Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, satyllas said:

Ερώτηση. Γιατί στο εδώ νήμα δεν γίνεται κουβέντα να κλειδώσουμε σε σταθερο, όπως γίνεται στο δίπλα που αφορά το ρεύμα; Δεν θεωρείτε ότι είμαστε ήδη πολύ χαμηλά;

Γιατί ΔΕΗ (50 ευρώ δώρο στο control) και Elpedison (120ευρώ δώρο στο αέριο αν έχεις και οποιοδήποτε πρόγραμμα στο ρεύμα), ξήλωσαν τη ρήτρα αποχώρησης στα σταθερά του αερίου συμμορφώμενοι (επιτέλους) με τη νομοθεσία.

Δε λέμε να κάτσουμε επ'αόριστον... εννοείται σύντομο πέρασμα το καλοκαίρι που δεν έχουμε μεγάλη καταναλωση.

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά off topic, αλλά εδώ υπάρχει η γνώση ...

Μου έκσασε ένα χαρτί από ΕΔΑ (πλέον enaon) να τους στείλω φύλλο ελέγχου καυσαερίων σε ισχύ γιατί αλλιώς θα μου κόψουν το αέριο (λέμε τώρα). Αν λέει το έχουν ήδη να αγνοήσω την επιστολή. Και πού διάολο ξέρω εγώ τι έχουν και τι δεν έχουν;

Επειδή δε θέλω να κάνω τη συντήρηση τώρα, αλλά μετά το καλοκαίρι, (άσε που δε γουστάρω και τα νταβατζιλίκια), γνωρίζει κάποιος την ισχύ του προηγούμενου φύλλου; Ή παίζει να μην το έστειλε ποτέ ο καυστηρατζής; Ψιλλιάζομαι πάντως πως έχουν στείλει μαζικά τέτοιες επιστολές σε όσους δεν έχουν πρόσφατο φύλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

το double fix της ελπε προϋποθέτει να πας σαν νεος πελατης στο ρευμα?

γιατί στο ρεύμα είμαι ηδη Ελπε έχοντας προλάβει τα 50 + 20x5

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, ruudy said:

Καλησπέρα,

το double fix της ελπε προϋποθέτει να πας σαν νεος πελατης στο ρευμα?

γιατί στο ρεύμα είμαι ηδη Ελπε έχοντας προλάβει τα 50 + 20x5

 

Πάρε τηλεφωνο και ρώτα (η befon θα το σηκώσει). Aυτό που σε νοιάζει είναι να σου σου στείλουν στο email αυτό το έντυπο... ώστε να το συμπληρώσεις, να το υπογράψεις και να το στείλεις πίσω. Κι εννοείται κρατάς τα email και το εισερχόμενο και το απεσταλμένο και καλό είναι να εκτυπωσεις τα email σε pdf, για να μη τα σβήσεις κατά λάθος.

 

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, lordvec είπε

Σχετικά off topic, αλλά εδώ υπάρχει η γνώση ...

Μου έκσασε ένα χαρτί από ΕΔΑ (πλέον enaon) να τους στείλω φύλλο ελέγχου καυσαερίων σε ισχύ γιατί αλλιώς θα μου κόψουν το αέριο (λέμε τώρα). Αν λέει το έχουν ήδη να αγνοήσω την επιστολή. Και πού διάολο ξέρω εγώ τι έχουν και τι δεν έχουν;

Επειδή δε θέλω να κάνω τη συντήρηση τώρα, αλλά μετά το καλοκαίρι, (άσε που δε γουστάρω και τα νταβατζιλίκια), γνωρίζει κάποιος την ισχύ του προηγούμενου φύλλου; Ή παίζει να μην το έστειλε ποτέ ο καυστηρατζής; Ψιλλιάζομαι πάντως πως έχουν στείλει μαζικά τέτοιες επιστολές σε όσους δεν έχουν πρόσφατο φύλλο.

κάτι ανάλογο μου είχαν στείλει για διαφορετικό έλεγχο και επικοινώνησα με ΔΕΔΑ και τον μηχανικό εγκατάστασης. τελικά, δεν ήταν τπτ ανησυχητικό και το διαπίστωσαν καθυστερημένα στη ΔΕΔΑ. γι αυτό λένε αγνοήστε την επιστολή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οπότε τα 120 με το σταθερό αέριο της ΕΛΠΕ χωρίς ρήτρα αποχώρησης σε συνδυασμό με το Smart στο ρεύμα είναι το τελευταίο καλό δώρο για τουρισμό που μας απέμεινε. Πάρτε όσο προλαβαίνετε.

