Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, johnnyman είπε

Καλημέρα παιδιά. 

Μόλις πήρα τηλέφωνο στην δεη.

Η αίτηση πέρασε τον έλεγχο δικαιολογητικων αλλά ακόμη δεν στάλθηκε στην εδα....

Είναι δυνατόν? Από την προηγούμενη Τρίτη σε κατάστημα κιόλας.....

Καήκαμε μέχρι να γίνει η μεταφορά....

Αυτή είναι η γρήγορη διαδικασία.  Πού να ξερες τι τράβηξα εγώ με τα ΕΛΤΑ Courier 10 μέρες. 😛

Ξαναπέρνα απ'το κατάστημα αν έχεις υπομονή και πες τους να κάνουν πιο σβέλτα. Ή αν έχεις τον αριθμό αίτησης στείλε εδώ πέρα https://fysikoaerio.dei.gr/epikoinonia/ μήπως και μπορούν να δουν στο σύστημα πού βρίσκεται. Εμένα απαντάνε γρήγορα σε 1-2 μέρες, τον HERTHAN σε 8 μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

32 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Αυτή είναι η γρήγορη διαδικασία.  Πού να ξερες τι τράβηξα εγώ με τα ΕΛΤΑ Courier 10 μέρες. 😛

Ξαναπέρνα απ'το κατάστημα αν έχεις υπομονή και πες τους να κάνουν πιο σβέλτα. Ή αν έχεις τον αριθμό αίτησης στείλε εδώ πέρα https://fysikoaerio.dei.gr/epikoinonia/ μήπως και μπορούν να δουν στο σύστημα πού βρίσκεται. Εμένα απαντάνε γρήγορα σε 1-2 μέρες, τον HERTHAN σε 8 μήνες.

Γρήγορη διαδικασία?  😆 🤣 

Από το τηλ το είδε στο σύστημα μέσω αφμ και μου είπε ότι πέρασε την διαδικασία των δικαιολογητικών. 

Στην επικοινωνία που μου έστειλες επιλέγω ότι είμαι πελάτης αερίου της δεη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά καλησπέρα ελπίζω να είμαι στο σωστό μέρος που κάνω ποστ... Μου ήρθε εκκαθάριστικος τελικός λογαριασμός στην εφα 398ε για 1 μηνα.... Περιμένω να τον πάρω για να τον δω αλλα έλεος.....

Η ερώτηση μου είναι βάση αυτής της πληροφόρησης που είχα στο Viber όπου με εξηγήσε το πακέτο δεν είναι αυτό που υπογραψα σωστά; 

 

 

Επεξ/σία από Brown
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Brown είπε

Η ερώτηση μου είναι βάση αυτής της πληροφόρησης που είχα στο Viber όπου με εξηγήσε το πακέτο δεν είναι αυτό που υπογραψα σωστά; 

ποιο πακέτο υπέγραψες ? επίσης ανέβασες διάλογο που δεν είναι προς δημοσίευση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

ποιο πακέτο υπέγραψες ? επίσης ανέβασες διάλογο που δεν είναι προς δημοσίευση

Το 50% και τώρα βλέπω τον λογαριασμό επάνω γράφει προηγούμενη ένδειξη 14.753 τελευταία ένδειξη 14.979 
Και κάτω στις χρεώσεις μου γράφουν ποσότητα  kwh 1912.. Λογαριασμό μπορώ να ανεβάσω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Brown είπε

Λογαριασμό μπορώ να ανεβάσω; 

εννοείται , χωρίς να φαίνονται προσωπικά σου στοιχεία (βάλτο σε spoiler να μην πιάνει χώρο)
αλλά πες μας και τι ακριβώς βρίσκεις λάθος στο λογαριασμό

edit τις κιλοβατώρες εννοείς , οκ

edit2 περίμενα να ανεβάσεις πρώτα , αλλά να ξέρεις η μέτρηση είναι σε κυβικά και μετά γίνεται μετατροπή σε κιλοβατώρες

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, johnnyman είπε

 

Στην επικοινωνία που μου έστειλες επιλέγω ότι είμαι πελάτης αερίου της δεη?

