Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, xokarinos είπε

Μου είχαν πει σε κάποιο forum ότι θα μεταφέρω πρώτα σε matamask και μετά σε Binance Smart Chain

Δεν γνωρίζω κάτι γιαυτό... 

Εγώ απλώς θα έβαζα το eth/btc deposit address του binance στο exodus για να τα στείλω... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kkatzos είπε

Πήρες 3 χιλιάρικα ποδήλατο;

Αυτοκίνητοοοοοοοο παίρνεις με τόσα 🤣

μεταχειρισμένο κιολας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kkatzos είπε

Πήρες 3 χιλιάρικα ποδήλατο;

Αυτοκίνητοοοοοοοο παίρνεις με τόσα 🤣

Αυτοκίνητο της π@@τσ@ς όμως, ενώ με 3Κ παίρνεις top ποδήλατο. Κάλλιο πρώτος στο χωριό παρά δεύτερος στην πόλη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, ooaris είπε

Α έτσι. Ένα παλιό αστείο. 😬

Screenshot_20210308_131412.jpg

Όχι και τόσο παλιό

 

Screenshot_2021-04-08-14-44-56-819_com.google.android.gm.jpg

Γιατί ρε παιδιά επιμένετε να ψωνίζετε από τα σάπια ελληνικά υπερκαταστηματα και δεν ψαχνεστε παραεξω;

Δεν τα λυπάστε τα λεφτουδακια σας και τις ατέλειωτες ημέρες αναμονής;;;;

Η οποία κάρτα 30 Μαρτίου έγινε παραγγελία και έρχεται στις 9 Απριλίου...

 

Screenshot_2021-04-08-14-55-11-156_com.android.chrome.jpg

Επεξ/σία από Vsrs7
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Vsrs7 είπε

Όχι και τόσο παλιό

 

Screenshot_2021-04-08-14-44-56-819_com.google.android.gm.jpg

Γιατί ρε παιδιά επιμένετε να ψωνίζετε από τα σάπια ελληνικά υπερκαταστηματα και δεν ψαχνεστε παραεξω;

Δεν τα λυπάστε τα λεφτουδακια σας και τις ατέλειωτες ημέρες αναμονής;;;;

Η οποία κάρτα 30 Μαρτίου έγινε παραγγελία και έρχεται στις 9 Απριλίου...

 

Screenshot_2021-04-08-14-55-11-156_com.android.chrome.jpg

Δεν τα βρίσκω καθόλου σάπια προσωπικά. Μικρότερο stock μεν, καλές τιμές όμως σε γενικές γραμμές. Γιαυτό και 6 μήνες τώρα μοίρασαν μπόλικο χρήμα σε ιδιώτες μεταπωλητές... 

Το ότι πήρες σβάρνα όλες τις εθνικότητες αμαζον και στάθηκες τυχερός κάποια στιγμή με στοκ δεν σημαίνει ότι ήταν και το πιο εύκολο πράγμα. Παρομοίως στοκαραν και ελληνικές αλυσίδες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, ooaris είπε

Δεν τα βρίσκω καθόλου σάπια προσωπικά. Μικρότερο stock μεν, καλές τιμές όμως σε γενικές γραμμές. Γιαυτό και 6 μήνες τώρα μοίρασαν μπόλικο χρήμα σε ιδιώτες μεταπωλητές... 

Το ότι πήρες σβάρνα όλες τις εθνικότητες αμαζον και στάθηκες τυχερός κάποια στιγμή με στοκ δεν σημαίνει ότι ήταν και το πιο εύκολο πράγμα. Παρομοίως στοκαραν και ελληνικές αλυσίδες. 

Δεν συμφωνώ για το στοκ που λες. Παράδειγμα δες, το διπλανό/διπλανά topic.

Υπάρχουν άτομα με αναμονή πάνω από 3 μήνες και ενδέχεται και να μην παραλάβουν ποτέ. Το Αμαζον βγάζει κάθε μέρα κάρτες, αρκεί να έχεις υπομονή και να είσαι γρήγορος.

Υπάρχουν άτομα εδώ που παραγγειλαν ζοτακ 3060 από πλαίσιο και δεν θα παραλάβουν ούτε με το etherium ver3😀.

Τελευταίο από μένα για αυτό το θέμα  (για να μην κλειδώσει το topic), είναι ότι, οκ πες οι τιμές...αλλά αυτό που δεν ανέχομαι είναι η κοροϊδία όσον αφορά διαθεσιμότητα και παραλαβής προϊόντων. 

