Προς το περιεχόμενο

Οικονομικό Cabrio αμάξι!


JiovanniGeorgeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 142
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 9/1/2021 στις 3:16 ΜΜ, WireFire είπε

μικτη?

Όχι βέβαια, όλα τα άλλα όμως ναι. Είναι πιο ακριβή η INTERAM, δεν μπόρεσε να ΒΡΕΙ το Ford το "ANYTIME" για αυτό ίσως.

Στις 9/1/2021 στις 10:43 ΜΜ, 1988panos2171 είπε

Αν σου αρέσει το micra έχε το στις πρώτες επιλογές. Είναι αξιόπιστο και η οροφή του δε έβγαλε θέματα. 

Το φαντάζομαι. Παντοδύναμος ο Ιάπωνας λένε όλοι, σε ΟΛΑ τα μοντέλα διαβάζω ή ακούω ποιότητα.. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για το παραπάνω, είναι σημαντικό για μένα το review σου.

21 ώρες πριν, Salvation81 είπε

Με αυτα που διαβαζω εγω λεω να πας σε Πεζο 2.

Δε μπορεί να είναι τόσο τραγικά τα πράγματα. Έχουν πέσει οι τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, JiovanniGeorgeo είπε

Όχι βέβαια, όλα τα άλλα όμως ναι. Είναι πιο ακριβή η INTERAM, δεν μπόρεσε να ΒΡΕΙ το Ford το "ANYTIME" για αυτό ίσως.

Κατι δεν κανεις καλα, 200 παντως το 6μηνο για αυτο το αμαξι δεν υπηρχε περιπτωση χωρις μικτη. Μου φανηκε περιεργο. Οποτε εκατσα και το εψαξα

 

ka.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Με συγκινεί το ενδιαφέρον σου..

Με πήρε φίλος το ΄Σάββατο, και του είπαν ΕΝΤΕΛΩΣ τυχαία πως πουλούσε ένας δικός του Ford Streetka (γυναίκα χρήστης φυσικά..), και μετά από 4 ώρες του είπε το έδωσε χωρίς πολλά πολλά στα 3.000€ το φελέκι μου.. Κάθε εμπόδιο για καλό.

 

Άρα συνεχίζω να ψάχνω OPEL TIGRA / FORD STREETKA..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, JiovanniGeorgeo είπε

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Με συγκινεί το ενδιαφέρον σου..

Με πήρε φίλος το ΄Σάββατο, και του είπαν ΕΝΤΕΛΩΣ τυχαία πως πουλούσε ένας δικός του Ford Streetka (γυναίκα χρήστης φυσικά..), και μετά από 4 ώρες του είπε το έδωσε χωρίς πολλά πολλά στα 3.000€ το φελέκι μου.. Κάθε εμπόδιο για καλό.

 

Άρα συνεχίζω να ψάχνω OPEL TIGRA / FORD STREETKA..

Ασχετα αν καποιοι πεταχτουν να με φανε εγω δεν θα επαιρνα αμαξι που το ειχε γυναικα. Ρωτα μηχανικους να σου πουν το γιατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Ασχετα αν καποιοι πεταχτουν να με φανε εγω δεν θα επαιρνα αμαξι που το ειχε γυναικα. Ρωτα μηχανικους να σου πουν το γιατι.

Τσουβαλιαζεις τις γυναίκες. Στατιστικά και τα δύο φύλα παρουσιάζουν τσιφουτια και ζημιές στα αμάξια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/1/2021 στις 1:59 ΜΜ, JiovanniGeorgeo είπε

Σεβαστό, και μακάρι να έχω το TIGRA σαν καλή εναλλακτική γιατί τελικά βλέπω πως ΚΑΙ η ασφάλιση θα μου πάει ο κούκος αηδόνι.. 200 / 6μηνο τουλάχιστον. Άλλη ασφαλιστική δεν έβρισκε ΚΑΝ το FordStreetka και μου έλεγε δεν ασφαλίζεται LOL.

 

Το φελέκι μου δηλαδή..

 

Αν καίει αυτή η πιπούλα το Streetka φαντάσου τι θα κάνει το MX5.. λέω..

...γενικότερα για τα cabrio υπάρχει προσαύξηση στα ασφάλιστρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, SchinasN είπε

Τσουβαλιαζεις τις γυναίκες. Στατιστικά και τα δύο φύλα παρουσιάζουν τσιφουτια και ζημιές στα αμάξια

Μπλα Μπλα Μπλα, αυτα τα εχουμε πει 10000000 φορες, οι μηχανικοι ειναι ξεκαθαροι (αν η αποψη καποιου δεν σου αρκει ρωτα εναν και θα σου πει). Το να στρουμφοκαμιλιζουμε στην εποχη του Political Correctness εμενα δεν με αγγιζει.

