Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, omitziz είπε

Ήμουν παλιότερα όταν είχε σύνολο 200-300gh , ήταν τόσο λίγο το συνολικό hashrate που στις εξάρσεις βλέπαμε τα blocks να περνούν , δεν προλάβαμε πόσες φορές να βγάλουμε έστω 1. 

Νομίζω ότι τώρα είναι σχετικά βελτιωμένη η κατάσταση.

Λίγο κάτω από 3.8ΤΗ είναι τώρα. Πριν κάνα 2ωρο ήταν 5.1ΤΗ, και luck μονίμως πάνω από 100% από το πρωί που το ξεκίνησα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, yiannis1991 είπε

Λίγο κάτω από 3.8ΤΗ είναι τώρα. Πριν κάνα 2ωρο ήταν 5.1ΤΗ, και luck μονίμως πάνω από 100% από το πρωί που το ξεκίνησα..

Ναι άμα δεις έχει πολλά από NH για αυτό παίζει τόσο το σύνολο. Μια χαρά που έφτασε στα ΤΗ ο τύπος το pool του , miner ξεκίνησε και είναι. 

Ενα κακό ακόμα είναι ότι άμα θες να πας το pool fee στο 0% πρέπει να έχεις τα keys για να φτιάξεις το message ή να μιλήσεις στο discord τους στον alex και στο αλλάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, omitziz είπε

Mετα από σχεδόν 1 24ωρο στο EM μου κάνει τρομερή εντύπωση ότι στο ένα rig που έχω γυρίσει έχω 0 stales 0 invalids και avg ακριβως ίδιο με το reported. Και στους clients και στο dashboard. Περίεργο 

Συνηθως ειμαι κοντα στο reported και εγω, αν οχι πανω. Stales εχω πολυ λιγα καθημερινα, το πολυ 5, απλα χθες εβαλα να κατεβανει το JL 25gb και το αφησα ολο το βραδυ σε χαμηλη ταχυτητα και ισως για αυτο να πεταξε αρκετα stales (ειδικα μετα τις 9 γτ τοτε το εβαλα να κατεβαινει και λογω των stales κατεβασα ταχυτητα και ακομα δεν εχει τελειωσει στα 0.5 mbps)

image.png.96346b6e89b3246d2050a70106ca0a95.png

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Από latency πως πάτε; Ξέρω δεν είμαστε όλοι στον ίδιο server προφανώς απλά έτσι για σύγκριση. Εγώ είμαι στα 50-55ms με wifi δυστηχώς. Είναι μακριά αρκετά το router και πρέπει να τραβήξω καλώδιο σε όλο το σπίτι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis1991 είπε

Από latency πως πάτε; Ξέρω δεν είμαστε όλοι στον ίδιο server προφανώς απλά έτσι για σύγκριση. Εγώ είμαι στα 50-55ms με wifi δυστηχώς. Είναι μακριά αρκετά το router και πρέπει να τραβήξω καλώδιο σε όλο το σπίτι :P

Τα περισσότερα share, στα 60-66 ms. Συγκριτικά, όταν παίζω CoD warzone, παίζω στα 58-66

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Virus200 είπε

Το ninehash από το πρωί δίνει παρα πολυ μικρά ποσά ενώ η κσρτα βγάζει τα ίδια mh/s μου βγάζει στο πλάνο για τον μηνα μαξ 80 ευρω εχει πεσει και σε 60.

Εγινε τίποτα που δεν πηρα χαμπάρι? 

Συν ότι γενικά στο 4ωρο που έκανε  με πληρώνε από 0.64 λεπτα μου πληρωσε μονο 0.50

Το ιδιο και σε εμενα σε nanopool

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Από latency πως πάτε; Ξέρω δεν είμαστε όλοι στον ίδιο server προφανώς απλά έτσι για σύγκριση. Εγώ είμαι στα 50-55ms με wifi δυστηχώς. Είναι μακριά αρκετά το router και πρέπει να τραβήξω καλώδιο σε όλο το σπίτι :P

https://www.skroutz.gr/s/15935680/TP-LINK-TL-PA4010PKIT-v4.html?from=best_sellers_tag

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, XristosQts είπε

Το σκέφτηκα άλλα κάνει δουλειά; Γιατί αν είναι να δώσω 40 ευρώ, αγοράσω καμία 10άρια μέτρα ethernet και το πάω τοίχο-τοίχο απλά βαριέμαι την διαδικασία :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

3070

με βαση το reported που λες , το nicehash δινει λιγο παραπανω υπολογιζοντας οτι εχεις 60mh/s ,10λεπτα το 24ωρο  παραπανω για την ακριβεια. Κλαιν διαφορα.

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...