Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Armoral είπε

Να πέσει λίγο δύσκολο το κόβω, η Nvidia ίσως κόψει την παραγωγή και συνεχίσει μόνο με 3080ti που έχει και μεγαλύτερο δηλωμένο msrp άρα και περισσότερο κέρδος για όλους.

Δεν αμφιβαλλω για την nvidia γιατι ειναι μεγαλη πο#$%να.

Οι τιμες παντως εδω και ενα μηνα εχουν καθοδικη πορεια, σιγουρα θα πεσουν κιαλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είχα πει ότι δεν θα δώσω πολλά λεφτά για κάρτα αλλά μας πόνεσε η EVGA, 3 λεπτά μετά το release και ακόμα περιμένω αν και λένε ότι στο twitter ότι θα βελτιώσουν το στοκ στην Ευρώπη από την επόμενη εβδομάδα. Αμα βρω καμία 3060 στα 550-500 την έχω πάρει χωρίς δεύτερη σκέψη,το mindfactory στέλνει με ενδοκοινοτικές ?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Apostol. είπε

Δεν αμφιβαλλω για την nvidia γιατι ειναι μεγαλη πο#$%να.

Οι τιμες παντως εδω και ενα μηνα εχουν καθοδικη πορεια, σιγουρα θα πεσουν κιαλλο.

Στα εναπομείναντα κομμάτια σίγουρα, αν σταματήσουν την παραγωγή της όμως δε θα έχει νόημα η πτώση τιμής παρά μόνο για τα μεταχειρισμένα κομμάτια.

Άσε που έχει μεγάλη ζήτηση λόγω mining.

1 λεπτό πριν, Stefxour είπε

Είχα πει ότι δεν θα δώσω πολλά λεφτά για κάρτα αλλά μας πόνεσε η EVGA, 3 λεπτά μετά το release και ακόμα περιμένω αν και λένε ότι στο twitter ότι θα βελτιώσουν το στοκ στην Ευρώπη από την επόμενη εβδομάδα. Αμα βρω καμία 3060 στα 550-500 την έχω πάρει χωρίς δεύτερη σκέψη,το mindfactory στέλνει με ενδοκοινοτικές ?  

Στο amazon έχει συνέχεια νέα τεμάχια, γιατί δε δοκιμάζεις και εσύ στο pccomponents?

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Armoral είπε

Στα εναπομείναντα κομμάτια σίγουρα, αν σταματήσουν την παραγωγή της όμως δε θα έχει νόημα η πτώση τιμής παρά μόνο για τα μεταχειρισμένα κομμάτια.

Άσε που έχει μεγάλη ζήτηση λόγω mining.

Αν μιλαμε για την 3080 θεωρητικα αφου ανακοινωσε διαφορετικο sku (lhr μοντελα) θα πρεπει να συνεχισει παραγωγη. (τα τσιπ που δεν κανουν ουτε για 3080ti που θα πανε? στον καδο?)

Ακομα ομως και η 3080ti ειναι ακομα ακριβη, θεωρητικα πρεπει να πεσει στην τιμη που ειχε προπαραγγελια που προλαβαμε μερικοι εδω απο το πλαισιο(edit: για την eagle μιλαω) (1300 κατι?? δεν θυμαμαι)

Επεξ/σία από Apostol.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Apostol. είπε

Αν μιλαμε για την 3080 θεωρητικα αφου ανακοινωσε διαφορετικο sku (lhr μοντελα) θα πρεπει να συνεχισει παραγωγη. (τα τσιπ που δεν κανουν ουτε για 3080ti που θα πανε? στον καδο?)

Ακομα ομως και η 3080ti ειναι ακομα ακριβη, θεωρητικα πρεπει να πεσει στην τιμη που ειχε προπαραγγελια που προλαβαμε μερικοι εδω απο το πλαισιο(edit: για την eagle μιλαω) (1300 κατι?? δεν θυμαμαι)

Παραλάβατε στα 1300? Δεν το είχα στο μυαλό μου τότε. Αν και για "οικονομική" σειρά Gigabyte ποτέ ξανά. Aorus, Vision μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Armoral είπε

Παραλάβατε στα 1300? Δεν το είχα στο μυαλό μου τότε. Αν και για "οικονομική" σειρά Gigabyte ποτέ ξανά. Aorus, Vision μόνο.

Οχι, φυσικα και δεν παραλαβαμε, απλως μερικα ατομα απο εδω μεσα προλαβαμε να την παραγγειλουμε.

Βεβαια αν ερθει η οχι ειναι αλλο θεμα.

Συμφωνω μαζι σου για την υλοποιηση αλλα σε αυτα τα χρηματα δεδομενης της καταστασης ειναι "ευκαιρια".

