Προς το περιεχόμενο

Resident Evil Village


Cue

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επαιξα μεχρι το καστρο και λιγο παραπερα, οι πρωτες εντυπωσεις ειναι πολυ θετικες, horror δεν το λεω μεχρι στιγμης αλλα πολυ "intense" ειναι ενα παιχνιδι που δεν σε αφηνει να χαλαρωσεις με τιποτα. Ο ηχος στο pc επειδη συγκρινα και με το tempest του ps5 (στο demo) σε εμενα ειναι κατα πολυ ανωτερος με sennheiser pc38x και gsx1000 απο τα game one πανω στο dualsense. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 237
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το παιχνιδι και επισημα γινεται(αν δεν κανω λαθος)το Resident evil με τον περισσοτερο κοσμο ταυτοχρονα στο steam.

Αυτη την στιγμη βρισκεται στις 86.000 παρακαλω https://steamdb.info/app/1196590/graphs/

Οσο για την διαρκεια του οπως ανεφεραν καποιοι,ανεκαθεν τα resident evil παιχνιδια ηταν αυτης της διαρκειας,δηλαδη 8-12 αντε πες 15ωρες ξερω γω.

Ειχαν ομως υψηλο replay value ειδικα απο τους φανατικους,και ειναι και ο λογος που ειναι απο τα δημοφιλεστερα πλεον νεα παιχνιδια για speedruns.

Ενας απο τους λογους που ο κοσμος ζητουσε και mercenaries mode. Και να τονισω πανω σε αυτο οτι και το mercenaries mode και το RE Verse(νεο multiplayer mode),προσθετουν στην συνολικη διαρκεια του παιχνιδιου,που δεν αναφερονται στο howlongtobeat.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα, τωρα το REverse για τους περισσοτερους που θελουν να παιξουν μονο το sp story του, ειναι ολιγον αδιαφορο.

και αν δεν κανω λαθος, ειναι ακομη σε open beta, επισημα βγαινει το καλοκαιρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφαγα δύο απανωτά σποιλ γμτσ απλά ανοίγοντας το twitch για να δω Warzone stream.

Μεγάλη προσοχή στους κ@ριολαρεους που πετάνε σποιλερ σε άκυρα στριμ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Ήλπιζα να πιάνει τις 20 ώρες συνολικού gameplay, μιας αυτό που είδα στο demo μου άρεσε, αλλά θα περιμένω και εγώ να πέσει η τιμή του 

 

unknown-18.png

unknown-15.png

Δεν ισχυει το παραπανω btw για τις completionist ωρες,και το εδειξα και πιο πισω με τον οδηγο για 100%.

Τωρα για τις 20ωρες που περιμενες να πιασει ,δεν καταλαβαινω απο που προκυπτει οταν και το προηγουμενο παιχνιδι ειχε αναλογη διαρκεια

https://howlongtobeat.com/game?id=38051

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 minutes ago, ADHD said:

completionist =/ 100% achievements παντως.. :P

Και παλι πολυ λιγες μου φαινονται νομίζω υπερβαλλουν προς τα κατω στο hltb.

Κοίτα, ειδικά στο HLTB πέρα απο "Main Game" times δεν εμπιστεύομαι προσωπικά τους χρόνους, απο την μία ο ορισμός τους για "Extras" ή "Completionist" είναι λίγο αόριστος, απο την άλλη είναι εξ'ολοκλήρου user-submitted και υπάρχει μηδενικός έλεγχος (πέρα απο το ότι Main Time πρέπει πάντα να είναι μικρότερο αν κάνεις submit περισσότερους απο ένα χρόνους για ένα παιχνίδι) οπότε το βρίσκω λίγο unreliable.

Αν θές να δείς χρόνους ολοκλήρωσης (completionist), συνήθως τα achievement tracker sites όπως Exophase, SteamHunters, MetagamerScore ή Completionist.me τραβάνε δεδομένα κάτευθείαν απο χρόνους ολοκλήρωσης και στα "median times" υπάρχει κάποια αξιοπιστία (ανάλογα το παιχνίδι, υπάρχουν εξαιρέσεις) :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποψην το παιχνιδι κυκλοφορησε επισημα εχτες,και τουλαχιστον στην PC εκδοση,κανενας δεν εχει κανει το παιχνιδι 100% συμφωνα με steam.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα αναφερω και εγω τις αποψεις μου για το παιχνιδι.Το παιζω στο ps5,γραφω εδω γιατι αναλογο θεμα δεν βρηκα στο topic των κονσολων.Επαιξα μεχρι και το καστρο.Τωρα το παιχνιδι ειναι παααρα πολυ ατμοσφαιρικο και μου βγαζει εντονα vibes απο το resi 4.Ειδικα στην αρχη με τους λυκανθρωπους.Οπως ειπαν και τα παιδια πιο πανω δεν θα το ελεγα horror το παιχνιδι αλλα πνευματικο διαδοχο του resi 4.

To movement-χειρισμος του ethan ανωτερος σε ολα σε σχεση με το resi7.

Δυστηχως ,για μενα τουλαχιστον,δεν χρισημοποιει καθολου τα features του dualsense.Oπως φανηκε και στα demo τα adaptive triggers τα απενεργοποιησα και το gyro camera το ιδιο καθως η υλοποιηση τους  ειναι κακιστη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Εισαι στην αρχη ακομα,εχει και το horror στοιχειο του παρακατω!!

Στο House Beneviento τα χρειάστηκα πραγματικα !  

Μακραν το καλυτερο section για μενα στο παιχνιδι . 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, noFEARgr είπε

Στο House Beneviento τα χρειάστηκα πραγματικα !  

Μακραν το καλυτερο section για μενα στο παιχνιδι . 

Μπραβο αυτο εννοουσα,μεχρι εκει εχω φτασει,το περασα χθες βραδι!

Εγω παντως εννοιωθα καπως νευρικος καθε φορα που με κοιταζε λοξα η νταρντανα μεσα στο καστρο οταν με εβρισκε!!

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...