Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Sheriff είπε

Έχει λίγες μερες

εδώ ένας έναντι απο ρεύμα. 
 

  Απόκρυψη περιεχομένων

 

 

5975488F-8449-462C-9379-2BDD841CD8E7.jpeg

Λογικα η έκπτωση στο αέριο θα πέσει στο 25 από 30 στον επόμενο αλλά το κέρδος που θα έχει από το ρεύμα θα είναι μεγαλύτερο μιας και δεν θα έχει ΟΤΣ. 

Απλά να έχετε το νου σας μην αλλάξει κάτι στο αέριο. 

Επεξ/σία από Mule206
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Mule206@korakios

Η αλλαγη στο ρευμα εγινε πανω στη φρενιτιδα των αλλαγων ως 2/12, το ιδανικο ηταν home online λογω Κοτ αλλα εγινε Εντερ τελικα για να προλαβουμε. Αν παει απο 30% στο 25% επειδη εφυγε το ρευμα θα ειναι μια χαρα, εχει και συνεπεια ναι στη Ζενιθ.

Αλλα με αυτο το 45ευρω σε λογ. εναντι ρητρα αναπροσαρμογης στο ρευμα, χανονται τα παντα απο εκπτωσεις ετσι κ αλλιως ☠️.

Πρωτα εγινε αλλαγη σε Εντερ και μετα ειδα το προγραμμα του αεριου ( δεν ειναι δικες μου παροχες )

Αλλα τυχαια ειναι καλο προγραμμα τελικα, μενουμε ως εχει σε αυτο του αεριου και υπο παρακολουθηση οπως ειπατε και οι 2, ty.

 

*Νομιζω @korakios25% το double ειναι πολυ, αν δεν κανω λαθος ειναι 5 +5 +10

τελικα ειναι 5% για το αεριο και 10% για το ρευμα ( οι εκπτωσεις για dual energy  )

Επεξ/σία από Sheriff
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, korakios είπε

Και πάλι η βασική τιμή χωρίς έκπτωση είναι κομπλέ 

νομιζω ήταν 5% η συνέπεια και 25% το double 

αλλά απαραίτητα να παρακολουθεί τις χρεωσεις μέχρι Απρίλιο 

Aνάποδα... 25% η συνέπεια και 5% το double. Βρήκα αντίγραφο της σελίδας απ'το wayback.

44.jpg.2da701108c6df1386018b865bb5e7f92.jpg

0.0243 είναι σούπερ τιμή, εγώ βέβαια δεν είμαι αισιόδοχος ότι θα τους αφήσουν έτσι για όλη τη 2ετία. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επίσημα και εγώ στο myhome gascontrol της ΔΕΗ. 0 εγγύηση και 30€ έκπτωση στον πρώτο λογαριασμό . Καλό χειμώνα να έχουμε με υγεία και υπομονή!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις ηρθε ο πρώτος λογαριασμος απο ΔΕΗ αεριο όπου προλαβα τελικά την προσφορα μεχρι 30/9/21

ευχαριστώ Κοράκιος και άλλα παιδια του φορουμ, χωρίς αυτούς δεν θα είχα δει το φως μου

image.png.e2839f890f784ba563d39c281a1dda41.png

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει να μου έρθει λογαριασμός αερίου από 23/08/21 στην νρτζ. Έχω υπογράψει από 24/11 σε φυσικό υποκατάστημα της δεη αλλά δν έχει προχωρήσει ακόμη .Τους έχω πάρω πόσες φορές τους πρώτους με λένε υπάρχει κάποιο τεχνικό θέμα και καλά. Τι φάση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, billyst είπε

Τους έχω πάρω πόσες φορές τους πρώτους με λένε υπάρχει κάποιο τεχνικό θέμα και καλά. Τι φάση;

https://www.nrg.gr/sites/default/files/2021-10/nrg_ypovolis_aitimatos_ paraponon_.pdf

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αύριο κλείνω μια εβδομάδα που έγινε η αίτηση σε κατάστημα της δεη για αλλαγή από ζενίθ. 

Μέχρι στιγμής ούτε φωνή ούτε ακρόαση. 

Λέτε να πάρω κανένα τηλ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, billyst είπε

Το θέμα είναι θα κερδίσω κτ;

απάντηση στο ερώτημα που θέτεις , κάνεις και κοινοποίηση στις αρχές αν επείγεσαι , φυσικά να αναφέρεις και οτι απο τηλ δεν παίρνεις σαφή απάντηση , λίγο extreme για απλή καθυστέρηση λογαριασμού βέβαια

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, moon1821 είπε

Μόλις ηρθε ο πρώτος λογαριασμος απο ΔΕΗ αεριο όπου προλαβα τελικά την προσφορα μεχρι 30/9/21

ευχαριστώ Κοράκιος και άλλα παιδια του φορουμ, χωρίς αυτούς δεν θα είχα δει το φως μου

image.png.e2839f890f784ba563d39c281a1dda41.png

 

Επιτελους και ενας που πηρε λογαριασμο της δεη.....εγω απο αιτηση 30/08 δεν εχω παρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, desiro είπε

Επιτελους και ενας που πηρε λογαριασμο της δεη.....εγω απο αιτηση 30/08 δεν εχω παρει

έστειλα email σήμερα , δεν παίζει να περιμένω τα ΕΛΤΑ πότε και αν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, korakios είπε

έστειλα email σήμερα , δεν παίζει να περιμένω τα ΕΛΤΑ πότε και αν

Πάνω που το ειπα εμφανιστηκε σημερα στο ebill....Ολα καλά ευτυχώς!!!

Gas Control.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, billyst είπε

Έχει να μου έρθει λογαριασμός αερίου από 23/08/21 στην νρτζ. Έχω υπογράψει από 24/11 σε φυσικό υποκατάστημα της δεη αλλά δν έχει προχωρήσει ακόμη .Τους έχω πάρω πόσες φορές τους πρώτους με λένε υπάρχει κάποιο τεχνικό θέμα και καλά. Τι φάση;

Παρε τηλέφωνο την ΕΔΑ να μάθεις σε τι στάδιο είναι η αιτηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, johnnyman είπε

Παιδιά αύριο κλείνω μια εβδομάδα που έγινε η αίτηση σε κατάστημα της δεη για αλλαγή από ζενίθ. 

Μέχρι στιγμής ούτε φωνή ούτε ακρόαση. 

Λέτε να πάρω κανένα τηλ?

Και δω ακόμα τίποτα. Έστειλα χθες email στο contractgas και περιμένω. Σε ό,τι αφορά στο ρεύμα, κάποιες διορθώσεις στοιχείων που είχα ζητήσει (γιατί 3 παροχές είναι στο όνομα της πεθεράς μου και τα στοιχεία που είχαν δώσει πριν από χρόνια είναι ό,τι να 'ναι), διορθώθηκαν σχετικά γρήγορα και επιτέλους φαίνονται πλέον σε ένα ebill. Περιμένω εκεί να εμφανιστεί και το αέριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...