Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

49 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Ποιος χαζος (περα απο τον απο πανω) παει να παρει 4 rtx και μπαινει μετρο ετσι yolo με τις καρτες να φαινονται? Μετα αναρωτιουνται καποιοι πως τους στοχευουν για ληστειες

Btw 84-88 βαθμοί για μνήμες σε 5700 pulse (απλή) καλά δεν είναι? @Arkin 

Ειναι μεσα στα ορια και ειναι safe ναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

επειδη στις τελευταιες σελιδες γινονται πολλες υποθεσεις εργασιας, να προσθεσω κι εγω αλλη μια, αν αυτη τη στιγμη βγαζει καποιος 100ευρω το μηνα απο mining σε bitcoin και αυτο τελος χρονου διπλασιαστει παρα ολες αυτες τις διακυμανσεις αυτη τη στιγμη βγαζουμε 200 απλα δεν το ξερουμε 😋 και αυτo παντα με τη προυποθεση οτι ολο αυτο το παιχνιδι δε γινεται απο το υστερημα μας με υψηλο βαθμο ρισκου, αλλα για χομπυ

Επεξ/σία από Odyss3us
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Odyss3us είπε

επειδη στις τελευταιες σελιδες γινονται πολλες υποθεσεις εργασιας, να προσθεσω κι εγω αλλη μια, αν αυτη τη στιγμη βγαζει καποιος 100ευρω το μηνα απο mining σε bitcoin και αυτο τελος χρονου διπλασιαστει παρα ολες αυτες τις διακυμανσεις αυτη τη στιγμη βγαζουμε 200 απλα δεν το ξερουμε 😋 και αυτo παντα με τη προυποθεση οτι ολο αυτο το παιχνιδι δε γινεται απο το υστερημα μας με υψηλο βαθμο ρισκου, αλλα για χομπυ

Σκεψου και την αλλη οψη ομως βγαζουμε 100 ευρω το μηνα τωρα αλλα τελος του χρονου το BTC μπορει να εχει 10K αρα βγαζουμε 20 ευρω τη μερα. Δεν μπορουμε να ξερουμε αν παει το BTC 100Κ 200Κ η 10K τελος του χρονου και ξανα ανεβει αργοτερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

imho απο την αμφισβητηση του bitcoin και οτι ειναι μια πιθανη φουσκα που καποια στιγμη θα σκασει, φτασαμε 10 χρονια μετα να συζηταμε σημερα ποτε θα ενσωματωθει επι του συνολου ως νεο συστημα των συναλλαγων και τι ασυλληπτες δυνατοτητες ξεκλειδωνει αυτη η αλλαγη, αυτη τη χρονικη στιγμη στα crypto διενεργειται οτι εγινε και στα late 90s με το boom του  internet το λεγομενο dot-com boom

so the only way is up

Επεξ/σία από Odyss3us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
7 λεπτά πριν, Odyss3us είπε

επειδη στις τελευταιες σελιδες γινονται πολλες υποθεσεις εργασιας, να προσθεσω κι εγω αλλη μια, αν αυτη τη στιγμη βγαζει καποιος 100ευρω το μηνα απο mining σε bitcoin και αυτο τελος χρονου διπλασιαστει παρα ολες αυτες τις διακυμανσεις αυτη τη στιγμη βγαζουμε 200 απλα δεν το ξερουμε 😋 και αυτo παντα με τη προυποθεση οτι ολο αυτο το παιχνιδι δε γινεται απο το υστερημα μας με υψηλο βαθμο ρισκου, αλλα για χομπυ

Εγώ δεν ανέφερα ούτε € ούτε $ ούτε ¥ παρά μόνο ETH. Και αδιαμφισβήτητα το πόσα ETH βγάζει κάποιος από το mining μειώνεται συνέχεια και θα συνεχίσει να μειώνεται κάθε μέρα. 

Υποθέσεις γίνονται μόνο για τα εθνικά νομίσματα και την ισοτιμία τους. Μην συγκρίνεις λοιπόν πορτοκάλια με τελεφερίκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, omitziz είπε

Κάτσε να στο κάνω 50αρακια με σχεδιακια μπας και , γιατι δεν έχεις καταλάβει οτι υπάρχουν αλλες 2 βασικές παράμετροι που τρέχουν και διαμορφώνουν profit.

Ένα είναι το Ethereum’s “Difficulty Bomb” και δεύτερο το πόσοι σκάβουν ή ποιο ωραία total network hashrate. (αυτα τα 2 μας φτιάχνουν το Ethereum Difficutly) 

dif.jpg

 

Το παραπάνω λοιπόν πινακάκι μας λεει ?  Ότι εάν έσκαβες με το ιδιo hashrate 1η Ιαν και 15 Μαρτίου θα λάβεις 25% λιγότερα ΕΤΗ thn 15 Μαρτίου, ήδη λοιπόν έχεις χάσει ένα 23.5% σε 2μιση μήνες.

