Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 15,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

12 λεπτά πριν, fragma είπε

Παρεμπιπτόντως, ξερετε στο περίπου ποσο κοστίζει μια εγκατάσταση μαζι με τον καυστηρα για μονοκατοικία 200τμ; Βρήκα εναν εγκαταστάτη αλλά το παίζει πολύ επιστήμονας και θέλει λεει να κάνει μελέτη, και νομίζω οτι σκοπεύει να με δαγκώσει ασχημα.

κάνε μια αναζήτηση ,νομίζω υπάρχει ένα άλλο νήμα ή άνοιξε νέο μιας και είναι offtopic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.Μια ερωτηση αν γνωριζει καποιος.Η τιμη TTF δεν ειναι ιδια σε ολους τους παροχους?Βλεπω για μηνα Ιουνιο στην ΔΕΗ 24,938 και στον ΗΡΩΝ 0,0294798 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, MANU87 είπε

Καλησπερα.Μια ερωτηση αν γνωριζει καποιος.Η τιμη TTF δεν ειναι ιδια σε ολους τους παροχους?Βλεπω για μηνα Ιουνιο στην ΔΕΗ 24,938 και στον ΗΡΩΝ 0,0294798 .

Ο Ηρών παίρνει απο ΔΕΠΑ

Η Φυσικό Αέριο άγνωστο

και φυσικά αυτοί που παίρνουν με βάση TTF έχουν και διαφορετική προμήθεια και πάγια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, korakios είπε

Ο Ηρών παίρνει απο ΔΕΠΑ

Η Φυσικό Αέριο άγνωστο

και φυσικά αυτοί που παίρνουν με βάση TTF έχουν και διαφορετική προμήθεια και πάγια

Σε ευχαριστω.Πολυ μπερδεμα με το φυσικο αεριο.Μαλλον θα καταληξω στο σταθερο της ΔΕΗ αν και καλοβλεπω την περιπτωση του ΗΡΩΝ γιατι δεν εχει παγιο 3 μηνες και σου κανει δωρο 20 ευρω στον 13μηνα αν συνεχισεις.Τωρα ειμαι στο Φυσικο Αεριο Αττικης .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, MANU87 είπε

Σε ευχαριστω.Πολυ μπερδεμα με το φυσικο αεριο.Μαλλον θα καταληξω στο σταθερο της ΔΕΗ αν και καλοβλεπω την περιπτωση του ΗΡΩΝ γιατι δεν εχει παγιο 3 μηνες και σου κανει δωρο 20 ευρω στον 13μηνα αν συνεχισεις.Τωρα ειμαι στο Φυσικο Αεριο Αττικης .

Η πλάκα είναι οτι βρίζαμε την ΔΕΗ και τον ΟΤΕ ως μονοπώλια , αλλά πάλι σε αυτούς θα καταλήξουμε. Και εγω εχω μπερδευτεί απίστευτα ψάχνοντας εναλλακτικές λύσεις, αλλά στο ΔΕΗ fixed με βλέπω να βάζω το αέριο, και στην ΔΕΗ θα παραμείνω και στο ρεύμα μαλλον..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fragma είπε

και στην ΔΕΗ θα παραμείνω και στο ρεύμα μαλλον..

μονο σε άλλο τοπικ η συνέχεια ,όχι εδώ πάντως :)

3 λεπτά πριν, fragma είπε

αλλά στο ΔΕΗ fixed με βλέπω να βάζω το αέριο

και εγώ αλλά με την πρώτη ευκαιρία αν επανέλθουν οι τιμές έχω φύγει άμεσα. Αναγκαίο κακό βασικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα ειμαι στο φυσικο αεριο Αττικης.Η τιμη του αεριου για Αυγουστο, της ΔΕΗ, σε συγκριση με αυτη του Φυσικο Αεριο Αττικης ειναι μιση τιμη.Μηπως κανω λαθος?Ειναι τρομακτικη η διαφορα και ας εχει παγιο η ΔΕΗ.Τον χειμωνα τι θα γινει με αυτες τις τιμες και ποσο θα αυξηθει?Ευτυχως εχω τζακι ,θα μαγειρεουμε εκει ψητα ,λιγο ζεστη απο ξυλο 🙂.Eχει καμια παγιδα το σταθερο της ΔΕΗ?Μπορου δηλαδη να αλλαξουν τιμη στην διαρκεια του 12μηνου συμβολαιου?Κατι διαβασα στις προηγουμενες σελιδες οτι θα πρεπει να ενημερωσω τουλαχιστο  ενα μηνα πριν την ληξη συμβολαιου .Δεν το διαβασα καπου ομως στην σελιδα της ΔΕΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, papoys1 είπε

Παιδιά υπομονή. Μόλις αντλήσουμε το δικό μας αέριο Νότια της Κρήτης θα μας έρχεται τζάμπα.😜

Εμεις δεν μπορουμε ν'αντλησουμε τον αερα που αναπνεουμε papoy.:P

25 λεπτά πριν, MANU87 είπε

Eχει καμια παγιδα το σταθερο της ΔΕΗ?