Και επιπλεον επειδη το πλαισιο και η msystems ειναι επισημοι distributors της nvidia στην Ελλαδα, απο εκει καταλαβαινουμε την ελληνικη "msrp". 1300κατι για μια βασικη υλλοποιηση της 3080ti. Εννοειται οτι βεβαια οτι μια ftw3 θα ειναι πιο ακριβη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Stefxour είπε

Είχα πει ότι δεν θα δώσω πολλά λεφτά για κάρτα αλλά μας πόνεσε η EVGA, 3 λεπτά μετά το release και ακόμα περιμένω αν και λένε ότι στο twitter ότι θα βελτιώσουν το στοκ στην Ευρώπη από την επόμενη εβδομάδα. Αμα βρω καμία 3060 στα 550-500 την έχω πάρει χωρίς δεύτερη σκέψη,το mindfactory στέλνει με ενδοκοινοτικές ?  

Αρχές Ιουλίου λογικά το evga drop

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Apostol. είπε

Οχι, φυσικα και δεν παραλαβαμε, απλως μερικα ατομα απο εδω μεσα προλαβαμε να την παραγγειλουμε.

Βεβαια αν ερθει η οχι ειναι αλλο θεμα.

Συμφωνω μαζι σου για την υλοποιηση αλλα σε αυτα τα χρηματα δεδομενης της καταστασης ειναι "ευκαιρια".

Και επιπλεον επειδη το πλαισιο και η msystems ειναι επισημοι distributors της nvidia στην Ελλαδα, απο εκει καταλαβαινουμε την ελληνικη "msrp". 1300κατι για μια βασικη υλλοποιηση της 3080ti. Εννοειται οτι βεβαια οτι μια ftw3 θα ειναι πιο ακριβη.

Spoiler

1997837322_.png.01a4a7fe41a855a3f731f8c95809b207.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακαρι να την δωσει σε αυτη την τιμη σε εσας συντομα αλλα εγω δεν το βλεπω και γιαυτο ακυρωσα ,μακαρι να πεσω εξω

4 λεπτά πριν, Armoral είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

1997837322_.png.01a4a7fe41a855a3f731f8c95809b207.png

 

 

ακυρωση.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, nikos760 είπε

μακαρι να την δωσει σε αυτη την τιμη σε εσας συντομα αλλα εγω δεν το βλεπω και γιαυτο ακυρωσα ,μακαρι να πεσω εξω

 

ακυρωση.png

Ναι είδα πήρες την MSI 3080ti. Διαφορά στο ΦΠΑ συν μεταφορικά δεν είχες από το pccomponents?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Armoral είπε

Ναι είδα πήρες την MSI 3080ti. Διαφορά στο ΦΠΑ συν μεταφορικά δεν είχες από το pccomponents?

1751 μου κοστισε συνολο ειναι παλι πολλα τα λεφτα δεν λεω αλλα αμα την επερνα απο εδω θα πληρωνα πιο πολλα

17 λεπτά πριν, nikos760 είπε

1751 μου κοστισε συνολο ειναι παλι πολλα τα λεφτα δεν λεω αλλα αμα την επερνα απο εδω θα πληρωνα πιο πολλα

καποια ατομα την αγορασαν απο το πλαισιο την 1 μερα στα 2500 και κατι για να φανταστεις και θεωρησαν οτι κανανε και καλη αγορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

0 πιστη στο πλαισιο ε;

εγω το'χω πιστεψει και το χειροτερο ειναι οτι καθομαι σε αναμμενα καρβουνα

με βλεπω να καταληγω με καμια τετοια 3080 :D

https://www.banggood.com/HolyOOPS-SHIFT-Keycap-RTX3080-Graphics-Card-Shape-Metal-Aluminum-Alloy-Keycap-for-Mechanical-Keyboards-p-1842869.html

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, etze είπε

0 πιστη στο πλαισιο ε;

εγω το'χω πιστεψει και το χειροτερο ειναι οτι καθομαι σε αναμμενα καρβουνα

με βλεπω να καταληγω με καμια τετοια 3080 :D

https://www.banggood.com/HolyOOPS-SHIFT-Keycap-RTX3080-Graphics-Card-Shape-Metal-Aluminum-Alloy-Keycap-for-Mechanical-Keyboards-p-1842869.html

 

 

Δεν είναι θέμα Πλαισίου. Είναι θέμα διαθεσιμότητας. Αν και το Πλαίσιο είναι κορυφαίο σε αυτά τα θέματα, με τις κάρτες γραφικών το παραέκανε λίγο.

Ή βλέπεις και αυτό.

Spoiler

351273667_.png.7d07dce89da9ab0e28a61973a3f8fa25.png

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Stefxour είπε

Είχα πει ότι δεν θα δώσω πολλά λεφτά για κάρτα αλλά μας πόνεσε η EVGA, 3 λεπτά μετά το release και ακόμα περιμένω αν και λένε ότι στο twitter ότι θα βελτιώσουν το στοκ στην Ευρώπη από την επόμενη εβδομάδα. Αμα βρω καμία 3060 στα 550-500 την έχω πάρει χωρίς δεύτερη σκέψη,το mindfactory στέλνει με ενδοκοινοτικές ?  

Παίζει 6700xt στα 620 από pc component γιατί δεν πας εκεί? 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...