Πάμε τώρα στο ζουμί και γιατί όσοι έχουν αγοράσει κάρτες 2 και 3 φορές πάνω θα τον πιούν κρύο.

Επειδή λοιπόν επειδή υπάρχει αυτή η τρελα και με τα δεδομένα μηνών μπορούμε στατιστικά να υπολογίσουμε ότι 

pred.jpg\

ΕΑΝ ΤΟ ΕΤΗ ΜΕΙΝΕΙ ΤΟΣΟ ΨΙΛΑ

Σε 50αρακια κάποιος που πήρε 3060ti στα 900-1000  και πίστευε ότι θα πιάσει ROI se 6-7 μήνες έχει κάνει λάθος γιατί κανονικά το ROI από Ιούλιο πάει προς τέλη Σεπτέμβρη ΕΑΝ ΔΕΝ μπει το 1559. Επειδή όμως έρχεται με φόρα το ROI του πάει τέλος 2021 και βλέπουμε. Και αυτά για αυτούς που αγόρασαν μέχρι Ιανουάριο και αρχίσαν να σκάβουν με την μια .

 

Τα παραπάνω για όσους πίστευαν ότι το mining είναι αγωνας 100 μέτρων και όχι μαραθώνιος και θα γίνουν πλούσιοι σε 5 μήνες. 

 

Tο Ethereum’s “Difficulty Bomb” από τι εξαρτάται? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, omitziz είπε

Εγώ δεν ανέφερα ούτε € ούτε $ ούτε ¥ παρά μόνο ETH. Και αδιαμφισβήτητα το πόσα ETH βγάζει κάποιος από το mining μειώνεται συνέχεια και θα συνεχίσει να μειώνεται κάθε μέρα.

σωστο αυτο αλλα ο σλοβενος απατεωνας πληρωνει σε btc και αρχες Φλεβαρη ηταν με το ζορι 30k ενω τωρα αγγιζει τα 50k, δλδ 40% επανω κερδος πανω στο καθαρο κερδος and that's a fact
 

14 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Γιατί holdάρει κανείς τα BTC που βγάζει με μία κάρτα;

τα 100 ευρω ηταν υποθετικο νουμερο, ο καθενας βαζει οτι του αναλογει

Επεξ/σία από Odyss3us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Odyss3us είπε

imho απο την αμφισβητηση του bitcoin και οτι ειναι μια πιθανη φουσκα που καποια στιγμη θα σκασει, φτασαμε 10 χρονια μετα να συζηταμε σημερα ποτε θα ενσωματωθει επι του συνολου ως νεο συστημα των συναλλαγων και τι ασυλληπτες δυνατοτητες ξεκλειδωνει αυτη η αλλαγη, αυτη τη χρονικη στιγμη στα crypto διενεργειται οτι εγινε και στα late 90s με το boom του  internet το λεγομενο dot-com boom

so the only way is up

Βρε μακαρι να ανεβει απλα ενα πιθανο crash ειναι λογικο το 2015 και 2017 εγινε σχετικα γρηγορα εδω θα αργησει. Οτι θα παει το BTC και 200 και 300k ειναι πολυ πιθανο απλα οχι για τελος 2021 μου φαινεται πολυ αισιοδοξο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Herald είπε

Aφού το είπε και ο Κυρίτσης, ε τέλος. 9/10 λέει λαλακίες, αλλά όχι ντάξει, αφού ο Κυρίτσης δίνει αξία στην άποψη σου να το βγάλουμε το nicehash.

Δειξε μου ενα συγκεκριμενο βιντεο σε συγκεκριμενο λεπτο και πες μου :

Οριστε σ αυτο εδω το σημειο ο Κυριτσης λεει λαλακιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Newbie1 είπε

Δειξε μου ενα συγκεκριμενο βιντεο σε συγκεκριμενο λεπτο και πες μου :

Οριστε σ αυτο εδω το σημειο ο Κυριτσης λεει λαλακιες.

Το βίντεο με το overclocking κάνει για αρχή; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι αφου δωσει καποιος καποιες χιλιαδες να παρει 3-4 rtx αυτες πρεπει να τις αποσβεσει με mining πριν αρχιζει να υπολογιζει κερδος και αν πεσει το ETH οπως λενε τα παιδια δεν νομιζω να αξιζει.

δλδ αν θες ενα χρονο να αποσβεσεις 2χ3080 ( περιπου 3000) τοτε δεν αξιζει γιατι οτι βγαζεις πρεπει να τα πουλας να παιρνεις τα χρηματα. 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...