Προς το περιεχόμενο

RouterHAK - Το απόλυτο tool για να ξεκλειδώσεις το router σου


knackrack

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, ilpapacha είπε

Το φυσιολογικό είναι να μπορείς να απαντήσεις/καλέσεις με οποία συσκευή επιθυμείς, αλλά να μην μπορείς να χρησιμοποιήσεις ταυτόχρονα 2η συσκευή

Ωραία, αυτό μπορεί να το κάνει η Acrobits (θέλει αγορά απ' ότι είδα) έτσι όπως το έχω τώρα ή θέλει να χρησιμοποιώ το Fritz!Box;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 274
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

50 λεπτά πριν, Τέρης Α. είπε

Ωραία, αυτό μπορεί να το κάνει η Acrobits (θέλει αγορά απ' ότι είδα) έτσι όπως το έχω τώρα ή θέλει να χρησιμοποιώ το Fritz!Box;

Θα χρειαστεί να χρησιμοποιήσεις κάποιο fritzbox

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλημέρα και Χρόνια πολλά!

Μία ερώτηση. Έχω το Sercomm H300s της Vodafone και έτρεξα το εργαλειάκι. Θέλω να αγοράσω άλλον router γιατί ασχολούμαι με πολύ labbing αλλά και γιατί θέλω να είναι ισχυρότερος hardwareικά.

Στην ερώτησή μου. Το έτρεξα το RouterHAK και μου έβγαλε κάποια στοιχεία. Το password μου φαίνεται σαν "encrypted" γιατί ξεκινάει με "$" και μετά έχει αρκετούς αστερίσκους και τελειώνει με το ίδιο "$".

Προφανώς δεν είναι αυτό το password έτσι??? Είναι περίπου σαν κι αυτό ας πούμε "%********%"

Aυτό σημαίνει ότι το εργαλείο δεν μπορεί να εμφανίσει το password σωστά? 

Σας ευχαριστώ πολύ, εύχομαι για εσάς τα καλύτερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ultraxmode είπε

Παιδιά καλημέρα και Χρόνια πολλά!

Μία ερώτηση. Έχω το Sercomm H300s της Vodafone και έτρεξα το εργαλειάκι. Θέλω να αγοράσω άλλον router γιατί ασχολούμαι με πολύ labbing αλλά και γιατί θέλω να είναι ισχυρότερος hardwareικά.

Στην ερώτησή μου. Το έτρεξα το RouterHAK και μου έβγαλε κάποια στοιχεία. Το password μου φαίνεται σαν "encrypted" γιατί ξεκινάει με "$" και μετά έχει αρκετούς αστερίσκους και τελειώνει με το ίδιο "$".

Προφανώς δεν είναι αυτό το password έτσι??? Είναι περίπου σαν κι αυτό ας πούμε "%********%"

Aυτό σημαίνει ότι το εργαλείο δεν μπορεί να εμφανίσει το password σωστά? 

Σας ευχαριστώ πολύ, εύχομαι για εσάς τα καλύτερα!

Έχουν γίνει αναφορές ότι μετά την τελευταία αναβάθμιση που πήρε το H300s, το πρόγραμμα δεν εμφανίζει τους κωδικούς VoIP.

Υπάρχει όμως κι άλλος τρόπος.

Δες μια τα παρακάτω ποστ, ίσως σε βοηθήσουν

https://www.adslgr.com/forum/threads/1014169-Εμπειρίες-από-router-ZTE-ZXHN-H267A?p=6877240#post6877240

https://www.adslgr.com/forum/threads/1074686-Vodafone-H-300s-router?p=6739075#post6739075

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ilpapacha είπε

 

Έχουν γίνει αναφορές ότι μετά την τελευταία αναβάθμιση που πήρε το H300s, το πρόγραμμα δεν εμφανίζει τους κωδικούς VoIP.

Υπάρχει όμως κι άλλος τρόπος.

