Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σιγα ρε μεγαλε δεν 

5 λεπτά πριν, Odyss3us είπε

 

δηλαδη πηγες κι εκανες ολη αυτη τη φασαρια  και εβαλες να δουλευει αυτο το πραγμα χωρις καν να ψαξεις αν αξιζει κι ερχεσαι εδω κατοπιν εορτης να ρωτησεις για να μαθεις;

ειναι σα να λες οτι πηγες και πηρες δανειο 100k  για να αγορασεις αυτοκινητο για κοντρες και να  ρωτας αν εκανες καλα

σιγα ρε μεγαλε δεν εκανα και κανενα εγκλημα μια ερωτηση εκανα γιατι οπως εγραψα και παραπανω ειμαι ασχετος αν θελεις να βοηθησεις καλος διαφορετικα καλο σου βραδυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

11 λεπτά πριν, desmodus21 είπε

σιγα ρε μεγαλε δεν 

σιγα ρε μεγαλε δεν εκανα και κανενα εγκλημα μια ερωτηση εκανα γιατι οπως εγραψα και παραπανω ειμαι ασχετος αν θελεις να βοηθησεις καλος διαφορετικα καλο σου βραδυ...

 

λαθος μου που αναφερθηκα σε σενα,

βασικα σκεφτομουν το  λαθος που εκανε ο Λαινους-Λινος και ποσα τροφοδοτικα και ποσα σπιτια θα καουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, desmodus21 είπε

καλησπερα ειπα να δω και εγω τι γινεται εδω και ηθελα να ρωτησω απο nicehash λογικα κανει mining eth(ειμαι εντελως ασχετος) με 97watt περιπου εχω 21mh/s αυτο το πραγμα βγαζει τπτ η μπαινω μεσα απο ρευμα ????

Μέσα δεν μπαίνεις από ρεύμα με αυτά τα νούμερα, αλλά νομίζω καλύτερα να το ψάξεις κι άλλο, μπορείς να χρησιμοποιήσεις αυτό το site για να δεις πόσα θα βγάζεις τη μέρα για αρχή. Την 1060 έχεις?

2 ώρες πριν, Odyss3us είπε

 

δηλαδη πηγες κι εκανες ολη αυτη τη φασαρια  και εβαλες να δουλευει αυτο το πραγμα χωρις καν να ψαξεις αν αξιζει κι ερχεσαι εδω κατοπιν εορτης να ρωτησεις για να μαθεις;

ειναι σα να λες οτι πηγες και πηρες δανειο 100k  για να αγορασεις αυτοκινητο για κοντρες και να  ρωτας αν εκανες καλα

Δεν ξέρω αν ο @desmodus21 εννοεί ότι υπολόγισε το hasrate και το ρεύμα από κάποιο site  χωρίς να ξεκινήσει να κάνει mining, ή αν ήδη ξεκίνησε χωρίς να ξέρει αν τον συμφέρει, που σίγουρα είναι λάθος βήμα,  αλλά νομίζω το παράδειγμα με τα 100κ δάνειο είναι αρκετά ατυχές. Το θέμα αυτό(Mining) είναι μόνιμα μέσα στα 3 πρώτα του νήματος για τις κάρτες γραφικών, λογικό ειναι κάποιος να προτιμήσει να ρωτήσει εδώ που όλο και κάποιοι θα ξέρουν να του πουν τι να κάνει από το να το ψάξει μόνος του.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, desmodus21 είπε

καλησπερα ειπα να δω και εγω τι γινεται εδω και ηθελα να ρωτησω απο nicehash λογικα κανει mining eth(ειμαι εντελως ασχετος) με 97watt περιπου εχω 21mh/s αυτο το πραγμα βγαζει τπτ η μπαινω μεσα απο ρευμα ????

Με 97watt και βαζοντας 0.20/kwh, βγαζεις τωρα περιπου 1.50 ευρω/μερα. Αν το αξιζει, εσυ ξερεις. Αλλα φροντισε να μην βγαλεις την καρτα εκτος. 

googlαρε "1060 mining oc" και οτι σου βγαλει, πχ

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Συμπλήρωσα χθες το μεσημέρι το 0.01 ETH στο ethermine και μου τα πλήρωσε σήμερα μέσα στη νύχτα παρόλο που έλεγε next payout σε 9 μέρες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Συμπλήρωσα χθες το μεσημέρι το 0.01 ETH στο ethermine και μου τα πλήρωσε σήμερα μέσα στη νύχτα παρόλο που έλεγε next payout σε 9 μέρες..

Επιασες το 7ημερο?

Στο batch file έχεις βάλει καμια ιδιαίτερη εντολη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, batigoal83 είπε

Επιασες το 7ημερο?

Στο batch file έχεις βάλει καμια ιδιαίτερη εντολη?