Εγώ αυτό πατούσα ναι, κι έβαζα τον κωδικό αίτησης.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από μένα. Λήγουν τώρα μέσα του μήνα τα συμβόλαια που είχα για ρεύμα και αέριο. Τα είχα και τα δύο στην elpedison και θέλω να τα αλλάξω. Γνωρίζω ότι για το ρεύμα δεν κάνει πολύ καιρό να γίνει η αλλαγή. Για το αέριο τι ισχύει; Με ενημέρωσαν ότι από τις 13/12 και μετά μπορώ να κάνω αίτηση σε άλλο πάροχο χωρίς να πληρώσω ρήτρα. Από 13 του μήνα και μετά παύει να έχω αέριο η θα γίνει καμία διακοπή και θα τρέχουμε χειμωνιάτικα; Και πόσες μέρες κάνει να γίνει η αλλαγή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, korakios είπε

εννοείται , χωρίς να φαίνονται προσωπικά σου στοιχεία (βάλτο σε spoiler να μην πιάνει χώρο)
αλλά πες μας και τι ακριβώς βρίσκεις λάθος στο λογαριασμό

edit τις κιλοβατώρες εννοείς , οκ

edit2 περίμενα να ανεβάσεις πρώτα , αλλά να ξέρεις η μέτρηση είναι σε κυβικά και μετά γίνεται μετατροπή σε κιλοβατώρες

Σε σποιλερ δεν ξερω να το ανεβασω σορυ.. ερωτηση γραφει go gas jome 30% ενω εχω υπογραψει 50% εχω τα συμβολαια συν με τον διαλογο απο οτι διαβασες δεν εννοουσε αλλο; Καταγγελια μπορω να κανω; Θεωρο για 1 μηνα και κατι  υπερβολικο αυτο το ποσο τα 90ε ειναι ρητρα αποχωρησης οκ

3C823BFD-AE1D-4704-92D5-21E83CBC8FE4.png

BECC835A-CDB0-435A-8B60-D992671D9BA1.jpeg

Επεξ/σία από Brown
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Brown είπε

Θεωρώ για 1 μηνα και κατι  υπερβολικο αυτο το ποσο

τόσο είναι

14 λεπτά πριν, Brown είπε

ερωτηση γραφει go gas jome 30% ενω εχω υπογραψει 50%

δεν έχεις άδικο αλλά είμαι 99,99% σίγουρος οτι έχει ποστάρει ο @ekrepali για το τι περιλαμβάνει η έκπτωση (ψίχουλα)

Η διαφορά είναι 5,10€ , σίγουρα τα δικαιούσαι , αλλά τόσο είναι

https://efaenergy.gr/go-gas-home/

 

17 λεπτά πριν, Vasilisv21 είπε

Λήγουν τώρα μέσα του μήνα τα συμβόλαια που είχα για ρεύμα και αέριο.

όλοι το ίδιο λάθος , για ψίχουλα της ρήτρας αποχώρησης χάσατε τα πακέτα σε ρεύμα και αέριο

τώρα αέριο πας ΔΕΗ 0,05 όσο κρατήσουν οι τιμές , δεν υπάρχει κάτι άλλο

για ρεύμα , όλα χάλια είναι επιλέγεις το λιγότερο χάλια , στο άλλο θέμα όμως , όχι εδω

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

τόσο είναι

δεν έχεις άδικο αλλά είμαι 99,99% σίγουρος οτι έχει ποστάρει ο @ekrepali για το τι περιλαμβάνει η έκπτωση (ψίχουλα)

Η διαφορά είναι 5,10€ , σίγουρα τα δικαιούσαι , αλλά τόσο είναι

https://efaenergy.gr/go-gas-home/

 

Δεν είπα με έκλεψαν στην μέτρηση αλλα οκ μου φαινετε υπερβολή τέλος πάντων Καταγγελία με την συνομιλία στο viber μπορώ να κάνω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Brown είπε

Δεν είπα με έκλεψαν στην μέτρηση αλλα οκ μου φαινετε υπερβολή τέλος πάντων Καταγγελία με την συνομιλία στο viber μπορώ να κάνω; 

καταγγελία στο τι ? τα 5€ ? στείλε πρώτα email και ζήτα τιμολόγηση για το 50% που υπέγραψες , αν δεν απαντήσουν ή δε δεχτούν τότε προχωράς σε ΡΑΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, korakios είπε

καταγγελία στο τι ? τα 5€ ? στείλε πρώτα email και ζήτα τιμολόγηση για το 50% που υπέγραψες , αν δεν απαντήσουν ή δε δεχτούν τότε προχωράς σε ΡΑΕ

Στο βιμπερ γραφει

Εγω:η τιμη αεριου 0.10ε;με50%εκπτωση;

εφα:η τιμη προμηθειας ειναι 0,010 εκει γινετε η εκπτωση 50%

οποτε αν αγορασουμε απο την TTF 0.010+0,005 ( τιμη προμηθειας) 0,015

αυτη ειναι η τιμη που θα υπολογιστουν οι κιλοβατωρες

…..

αυτο δεν ειναι αλλο; Απο εκπτωση στο ποσοστο κερδους; Αλλα μπορω screenshot την συνομιλια και καταγγελια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...