Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

image.png.264789e27234ee4a6adb15d3f885514b.png

Το nh 5 λεπτα να το αφησεις εχει βγαλει ηδη estimate. Συγκριση κανεις με 2 καρτες και στα 2 pool την ιδια περιοδο, γτ να βαλεις σημερα nh και αυριο ethermine δεν ειναι το ιδιο. Πολυ απλα δες ποσα mbtc θα σου δωσει. Αν ειναι ελαχιστα παραπανω απο χθες (μετα απο μετατροπη των ether που σου εδωσε το ethermine), τοτε βγαζεις τα ιδια μιας και σημερα γενικα ανεβηκε.

δλδ το payment αυξηθηκε απο την στιγμη που το γυρισα σε nicehash αμεσως 😛

ξερω τι εβγαζα στο ethermine ρε συ δεν περιμενα το estimated του erhermine να μου πει. και βλεπω και τι βγαζω τωρα στο nicehash ,οποτε μππρω να ξεχωρισω πλεον τις διαφορες και επισης εχω και αμεση συγκριση με αλλη  3080 σε erhermine ;)

Δεν μπορω να καταλαβω ομως γτ δεν μπορειτε να πιστεψετε οτι το  nicehash μπορει καποιες ημερες να αποδιδει καλυτερα απο τα pools? 

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

δλδ το payment αυξηθηκε απο την στιγμη που το γυρισα σε nicehash αμεσως 😛

ξερω τι εβγαζα στο ethermine ρε συ δεν περιμενα το estimated του erhermine να μου πει. και βλεπω και τι βγαζω τωρα στο nicehash ,οποτε μππρω να ξεχωρισω πλεον τις διαφορες και επισης εχω και αμεση συγκριση με αλλη  3080 σε erhermine ;)

Δεν μπορω να καταλαβω ομως γτ δεν μπορειτε να πιστεψετε οτι το  nicehash μπορει καποιες ημερες να αποδιδει καλυτερα απο τα pools? 

Ισχύει απο χθες το απόγευμα ήταν πολύ δυνατό το Nh.

Δεν μπορώ να συγκρίνω ακόμα μιας κ ειμαι μερικές ώρες στο pool.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

δλδ το payment αυξηθηκε απο την στιγμη που το γυρισα σε nicehash αμεσως 😛

ξερω τι εβγαζα στο ethermine ρε συ δεν περιμενα το estimated του erhermine να μου πει. και βλεπω και τι βγαζω τωρα στο nicehash ,οποτε μππρω να ξεχωρισω πλεον τις διαφορες και επισης εχω και αμεση συγκριση με αλλη  3080 σε erhermine ;)

 

Οι σύγκριση γίνεται σε βαθος αρκετων εβδομάδων για να ελαχιστοποιήσεις το περιθώριο σφάλματος.

Παρόλο που εχεις αρκετή μεγάλη δειγματοληψία λογο των πολλών μεταβλητών ,  ζητάς μεγαλύτερα δεδομένα. 

όλα τα αλλα ειναι να είχαμε να λέγαμε στο καφενείο 

2 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

risers λογικα

1->2   6+2 pin pcie θα θέλει , και εχω μια 20αδα αλλα δεν πουλάω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, omitziz είπε

Οι σύγκριση γίνεται σε βαθος αρκετων εβδομάδων για να ελαχιστοποιήσεις το περιθώριο σφάλματος.

Παρόλο που εχεις αρκετή μεγάλη δειγματοληψία λογο των πολλών μεταβλητών ,  ζητάς μεγαλύτερα δεδομένα. 

όλα τα αλλα ειναι να είχαμε να λέγαμε στο καφενείο 

1->2   6+2 pin pcie θα θέλει , και εχω μια 20αδα αλλα δεν πουλάω 

μα δεν ειπα οτι σε βαθος ενος χρονου θα δωσει παραπανω το nicehash ,ειπα οτι σημερα δινει παραπανω. Στο τετραωρο που τρεχει θα δωσει 1.80-1.90 ευρω με 98mh/s 

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

μα δεν ειπα οτι σε βαθος ενος χρονου θα δωσει παραπανω το nicehash ,ειπα οτι σημερα δινει παραπανω. Στο τετραωρο που τρεχει θα δωσει 1.80-1.90 ευρω με 98mh/s 

στο ιδιο 4ωρο το ethermine ποσο δινει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

μα δεν ειπα οτι σε βαθος ενος χρονου θα δωσει παραπανω το nicehash ,ειπα οτι σημερα δινει παραπανω 

Εσυ μπορείς να εχεις την αίσθηση οτι δινει παραπάνω , αλλα απλα ειναι αισθηση ή στην καλύτερη ο επίτηδες λανθασμένος calculator toy NH.

 

Παρακάτω ειναι να νουμερα για σήμερα - 3 μερες και 7

 

nh.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Vsrs7 είπε

Τα 8pin από το τροφοδοτικο....

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις και τα 6pin του psu αν σου περισσεύουν 6πινα και βάζεις ένα τέτοιο. 

Εντάξει δεν θα το πρότεινα για 3090

 

IMG_20210331_214241.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, omitziz είπε

Εσυ μπορείς να εχεις την αίσθηση οτι δινει παραπάνω , αλλα απλα ειναι αισθηση ή στην καλύτερη ο επίτηδες λανθασμένος calculator toy NH.

 

Παρακάτω ειναι να νουμερα για σήμερα - 3 μερες και 7

 

nh.jpg

εγω εχω την αισθηση ,που βλεπω ποσα ακριβως εχω παρει? 

εχεις δικιο θα κοιταξω το whattomine για να μου πει ποσα πηρα σε 4 ωρες ,μωρε σεις τι λετε.

εδω και μια εβδ8μαδα το nicehash  δινει τα ιδια και παραπανω απο το ethermine ,μετρημενα απο το τι παιρνουμε και οχι απο το τι λεει το καθε site ,αν θελετε το πιστευετε αν δεν θελετε το προσπερνατε.

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ ακι το whattomine απο καπου παιρνει τα δεδομενα. Και εσυ μονος σου ειπες οτι καποιες μερες το nh δινει καλυτερα απο pools, αντιστοιχα τις υπολοιπες μερες δινουν τα pools. Γενικα δεν νομιζω οτι υπαρχουν σημαντικες διαφορες imo. Εμενα, και σε φιλο, πολυ απλα δεν μας εκατσε το nh γιατι ειχαμε stales για καποιον λογο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Οκ ακι το whattomine απο καπου παιρνει τα δεδομενα. Και εσυ μονος σου ειπες οτι καποιες μερες το nh δινει καλυτερα απο pools, αντιστοιχα τις υπολοιπες μερες δινουν τα pools. Γενικα δεν νομιζω οτι υπαρχουν σημαντικες διαφορες imo. Εμενα, και σε φιλο, πολυ απλα δεν μας εκατσε το nh γιατι ειχαμε stales για καποιον λογο. 

σου ξανα λεω εγω συγκρινω με φιλους ,δεν με νοιαζει τι λεει το whattomine ,εχω δεκα μερες που ειμαι σε ethermine απο τοτε που σε ειχα ρωτησει αν θυμασαι ποσο δινει , ε ολες αυτες τις μερες το nicehash σε φιλο δινει τα ιδια και λιγο πιο πανω. 

στην αλλη σου ερωτηση περιπου 1.40 ευρω το  4ωρο. 

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...