ΥΓ: Εξαιρεσεις παντα υπαρχουν, δεν πας ομως να σκασεις χοντρα τα χρηματα σου με την ελπιδα πως θα πεσεις πανω στο 10%.

Επεξ/σία από Salvation81
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

 Το να στρουμφοκαμιλιζουμε στην εποχη του Political Correctness εμενα δεν με αγγιζει.

 

Δεν είναι απο τα Στρουμφάκια αλλα απο τις στρουθοκαμήλους. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ukforthemoment είπε

Δεν είναι απο τα Στρουμφάκια αλλα απο τις στρουθοκαμήλους. 

To autocorrect μαμιεται αλλα μια χαρα καταλαβαν ολοι θεωρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ η αλήθεια είναι όσο και αν είμαι φανατικά αντισεξιστής, οι γυναίκα, πόσο μάλλον στη χώρα μας καθώς μεγαλώνει και τις δίνονται κατά κόρον κούκλες να παίζει και όχι παιχνίδια που αφορούν την αναλογία, έχουν το κάτω χέρι στο να είναι αιλουροειδή με έναν τόνο. Gaming helps a lot actually.

 

Στο θέμα. 

 

ΜΑΓΚΕΣ ΝΟΜΊΖΩ ΠΩΣ ΤΟ ΒΡΉΚΑ.

 

https://www.car.gr/28584186-mg-tf-tf115

 

Παω να το δω τη Πέμπτη, να το οδηγήσω κανα 15 και να πάμε να το σηκώσουμε. Ο άνθρωπος μου, που είναι μηχανικός θα το πάμε λέει σε κάποιον που είναι φορντά. Για TIGRA με πήγαινε σε Opelά αλλά μάλλον τώρα δε βρίσκεται έγκαιρος και ανησυχώ. Λέει είναι 30 έτη μηχανικός, πολύ έμπειρος.

 

Τα αρνητικά που βρήκα; Μηδαμινό Πορτ μπαγκάζ, και φυσικά τα κυβικά και η κατανάλωση του.

 

Θετικά; Μην κάτσω να αριθμίσω. Θα είναι έντονη εμπειρία. Είναι και λίγο μεγάλο. Δείχνει σαν το Almera του πατέρα μου από τις φωτο ρε γαμώτο.

 

Εσείς τι λέτε για αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι να πας σε διθέσιο τότε κοίτα το ΜΧ5. Στο MG δεν υπάρχει κάτι που να μην χαλάει. Κατά πάσα πιθανότητα βέβαια θα έχουν αλλαχτεί σχεδον τα πάντα από προηγούμενους ιδιοκτήτες αλλά αυτό δε σημαίνει ότι κάτι δε μπορεί να ξαναχαλάσει. Γενικά είναι από τα πιο αναξιόπιστα αυτοκίνητα και για κάποιον που δεν έχει γνώσεις και διάθεση να ψάχνει ανταλλακτικά από δω κι από κει είναι κακή επιλογή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αλλά έχω βρει άνθρωπο που ξέρει. Του ψάχνω με τέτοιο δέος το πισί, και θεωρώ πως θα μου στεκόταν με τα τηλέφωνα του.

 

Εμένα γιατί παντού μου φαίνεται πως λένε για H E A D   G A S K ET 100% failure όπως λες, το οποίο θα έχει αλλαχτεί ήδη και θα το ελέγξω. Επίσης μου είπε πως πριν 3 έτη άλλαξε μπιλιοφόρους, και ιμάντα τρόμπα νερού @100k χλμ και είναι 120k χλμ.

 

Κοίτα, το ξέρω πως το MX-5 θεωρείτε ανώτερο στη κατηγορία, αλλά είναι και 1.8. Πάω να βγάλω τα μάτια μου.. δεν είμαι καν τόσο γκαζιάρης. Δείχνει καλοσυντηρημένο και λένε πως η μηχανή και τα φρένα του είναι top, και πως δεν χαλάνε.

 

Δε ξέρω.. δεν αξίζει 3k; θα βάλω και ένα stand πάνω από το καπό πίσω για τα ταξίδια να βάζω τη κιθάρα, και πιστεύω θα είναι καλός σύντροφος.. :(

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...