Δες μια τα παρακάτω ποστ, ίσως σε βοηθήσουν

https://www.adslgr.com/forum/threads/1014169-Εμπειρίες-από-router-ZTE-ZXHN-H267A?p=6877240#post6877240

https://www.adslgr.com/forum/threads/1074686-Vodafone-H-300s-router?p=6739075#post6739075

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ, θα το ψάξω! Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάποιος που πρόλαβε και τράβηξε τα στοιχεία voip απο Nova υπηρεσία μπόρεσε και σήκωσε τηλεφωνία σε άλλο εξοπλισμό ας μας δώσει ένα feedback να ξέρουμε ότι είναι εφικτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, awtms είπε

Είχα προλάβει και είχα πάρει Pass για voip από Nova αλλά ποτέ δεν κατάφερα να βάλω τηλεφωνία σε Archer vr2800v (v για voip) 

και εγω το ιδιο. εχω τους κωδικους nova αλλα δεν περνανε σε ξεκλειδωτο tg789vac v2 δεν ξερω τι αλλο χρειαζεται για να γινει register.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σε fritzbox ότι ρυθμίσεις και να κάνω παίρνω IP 10.255.x.x και μου εμφανίζει στο Log
 

Αναφορά σε κείμενο

 

Registration of internet telephone number failed. Reason for error: DNS error

Internet (telephony) connection established successfully. IP address 10.255.x.x, DNS Server 193.92.150.1  and 193.92.3.11, Gateway 10.255.16.1

 

Κάτι παίζει με τη διευθυνσιοδότηση. Κανονικά έπρεπε να έχω πάρει IP στο range 10.19x.x.x

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, pehlis είπε

Εγώ σε fritzbox ότι ρυθμίσεις και να κάνω παίρνω IP 10.255.x.x και μου εμφανίζει στο Log
 

Κάτι παίζει με τη διευθυνσιοδότηση. Κανονικά έπρεπε να έχω πάρει IP στο range 10.19x.x.x

ναι ετσι οπως το λες επρεπε να ηταν τωρα που το συγκρινω και με  το h288a που εχει κανει register

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

On 04/01/2022 at 08:42, arnol said:

ναι ετσι οπως το λες επρεπε να ηταν τωρα που το συγκρινω και με  το h288a που εχει κανει register

 

On 03/01/2022 at 22:18, pehlis said:

Εγώ σε fritzbox ότι ρυθμίσεις και να κάνω παίρνω IP 10.255.x.x και μου εμφανίζει στο Log
 

Κάτι παίζει με τη διευθυνσιοδότηση. Κανονικά έπρεπε να έχω πάρει IP στο range 10.19x.x.x

 

On 03/01/2022 at 19:51, arnol said:

και εγω το ιδιο. εχω τους κωδικους nova αλλα δεν περνανε σε ξεκλειδωτο tg789vac v2 δεν ξερω τι αλλο χρειαζεται για να γινει register.

 

On 03/01/2022 at 15:52, awtms said:

Είχα προλάβει και είχα πάρει Pass για voip από Nova αλλά ποτέ δεν κατάφερα να βάλω τηλεφωνία σε Archer vr2800v (v για voip) 

 

On 02/01/2022 at 23:52, pehlis said:

Αν κάποιος που πρόλαβε και τράβηξε τα στοιχεία voip απο Nova υπηρεσία μπόρεσε και σήκωσε τηλεφωνία σε άλλο εξοπλισμό ας μας δώσει ένα feedback να ξέρουμε ότι είναι εφικτό

 

το voip της forthnet παιζει με παραξενο τροπο και εχει και dhcp id

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Wind μου είχαν πει ότι οι κωδικοί πάνε πακέτο με το modem (serial number ή κάτι τέτοιο, δεν θυμάμαι) οπότε και να τους βάλεις σε άλλο δεν θα δουλέψει το voip, ίσως τώρα να είναι τι ίδιο και στην Nova

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...