όχι τίποτα. Το 7ήμερο είναι για τα 0.05..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, yiannis1991 είπε

Συμπλήρωσα χθες το μεσημέρι το 0.01 ETH στο ethermine και μου τα πλήρωσε σήμερα μέσα στη νύχτα παρόλο που έλεγε next payout σε 9 μέρες..

Μήπως είχες δοκιμάσει και παλιότερα και αιωρούνταν τπτ ψιλά εδώ και καιρό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ninehash από το πρωί δίνει παρα πολυ μικρά ποσά ενώ η κσρτα βγάζει τα ίδια mh/s μου βγάζει στο πλάνο για τον μηνα μαξ 80 ευρω εχει πεσει και σε 60.

Εγινε τίποτα που δεν πηρα χαμπάρι? 

Συν ότι γενικά στο 4ωρο που έκανε  με πληρώνε από 0.64 λεπτα μου πληρωσε μονο 0.50

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Συμπλήρωσα χθες το μεσημέρι το 0.01 ETH στο ethermine και μου τα πλήρωσε σήμερα μέσα στη νύχτα παρόλο που έλεγε next payout σε 9 μέρες..

Αν στα πληρωσε μεσα στο ΣΚ, σημαινει οτι μαλλον ηδη ειχες κατι στο address

Δες 1ο παραδειγμα.

Εγω παντως απο προχθες το απογευμα μου λεει 6 μερες, και ξεφευγω απο τα 0.05 ως payout σε 6 μερες (εχω 0.03415 με daily 0.00320+). Αν το εχω καταλαβει σωστα, οταν λεει payout σε 6 μερες το ethermine, το εννοει ως 6 μερες + καποιες ωρες μιας και στην τελευταια μερα μετραει αντιστροφα ωρες

image.png.6c45b6879cc1ef9a54634a2217b84228.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε η 1660 εμένα (η απλή), με micron μνήμη. Βέβαια καθώς είχα παλιό σύστημα χωρίς 8pin στο τροφοδοτικό, σήμερα πήρα και τροφοδοτικό.

Δυστυχώς το πλάνο να την δουλέψω στην μητρική από το carpc απέτυχε, ενώ κατάφερε να δώσει το splash screen, έμενε εκεί, μάλλον παραήταν αρχαία η pcie θύρα του 2011. Οπότε αναγκαστικά την έβαλα στο desktop που δεν πολυχρησιμοποιώ ούτως ή άλλως, απλά τώρα χαλάω +30 watt δυστυχώς.

Παίζοντας με το msi afterburner έχω καταφέρει με τον ανεμιστήρα στο 50% (ούτε τελείως αθόρυβο, ούτε ενοχλητικό) και watt limit στα 70 να κρατάω θερμοκρασίες στους 54 την κάρτα και 66 το hotspot. Με μνήμη στα +950 (στα +1000 κράσαρε το pc) και core στο -300. Θα δοκιμάσω να ρίξω κι άλλο το clock μέχρι εκεί που θα είναι σταθερό και θα δεν θα χάνει MH/s, τα οποία είναι στα 26.5 με 27, αισθητά παραπάνω από τα 21 που ξεκινούσε με τα default settings.

Με τις τωρινές τιμές βγάζοντας το συνολικό ρεύμα υπολογίζω καθαρό κέρδος στα 55 ευρώ το μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Mετα από σχεδόν 1 24ωρο στο EM μου κάνει τρομερή εντύπωση ότι στο ένα rig που έχω γυρίσει έχω 0 stales 0 invalids και avg ακριβως ίδιο με το reported. Και στους clients και στο dashboard. Περίεργο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δοκιμάζω το floexpool, είμαι στις 8 ώρες σχεδόν και αν συνεχίσει έτσι θα βγει (αρκετά) καλύτερο από το NH. Βέβαια πληρώνεις τα tx fees οπότε στην τελική μπορεί να πάει μία η άλλη. Δύο blocks που έβγαλαν στις 3 και στις 3:20 είχαν reward 4.56 και 4 ΕΤΗ αντίστοιχα..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Δοκιμάζω το floexpool, είμαι στις 8 ώρες σχεδόν και αν συνεχίσει έτσι θα βγει (αρκετά) καλύτερο από το NH. Βέβαια πληρώνεις τα tx fees οπότε στην τελική μπορεί να πάει μία η άλλη. Δύο blocks που έβγαλαν στις 3 και στις 3:20 είχαν reward 4.56 και 4 ΕΤΗ αντίστοιχα..

Ήμουν παλιότερα όταν είχε σύνολο 200-300gh , ήταν τόσο λίγο το συνολικό hashrate που στις εξάρσεις βλέπαμε τα blocks να περνούν , δεν προλάβαμε πόσες φορές να βγάλουμε έστω 1. 

Νομίζω ότι τώρα είναι σχετικά βελτιωμένη η κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...