Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Vsrs7 είπε

Στην εφαρμογή binance, για να κάνουμε τα eth σε €, πρώτα τα μετατρέπουμε σε USDT και μετά από USDT --->€;;;

Η υπάρχει και άλλος τρόπος;

Στο app πας "Trades" . Εκει πατας πανω αριστερα στο pair που σου δειχνει και σου ανοιγει παραθυρο να διαλεξεις πιο pair θες .
Εσυ ψάχνεις το ETH/EUR. Λιγο παρακάτω επιλέγεις "Market" αμα θες τρέχουσα τιμή αγορας που θα σε τακτοποιησει το ανταλλακτήριο ή αφηνεις default limit αμα θες να γινει το trade "manually" απο το order book σε καποια συγκεκριμενη τιμή.
Επιλεγεις το amount με ακριβές νουμερο ή με τα κουτάκια με τα 25-50-75-100%  και SELL.
Αν το αφησεις σε limit θα φανεί παρακατω στο Open orders και θα πρεπει να περιμενεις οσο χρειαστει για να βρέθει αγοραστής για την συγκεκριμενη τιμή προκειμενου να κλείσει το order.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα, αποφάσισα να στήσω το rig μου και του έβαλα πανω για αρχη μια 3060 12GB που είχα. Ύστερα από format και clean install του 470.05 άνοιξα το miner και ήμουν κάπου στα 25+. Ξέρετε τι παίζει; έχετε κάνει τίποτα παραπάνω; Την έχω πάνω στη mobo με hdmi στο μονιτορ. 

ss.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, sharke είπε

Βαράτε γκασμά και κρατήστε,,,

καλώς τα τα παιδιαααα

Soros and Rockefellers take first steps to invest in cryptocurrency

eth.JPG.d8564e771ce24d8698f896cf9f683b7a.JPG

Ευκαιρια λοιπον να τους φορτωσεις τα  bitcoins σου τωρα που κανουν τα πρωτα τους βηματα...

Πληροφοριακα υπηρχε αρθρο με τον ιδιο ακριβως τιτλο  πριν τρια χρονια...

 https://news.bitcoin.com/first-soros-now-rockefellers-move-into-cryptocurrency/

Επεξ/σία από kokoviosR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, kokoviosR είπε

Ευκαιρια λοιπον να τους φορτωσεις τα  bitcoins σου τωρα που κανουν τα πρωτα τους βηματα...

Πληροφοριακα υπηρχε αρθρο με τον ιδιο ακριβως τιτλο  πριν τρια χρονια...

 https://news.bitcoin.com/first-soros-now-rockefellers-move-into-cryptocurrency/

εδω για τα πρόσφατα νεα

https://www.sharecast.com/promoted/news-and-announcements--/soros-and-rockefellers-take-first-steps-to-invest-in-cryptocurrency.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλει πολύ μεγάλη προσοχή από που ενημερώνεστε για τον χώρο των crypto. Είναι ένα πολύ μεγάλο, αργοπορημένο, σπασμένο τηλέφωνο. 

Αυτο που φτάνει στα αυτιά σας, στην καλύτερη περίπτωση, καταλήγει να είναι ανακρίβεια σε βαθμό λανθασμένου και στην χειρότερη, σκόπιμα τοποθετημένο για συμφέροντα τρίτων. 

Οι youtubers δε... Είναι καλοί μόνο για να σου δείξουν τι mhs πιάνει η κάθε κάρτα. ΤΙΠΟΤΑ άλλο. 

Αποφεύγετε κάτι voskcoin κάτι sonofatech και ακόμα περισσότερο αυτούς που το παίζουν investors. 

Ολοι τους "sold out". 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Μαζεψα τα ποσα που μου εδωσε το ethermine με την 3070 για 3 μερες. avg mh/s 58+

  • 0.01312
  • 0.01651 (+0.00339)
  • 0.02020 (+0.00369)
  • 0.02378 (+0.00358)

Με την 3070 φαντάζομαι είσαι κάπου στα 63mhs με trex στο ethermine; (πάντα μας ενδιαφέρει το reported hash) 

Αν ναι. Έχουμε πανομοιότυπα stats. 

Θα μπορούσαμε να κάνουμε ένα comparison αν αξίζει περισσότερο μια 3070  ή 2 1660s σε θέμα shares ανά x χρόνο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ooaris είπε

Θέλει πολύ μεγάλη προσοχή από που ενημερώνεστε για τον χώρο των crypto. Είναι ένα πολύ μεγάλο, αργοπορημένο, σπασμένο τηλέφωνο. 