H παγιδα και το κακο συναπαντημα ειναι η ιδια η ΔΕΗ οχι το σταθερο της ΔΕΗ.

Διαβασε πιο πισω τι μου ετυχε.:mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Διαβασε πιο πισω τι μου ετυχε.:mad:

Ναι το διαβασα.Και εμενα μου εχουν τυχει πολλα αλλα με καταγγελιες βρηκα το δικιο μου.Η τιμη της ειναι προκληση ομως.Με ανησυχει βεβαια αυτο με την ληξη στο 12μηνο.Θα το σκεφτω .Η ΗΡΩΝ η ΔΕΗ θα καταληξω αν και ακομα και στον ΗΡΩΝ με 30% εκπτωση ισως να ειναι και παλι υψηλη η τιμη ,με την αυξηση που θα παρει.

Επεξ/σία από MANU87
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, MANU87 είπε

Ναι το διαβασα.Και εμενα μου εχουν τυχει πολλα αλλα με καταγγελιες βρηκα το δικιο μου.Η τιμη της ειναι προκληση ομως.Με ανησυχει βεβαια αυτο με την ληξη στο 12μηνο.Θα το σκεφτω .Η ΗΡΩΝ η ΔΕΗ θα καταληξω αν και ακομα και στον ΗΡΩΝ με 30% εκπτωση ισως να ειναι και παλι υψηλη η τιμη ,με την αυξηση που θα παρει.

Εγω δεν εκανα τιποτα γιατι ειμαι στα δικαστηρια για αλλο θεμα επαγγελματικο και δεν επρεπε να κανω κατι γι'αυτο το λογο.

Στην Ηρων μπορει να παρεις και 45% εκπτωση στο Double αν μιλησεις μαζι τους αλλα εαν ανεβει πολυ η τιμη του αεριου παλι θα ειναι ακριβοτερο.Τωρα λιγο η πολυ δεν ξερω.

Εγω προτιμω να πληρωνω παραπανω παρα να παω στην ΔΕΗ.Δεν με νοιαζει δηλαδη.

Τα βαζεις κατω και αποφασιζεις ολα τα δεδομενα και αποφασιζεις.Ετσι οπως ειναι τα πραγματα παντως η ΔΕΗ ειναι καλη επιλογη.

Μακαρι να κλεισει βεβαια.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Εγω δεν εκανα τιποτα γιατι ειμαι στα δικαστηρια για αλλο θεμα επαγγελματικο και δεν επρεπε να κανω κατι γι'αυτο το λογο.

Στην Ηρων μπορει να παρεις και 45% εκπτωση στο Double αν μιλησεις μαζι τους αλλα εαν ανεβει πολυ η τιμη του αεριου παλι θα ειναι ακριβοτερο.Τωρα λιγο η πολυ δεν ξερω.

Εγω προτιμω να πληρωνω παραπανω παρα να παω στην ΔΕΗ.Δεν με νοιαζει δηλαδη.

Τα βαζεις κατω και αποφασιζεις ολα τα δεδομενα και αποφασιζεις.Ετσι οπως ειναι τα πραγματα παντως η ΔΕΗ ειναι καλη επιλογη.

Μακαρι να κλεισει βεβαια.:P

Δεν εχω να πω τα καλυτερα για την ΔΕΗ και εχω παρομοιες σκεψεις.Αλλα περιμενουμε δυσκολο χειμωνα και η τιμη ειναι καλη.Θα σκεφτω και θα ενημερωσω οταν καταληξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, MANU87 είπε

Δεν εχω να πω τα καλυτερα για την ΔΕΗ και εχω παρομοιες σκεψεις.Αλλα περιμενουμε δυσκολο χειμωνα και η τιμη ειναι καλη.Θα σκεφτω και θα ενημερωσω οταν καταληξω.

Αν δεν εχεις καποιο θεμα τοτε φυσικα και να πας αφου εχει την καλυτερη τιμη.Απλα δες και τα υπολοιπα οπως η 12μηνη δεσμευση η μην γινει κανενα μπρδεμα στη ληξη του συμβολαιου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...