μου πρότεινε επίσης.

https://www.anatomiko.gr/office-armchairs/dir/medium-h

Μέχρι στιγμής φαίνεται πολλά υποσχόμενη μπορώ να πω. Είναι καρέκλα εργασίας και όχι παιχνιδιού.

Θα επανέλθω μετά απ' καιρό για να γράψω κριτική για αυτή την καρέκλα μήπως και βοηθήσω και εγώ κανέναν.

Να τη χαρείς!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω πως και εγώ κατέληξα ύστερα από καιρό και πήρα της Ergoaction την Action Chair VX black. Το κακό είναι ότι θα την λάβω μετά τις 15 Φλεβάρη, διότι είναι σ'έλλειψη.

Την έχει κάποιος να μοιραστεί την εμπειρία του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/12/2023 στις 5:01 ΜΜ, kostasgr78 είπε

Σε συνέχεια της άσχημης εμπειρίας μετά από 1 χρόνο με την IKEA Jarvfjallet που περιέγραψα παραπάνω (για το προβληματικό κάθισμα που μουδιάζεις), είπα να δοκιμάσω λίγο μερικές ErgoAction από κοντά.

Η πολυδιαφημισμένη Action VX δεν μου ταίριαξε στο βάθος του καθίσματος. Αρκετό μέρος του μηρού είναι έξω από το κάθισμα, οπότε είναι από τα «αποδυτήρια» λάθος η στήριξη του καθίσματος.
(Να το ξέρουν αυτό όσοι είναι κάποιου ύψους)

Επιτόπου δοκίμασα τα μοντέλα Comfort, Luna και ErgoHuman με soft κάθισμα. Η 2 πρώτες είναι στα 300- και 300+, ενώ η τελευταία ξεφεύγει στα 500+.

Μού ταίριαξε το μοντέλο Luna και ήθελα να ρωτήσω αν την έχει κανείς για αρκετό καιρό, να μάς πει εμπειρίες από το κάθισμα κυρίως στην πορεία του χρόνου. Ευχαριστώ πολύ.

'Εχω πάρει την ErgoAction Luna εδώ και κάποιο διάστημα και θα επανέρθω στο επόμενο διάστημα με την πρώτη εμπειρία από καθημερινή χρήση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...