Αυτο που φτάνει στα αυτιά σας, στην καλύτερη περίπτωση, καταλήγει να είναι ανακρίβεια σε βαθμό λανθασμένου και στην χειρότερη, σκόπιμα τοποθετημένο για συμφέροντα τρίτων. 

Οι youtubers δε... Είναι καλοί μόνο για να σου δείξουν τι mhs πιάνει η κάθε κάρτα. ΤΙΠΟΤΑ άλλο. 

Αποφεύγετε κάτι voskcoin κάτι sonofatech και ακόμα περισσότερο αυτούς που το παίζουν investors. 

Ολοι τους "sold out". 

Αυτοί που αναφέρεις από ότι κατάλαβα δεν έχουν επαφή με τα κρυπτονομισματα. Όσοι  έχουν "επαφή", κερδίζουν από trading και staking και δεν ασχολουνται με "ψιλά" από mining. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, snips είπε

Αυτοί που αναφέρεις από ότι κατάλαβα δεν έχουν επαφή με τα κρυπτονομισματα. Όσοι  έχουν "επαφή", κερδίζουν από trading και staking και δεν ασχολουνται με "ψιλά" από mining. 

Και ο son of a tech kai o voskcoin είναι από τους μεγάλους youtubers/miners. 

Αλλά μαζέψανε το κατάλληλο νούμερο subs και τώρα γίνανε υποχείρια. 

Έχει πολύ χρήμα και δώρα το έμμεσο χρήμα στο YouTube από ενδιαφερόμενους για προώθηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, snips είπε

Αυτοί που αναφέρεις από ότι κατάλαβα δεν έχουν επαφή με τα κρυπτονομισματα. Όσοι  έχουν "επαφή", κερδίζουν από trading και staking και δεν ασχολουνται με "ψιλά" από mining. 

ΧΑΧΑΧΑ

Τι σνομπαριστικη απαντηση ειναι αυτη τωρα?

Εξ αλλου εδω για mining μιλαμε. Τα περι trading και forex και χρηματιστηριο, αλλου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα κατι διαφορετικό? Το παιδί έκανε σχόλιο για crypto γενικότερα. Και εγώ σχολίασα με τη σειρά μου. Το χρήμα είναι κατά γενική παραδοχή αλλού και όχι σε εμάς τους home miners. Καμία σχέση με "Σνομπ" και εξυπνάδες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, ooaris είπε

Με την 3070 φαντάζομαι είσαι κάπου στα 63mhs με trex στο ethermine; (πάντα μας ενδιαφέρει το reported hash) 

Αν ναι. Έχουμε πανομοιότυπα stats. 

Θα μπορούσαμε να κάνουμε ένα comparison αν αξίζει περισσότερο μια 3070  ή 2 1660s σε θέμα shares ανά x χρόνο. 

Εγω ξερω οτι το pool μας ενδιαφερει, αλλα reported εχω 62.

image.png.e46b1ccc99aaad45a6497a20258dd47f.png

οι 2 1660 καταναλωνουν 130 watt ομως για να συμφερει?

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SabotazNic είπε

Εγω ξερω οτι το pool μας ενδιαφερει, αλλα reported εχω 62.

οι 2 1660 καταναλωνουν 130 watt ομως για να συμφερει?

Το reported, δηλαδή αυτό που αναφέρει ο miner, μας ενδιαφέρει. 

Το current βγαίνει μετά από πολλούς τεχνικούς παράγοντες που δεν ξέρουμε επ ακριβώς. 

Ο πιο εμφανής παράγοντας που ρίχνει το current είναι τα stale shares μας. 

Αυτο λέω να μετρήσουμε, πειραματικά, σε ένα 24ωρο, ώστε να δούμε τι αποδίδει καλύτερα. Εφοσων υπάρχει η δυνατότητα εννοείται. 

Π.χ. Σήμερα το απόγευμα στις 6 θα τρέξουμε τον miner από την αρχή και αύριο στις 6 θα αναφέρουμε πόσα shares μαζέψαμε. 

Εγώ είμαι στα 63.6mh/s @ 148w 

Με 2 x 1660s 

Είναι καλή ευκαιρία να τεσταρουμε τι δίνει περισσότερα shares στο pool 

Πολλές μικρές κάρτες ή λίγες μεγάλες όταν έχουμε ίδιο hashrate; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οκ αυτο το βλεπεις και απο το avg. Εχω απο χθες 0.92, οποτε σημαινει οτι τουλαχιστον για 12 ωρες μου δινει ~1 share/λεπτο. Κανε την ωρα 8 το απογευμα.

Βασικα γραψε ακυρο. Ισως αυριο να γινετε

edit: ανεβηκε στο 0.95. Δινει αρκετα το τελευταιο 2ωρο

image.png.0f51c2a551c178344f836ceaf9f4dd65.png

 

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...