Έχω κοντά στο 1Gh/s για mining και ξεκίνησα να σκέφτομαι και να διαβάζω για το mining, πριν από 1 1/2 μήνα. Βέβαια, για να πω την αλήθεια μου, κάποιες κάρτες (όχι όλες), τις χρειάζομαι και για το μαγαζί μου.

Που νομίζεις βρήκα όλες αυτές τις κάρτες κοντά στην msrp τιμή;

Κοίτα κάρτα που ακυρωσα γιατί δεν είχα λεφτά να την πληρώσω. Πες μου σε ποιο ελληνικό κατάστημα την βρίσκεις με αυτή την τιμή.

 

 

Από πλαίσιο η από Κωτσόβολο;

Υ.Γ για να μην κλειδώσει το τοπικ, εάν θες, συνεχίζουμε σε πμ. 😉😀

Screenshot_2021-03-30-16-42-37-219_com.google.android.gm.jpg

Επεξ/σία από Vsrs7
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Vsrs7 είπε

Δεν συμφωνώ για το στοκ που λες. Παράδειγμα δες, το διπλανό/διπλανά topic.

Υπάρχουν άτομα με αναμονή πάνω από 3 μήνες και ενδέχεται και να μην παραλάβουν ποτέ. Το Αμαζον βγάζει κάθε μέρα κάρτες, αρκεί να έχεις υπομονή και να είσαι γρήγορος.

Υπάρχουν άτομα εδώ που παραγγειλαν ζοτακ 3060 από πλαίσιο και δεν θα παραλάβουν ούτε με το etherium ver3😀.

Τελευταίο από μένα για αυτό το θέμα  (για να μην κλειδώσει το topic), είναι ότι, οκ πες οι τιμές...αλλά αυτό που δεν ανέχομαι είναι η κοροϊδία όσον αφορά διαθεσιμότητα και παραλαβής προϊόντων. 

Έχω κοντά στο 1Gh/s για mining και ξεκίνησα να σκέφτομαι και να διαβάζω για το mining, πριν από 1 1/2 μήνα. Βέβαια, για να πω την αλήθεια μου, κάποιες κάρτες (όχι όλες), τις χρειάζομαι και για το μαγαζί μου.

Που νομίζεις βρήκα όλες αυτές τις κάρτες κοντά στην msrp τιμή;

Κοίτα κάρτα που ακυρωσα γιατί δεν είχα λεφτά να την πληρώσω. Πες μου σε ποιο ελληνικό κατάστημα την βρίσκεις με αυτή την τιμή.

 

 

Από πλαίσιο η από Κωτσόβολο;

Υ.Γ για να μην κλειδώσει το τοπικ, εάν θες, συνεχίζουμε σε πμ. 😉😀

Ο πωλητής σε αυτή την περίπτωση ειναι το amazon ήκαποιο κατάστημα?

Γιατι βρίσκω και εγω από τα amazon αλλά κολλάω να παραγγείλω μήπως και ειναι scam η φάση.Screenshot_2021-03-30-16-42-37-219_com.google.android.gm.jpg

 

Μόλις τώρα, DimitrisJimmys είπε

 

Ειναι από πωλητής ή απο το amazon? γιατι και εγω βρισκω καρτες αλλα ψιλο κολλαω να παραγγειλω μηπως ειναι scam η φαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, DimitrisJimmys είπε

 

Ειναι από πωλητής ή απο το amazon? γιατι και εγω βρισκω καρτες αλλα ψιλο κολλαω να παραγγειλω μηπως ειναι scam η φαση.

Κάποιες από μεταπωλητή του Αμαζον, αλλά οι περισσότερες είναι από το ίδιο το Αμαζον.

Πάντα να κοιτάς πόσες και τι αξιολογήσεις έχει ο κάθε μεταπωλητής

Επεξ/σία από Vsrs7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

συμφωνω κι εγω απολυτα με τον Vsrs7, κι εγω εδω κι 1μισι μηνα εχω φτιαξει ενα rig + το μηχανημα της υπογραφης που δινει 280Mhs συνολικης αξιας περιπου 3k με πολυ κοπο υπομονη και ψαξιμο και ειλικρινα απορω με ατομα που ακομα και σημερα σκεφτονται να δωσουν πανω απο 1000 ευρω για να αγορασουν καινουριες καρτες απο καταστηματα ή απο scalpers για mining

Επεξ/σία από Odyss3us
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...