Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, Strategos είπε

Λόγο δεύτερου lockdown φάνηκε ότι οι κυβερνήσεις θα δώσουν επιδόματα, τα επιδόματα δίνονται είτε με δάνεια είτε τυπώνοντας χρήμα. Η δεύτερη περίπτωση δημιουργεί πληθωρισμό πράγμα που σημαίνει οποίος φυλάει τα χρήματα του σε νόμισμα αυτά θα χάσουν αξία. Έτσι σκέφτηκαν να χωσουν τα χρήματα σε crypto. Και κάπου εκεί δημιουργήθηκε η φούσκα. 

Δηλαδή για να μην χάσει κάποιος τα χρήματα του λόγω πληθωρισμού.....τα επενδύει στα crypto;;; 👍👍😂😂😂

Επεξ/σία από Vsrs7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, leros2004 είπε

Οι τιμές μια χαρά θα μείνουν για αρκετό καιρό ακόμα.... 

Όταν το κοντέινερ απο Κίνα κόστιζε 3000$, και σήμερα κοστίζει 14000$ με βλέψεις να πάει 17000$, ποιος περιμένετε να πληρώσει τα σπασμένα ?  

1300 ευρώ τον Σεπτέμβριο, 11κ αυτήν την στιγμή. Και υπάρχει τέτοιο πρόβλημα που λένε ότι τα Χριστούγεννα δεν θα υπάρχει στοκ σε τίποτα όπως είναι τα πράγματα 

Κυριολεκτικά με δημοπρασία τα δίνουν 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

image.png.e349ce2bbcaa5d84438228789b3409f1.png

10589087.jpg

 

παντως χτυπησαμε 2η σελιδα με καρτες στον κοτσοβολο

ασχετα αν οι τιμες δεν βγαζουν νοημα

 

image.png.6cb19dbc6a07410bb7cb1e2c3c8e5eb7.png^εδω λεει 3090 chipset σε 3080 καρτα παντως xD

Επεξ/σία από etze
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, etze είπε

image.png.e349ce2bbcaa5d84438228789b3409f1.png

10589087.jpg

 

παντως χτυπησαμε 2η σελιδα με καρτες στον κοτσοβολο

ασχετα αν οι τιμες δεν βγαζουν νοημα

 

image.png.6cb19dbc6a07410bb7cb1e2c3c8e5eb7.png^εδω λεει 3090 chipset σε 3080 καρτα παντως xD

Και μετά φταίνε οι χρήστες που πουλούν ακριβά και εκμεταλλεύονται την κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς δεν παίζω games η αν παίξω 1 το χρόνο δεν με νοιάζει ακόμα κι αν είναι 10ετίας.........η 1080Ti που έχω για Desktop χρήση θα με βγάλει καιρό, επίσης πήρα ένα PS5 τα Χριστούγενα (να παίζει κι ο μικρός που έχει μείνει με GTX780 ) οπότε ας το τραβήξουν όσο θέλουν............αλλά ότι γουστάρω το hardware, το watercooling και απλά να βλέπω τα γραφικά με τις τελευταίες κάρτες είναι αλήθεια. Αν η 3080Τι ή 3090 ήταν π.χ. 800 Ευρώ (κοβω και τιμολόγιο) μπορεί να αγόραζα μια......αλλά έτσι όπως είναι τώρα δεν έχει νόημα για μένα μόνο για την πλάκα..........έχω κι άλλα hobies ευτυχώς όπως ένα Home Gym μεταξύ άλλων......εκεί βέβαια αγοράζεις κάτι και μένει για 20 χρόνια.....άλλη ιστορία.....

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Jargon είπε

Ευτυχώς δεν παίζω games η αν παίξω 1 το χρόνο δεν με νοιάζει ακόμα κι αν είναι 10ετίας.........η 1080Ti που έχω για Desktop χρήση θα με βγάλει καιρό, επίσης πήρα ένα PS5 τα Χριστούγενα (να παίζει κι ο μικρός που έχει μείνει με GTX780 ) οπότε ας το τραβήξουν όσο θέλουν............αλλά ότι γουστάρω το hardware, το watercooling και απλά να βλέπω τα γραφικά με τις τελευταίες κάρτες είναι αλήθεια. Αν η 3080Τι ή 3090 ήταν π.χ. 800 Ευρώ (κοβω και τιμολόγιο) μπορεί να αγόραζα μια......αλλά έτσι όπως είναι τώρα δεν έχει νόημα για μένα μόνο για την πλάκα..........έχω κι άλλα hobies ευτυχώς όπως ένα Home Gym μεταξύ άλλων......εκεί βέβαια αγοράζεις κάτι και μένει για 20 χρόνια.....άλλη ιστορία.....

 

 

 

 

Τι φάση? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, etze είπε

image.png.e349ce2bbcaa5d84438228789b3409f1.png

10589087.jpg

 

παντως χτυπησαμε 2η σελιδα με καρτες στον κοτσοβολο

ασχετα αν οι τιμες δεν βγαζουν νοημα

 

image.png.6cb19dbc6a07410bb7cb1e2c3c8e5eb7.png^εδω λεει 3090 chipset σε 3080 καρτα παντως xD

Κάτι μου λέει ότι η τιμές δεν πρόκειται να έρθουν στα κανονικά τους ποτέ...Και ακόμα δεν ήρθε η αύξηση στα μεταφορικά που λένε ότι θα έρθει στα container στο τέλος του καλοκαιριού... Ίσως σε 2-3 χρόνια να φτιάξουν πάλι όταν βγουν οι καινούργιες σειρές καρτών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 3070Ti ειναι rated για 290w.. Ζηταει.. Εξαρταται απο το υπολοιπο συστημα σου.. Το τροφοδοτικο σου ειναι ποιοτικοτατο και με καλο efficiency αλλα οριακο.. Ενα 750αρι θα εκανε το συστημα σου να αναπνευσει πιο ανετα..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω αφοβα δεν θα προχωρουσα αλλα οκ ο καθενας κανει τις επιλογες του.. Ειδικα αν δεν ξερω το υπολοιπο συστημα του και αν σκοπευει να κανει o/c και ποια 3070ti θα παρει σαν υλοποιηση.. Εαν δεν ηταν το τροφοδοτικο εγγυηση και με πολυ καλο efficiency μονο αφοβα δεν ηταν να προχωρησει με τιποτα τρελα peak power draws και χωρις λιγο breathing room στο pc..Anyway..

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, pip1908 είπε

Mε αυτο το psu ''super flower 650 platinum'' θα εχω πρόβλημα λέτε με μια 3070ti?

Οχι, και 3080 τρέχεις. Εκτός και ο επεξεργαστής σου είναι κανένα θεριο που τραβάει τα κέρατα του ή η κάρτα φοράει 500watt bios για +6 fps στα παιχνίδια

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...