Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 ώρες πριν, alexmpl είπε

Διορθώνω. Αυτό είναι το post που παιδιού που ανέφερε τον Μάρτιο ότι πήρε 3070fe αλλά δεν αναφέρει ότι το έκανε με eshopwedrop. Επειδή στις επόμενες σελίδες αναφέρετε το eshopwedrop γι'αυτό το θυμόμουν μάλλον.

Μένει γερμανία απ' ότι είδα στο προφίλ του. Και όντως 2 σελίδες μετά ανέβασε όταν παρέλαβε την κάρτα.

Προσπαθώ σε κάθε drop για 3080 αλλά το site μποτάρεται άσχημα και όταν πέφτουν κάρτες γίνεται χαμός…πόσες φορές έχω καταφέρει να βάλω κάρτα στο καλάθι κ έκανε μετά timeout στην πληρωμή… όποτε μη θεωρείτε ότι αν έχετε άτομο στη Γερμανία θα βρείτε και founders έτσι απλά…σφαγή γινεται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, alexmpl είπε

Διορθώνω. Αυτό είναι το post που παιδιού που ανέφερε τον Μάρτιο ότι πήρε 3070fe αλλά δεν αναφέρει ότι το έκανε με eshopwedrop. Επειδή στις επόμενες σελίδες αναφέρετε το eshopwedrop γι'αυτό το θυμόμουν μάλλον.

Μένει γερμανία απ' ότι είδα στο προφίλ του. Και όντως 2 σελίδες μετά ανέβασε όταν παρέλαβε την κάρτα.

Καλημέρα. Αυτό το μαγαζί  https://www.notebooksbilliger.de/pc+hardware/grafikkarten/page/2?perPage=50&sort=price&order=asc&availability=alle  στέλνει Ελλάδα ? Μπορούμε να αγοράσουμε με κάποιο τρόπο από εκεί?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εσείς που έχετε αγοράσει από το pccomponetes πως το κάνετε?Προσπάθησα να κάνω παραγγελία δεν μπόρεσα και τους έστειλα email.Και μου απάντησαν ότι δεν στέλνουν Ελλάδα καθώς και σχεδόν σε όλοι την Ε.Ε

Πώς κάνετε τις παραγγελίες?Μέσω κάποιας υπηρεσία τύπου eshopwedrop?

pccc.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, exopctrela είπε

Καλημέρα. Αυτό το μαγαζί  https://www.notebooksbilliger.de/pc+hardware/grafikkarten/page/2?perPage=50&sort=price&order=asc&availability=alle  στέλνει Ελλάδα ? Μπορούμε να αγοράσουμε με κάποιο τρόπο από εκεί?

Ευχαριστώ.

Founders στέλνει μόνο Γερμανία, Αυστρία, Ολλανδία

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, kyr123 είπε

Παιδιά εσείς που έχετε αγοράσει από το pccomponetes πως το κάνετε?Προσπάθησα να κάνω παραγγελία δεν μπόρεσα και τους έστειλα email.Και μου απάντησαν ότι δεν στέλνουν Ελλάδα καθώς και σχεδόν σε όλοι την Ε.Ε

Πώς κάνετε τις παραγγελίες?Μέσω κάποιας υπηρεσία τύπου eshopwedrop?

pccc.png

Δέν κάθισα να διαβάσω ολόκληρο το καταστατικό του κανονισμού, το μάτι μου έπεσε στα άρθρα 3,5 και 11.

Ο μόνος λόγος που δέν αποκαλώ ευθαρσώς bullshit τα γραφόμενά τους, είναι γιατί βαριέμαι ΤΑ ΜΑΛΑ να διαβάσω έναν τοίχο κείμενο.

Επιπροσθέτως για το ΦΠΑ: Ισπανία 21%, Πορτογαλία 23%, Γαλλία 20%, οπότε δέν βλέπω τον λόγο που δέν στέλνουν στην Πολωνία με επίσης 23% ή στην Ολλανδία και το Βέλγιο με επίσης 21%.

Επεξ/σία από Tenshi
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Tenshi είπε

Δέν κάθισα να διαβάσω ολόκληρο το καταστατικό του κανονισμού, το μάτι μου έπεσε στα άρθρα 3,5 και 11.

