Προς το περιεχόμενο

[Ερώτηση] Επίδομα Θέρμανσης


IRADev

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα 25/3 αναρτήθηκε ο λογαριασμός μου στο site της ΖΕΝΙΘ.Πείτε μου παρακαλώ,τι πρέπει να κάνω ακριβώς και μέχρι πότε έχω περιθώριο να ανεβάσω τον λογαριασμό στην πλατφόρμα γιά την επιδότηση;Είμαι δικαιούχος και έχω ανεβάσει ήδη
δύο λογαριασμούς αερίου,του Νοεμβρίου και του Ιανουαρίου.Κάτι διαβάζω για τροποποιητική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

σχετικα με τα παραστατικα , εγω που ειμαι σε κατοικια που μου την διαθετει η οικογενεια μου και το ειχα δηλωσει στην αρχικη αιτηση , αλλα τωρα εμφανιζεται το πατρικο μου , τι μπορω να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα σας,

 

εγω στην αρχικη αιτηση(που ειχε εγκριθει) ειχα δηλωσει οτι ειμαι σε σπιτι που μου το παραχωρουν δωρεαν, αλλα τωρα στα εγγραφα , μου ζηταει λογαριασμο απο το πατρικο , που δεν μενω . που μπορω να το διευθετησω αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kostakiss είπε

καλησπερα σας,

 

εγω στην αρχικη αιτηση(που ειχε εγκριθει) ειχα δηλωσει οτι ειμαι σε σπιτι που μου το παραχωρουν δωρεαν, αλλα τωρα στα εγγραφα , μου ζηταει λογαριασμο απο το πατρικο , που δεν μενω . που μπορω να το διευθετησω αυτο?

Τι δουλειά έχει το πατρικό και που εμπλέκεται στην υπόθεση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το πατρικό εμπλέκεται φαντάζομαι γιατί ποτέ δε το είχαμε πειράξει , ακόμα και όταν νοίκιαζα αλλού, αλλά έλα που τώρα εμφανίστηκε στο επίδομα .

Υς: στην αίτηση είχα δηλώσει κανονικά αριθμό παροχής ρεύματος και ότι παραχωρείται δωρεάν , το οποίο θα το δηλώναμε και στις δηλώσεις του 2020.

 

υς2: βρήκα αυτό 

 * Αν στη λίστα των οικισμών δεν εμφανίζεται αυτός που αντιστοιχεί στην παροχή σας επικοινωνήστε με το Κέντρο Εξυπηρέτησης Φορολογουμένων στο 2131621000 ή στο mail [email protected]

 

Επεξ/σία από kostakiss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, kostakiss είπε

καλησπερα σας,

 

εγω στην αρχικη αιτηση(που ειχε εγκριθει) ειχα δηλωσει οτι ειμαι σε σπιτι που μου το παραχωρουν δωρεαν, αλλα τωρα στα εγγραφα , μου ζηταει λογαριασμο απο το πατρικο , που δεν μενω . που μπορω να το διευθετησω αυτο?

Ωραία.

Δώσε τον λογαριασμό του πατρικού.

Που είναι το ΠΡΟΒΛΗΜΑ ? Μένει άλλος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, GREGORYMO said:

Ωραία.

Δώσε τον λογαριασμό του πατρικού.

Που είναι το ΠΡΟΒΛΗΜΑ ? Μένει άλλος ?

Μένει η μητέρα μου και ο λογαριασμός είναι στα στοιχεία της μητέρας μου ,

 

εγω είχα δηλώσει (εκτός αν έκανα λάθος) , αριθμό παροχής του σπιτιού που μου παραχωρεί δωρεάν η μητέρα μου , όπου έχω και τους λογαριασμούς στα στοιχεία μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μια ερώτηση αν μπορείτε να βοηθήσετε. Σε πολυκατοικία με πετρέλαιο είχαν γίνει κανονικά οι δηλώσεις και μας εμφανίζει σαν δικαιούχους. Δεν έχει πάρει κανείς μας όμως ούτε 1η ούτε 2η δόση. Τι πρέπει να κάνουμε; Τι μπορεί να έχει γίνει λάθος;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/5/2021 στις 8:45 ΠΜ, archimidis είπε

Μια ερώτηση αν μπορείτε να βοηθήσετε. Σε πολυκατοικία με πετρέλαιο είχαν γίνει κανονικά οι δηλώσεις και μας εμφανίζει σαν δικαιούχους. Δεν έχει πάρει κανείς μας όμως ούτε 1η ούτε 2η δόση. Τι πρέπει να κάνουμε; Τι μπορεί να έχει γίνει λάθος;

μια από τα ίδια. Η πολυκατοικία σαν κτίριο έχει φτιαχτεί σωστά από αρμόδιο γραφείο , η δήλωση από τον λογιστή έγινε κανονικά κ ήταν δεκτή από το σύστημα και από το βενζινάδικο φαίνονται όλα κάλα.

Μα είναι δυνατόν να μην υπάρχει ένας αριθμός επικοινωνίας ή ένα mail να μπορούμε να στείλουμε να βγάλουμε άκρη?

Θα χάσω έτσι για έναν άγνωστο λόγο 150-200 εύρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει καταβληθεί και η δεύτερη δόση... 

Κάποιο λάθος θα έχει υπάρξει στα στοιχεία... Κάποιο προβλημα , από την διαχείριση, από τον λογιστή, από τον πρατηριουχο κτλπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε εμάς το λογιστικό γραφείο που έχει αναλάβει την πολυκατοικία λέει ότι τα έχει κάνει σωστά και ότι και ο πρατηριουχος τα έκανε και αυτός σωστό και βλέπει το τιμολόγιο αγοράς σωστό. Αυτό που δεν μπορείς να ψαχτείς παραπάνω είναι τραγικό. Θα χάσουμε όλη η πολυκατοικία το επίδομα πρώτη φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...