Προς το περιεχόμενο

LIDL storyland figures


SCORPIONE69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προφανώς έχει την σημασία του σε ποιον άνθρωπο θα πέσεις. Κι εγώ μια φορά με ψώνια 50€ πήρα 5 κουπόνια ενώ 2-3 επόμενες φορές με 23€ δεν μου έδωσαν....

Αλλά το να έχεις τα κουπόνια και να σου αρνούνται την φιγούρα γιατί δεν έχουν έντυπο να τα κολλήσουν, πάει πολύ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 341
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα κ μπραβο σας παιδια για την υπεροχη δουλεια που κανατε!!
εχω ενα προβλημα με την κα Santa. Εχω ηχογραφησει κανονικα ιστορια μεσω του κινητου κ την εχω αποθηκευσει. Οταν παω να κανω συγχρονισμο το κουτι στο pc, ενω με ολες τις φιγουρες το κανει με επιτυχια, οταν βαζω τον κωδικο της Santa μου βγαζει αποτυχια κ δε μπορει να περασει το παραμυθι της μεσα. Τι κανω λαθος??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, wizarde είπε

Καλησπερα κ μπραβο σας παιδια για την υπεροχη δουλεια που κανατε!!
εχω ενα προβλημα με την κα Santa. Εχω ηχογραφησει κανονικα ιστορια μεσω του κινητου κ την εχω αποθηκευσει. Οταν παω να κανω συγχρονισμο το κουτι στο pc, ενω με ολες τις φιγουρες το κανει με επιτυχια, οταν βαζω τον κωδικο της Santa μου βγαζει αποτυχια κ δε μπορει να περασει το παραμυθι της μεσα. Τι κανω λαθος??

Mην σκας...ετσι ειναι ολες οι κ.Σαντα ....εχει πεσει ο σερβερ στον οποιο αποθηκευονται τα παραμυθια και κολανέ σε όλους! ισως καποιοι στην αρχη καταφεραν κ εγραψαν καποιο παραμυθι απο εκει κ περα... τελος ! εγω ηχογραφησα κατι κ δεν το παιζει ουτε στο κινητό μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kisto είπε

Mην σκας...ετσι ειναι ολες οι κ.Σαντα ....εχει πεσει ο σερβερ στον οποιο αποθηκευονται τα παραμυθια και κολανέ σε όλους! ισως καποιοι στην αρχη καταφεραν κ εγραψαν καποιο παραμυθι απο εκει κ περα... τελος ! εγω ηχογραφησα κατι κ δεν το παιζει ουτε στο κινητό μου!

μου κανες την καρδια περιβολι τωρα... πως θα το πω αυτο στον μικρο?? με εχει τρελανει χαχαχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου καταφέρατε κ τα αποκωδικοποιήσατε ποσο δύσκολο είναι για κάποιον να κανει σε exe  τους κώδικες; και να μπορουμε απλα κ ευκολα με ενα πανελακί να εισαγουμε mp3  να το βγαζει smp κ το αντιθετο (εστω οτι το Mp3 το εχουμε προετοιμάσει σε ID3  https://kid3.kde.org/   )  h τουλαχιστον να μας εβγαζε ενα βιντεακι με το πως τρεχετε σε windows αυτα τα script...

1 λεπτό πριν, wizarde είπε

μου κανες την καρδια περιβολι τωρα... πως θα το πω αυτο στον μικρο?? με εχει τρελανει χαχαχ

κανε μια τσατσια... το hxeio δουλευει κ ως bluetooth εξωτερικο ηχειο .. συνδεσε το με το κινητο.. (μεσω bluetooth) ανοιξε youtube k bale ena paramithi i ena tragoudi... to hxeio tha paizei..k esy προσποιήσου οτι το κανει η φιγούρα :P xazompampades for ever! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατεβαζεις σε κινητο andoid με nfc το chrome dev απο playstore και ανοιγεις αυτο το λινκ

https://oyooyo.github.io/audiocube/devices/storyland/nfc_webapp/

διαλεγεις ποια φιγουρα θελεις κ σε αυτη μετατρεπει μια αλλη φιγουρα ή ενα κενο nfc barcode και εισαι ετοιμος!!
 

πως μπορουμε αντι για τις υπαρχουσες, να βαλουμε αλλα αρχεια ηχου??

28 λεπτά πριν, kisto είπε

Αφου καταφέρατε κ τα αποκωδικοποιήσατε ποσο δύσκολο είναι για κάποιον να κανει σε exe  τους κώδικες; και να μπορουμε απλα κ ευκολα με ενα πανελακί να εισαγουμε mp3  να το βγαζει smp κ το αντιθετο (εστω οτι το Mp3 το εχουμε προετοιμάσει σε ID3  https://kid3.kde.org/   )  h τουλαχιστον να μας εβγαζε ενα βιντεακι με το πως τρεχετε σε windows αυτα τα script...