Επεξ/σία από doomnx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/4/2024 στις 1:28 ΠΜ, ekrepali είπε

ξήλωσαν τη ρήτρα αποχώρησης στα σταθερά του αερίου συμμορφώμενοι (επιτέλους) με τη νομοθεσία.

Μπορείς να με βοηθήσεις με κάποια λινκς για να διαβάσω σχετικά; Την προηγούμενη βδομάδα στο chat της Elpedison μου είπαν για ρήτρα αποχώρησης 10€/υπολοιπομενο μήνα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 minutes ago, stavros_ace said:

Μπορείς να με βοηθήσεις με κάποια λινκς για να διαβάσω σχετικά; Την προηγούμενη βδομάδα στο chat της Elpedison μου είπαν για ρήτρα αποχώρησης 10€/υπολοιπομενο μήνα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Τα παραθέσαμε στις προηγούμενες σελίδες... στο fix έβγαλαν τη ρήτρα  και το επιβεβαίωσε η συμφορουμητισσα @magdalhnh

Σημασία δεν έχει τι λένε στο chat  αλλά τι θα σου πούνε στην ηχογραφημένη συνομιλία και τη γραπτή συμβαση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, doomnx said:

Οπότε τα 120 με το σταθερό αέριο της ΕΛΠΕ χωρίς ρήτρα αποχώρησης σε συνδυασμό με το Smart στο ρεύμα είναι το τελευταίο καλό δώρο για τουρισμό που μας απέμεινε. Πάρτε όσο προλαβαίνετε.

Αδερφέ, να φανταστώ ότι αν εισαι στο BENEFIT της ΔΕΗ δεν συμφερει να αποχωρησεις για ELPEDISON για τα δώρα? ? (υπαρχει ηδη παροχή στο ρευμα σε ELPEDISON)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, S90 είπε

Αδερφέ, να φανταστώ ότι αν εισαι στο BENEFIT της ΔΕΗ δεν συμφερει να αποχωρησεις για ELPEDISON για τα δώρα? ? (υπαρχει ηδη παροχή στο ρευμα σε ELPEDISON)

Συμφέρει να πάρεις τα 120 και να ξαναφύγεις, έτσι κι αλλιώς πάνε για κόψιμο κι αυτά από ό,τι βλέπουμε...

2 ώρες πριν, stavros_ace είπε

Μπορείς να με βοηθήσεις με κάποια λινκς για να διαβάσω σχετικά; Την προηγούμενη βδομάδα στο chat της Elpedison μου είπαν για ρήτρα αποχώρησης 10€/υπολοιπομενο μήνα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Τα παραθέσαμε στις προηγούμενες σελίδες... στο fix έβγαλαν τη ρήτρα  και το επιβεβαίωσε η συμφορουμητισσα @magdalhnh

Σημασία δεν έχει τι λένε στο chat  αλλά τι θα σου πούνε στην ηχογραφημένη συνομιλία και τη γραπτή συμβαση

Το επιβεβαίωσα κι εγώ με την επαφή μου. Αν θέλετε προτιμήστε την.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, S90 είπε

Ρωτάω αν συμφέρει λόγω της ρήτρας του BENEFIT για την αποχώρηση.

Έχει το Benefit ρήτρα; Κυμαινόμενο δεν είναι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 5/4/2024 στις 7:53 ΜΜ, ruudy είπε

Καλησπέρα,

το double fix της ελπε προϋποθέτει να πας σαν νεος πελατης στο ρευμα?

γιατί στο ρεύμα είμαι ηδη Ελπε έχοντας προλάβει τα 50 + 20x5

 

Οχι, εγώ είχα απο πριν την παροχή του ρεύματος κι έφερα την παροχή του ΦΑ σε παλαιότερο δώρο.

Δοκίμασε να ζητήσεις και κάρτα Σκλαβενίτη για την έξτρα παροχή που προτείνεις.

Επεξ/σία από SofoS@
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα παραμένει στο αν αργήσει να βγάλει λογαριασμό αερίου και την κάνει κάποιος από το ρεύμα , εκεί φοβάμαι ότι θα παίξει στραβή με τα 120€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι είστε στη ΔΕΗ, έχετε κι εσείς καθυστέρηση στην έκδοση λογαριασμού ?

Μου εκδόθηκε λογαριασμός 1-2-24 ( για καταναλωση μηνός Δεκεμβρίου ) κι απο τότε τίποτα ( η ΔΕΔΑ μου λέει ότι στέλνει μηνιαία την κατανάλωση )

Μέχρι πότε έχουμε προθεσμία για υποβολή λογαριασμού στο mythermansi ( για το επίδομα ) ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...