Ο μόνος λόγο που δέν αποκαλώ ευθαρσώς bullshit τα γραφόμενά τους, είναι γιατί βαριέμαι ΤΑ ΜΑΛΑ να διαβάσω έναν τοίχο κείμενο.

Επιπροσθέτως για το ΦΠΑ: Ισπανία 21%, Πορτογαλία 23%, Γαλλία 20%, οπότε δέν βλέπω τον λόγο που δέν στέλνουν στην Πολωνία με επίσης 23% ή στην Ολλανδία και το Βέλγιο με επίσης 21%.

Μα είναι bullshit από τη στιγμή που τόσα άτομα έχουμε παραγγείλει και κάποιοι έχουν πάρει ήδη tracking numbers. Αν δεν έστελναν, δε θα είχαν άλλες χώρες όταν κάνεις λογαριασμό. Μάλλον ανενημέρωτος υπάλληλος ή απλά δεν ήθελε να ασχοληθεί και έστειλε κονσέρβα κάποιο παλιό μύνημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, purif είπε

Μα είναι bullshit από τη στιγμή που τόσα άτομα έχουμε παραγγείλει και κάποιοι έχουν πάρει ήδη tracking numbers. Αν δεν έστελναν, δε θα είχαν άλλες χώρες όταν κάνεις λογαριασμό. Μάλλον ανενημέρωτος υπάλληλος ή απλά δεν ήθελε να ασχοληθεί και έστειλε κονσέρβα κάποιο παλιό μύνημα.

Μαζί σου, πές όμως οτι βρήκαμε exploit στο σύστημα και το γονατίσαμε.

Ο κανονισμός για τον οποίο κάνουν λόγο, καταπιάνεται με την ελεύθερη διακίνηση προϊόντων εντός ΕΕ, χωρίς περιορισμούς ελέω γεωγραφικών διακρίσεων.Δηλαδή wtf!

Επεξ/σία από Tenshi
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλουν δρόμο ακόμα οι τιμές πάντως, ακόμα και μέχρι τα επίπεδα Ιανουαρίου που έβρισκες 3080 στα 950-1000. Δεν μιλάμε για MSRP, εκεί καλά κρασιά..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλα msrp πλεον θα δειτε για αυτην την γενια στην επομενη γενια..

Περα απο την πλακα θεωρω οτι το msrp πλεον θα αποτελει ανεκδοτο στις καρτες γραφικων απο εδω και στο εξης.Εννοειτε μακαρι να μην βγω προφητικος γιατι το Pc gaming θα γινει αθλημα για λιγους.

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, icenex είπε

το Pc gaming θα γινει αθλημα για λιγους.

μία gpu ανα τέσσερα χρόνια (ανα δύο γενιές) όποιος παίζει στα 1080p/1440p και τους αφήνει να κουρεύονται τι θα κάνουν με τις τιμές αν δεν στρώσουν....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kyr123 είπε

Παιδιά εσείς που έχετε αγοράσει από το pccomponetes πως το κάνετε?Προσπάθησα να κάνω παραγγελία δεν μπόρεσα και τους έστειλα email.Και μου απάντησαν ότι δεν στέλνουν Ελλάδα καθώς και σχεδόν σε όλοι την Ε.Ε

Πώς κάνετε τις παραγγελίες?Μέσω κάποιας υπηρεσία τύπου eshopwedrop?

pccc.png

εγω παρήγγειλα κανονικα και την δεχτηκε πριν 2 μερες παντος,  κριμα που δεν σε αφήνει να παραγγείλεις :(

5 λεπτά πριν, nikos760 είπε

εγω παρήγγειλα κανονικα και την δεχτηκε πριν 2 μερες παντος,  κριμα που δεν σε αφήνει να παραγγείλεις :(

το μονο προβλημα που ειχα ηταν με την πληρωμη mastercard με  visa και δεχτηκε την mastercard

14 λεπτά πριν, nikos760 είπε

εγω παρήγγειλα κανονικα και την δεχτηκε πριν 2 μερες παντος,  κριμα που δεν σε αφήνει να παραγγείλεις :(

το μονο προβλημα που ειχα ηταν με την πληρωμη mastercard με  visa και δεχτηκε την mastercard

 

22222222222222222222222.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, BabisTs είπε

μία gpu ανα τέσσερα χρόνια (ανα δύο γενιές) όποιος παίζει στα 1080p/1440p και τους αφήνει να κουρεύονται τι θα κάνουν με τις τιμές αν δεν στρώσουν....

