Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Το σκέφτηκα άλλα κάνει δουλειά; Γιατί αν είναι να δώσω 40 ευρώ, αγοράσω καμία 10άρια μέτρα ethernet και το πάω τοίχο-τοίχο απλά βαριέμαι την διαδικασία :P

10 μέτρα;Πέρασέ το με ένα λεπτό κανάλι πάνω απο το σοβατεπί,σιγά το project!

Επεξ/σία από Tenshi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

με βαση αυτα το nicehash δινει λιγο παραπανω υπολογιζοντας οτι εχεις 60mh/s

Εγώ βλέπω το profitability του nh να βγάζει λιγότερο. Βασικά αν βάλω το estimate είναι ίδιο με το nicehash, αλλά στην πραγματικότητα το ξεπερνάω, όπως λογικά θα έκανα και στο nh

Screenshot_20210320-162929_Opera.jpg

Screenshot_20210320-162921_Opera.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Εγώ βλέπω το profitability του nh να βγάζει λιγότερο. Βασικά αν βάλω το estimate είναι ίδιο με το nicehash, αλλά στην πραγματικότητα το ξεπερνάω, όπως λογικά θα έκανα και στο nh

Screenshot_20210320-162929_Opera.jpg

Screenshot_20210320-162921_Opera.jpg

Εβγαλες μετρημενα 0.0036 το τελευταιο 24ωρο ακριβως?  Δλδ ειχες σημειωσει ποσα ειχες πριν 24ωρες ακριβως? 

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Εβγαλες μετρημενα 0.0036 το τελευταιο 24ωρο ακριβως?  Δλδ ειχες σημειωσει ποσα ειχες πριν 24ωρες ακριβως? 

Οπως είπα και πριν, ναι. (έγραψα το estimate και πόσο όντως έβγαλα). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Το σκέφτηκα άλλα κάνει δουλειά; Γιατί αν είναι να δώσω 40 ευρώ, αγοράσω καμία 10άρια μέτρα ethernet και το πάω τοίχο-τοίχο απλά βαριέμαι την διαδικασία :P

Το έχω ένα χρόνο περίπου χωρίς κανένα παράπονο, δεν χάνει καθόλου ταχύτητα Απλά μπορεί κάποια στιγμή να αποσυνδεθεί όπως λένε στα σχόλια αν και εμένα δεν μου έχει τύχει πότε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

3 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Οπως είπα και πριν, ναι. (έγραψα το estimate και πόσο όντως έβγαλα). 

ποσα mh/s βγαζει η καρτα σου για να το υπολογισω ακριβως

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

 

ποσα mh/s βγαζει η καρτα σου για να το υπολογισω ακριβως

Btw 2 τα ξημερώματα είχα 3220, οπότε έχω χρόνο ακόμα για τα υπόλοιπα 73 του estimate 

Screenshot_20210320-164636_Opera.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Btw 2 τα ξημερώματα είχα 3220, οπότε έχω χρόνο ακόμα για τα υπόλοιπα 73 του estimate 

Screenshot_20210320-164636_Opera.jpg

Αμα εχεις ορεξη μετρα απο τις 6 μεχρι τις 10 το βραδυ ποσα eth θα σου δωσει για να το κανουμε σωστα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, XristosQts είπε

Και αυτά αυξάνουν το latency.

Έχω στο σπίτι ένα ζεύγος Asus.

2 ώρες πριν, Virus200 είπε

Το ninehash από το πρωί δίνει παρα πολυ μικρά ποσά ενώ η κσρτα βγάζει τα ίδια mh/s μου βγάζει στο πλάνο για τον μηνα μαξ 80 ευρω εχει πεσει και σε 60.

Εγινε τίποτα που δεν πηρα χαμπάρι? 

Συν ότι γενικά στο 4ωρο που έκανε  με πληρώνε από 0.64 λεπτα μου πληρωσε μονο 0.50

  

19 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

με βαση το reported που λες , το nicehash δινει λιγο παραπανω υπολογιζοντας οτι εχεις 60mh/s ,10λεπτα το 24ωρο  παραπανω για την ακριβεια. Κλαιν διαφορα.

Εγώ πάντως παίζω και σε pools (Ethermine και 2miners) και σε NiceHash ανάλογα τη μέρα.

Είδα σε 2-3 φάσεις που το τσέκαρα ότι το NH έβγαζε σκατά απόδοση (3,8-4€/ημέρα) οπότε το έβαλα σε 2miners και τα πάει πολύ καλά. ~2,6€ το τελευταίο 12ωρο και με μία ώρα αποχή.

 

1.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, kkatzos είπε

Και αυτά αυξάνουν το latency.

Έχω στο σπίτι ένα ζεύγος Asus.

  

Εγώ πάντως παίζω και σε pools (Ethermine και 2miners) και σε NiceHash ανάλογα τη μέρα.

Είδα σε 2-3 φάσεις που το τσέκαρα ότι το NH έβγαζε σκατά απόδοση (3,8-4€/ημέρα) οπότε το έβαλα σε 2miners και τα πάει πολύ καλά. ~2,6€ το τελευταίο 12ωρο και με μία ώρα αποχή.

 

1.png

καλα το nicehash μπορει τωρα να σου λεει 7 ευρω /24 και μετα απο ενα λεπτο να λεει 17 ευρω ,το θεμα ειναι ποσο πραγματικα βγαζεις. Επισης στο nicehash κοιτας το actual οχι το local

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

καλα το nicehash μπορει τωρα να σου λεει 7 ευρω /24 και μετα απο ενα λεπτο να λεει 17 ευρω ,το θεμα ειναι ποσο πραγματικα βγαζεις. Επισης στο nicehash κοιτας το actual οχι το local

Το actual, αυτό από την εφαρμογή των Windows που πέφτει μέσα γενικότερα. Σχεδόν πάντα αντιστοιχεί στα πραγματικά payments.

Επίσης οι 3 δοκιμές που έκανα ήταν για μερικά λεπτά κάθε φορά. Το άφησα να σταθεροποιηθεί.

Το NiceHash από την άλλη κάνει αυτά τα τρελά που δίνει διπλάσια απόδοση κατά διαστήματα, μεγαλύτερη από των pools. Όταν συμβαίνει αυτό βάζω NiceHash. Αποδίδει αυτή η τακτική.

23 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Αμα εχεις ορεξη μετρα απο τις 6 μεχρι τις 10 το βραδυ ποσα eth θα σου δωσει για να το κανουμε σωστα.

Το θέμα είναι ότι από το πρωί μέχρι τώρα το NH έδινε @@. Τα παρατήρησαν και άλλοι. Τις ίδιες ώρες τα pools πήγαιναν μια χαρά.

Επεξ/σία από kkatzos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, yiannis1991 είπε

Από latency πως πάτε; Ξέρω δεν είμαστε όλοι στον ίδιο server προφανώς απλά έτσι για σύγκριση. Εγώ είμαι στα 50-55ms με wifi δυστηχώς. Είναι μακριά αρκετά το router και πρέπει να τραβήξω καλώδιο σε όλο το σπίτι :P

2ms έχω με τον eu1.ethermine

 

Screenshot_20210320-171540.jpg

Screenshot_20210320-171236.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...