Προς το περιεχόμενο

Κλέψιμο από βενζινάδικο Shell (Ερμής)


phanispal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάρε ηλεκτρικό να σωθείς , δεν νοθεύεται το ηλεκτρικό ρεύμα , και με φωτοβολταικά 10kw σε σκεπή , λογικά καλύπτεις 50-100 ημερήσια χλμ . Τσάμπα πράμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 428
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 λεπτά πριν, Jos3ph είπε

Πάρε ηλεκτρικό να σωθείς , δεν νοθεύεται το ηλεκτρικό ρεύμα , και με φωτοβολταικά 10kw σε σκεπή , λογικά καλύπτεις 50-100 ημερήσια χλμ . Τσάμπα πράμα

Δηλαδή, με 25.000€, καθάρισε !!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφαγα και εγώ φόλα στην συγκεκριμένη shell!!!

Σε 52αρι ρεζερβουάρ που δεν είχε ανάψει το λαμπάκι, κατάφερε και μου έβαλε 59 λίτρα!!!

Σε email στα κεντρικά που πούλησαν τρέλα!!!

Τους έχω κόψει εντελώς, και τους έχω κράξει και στο Facebook!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πολύ πλάκα το θέμα τελικά, ένας από τους "ειδικούς" του insomnia (ο "μέτρησα κατανάλωση με κουτάκια άρα με έκλεψαν στο προηγούμενο γέμισμα") ειρωνεύεται όλους όσους του εξηγούν ότι η πραγματική χωρητικότητα ενός ρεζερβουάρ συνήθως είναι μεγαλύτερη από την ονομαστική.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει γραφτεί πολλές φορές αλλά θα το γράψω ακόμα μια μπας και το καταλάβει και ο τελευταίος τσοπάνης.

Πολλά ρεζερβουρ παίρνουν περισσότερα λίτρα απ όσα ανακοινώνει η εταιρεία. 

Σε δικό μου VW το έχω κάνει ορισμένες φορές. Υπάρχει και θέμα στο vw forum. Αλλά και στο ινσομνια το έχουν αναλύσει μερικοί.

Δε λέω με αυτό ότι δε σας κλέβουν, αλλά δε σημαίνει και ότι σας κλέβουν.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Bitbit είπε

Πολλά ρεζερβουρ παίρνουν περισσότερα λίτρα απ όσα ανακοινώνει η εταιρεία. 

Ναι αλλά θα το καταλάβαινες από το πρώτο κιόλας γέμισμα, όχι μόνο όταν έχεις υποψία ότι σε γδύσανε.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Realzeus_ είπε

Ναι αλλά θα το καταλάβαινες από το πρώτο κιόλας γέμισμα, όχι μόνο όταν έχεις υποψία ότι σε γδύσανε.

τώρα το τι θα καταλάβει ο καθένας είναι άλλο θέμα. Εδώ πολλοί μετράνε την κατανάλωση με € ανα εβδομάδα οπότε μη περιμένεις να βγάλεις άκρη.

Προφανώς το καταλαβαινεις από τα χιλιόμετρα που θα βγάλει αρκεί να οδηγείς στις ίδιες συνθήκες. Δε μπορείς να συγκρίνεις χιλιόμετρα σε κίνηση με χιλιόμετρα σε επαρχιακό δίκτυο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, LLLEFTERIS είπε

Σωστα για να καθαρισει μου το ειπε γιατι ειχα καιρο προβλημα στον εγκεφαλο και δεν δουλευε ο πρωτος ο λαμδα και τα κωλοοπελ αν δεν δουλευει ο λαμδα δινουν εντολη πλουσιο γιατι εμεις με τα οπελ ειμαστε λεφταδες

Γεμισε λαδια ο εγκέφαλος???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, Jos3ph είπε

Πάρε ηλεκτρικό να σωθείς , δεν νοθεύεται το ηλεκτρικό ρεύμα , και με φωτοβολταικά 10kw σε σκεπή , λογικά καλύπτεις 50-100 ημερήσια χλμ . Τσάμπα πράμα

Αλλά μην το φορτίσεις σε πρατήρια στην εθνική, θα πληρώσεις παραπάνω από 100αρα βενζίνη ……

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Realzeus_ είπε

Ναι αλλά θα το καταλάβαινες από το πρώτο κιόλας γέμισμα, όχι μόνο όταν έχεις υποψία ότι σε γδύσανε.

Όχι, εκτός και αν στο πρώτο κιόλας γέμισμα το τεπόζιτο ήταν στεγνό, κάτι που δεν συμβαίνει ΠΟΤΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, agiannesg59 είπε

Γεμισε λαδια ο εγκέφαλος???

Οχι απλα σταματησε να διαβαζει τον πρωτο λαμδα ενω εβαλα καινουριο Bosch γνησιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα προσέχετε πιο πολυ την ποιοτητα στις βενζίνες γιατί εγω την πάτησα 

Έβαλα σε έναν καινούριο στη βουλιαγμένης και άρχισε τα τρελά

Άναβε λαμπάκια έκοβε

Πήγα στο συνεργείο και μου λέει βάλε κατοστάρα και θα στρώσει

Και ετσι το έσωσα 

(Περισυ ειχα αλλαξει αισθητηρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Δηλαδή, με 25.000€, καθάρισε !!!

Κι όχι μόνο. Για 100 χλμ ίσως φτάνει και μέχρι την Κόρινθο στο εξοχικό (οχι αυθημερόν, γιατί στην επιστροφή θα φτάσει μέχρι την Κινέττα).

Για 50....ούτε από Κερατσίνι στη Βάρκιζα για μπάνιο και πίσω...θα είναι με την ψυχή στο στόμα μην τον αφήσει πριν φτάσει σπίτι, θα εύχεται να πέσει κανας κεραυνός πάνω στο αμάξι να φορτίσει λίγο.

Επεξ/σία από _Biohazard_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βαζω παντα απο ενα συγκεκριμενο πρατηρειο diesel και παντα συμφωνα την καταναλωση του trip της BMW.

Δεν πεφτει ουτε ml εξω. 

Παντα τους αναφερω την καταναλωση του trip, με τοσο τους λεω θα γεμισει ταπα. Εαν δεν, θα πεσουν ψιλες! 

Επεξ/σία από SeriesX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...