Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Depeche3 είπε

Double Home Fix - ΗΡΩΝ (heron.gr)

καινουριο πακετο Ηρων με ετησια παγια 10 ευρω κ αοριστου χρονου κ τιμη 0.01650 νομιζω ειναι πολυ καλο

τη ρήτρα αναπροσαρμογής ξέχασες 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, korakios είπε

τη ρήτρα αναπροσαρμογής ξέχασες 😁

Αν την δεις πολύ απλά φεύγεις αορίστου χρόνου είναι .....

Επειδή όπως κ εσείς τα ψάχνω όλα βρες μου έτσι όπως είναι το πρόγραμμα αυτό με 10 ευρώ ετήσιο πάγιο ΑΝ μείνεις έναν χρόνο άλλο πρόγραμμα με ίδια τιμή . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Depeche3 είπε

Αν την δεις πολύ απλά φεύγεις αορίστου χρόνου είναι .....

Θα είναι ήδη αργά

4 λεπτά πριν, Depeche3 είπε

Επειδή όπως κ εσείς τα ψάχνω όλα βρες μου έτσι όπως είναι το πρόγραμμα αυτό με 10 ευρώ ετήσιο πάγιο ΑΝ μείνεις έναν χρόνο άλλο πρόγραμμα με ίδια τιμή .

και δεν θα έχεις συμπληρώσει χρόνο

Επίσης είδα οτι λες για το double ,ο Ηρών σε ρεύμα δε συμφέρει ,επομένως χάνεις και απο εκεί ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, korakios είπε

Θα είναι ήδη αργά

και δεν θα έχεις συμπληρώσει χρόνο

Επίσης είδα οτι λες για το double ,ο Ηρών σε ρεύμα δε συμφέρει ,επομένως χάνεις και απο εκεί ...

Σε καποια συμφερει απο οτι ειδα σε καποια οχι αλλα κ το απλο καλη τιμη εχει το αεριο απο οτι ειδα. Εγω οταν το ειχα κανει μου εδιναν την ιδια τιμη στο αεριο με το double κ χωρις ρευμα , δεν ξερω αν ισχυει ακομα μια ερωτηση ειναι καλη να την κανει καποιος.

Για το ΟΤΣ που λες ειναι δυνατον με βαση την λογικη να το εχει μονο ο Ηρων κ καμια αλλη εταιρια;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Depeche3 είπε

Για το ΟΤΣ που λες ειναι δυνατον με βαση την λογικη να το εχει μονο ο Ηρων κ καμια αλλη εταιρια;;;

φυσικά , αφού είναι πρωτοπόρα εταιρία και καινοτομεί !

κάθε φορά που το TTF + 0,004 > 0,015 χρεώνεσαι τη διαφορά , το λέει στους γενικούς όρους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενω οι αλλοι πουλανε τσαμπα δηλ κ ο Ηρων ακριβα , εγω παντως απο το καλοκαιρι σε ρευμα με ΚΟΤ Β κ αεριο ειμαι πολυ καλυτερα οπως κ οι 3 οικογενειες στην οικοδομη μας απο την ζενιθ που ειμασταν κ την ΔΕΗ , τωρα αν στο μελλον δουμε κατι σε ρευμα φευγουμε σε αεριο δεν μπορουμε γιατι εχουμε 2 ετη δεσμευση δυστηχως αλλα κ εκει αν δουμε μετα φευγουμε κ παμε αλλου εταιριες υπαρχουν !!!!

Οποιος τα κανει κ τα 2 τωρα ειναι τυχερος γιατι εχει το προνομιο ιδιως σε αεριο του αοριστου με τιμη πολυ χαμηλη.

