Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Τι γινετε ρε παιδια εδω?

 

Screenshot_1.png

Λάθος είναι..

Μου ανέβηκε η πίεση στο 17 που είδα το ADA στο 1.31 αλλά ευτυχώς είναι λάθος. Δες στο coinmakertcap καλύτερα..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, yiannis1991 είπε

Λάθος είναι..

Οντως λαθος στο μεταξυ τα ειχα ευρω κανονικα βλεπω πανω βλεπω ευρω εφαγε σκαλωμα το coinmarket. Για το 51% δεν καταλαβα τι γινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
5 λεπτά πριν, Arkin είπε

Οντως λαθος στο μεταξυ τα ειχα ευρω κανονικα βλεπω πανω βλεπω ευρω εφαγε σκαλωμα το coinmarket. Για το 51% δεν καταλαβα τι γινεται.

https://our.status.im/vitalik-escalates-eth-2-0-merge-as-miners-plan-a-51-attack/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εδω και λιγες ωρες εχουν μειωθει τα blocks του ethermine (~40/ωρα) και παιρνω γενικα μικροτερα Payouts. Δεν ξερω αν ειναι γενικο το θεμα σε ολα τα pools

image.png.539c625492dcb706d88caff8872583e7.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, omitziz είπε

Είναι αστείοι όλοι αυτοί, το ethereum είναι των devs που το έφτιαξαν. Σιγά μη ρωτήσουν τους miners. Σε όποιον δεν αρέσει, μπορεί να ξεκινήσει να σκάβει κάτι άλλο. Δεν υπάρχει ethereum χωρίς devs, χωρίς το 50% των miners μια χαρά μπορεί να υπάρξει. Κι αν γίνει fork θα φανεί γρήγορα ποια μεριά θα κρατήσει την αξία της και ποια θα πέσει στα βάραθρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 λεπτά πριν, Odyss3us είπε

οι miners ειναι περιπου το 10% επι του συνολου των T-hash που σκαβουν eth οποτε..

Link ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το ειπε προσφατα σε ενα live o bits b trippin αν δε κανω λαθος γιατι θυμαμαι οτι στο ακουσμα της πηγα αμεσως κι εκανα τον εξης υπολογισμο.. :

449ΤΗ προς 10% -> ~45TH αυτονομοι ethereum gpu miners

το Hashrate  ολοκληρου του Ravencoin network  αυτη τη στιγμη ειναι μολις 10.3TH οποτε καταλαβαινετε οτι το οποιο κερδος που υπολογιζεται με τη παρουσα κατασταση θα εκμηδενιστει μολις ολοι αυτοι οι miners μεταπηδησουν προς τα εκει..
γιαυτο και ορισμενοι miners ειτε απο αντιδραση ειτε απο στρατηγικη το γυριζουν απο Eth σε Ravencoin πριν πλακωσει ο πολυς κοσμος και ανεβει η δυσκολια

το ιδιο ισχυει και για τα αλλα νομισματα οπου το Hashrate  power του δικτυου τους ειναι μονοψηφιο..

Επεξ/σία από Odyss3us
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αφού είναι ούγκανοι το κάψιμο του gas ναι μεν σημαίνει λιγότερα rewards αλλά επίσης σημαίνει μικρότερα fees που σημαίνει περισσότερα transactions που σημαίνει μεγαλύτερο marketcap που σημαίνει μεγαλύτερη τιμή για το ETH θα βγάζεις λιγο λιγότερα ETH τον μήνα αλλά θα έχουν μεγαλύτερη αξία δηλαδή! 

 

μια χαρα ήταν τα πράματα τώρα μπριζώνουν τον vitalik και θα μας κάνει κάνα αστείο να αρχίσει το PoS πολύ πιο νωρίς και να χάσουμε το μεροκάματο όσοι δεν προλάβαμε να μαζέψουμε κάνα 200 ETH για να βγαίνει κάνα ETH κάθε μήνα με PoS  βέβαια οκ και το minimum για full validator δίνει 1.8% τον χρόνο και ίσως (και με πολλά ΑΝ) πολλαπλασιαστεί η αξία του ETH οπότε πάλι κερδισμένοι θα είμαστε αλλά πραγματικά δεν με χαλούσε καθόλου να κρατήσει κάνα χρόνο ακόμη το Mining ... γμ τα ουγκάνια τους μέσα! :P 

Μπορεί και να το κάνουν επίτηδες γιατί πολλοι youtuπάδες σαν το κοκκινο κουνάβι (δεν θυμάμαι πως τον λένε :P ) θα έχουν σίγουρα πολλά ETH και σου λέει γιατί να καίω ρεύμα ας κάνουμε καμια μ@#@κία να μαζέψουμε πρόβατα να πάμε στο PoS μια ώρα αρχύτερα :P  

Επεξ/σία από Dr_Pepper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα ειπα να δω και εγω τι γινεται εδω και ηθελα να ρωτησω απο nicehash λογικα κανει mining eth(ειμαι εντελως ασχετος) με 97watt περιπου εχω 21mh/s αυτο το πραγμα βγαζει τπτ η μπαινω μεσα απο ρευμα ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, desmodus21 είπε

καλησπερα ειπα να δω και εγω τι γινεται εδω και ηθελα να ρωτησω απο nicehash λογικα κανει mining eth(ειμαι εντελως ασχετος) με 97watt περιπου εχω 21mh/s αυτο το πραγμα βγαζει τπτ η μπαινω μεσα απο ρευμα ????

 

δηλαδη πηγες κι εκανες ολη αυτη τη φασαρια  και εβαλες να δουλευει αυτο το πραγμα χωρις καν να ψαξεις αν αξιζει κι ερχεσαι εδω κατοπιν εορτης να ρωτησεις για να μαθεις;

ειναι σα να λες οτι πηγες και πηρες δανειο 100k  για να αγορασεις αυτοκινητο για κοντρες και να  ρωτας αν εκανες καλα

Επεξ/σία από Odyss3us
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
13 λεπτά πριν, desmodus21 είπε

καλησπερα ειπα να δω και εγω τι γινεται εδω και ηθελα να ρωτησω απο nicehash λογικα κανει mining eth(ειμαι εντελως ασχετος) με 97watt περιπου εχω 21mh/s αυτο το πραγμα βγαζει τπτ η μπαινω μεσα απο ρευμα ????

Βάλε στις ρυθμίσεις του NH display net profit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...