κανε μια τσατσια... το hxeio δουλευει κ ως bluetooth εξωτερικο ηχειο .. συνδεσε το με το κινητο.. (μεσω bluetooth) ανοιξε youtube k bale ena paramithi i ena tragoudi... to hxeio tha paizei..k esy προσποιήσου οτι το κανει η φιγούρα :P xazompampades for ever! 

χαχαχαχα θα το παρει χαμπαρι κ μετα θα με παρει στο κηνυγι ☺️☺️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα παιδια καταφερα να γραψω τον κωδικα να μετατρεψει τα smp se mp3 kai paizoun και καταφερα και τα mp3 se smp αλλα δεν παιζει.. κατι κανω λάθος στην μετατροπή των mp3.. μπορει καποιος να με βοηθήσει? αποθηκευσα με το audacity ακριβως όπως περιγράφουν στην δευτερη καρτελα δεν πείραξα κατι.. μετα κατεβασα και το kid3 αλλα κ παλι δεν εβγαλα πολυ ακρη..

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα και πάλι, επανέρχομαι με ένα update και ένα reminder 😅

Update:

Το πρόγραμμα για μετατροπή από SMP σε MP3 (και το αντίστροφο) είναι πλέον συμβατό με το ηχείο και τα αρχεία του Lidl (και όχι μόνο).

Τη νέα έκδοση θα τη βρείτε εδώ😉

Πως θα το χρησιμοποιήσετε:

1. Κατεβάζετε το zip και το αποσυμπιέζετε.

2. Τρέχετε το αρχείο Smp2Mp3 - Προσοχή: Την πρώτη φορά ίσως σας βγάλει warning για άγνωστο source. Επίσης θα σας ρωτήσει να διαλέξετε μεταξύ του eng.lan (για αγγλικά) και του spa.lan (για ισπανικά).

Spoiler

2.png.c7f4f8e9f7f4a58ca718e13030dc5020.png

3. Αφού ανοίξει το πρόγραμα ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΒΗΜΑ! Πάτε configuration -> Change encryption key

Spoiler

3.png.3b9f9897346fb7b28bbd514fee3756ca.png

4. Στο παραθυράκι που θα ανοίξει, κάνετε δεξί κλικ στο "κενό" και επιλέγετε Lidl Storyland decrypt (για να μετατρέψετε SMP σε MP3) ή Lidl Storyland encrypt (για να μετατρέψετε κάποιο MP3 σε SMP).

Spoiler

4.png.34c8eee1e40be252f5cc20dbf0102df2.png

5. Επιλέγουμε το αρχείο που θέλουμε να μετατρέψουμε και πατάμε convert. Εάν θέλουμε να κάνουμε "μαζική" μετατροπή χρησιμοποιούμε την επιλογή "Convert all files in a directory".

Spoiler

5.png.8846673ed88fd0a9ea05a8b5d1257ad4.png

Έξτρα επιλογές: Μπορείτε να ακούσετε το αρχείο πριν τη μετατροπή (είτε το smp είτε το mp3) καθώς και εάν θέλετε υπάρχει και η δυνατότητα να κάνετε normalize τα αρχεία.

Αυτάααα. Ελπίζω να φανεί χρήσιμο σε όλους τους μπαμπάδες και μαμάδες του φόρουμ 🙃

Reminder:

Δεν έχει κανείς τη συλλογή των audiotales στα ελληνικά; Όπως είπα και σε προηγούμενο post είμαι εξωτερικό και έχουμε την αντίστοιχη συλλογή εδώ αλλά μας ενδιαφέρει η μικρή να εξασκεί και την ελληνική.. Τα μόνα που βρήκα είναι αυτά εδώ, αλλά θα με ενδιέφεραν και τα υπόλοιπα SMP... 🙏

Ευχαριστώ και πάλι!

 

Επεξ/σία από noasgr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/1/2021 στις 7:26 ΜΜ, mandos είπε

κωδικοποιήσε το εσυ με το τροπο απο το github στο τραγούδι της κυριας Σαντα και βαλτο στο ηχειο μεσω usb

 

11 ώρες πριν, noasgr είπε

Καλησπέρα και πάλι, επανέρχομαι με ένα update και ένα reminder 😅

Update:

Το πρόγραμμα για μετατροπή από SMP σε MP3 (και το αντίστροφο) είναι πλέον συμβατό με το ηχείο και τα αρχεία του Lidl (και όχι μόνο).

Τη νέα έκδοση θα τη βρείτε εδώ😉

Πως θα το χρησιμοποιήσετε:

1. Κατεβάζετε το zip και το αποσυμπιέζετε.