Κ επειδη το εχω ρωτησει ξερεις ποσο ειναι τωρα το TTF που λες , η τιμη αγορας απο τις εταιριες;;;; Για να χρεωθει καποιος θα πρεπει οι εταιριες γιατι ολοι στο ιδιο αγοραζουν νομιζω να αγορασουν με 20 αρα αν αγορασουν με 20 φαντασου ποσο πρεπει να πουλησουν σε εμας για να χρεωθει κ η ρητρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Depeche3 είπε

Κ επειδη το εχω ρωτησει ξερεις ποσο ειναι τωρα το TTF που λες , η τιμη αγορας απο τις εταιριες;;;;

Στην προηγούμενη σελίδα έχω

https://www.zenith.gr/TTF-times.pdf

excelάκι και κανε σύγκριση με πχ το flex

https://www.heron.gr/media/avebr15w/τιμές-δείκτη-ττφα.pdf

στο flex είναι (ΤΤΦΑ + 0,006) επί έκπτωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ρίσκο του Ιανουαρίου απορροφάται στην αγορά φυσικού αερίου (worldenergynews.gr)

 

Οπως η ΟΤΣ πηγε στον θεο λογω protergia τον Δεκεμβριο αν γνωριζεις ετσι κ εδω πηγε για εναν μηνα υψηλα λογω παγετου αλλα οπως βλεπεις πεφτει σε τιμες σταδιακα. Αν δεις οι τιμες ηταν παντα πολυ χαμηλα γιατι οι ποσοτητες που αγοραζουμε πλεον ειναι τεραστιες λογω παραγωγης ρευματος.

Αρα δεν υπαρχει λογος ανησυχιας στο αεριο .......

Κ φυσικα αν οπως λες υπαρχει η ρητρα στον Ηρων λογικα στον λογαριασμο που θα παρω συντομα θα υπαρχει σαν χρεωση μιας κ η τιμη TTF συμφωνα με την ζενιθ πηγε στο 20 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Depeche3 είπε

Αρα δεν υπαρχει λογος ανησυχιας στο αεριο .......

Αυτό υποκειμενικό , αν δεν ανησυχείς κομπλέ , εγώ δεν ανησυχώ γιατί δεν είμαι σε αυτό το πρόγραμμα !

4 λεπτά πριν, Depeche3 είπε

Κ φυσικα αν οπως λες υπαρχει η ρητρα στον Ηρων λογικα στον λογαριασμο που θα παρω συντομα θα υπαρχει σαν χρεωση μιας κ η τιμη TTF συμφωνα με την ζενιθ πηγε στο 20 .

βασικά δεν ξέρω τι θα χρεωθείς μιας και ο Ηρών έχει τροποποιήσει τους γενικούς όρους χωρίς ενημέρωση .Άλλο πρόγραμμα είχες ουσιαστικά με άλλη τιμή προμήθειας και άλλα όρια.

Το κορυφαίο είναι οτι όχι μόνο "ενημερώνει" μέσω του site οτι ένα μήνα πριν την ενημέρωση άλλαξε τους όρους , αλλά χρέωσε στο flex άλλες τιμές για Ιανουάριο και Φεβρουάριο που δεν προκύπτουν απο τις τιμές που έχει ανεβάσει.

Αν τώρα κάνει επιστροφή στους επόμενους λογαριασμούς, θα δείξει...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, korakios είπε

Αυτό υποκειμενικό , αν δεν ανησυχείς κομπλέ , εγώ δεν ανησυχώ γιατί δεν είμαι σε αυτό το πρόγραμμα !

βασικά δεν ξέρω τι θα χρεωθείς μιας και ο Ηρών έχει τροποποιήσει τους γενικούς όρους χωρίς ενημέρωση .Άλλο πρόγραμμα είχες ουσιαστικά με άλλη τιμή προμήθειας και άλλα όρια.

Το κορυφαίο είναι οτι όχι μόνο "ενημερώνει" μέσω του site οτι ένα μήνα πριν την ενημέρωση άλλαξε τους όρους , αλλά χρέωσε στο flex άλλες τιμές για Ιανουάριο και Φεβρουάριο που δεν προκύπτουν απο τις τιμές που έχει ανεβάσει.