Κοιτα λιγο πολυ με το μαρκετιγκ εχουν περασει στην νοοτροπια του gamer οτι χρειαζεται το next big thing(αλλες φορες δικαιολογημενα κ αλλες οχι) και πολλες φορες οντως αν θες να ζησεις καποιες καινουργιες τεχνολογιες ο μονοδρομος ειναι να πλερω καπελα σομπρερο και γενικοτερα υψηλες τιμες.

Να δωσω ενα μικρο προσωπικο παραδειγμα..Εβαλα προχθες το Metro exodus να το τσεκαρω λιγο και να δω επιτελους τι εστι rtx on πραγματικα και χωρις ιχνος υπερβολης οταν το γυριζα στο off ενιωθα οτι κατι ελειπε απο το οπτικο αποτελεσμα που στα δικα μου ματια εκανε μεγαλο μπαμ ισως ηταν η ιδεα μου ή placebo effect δεν ξερω αλλα το εβαλα τοσες φορες on/off με ανοιχτο dlss και επισης Off. Και εκει συνειδητοποιησα οτι με το dlss δεν ξερω μου φαινοταν blurry/ατελειες και χωρις αυτο το παιχνιδι επαιζε οριακα και μιλαμε στην αρχη που δεν εχει πολλα πολλα απο textures κτλ ολα αυτα στα 1440p.Και πραγματικα ενω μεχρι τωρα δεν με ενοιαζε αγορα νεας καρτας εκεινη την στιγμη εκανα σκεψη οτι αν κατσει μια σχετικα καλα τιμη σε 3080 ακομη κ μεταχειρισμενη ισως και να τσιμπησω μια.

Περα απο αυτο, αν καταλαβα καλα λες οτι οι τιμες θα παρουν τον κατηφορο καποια στιγμη αν ολοι αγοραζουν πιο σπανια καρτες και εν μερη συμφωνω καθως ετσι λειτουργει η αγορα. Αλλα απο την αλλη αμφιβαλω οταν βλεπεις καθε φορα που παιζει ακομη πιο τρελη τιμη στις καρτες παλι μοσχοπουλανε και ειναι λες και δεν υπαρχει ταβανι που να πεις ο κοσμος θα τσινισει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kyr123 είπε

Παιδιά εσείς που έχετε αγοράσει από το pccomponetes πως το κάνετε?Προσπάθησα να κάνω παραγγελία δεν μπόρεσα και τους έστειλα email.Και μου απάντησαν ότι δεν στέλνουν Ελλάδα καθώς και σχεδόν σε όλοι την Ε.Ε

Πώς κάνετε τις παραγγελίες?Μέσω κάποιας υπηρεσία τύπου eshopwedrop?

pccc.png

Κι εμένα το ίδιο μου είχαν πει, τώρα έστειλα κανονικά παραγγελία και πλήρωσα με τιμολόγιο αν και που είχαν πει ότι δε γίνεται προχθές.

Μπορεί να ξεκολλήσει, έχε το νου σου!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για το pccomponentes δεν ξέρω τι έγινε τις τελευταίες 2 μέρες.

Κοιτάζω κάθε μέρα για τιμές + διαθεσιμότητα από ένα gpu tracker και ενώ πάντα μου έβγαζε (έστω και εξαντλημενες εκείνη τη στιγμή), από προχτές δεν εμφανίζεται καν το κατάστημα.

Ίσως είναι κάποιο προσωρινό θέμα?

edit: Τώρα που κοίταξα εμφανίστηκε πάλι, λίγο πιο τσιμπημένο από την τελευταία εβδομάδα.

Επεξ/σία από Πέτρος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...