2. Τρέχετε το αρχείο Smp2Mp3 - Προσοχή: Την πρώτη φορά ίσως σας βγάλει warning για άγνωστο source. Επίσης θα σας ρωτήσει να διαλέξετε μεταξύ του eng.lan (για αγγλικά) και του spa.lan (για ισπανικά).

  Απόκρυψη περιεχομένων

2.png.c7f4f8e9f7f4a58ca718e13030dc5020.png

3. Αφού ανοίξει το πρόγραμα ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΒΗΜΑ! Πάτε configuration -> Change encryption key

  Απόκρυψη περιεχομένων

3.png.3b9f9897346fb7b28bbd514fee3756ca.png

4. Στο παραθυράκι που θα ανοίξει, κάνετε δεξί κλικ στο "κενό" και επιλέγετε Lidl Storyland decrypt (για να μετατρέψετε SMP σε MP3) ή Lidl Storyland encrypt (για να μετατρέψετε κάποιο MP3 σε SMP).

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

4.png.34c8eee1e40be252f5cc20dbf0102df2.png

5. Επιλέγουμε το αρχείο που θέλουμε να μετατρέψουμε και πατάμε convert. Εάν θέλουμε να κάνουμε "μαζική" μετατροπή χρησιμοποιούμε την επιλογή "Convert all files in a directory".

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

5.png.8846673ed88fd0a9ea05a8b5d1257ad4.png

Έξτρα επιλογές: Μπορείτε να ακούσετε το αρχείο πριν τη μετατροπή (είτε το smp είτε το mp3) καθώς και εάν θέλετε υπάρχει και η δυνατότητα να κάνετε normalize τα αρχεία.

Αυτάααα. Ελπίζω να φανεί χρήσιμο σε όλους τους μπαμπάδες και μαμάδες του φόρουμ 🙃

Reminder:

Δεν έχει κανείς τη συλλογή των audiotales στα ελληνικά; Όπως είπα και σε προηγούμενο post είμαι εξωτερικό και έχουμε την αντίστοιχη συλλογή εδώ αλλά μας ενδιαφέρει η μικρή να εξασκεί και την ελληνική.. Τα μόνα που βρήκα είναι αυτά εδώ, αλλά θα με ενδιέφεραν και τα υπόλοιπα SMP... 🙏

Ευχαριστώ και πάλι!

 

μπραβο για τη δουλεια που εκανες!! αλλα εχω προβλημα.

το αρχειο mp3 θελει καποια προετοιμασια πριν τη μετατροπη του σε smp μεσω της εφαρμογης?

 

θα ψαξω να βρω τη συλλογη audiotales και θα σε ενημερωσω..

Στις 24/1/2021 στις 7:26 ΜΜ, mandos είπε

κωδικοποιήσε το εσυ με το τροπο απο το github στο τραγούδι της κυριας Σαντα και βαλτο στο ηχειο μεσω usb

δυστυχως δε βγαζω ακρη με την κωδικοποιηση γιατι δεν εχω ιδεα απο python. δοκιμαζω τoν τροπο που μας ειπε ο noas..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, wizarde said:

 

μπραβο για τη δουλεια που εκανες!! αλλα εχω προβλημα.

το αρχειο mp3 θελει καποια προετοιμασια πριν τη μετατροπη του σε smp μεσω της εφαρμογης?

δυστυχως δε βγαζω ακρη με την κωδικοποιηση γιατι δεν εχω ιδεα απο python. δοκιμαζω τoν τροπο που μας ειπε ο noas..

Θες να μου στείλεις το mp3 που δοκιμάζεις;

Quote

θα ψαξω να βρω τη συλλογη audiotales και θα σε ενημερωσω..

Τέλεια, σε ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, noasgr είπε

Θες να μου στείλεις το mp3 που δοκιμάζεις;

Τέλεια, σε ευχαριστώ πολύ!

μηπως φταει οτι του αλλαξα ονομα αφου εγινε smp? δηλαδη μηπως θελει μετονομασια οσο ειναι mp3?

στειλε μου ενα μαιλ να στο στειλω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 minutes ago, wizarde said:

μηπως φταει οτι του αλλαξα ονομα αφου εγινε smp? δηλαδη μηπως θελει μετονομασια οσο ειναι mp3?

στειλε μου ενα μαιλ να στο στειλω..

https://easyupload.io/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/1/2021 στις 11:22 ΜΜ, DahlunaSphinx είπε

το 0027 δεν παίζει ακούγεται μόνο θόρυβος τικ τικ κτλ. Κατά τα άλλα είμαι πολύ χαρούμενη και ευχαριστώ πολύ! Θα πειραματιστω τώρα να φτιάξω και δικά μου αρχεία!

@DahlunaSphinx το 0027 παιζει σε εμένα τον παπαγάλο και την πιπινέζα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...