Αν τώρα κάνει επιστροφή στους επόμενους λογαριασμούς, θα δείξει...

 

Σε ποια εταιρια ειναι πιο οικονομικα να παει καποιος σημερα σε αεριο ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Depeche3 είπε

Σε ποια εταιρια ειναι πιο οικονομικα να παει καποιος σημερα σε αεριο ;;;

Δε νομίζω ότι υπάρχει μία απάντηση ομπρέλα. Μακάρι να υπήρχε.

Θα σου απαντήσει και ο korakios βέβαια που έχει εμβαθύνει περισσότερο. Εγώ ακόμα δεν έχω τολμήσει να κάνω τόσο βαθιά βουτιά στα άδυτα του φυσικού αερίου. Έπαθα overdose με το ρεύμα και κάνω αποτοξίνωση για την ώρα, μέχρι να πιάσω και αυτό που είναι μεγαλύτερη πίστα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Depeche3 είπε

Σε ποια εταιρια ειναι πιο οικονομικα να παει καποιος σημερα σε αεριο ;;;

Ίσως στο flex , αλλά σαν εταιρία δεν μου εμπνέει καμια εμπιστοσύνη πλέον ο Ηρων . Περιμένω να δω πως θα συμπεριφερθεί στους επόμενους μήνες , καταγγελίες σίγουρα θα πέσουν ...

Μολις πρόσεξα 

1 ώρα πριν, Depeche3 είπε

Κ φυσικα αν οπως λες υπαρχει η ρητρα στον Ηρων

Δεν το λέω εγώ , το λέγαν οι γενικοί όροι του συμβολαίου που υπέγραψες στο Fix , καθώς και οι καινούργοι που ανεβάζανε τώρα με έξτρα χρεωση αν TTF + 0,004 > 0,015

Γ6.4

https://heron.gr/media/vb4ohxlb/γενικοί-όροι-σύμβασης-προμήθειας-φυσικού-αερίου.pdf

Το έχει και με αστερίσκο στην σελίδα .

Έτσι πήγαν να μου τη φέρουν όταν με email και τηλ ρωτούσα ποιες τελικά χρεώσεις θα εφαρμοστούν (όταν καταργήθηκαν οι τρίμηνες της ΔΕΠΑ) και τελικά μου είπαν άλλα νούμερα από αυτά που δημοσίευσαν και μου προτείναν το Fix για καλυτερο ...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, korakios είπε

Ίσως στο flex , αλλά σαν εταιρία δεν μου εμπνέει καμια εμπιστοσύνη πλέον ο Ηρων . Περιμένω να δω πως θα συμπεριφερθεί στους επόμενους μήνες , καταγγελίες σίγουρα θα πέσουν ...

Μολις πρόσεξα 

Δεν το λέω εγώ , το λέγαν οι γενικοί όροι του συμβολαίου που υπέγραψες στο Fix , καθώς και οι καινούργοι που ανεβάζανε τώρα με έξτρα χρεωση αν TTF + 0,004 > 0,015

Γ6.4

https://heron.gr/media/vb4ohxlb/γενικοί-όροι-σύμβασης-προμήθειας-φυσικού-αερίου.pdf

Το έχει και με αστερίσκο στην σελίδα .

Έτσι πήγαν να μου τη φέρουν όταν με email και τηλ ρωτούσα ποιες τελικά χρεώσεις θα εφαρμοστούν (όταν καταργήθηκαν οι τρίμηνες της ΔΕΠΑ) και τελικά μου είπαν άλλα νούμερα από αυτά που δημοσίευσαν και μου προτείναν το Fix για καλυτερο ...

 

Εν ολίγοις μιλάμε για ένα πρόγραμμα που στην ουσία δεν θα ξέρουμε τι θα πληρώνουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...